Рішення
від 20.01.2009 по справі 11/137
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

11/137

                          ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------                                 

Р І Ш Е Н Н Я            

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

          "20" січня 2009 р.                                                                           Справа №  11/137

Господарський суд Черкаської області в складі: головуючого –судді Довганя К.І., при секретарі –Захаровій А.Г., за участю представників сторін: позивача –Коломієць В.В. за довіреністю, відповідача –не з'явився, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси справу  за позовом  товариства з обмеженою відповідальністю  "Зоря" до   державного підприємства "Іваньківський цукровий завод"  про  стягнення 291790 грн. 34 коп.,

                                                                 ВСТАНОВИВ:

Заявлено позов про стягнення з  відповідача 291790 грн. 34 коп. боргу за поставку товару, здійснену на умовах укладеного сторонами договору. В обґрунтування заявлених вимог позивач послався на те, що на виконання укладеного  30 вересня 2008 року між товариством з обмеженою відповідальністю  "Зоря" ( позивач ) та  державним підприємством "Іваньківський цукровий завод"  ( відповідач ) договору №159, позивач поставив відповідачу товар, за який останній повного розрахунку не провів.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав з підстав викладених у позові.

 Відповідач в судове засідання не з'явився,  до дня судового засідання надіслав до суду письмовий відзив на позов, в якому позовні вимоги визнав в повному об'ємі та просив суду провести розгляд справи без участі його представника.

Суд вважає можливим розглянути справу за відсутністю представника відповідача.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, оцінивши наявні у справі докази, встановив наступне:

На підставі укладеного сторонами договору № 159 від 30 вересня 2008 року  позивач поставив відповідачу цукрові буряки з урожаю 2008 року фактичною вагою 1852,34 т, заліковою вагою 1524,403 т, - на суму двісті дев'яносто однієї тисячі сімсот дев'яносто гривень 34 копійки, що підтверджується накладною №82 від 05.11.2008 року.

Згідно п. 4.1 договору, відповідач був зобов'язаний оплачувати позивачу кожні сім днів по факту поставки прийняті в рахунок договору кондиційні цукрові буряки у заліковій вазі по ціні 210 гривень (з урахуванням ПДВ - 20 відсотків) за тонну, при базисній цукристості 16 відсотків. Сторони домовилися, що при відхиленні фактичної цукристості від базисної (16 відсотків) ціна буряків, зарахованих у виконання договору, визначається щодобово відповідно до коефіцієнту перерахунку за шкалою, що приведена у п. 4.3 договору, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 02.06.2000 р. № 868.

07 листопада 2008 року та 08 грудня 2008 року сторонами було проведено звірення розрахунків, за результатами яких було складено та підписано акти, з яких вбачається, що заборгованість відповідача перед позивачем  станом на 07.11.2008 р. та на 01.12.2008 р. за договором  № 159 від 30.09.2008 р. становить 291790 грн. 34 коп.

Згідно з п. 4.4 договору, кінцеві розрахунки з позивачем повинні проводитись в десятиденний строк після закінчення поставки цукрових буряків та підписання акту звірки взаєморозрахунків.

Однак відповідач свої зобов'язання за договором належним чином не виконував, в результаті чого заборгував позивачу за поставлений товар 291790 грн. 34 коп.

Ст.ст. 173, 174, 181, 193 ГК України, ст.ст. 525, 526, 670, 692, 712 ЦК України містять такі положення:

„Господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну  дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта ( виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.

Господарські зобов'язання можуть виникати:

-          з господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать.

Господарський договір за загальним правилом викладається у формі єдиного документа, підписаного сторонами та скріпленого печатками. Допускається укладення господарських договорів у спрощений спосіб, тобто шляхом обміну листами, факсограмами, телеграмами, телефонограмами тощо, а також шляхом підтвердження прийняття до виконання  замовлень, якщо законом не встановлено спеціальні вимоги до форми та порядку укладання даного виду договорів.

До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення  ЦК України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

За договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов'язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов'язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов'язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму.

До договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін.

Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог –відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Покупець зобов'язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений іншим строк оплати товару, та сплатити продавцеві повну ціну переданого товару.

Якщо покупець прийняв більшу кількість товару, ніж це встановлено договором купівлі-продажу, він зобов'язаний оплатити додатково прийнятий товар за ціною, встановленою для товару, прийнятого відповідно до договору, якщо інша ціна не встановлена за домовленістю сторін.

Оцінивши фактичні обставини справи та приписи наведеного вище законодавства суд приходить до наступних висновків.

Господарські зобов'язання між сторонами виникли з моменту укладення  договору поставки №159 від 30 вересня 2008 року. Свої зобов'язання за цим договором позивач виконав належним чином та поставив відповідачу товар.

Таким чином, у відповідача виникло зобов'язання щодо оплати вартості поставленого товару на умовах договору. Однак відповідач в порушення даних умов свої зобов'язання щодо оплати вартості поставленого товару належним чином не виконав, заборгувавши позивачу 291790 грн. 34 коп.

Виходячи з викладеного, вимога позивача про стягнення з відповідача заборгованості за поставлений товар є обґрунтованою та такою, що підлягає до задоволення.

З відповідача на користь позивача підлягають до стягнення витрати останнього на оплату державного мита та на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 49,82-84 ГПК України суд, -

                                                                           ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з державного підприємства "Іваньківський цукровий завод", 20132, Черкаська обл., Маньківський район, с. Іваньки, вул. Заводська, 1, код 32741501 на користь товариства з обмеженою відповідальністю  "Зоря", 26526, Кіровоградська обл., Голованіський район, с. Грузьке, вул. Центральна, 4, код 23906418 –291790 грн. 34 коп.  боргу, 2918,00 грн. відшкодування витрат на оплату державного мита та 118 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

Рішення може бути оскаржене до Київського міжобласного апеляційного господарського суду.

          

Суддя                                                                                               К.І.Довгань

          

СудГосподарський суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення20.01.2009
Оприлюднено06.02.2009
Номер документу2868446
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —11/137

Ухвала від 07.10.2013

Господарське

Господарський суд міста Києва

Лиськов М.О.

Ухвала від 11.11.2013

Господарське

Господарський суд міста Києва

Лиськов М.О.

Ухвала від 16.10.2013

Господарське

Господарський суд міста Києва

Лиськов М.О.

Ухвала від 22.09.2010

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Грязнов В. В.

Ухвала від 27.08.2010

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Грязнов В. В.

Ухвала від 19.03.2015

Господарське

Господарський суд міста Києва

Смирнова Ю.М.

Ухвала від 28.04.2015

Господарське

Господарський суд міста Києва

Смирнова Ю.М.

Ухвала від 02.04.2015

Господарське

Господарський суд міста Києва

Смирнова Ю.М.

Ухвала від 27.05.2015

Господарське

Господарський суд міста Києва

Смирнова Ю.М.

Ухвала від 18.02.2015

Господарське

Господарський суд міста Києва

Смирнова Ю.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні