18/100
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
"30" січня 2009 р. Справа № 18/100
Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді –Васяновича А.В.,
секретар судового засідання –Гень С.Г.
за участю представників сторін:
Крикун О.А. –представник за довіреністю відкритого акціонерного товариства “Черкасиобленерго”,
від управління Пенсійного фонду України в м. Умань –представник не з'явився,
Шабанов С.В. - представник за довіреністю Уманської об'єднаної державної податкової інспекції,
від боржника –представник не з‘явився,
Нікіфоров І.К. ліквідатор відкритого акціонерного товариства “Трест” “Уманьпромжитлобуд”,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за заявою 1. Уманських енергетичних мереж відкритого акціонерного товариства
“Черкасиобленерго”, м. Умань, Черкаської області
2. управління Пенсійного фонду України в м. Умань, м. Умань, Черкаської
області
3. Уманської об'єднаної державної податкової інспекції, м. Умань,
Черкаської області
до дочірнього підприємства “Житлово –експлуатаційне управління”
відкритого акціонерного товариства “Трест” “Уманьпромжитлобуд”, м. Умань,
Черкаської області
про визнання банкрутом,
ВСТАНОВИВ:
До господарського суду Черкаської області надійшла заява від Уманських енергетичних мереж відкритого акціонерного товариства “Черкасиобленерго”, управління Пенсійного фонду України в м. Умань, Уманської об'єднаної державної податкової інспекції про порушення справи про банкрутство - дочірнього підприємства “Житлово – експлуатаційне управління” відкритого акціонерного товариства “Трест” “Уманьпромжитлобуд”, м. Умань, Черкаської області у зв'язку з неспроможністю останнього виконати грошові вимоги перед ініціюючими кредиторами на суму 196188 грн. 46 коп.
Ухвалою господарського суду Черкаської області від 26.12.2008 року порушено провадження у справі про банкрутство, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, накладено арешт на майно боржника.
Розгляд справи в підготовчому засіданні призначено на 20.01.2009 року.
Ухвалою господарського суду Черкаської області від 20.01.2009 року підготовче засідання було відкладено на 30.01.2009 року.
В підготовчому засіданні представники ініціюючих кредиторів заявлені вимоги підтримали.
Представники управління Пенсійного фонду України в м. Умань та боржник у підготовче засідання не з‘явилися, про причини неявки суду не повідомили.
Сторони були належним чином повідомлені про час та місце розгляду справи, що підтверджується реєстром поштових відправлень господарського суду Черкаської області.
В підготовчому засіданні встановлено, що у заяві про порушення провадження у справі про банкрутство ініціюючі кредитори зазначили, що сума безспірних вимог до боржника складає 196188 грн. 46 грн., в т.ч. 184 480 грн. 94 коп. –сума основного боргу, 6 892 грн. 57 коп. –пеня, 4 439 грн. 16 коп. –штрафні санкції та 375 грн. 79 коп. –судові витрати.
Станом на 01.12.2008 року сума заборгованості дочірнього підприємства “Житлово –експлуатаційне управління” відкритого акціонерного товариства “Трест” “Уманьпромжитлобуд” перед Уманськими енергетичними мережами відкритого акціонерного товариства “Черкасиобленерго” становить 133814 грн. 04 коп. в т.ч. сума основного боргу - 133 438 грн. 25 коп. та 375 грн. 79 коп. - судові витрати. Вищевказана заборгованість боржником не погашена, що підтверджується постановами відділу державної виконавчої служби Уманського міськрайонного управління юстиції про повернення виконавчого документа стягувачеві, копії яких знаходяться в матеріалах справи.
Сума несплаченого боргу боржника перед управлінням Пенсійного фонду України в м. Умань становить 30 010 грн. 02 коп., в т.ч. 21282 грн. 02 коп. – страхові внески, 4439 грн. 16 коп. –фінансові санкції та 4 288 грн. 84 коп. –пеня, що підтверджується постановами відділу державної виконавчої служби Уманського міськрайонного управління юстиції про повернення виконавчого документа стягувачеві.
Вищевказані постанови повернені стягувачам у зв'язку з відсутністю коштів на рахунках боржника у банківських установах та відсутністю майна боржника, на яке може бути звернено стягнення.
Станом на 01.12.2008 року за боржником рахується податковий борг перед Уманською об'єднаною державною податковою інспекцією в розмірі 32 364 грн. 40 коп., з яких 29 760 грн. 57 коп. –недоїмка та 2603 грн. 73 коп. –пеня. Борг виник в результаті несплати нарахувань згідно акту документальної перевірки, несплати поточних податкових зобов'язань по ПДВ, податку з власників транспортних засобів, по оплаті за землю, комунального податку. Сума боргу в розмірі 32 364 грн. 40 коп. божником визнана повністю, що підтверджується відповіддю на запит.
Відповідно до п. 8.2 Рекомендації президії Вищого господарського суду від 04.06.2004, № 04-5/1193 “Про деякі питання практики застосування Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” у підготовчому засіданні суд перевіряє наявність ознак неплатоспроможності боржника, розмір вимог кредитора (кредиторів), їх безспірність.
У разі якщо буде встановлено, що на момент подання заяви була відсутня хоча б одна з ознак неплатоспроможності, передбачених статтею 1 та частиною 3 статті 6 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (далі-Закон), справа про банкрутство підлягає припиненню.
Відповідно до ст. 1 Закону неплатоспроможність - неспроможність суб'єкта підприємницької діяльності виконати після настання встановленого строку їх сплати грошові зобов'язання перед кредиторами, в тому числі по заробітній платі, а також виконати зобов'язання щодо сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів) не інакше як через відновлення платоспроможності.
Отже, подаючи до господарського суду заяву, кредитор повинен надати суду докази, що він дійсно є кредитором і що боржник неспроможний задовольнити його вимогу.
Неспроможність боржника задовольнити вимоги кредитора (кредиторів) може бути підтверджено документами виконавчого провадження.
Таким чином, процедура банкрутства настає за виконавчим провадженням. Саме незадоволення кредитора результатами виконавчого провадження є передумовою для ініціювання справи про банкрутство.
Порядок та підстави стягнення податкового боргу врегульовано приписами Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” ( далі - Закон №2181-ІІІ).
Зокрема, ст.3 Закону №2181-ІІІ визначає, що примусове стягнення активів платника в рахунок погашення його податкових зобов'язань здійснюється виключно за рішенням суду, на виконання якого і може бути видано виконавчий документ.
У разі несплати узгодженого податкового зобов'язання у встановлені Законом №2181-ІІІ терміни податковим органом до платника податку застосовуються заходи, передбачені ст. 8, 10 Закону.
Проте, як вбачається із змісту заяви та доданих до неї документів Уманська об'єднана державна податкова інспекція не надала доказів неспроможності боржника виконати її вимоги, зокрема, відсутні докази звернення до суду з позовною заявою про стягнення з дочірнього підприємства “Житлово –експлуатаційне управління” відкритого акціонерного товариства “Трест” “Уманьпромжитлобуд” заборгованості перед бюджетом, а також докази відкриття виконавчого провадження по примусовому стягненню з боржника заборгованості.
Безспірні вимоги Уманських енергетичних мереж відкритого акціонерного товариства “Черкасиобленерго” та управління Пенсійного фонду України в м. Умань до боржника в сумі складають менше трьохсот мінімальних заробітних плат.
При цьому судом враховано, що до складу грошових зобов'язань боржника не зараховуються недоїмка (штраф та пеня), визначена на дату подання заяви до господарського суду.
З урахуванням наведеного, господарський суд Черкаської області дійшов висновку, що провадження у справі про визнання банкрутом дочірнього підприємства “Житлово –експлуатаційне управління” відкритого акціонерного товариства “Трест” “Уманьпромжитлобуд”, м. Умань, Черкаської області слід припинити, оскільки на момент подання заяви та проведення підготовчого засідання відсутні ознаки неплатоспроможності боржника, передбачені статтею 1 та частиною 3 статті 6 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Припинення провадження у справі про банкрутство з цих підстав не перешкоджає повторному зверненню з заявою про порушення справи про банкрутство за наявності встановлених Законом ознак неплатоспроможності, як це, зокрема, зазначається в п.8.2 Рекомендацій ВГСУ від 04.06.2004 року за №04-5/1193.
Враховуючи вищенаведене, та керуючись Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. 80, ст. 86 ГПК України, -
УХВАЛИВ:
1. Провадження у справі припинити.
2. Скасувати мораторій на задоволення вимог кредиторів та арешт накладений ухвалою суду від 26.12.2008 року на майно дочірнього підприємства “Житлово –експлуатаційне управління” відкритого акціонерного товариства “Трест” “Уманьпромжитлобуд”, Черкаська область, м. Умань, вул. Ленінської Іскри, 1/24, код ЄДРПОУ 05505437.
3. Копію ухвали направити сторонам, Черкаському обласному сектору з питань банкрутства Міністерства економіки України, державному реєстратору та Уманському міському відділу державної виконавчої служби Уманського міськрайонного управління юстиції.
Ухвалу може бути оскаржено до Київського міжобласного апеляційного господарського суду в порядку та строки передбачені ст.ст. 93, 106 ГПК України.
Суддя Васянович А.В.
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 30.01.2009 |
Оприлюднено | 06.02.2009 |
Номер документу | 2868397 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні