cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ 91000, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а. Тел. 55-17-32
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
08.01.13 Справа № 27/5014/2849/2012
Суддя Лазненко Л.Л., при секретарі судового засідання Дрожанової О.В. , розглянувши матеріали за позовом
Приватного акціонерного товариства «Індустріальні та дистрибуційні системи», м. Київ
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Марс», м. Красний Луч Луганської області
про стягнення 93 073 грн. 07 коп.
в присутності представників сторін:
від позивача - представник не прибув;
від відповідача - Дубовик С.А . - представник за довіреністью від 26.04.2012 № 35.
В С Т А Н О В И В:
Обставини справи: позивачем заявлено вимогу про стягнення з відповідача заборгованості за поставлений товар у сумі 93071 грн. 07 коп., з посиланням на неналежне виконання з його боку умов договору поставки № 0860, укладеного між сторонами 26.10.11 року.
Представником позивача у судовому засіданні 18.12.2012 подано письмову заяву від 18.12.2012, якою позивач уточнив, фактично збільшив розмір позовних вимог та просить стягнути з відповідача на свою користь заборгованість за поставлений товар у сумі 93073 грн. 07 коп. Дана заява відповідає приписам ст. 22 ГПК України та приймається судом до розгляду.
Позивачем 03.01.2012 було подано клопотання від 29.12.2012 № б/н про розгляд справи без участі повноважного представник за наявними в матеріалах справи доказами.
За таких обставин, суд вважає доцільним задовольнити клопотання відповідача та розглядати справу без його присутності.
Розглянувши матеріали справи, вислухавши представника відповідача, встановивши фактичні обставини справи, оцінивши надані докази, господарський суд Луганської області дійшов наступного.
Між Приватним акціонерним товариством «Індустріальні та дистрибуційні системи» (постачальник, позивач) та Товариством з обмеженою відповідальністю „Торговий дім „Марс" (покупець, відповідач) 26.10.2011 був укладений договір поставки №0860 з протоколом розбіжностей, які в подальшому були узгоджені сторонами (а.с.12-15)(далі - договір), за умовами якого постачальник зобов'язався поставляти товар (товари) в супермаркети торгової мережі покупця, згідно заявкам покупця і в строк, узгоджений в додатку №1 розділ „Графік поставки", а покупець зобов'язався прийняти товар (товари) і сплатити за нього визначену грошову суму (п.1.1 договору).
Згідно п.1.2 договору адреси поставок в супермаркети торгової мережі, вказані в додатку №1 до цього договору, який є невід'ємною частиною цього договору.
„Протокол узгодження асортименту і цін" вказаний в додатку №2 до цього договору, який є невід'ємною частиною цього договору (п.1.3).
Відповідно до п.3.1 договору покупець, після прийняття товару і необхідних документів зобов'язаний здійснити оплату за товар в безготівковій формі шляхом перерахування грошових коштів на поточний рахунок постачальника протягом 60 днів з дня поставки.
У п.3.2 договору сторони визначили, що поставка товару постачальником здійснюється відповідно з замовленням покупця. Постачальник зобов'язаний вказувати у всіх документах, які стосуються поставки наступну інформацію, яка також може бути вказана в замовленні: номер замовлення; номер супермаркету покупця (згідно додатку 1); дата замовлення; найменування, номер штрих-коду і кількість товару, що поставляється; найменування і номер постачальника (згідно додатку №1).
Згідно п.4.1 договору ціна товару формується на підставі протоколу узгодження асортименту і ціни, узгодженого з покупцем, з обов'язковим вказанням у ньому номера штрих-коду товару. Ціна може бути змінена виключно за попереднім узгодженням з покупцем, не менше ніж за 7 робочих днів до такої зміни. Зміна ціни оформлюється підписанням нового Протоколу узгодження асортименту і ціни. У випадку зміни ціни в сторону збільшення без оформлення нового Протоколу покупець оплачує отриманий товар за цінами, узгодженими в діючому Протоколі узгодження асортименту і ціни. У випадку зміни ціни в сторону зменшення без оформлення нового Протоколу, покупець вправі повернути залишки товару, закуплені за більш високою ціною або постачальник компенсує покупцю реальні збитки, пов'язані з переоцінкою залишків товару, і оплачує покупцю штраф за неузгоджену зміну ціни в розмірі 50 грн. 00 коп. за кожне найменування товару.
Відповідно до п.7.1 договору перехід права власності на товар здійснюється в момент підписання покупцем товарно-транспортної і видаткової накладних.
На виконання вказаних умов договору позивач поставляв відповідачу товар (мінеральну воду), що підтверджується матеріалами справи, в т.ч. накладними.
Відповідач вказаний товар оплатив частково, внаслідок чого за ним виникла заборгованість в сумі 93071 грн. 07 коп., за стягненням якої позивач звернувся з позовом до суду.
Відповідно до ст.193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ст.509 Цивільного кодексу України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.
Згідно ст.11 Цивільного кодексу України підставою виникнення цивільних прав і обов'язків (зобов'язань) є, зокрема, договір.
Статтею 627 Цивільного кодексу України передбачено, що відповідно до ст.6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.
Згідно ст.629 Цивільного кодексу України договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Відповідно до ч.1 ст.265 Господарського кодексу України за договором поставки одна сторона - постачальник зобов'язується передати (поставити) у зумовлені строки (строк) другій стороні - покупцеві товар (товари), а покупець зобов'язується прийняти вказаний товар (товари) і сплатити за нього певну грошову суму.
Аналогічні положення передбачені і ч.1 ст.712 Цивільного кодексу України.
Згідно ч.2 ст.712 Цивільного кодексу України до договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін.
Частиною 1 ст.655 Цивільного кодексу України встановлено, що за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.
Відповідно до ч.1, ч.2, ч.3 ст.692 Цивільного кодексу України покупець зобов'язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару. Покупець зобов'язаний сплатити продавцеві повну ціну переданого товару. Договором купівлі-продажу може бути передбачено розстрочення платежу. У разі прострочення оплати товару продавець має право вимагати оплати товару та сплати процентів за користування чужими грошовими коштами.
Згідно ст.ст.525, 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства тощо. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається.
Приписами ст.530 Цивільного кодексу України, зокрема, встановлено, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Якщо строк (термін) виконання боржником обов'язку не встановлений або визначений моментом пред'явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов'язок у семиденний строк від дня пред'явлення вимоги, якщо обов'язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.
В п.3.1 договору в редакції протоколу розбіжностей сторони визначили строк оплати товару протягом 60 днів з дня поставки, який відповідачем не дотриманий.
Факт поставки позивачем продукції відповідачу підтверджується відповідними видатковими накладними (а.с.18-39), які підписані працівниками відповідних супермаркетів та скріплені печатками та штампами цих супермаркетів.
Як досліджено судом під час розгляду справи, в кожній видатковій накладній зазначено повне найменування асортименту товару, який поставляється, його кількість та ціна. Крім того, в кожній накладній зазначена адреса магазину, в якій поставляється товар. Судом також було досліджено кожну видаткову накладну і встановлено, що зазначені в ній адреси магазинів відповідача збігаються з адресами магазинів, які зазначені в додатку №1 (а.с.16) до договору поставки №0860 від 26.10.2011.
Таким чином, враховуючи викладені приписи законодавства, умови договору поставки, суд дійшов висновку про обґрунтованість та задоволення позовних вимог про стягнення з відповідача заборгованості за договором поставки №0860 від 26.10.2011 в сумі 93 073 грн. 07 коп.
Відповідач позов не оспорив, доказів відсутності боргу не подав.
Судовий збір покладається на відповідача, згідно ст.44, 49 Господарського процесуального кодексу України.
У судовому засіданні 08.01.2013 були оголошені вступна та резолютивна частини рішення.
Керуючись ст.ст.44, 49, 75, 82, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд Луганської області
В И Р І Ш И В:
1. Позов Приватного акціонерного товариства «Індустріальні та дистрибуційні системи» до Товариства з обмеженою відповідальністю „Торговий дім „Марс", задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „Торговий дім „Марс", Мікрорайон 3, б.16, м.Красний Луч Луганської області, код 30092111, на користь Приватного акціонерного товариства «Індустріальні та дистрибуційні системи», проспект Московський, б.9, корпус 5, офіс 501, м.Київ, код 24364528 заборгованість в сумі в сумі 93073 грн. 07 коп., судовий збір у сумі 1861 грн. 43 коп., видати наказ позивачу.
Відповідно до ст.85 Господарського процесуального кодексу України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Дата складання рішення: 09.01.2013
Суддя Л.Л. Лазненко
Суд | Господарський суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 08.01.2013 |
Оприлюднено | 09.01.2013 |
Номер документу | 28487846 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Луганської області
Лазненко Л.Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні