cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
підготовчого засідання
22 січня 2013 р. Справа № 15/80/2012/5003
за заявою : Товариства з обмеженою відповідальністю "Вінницька технологічна компанія", м. Вінниця
про визнання банкрутом
Суддя Лабунська Т.І.
Секретар судового засідання Поцалюк Н.В.
Представники:
ТОВ "Вінницька технологічна компанія" - Федорчук М.А., довіреність від 04.01.2013 року;
арбітражний керуючий (розпорядник майна) Слободян В.М.
В С Т А Н О В И В :
28 грудня 2012 року господарським судом Вінницької області порушено провадження у справі № 15/80/2012/5003 за заявою ТОВ "Вінницька технологічна компанія", м. Вінниця в порядку ст. 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі Закон про банкрутство).
Ухвалою про порушення провадження у справі, зокрема, введено процедуру розпорядження майном боржника та призначено розпорядником майна арбітражного керуючого Слободяна В.М., судове засідання призначено на 22 січня 2013 року.
В судове засідання прибули представник заявника - боржника та розпорядник майна.
Розглянувши заяву ТОВ "Вінницька технологічна компанія", м. Вінниця, дослідивши письмові докази, додані до заяви, заслухавши представника боржника та розпорядника майна, проаналізувавши норми чинного законодавства України, суд прийшов до висновку про обґрунтованість вимог заявника - боржника з огляду на наступне.
З 19 січня 2013 року набрав чинності Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 22 грудня 2011 року, який визначив новий порядок застосування Закону про банкрутство. Відповідно до ч. 1 Розділу Х "Прикінцеві та перехідні положення" вказаного Закону (в редакції Закону від 02 жовтня 2012 року) положення цього Закону застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження в яких порушено після набрання чинності цим Законом.
Оскільки провадження у справі № 15/80/2012/5003 порушено до 19 січня 2013 року, у даній справі застосуванню підлягають положення Закону про банкрутство до внесення вищевказаних змін.
В заяві про порушення провадження у справі про банкрутство ТОВ "Вінницька технологічна компанія", м. Вінниця (вх. № суду 5003/1942/2012 від 28 грудня 2012) зазначено, що станом на 24 грудня 2012 року ТОВ "Вінницька технологічна компанія", м. Вінниця має кредиторську заборгованість в розмірі 130 000,00 грн.
При цьому заборгованість по заробітній платі та вихідній допомозі працівникам, відшкодуванню шкоди, заподіяної життю та здоров'ю, виплаті авторської винагороди відсутня.
Враховуючи відсутність майна та дебіторської заборгованості, ТОВ "Вінницька технологічна компанія", м. Вінниця не має можливості для погашення кредиторської заборгованості в загальному розмірі 130 000,00 грн.
Крім того боржником зазначено, що протягом 2011-2012 років господарська діяльність ним не здійснювалась.
Вищий орган управління ТОВ "Вінницька технологічна компанія", м. Вінниця - збори учасників товариства на своєму позачерговому засіданні 03 грудня 2012 року (протокол загальних зборів № 4) прийняв рішення зобов'язати керівника звернутись до господарського суду із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство з підстав, визначених ст. 7 Закону про банкрутство, в зв'язку з неможливістю виконання своїх зобов'язань.
ТОВ "Вінницька технологічна компанія", м. Вінниця є суб'єктом підприємницької діяльності (про свідчать відповідні письмові докази, наявні в матеріалах справи), а відтак є суб'єктом банкрутства. Про зазначене йдеться в ст. 1 Закону про банкрутство і ст. 209 Господарського кодексу України.
Ч. 2 ст. 6 Закону про банкрутство зазначає, що право на звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство мають боржник, кредитор.
Відповідно до ч. 5 ст. 7 Закону про банкрутство боржник зобов'язаний звернутись в місячний строк до господарського суду з заявою про порушення справи про банкрутство у разі виникнення таких обставин: якщо задоволення вимог одного або кількох кредиторів приведе до неможливості виконання грошових зобов'язань боржника в повному обсязі перед іншими кредиторами; якщо орган боржника, уповноважений відповідно до установчих документів або законодавства прийняти рішення про ліквідацію боржника прийняв рішення про звернення в господарський суд з заявою боржника про порушення справи про банкрутство; при ліквідації боржника не у зв'язку з процедурою банкрутства встановлено неможливість боржника задовольнити вимоги кредиторів у повному обсязі; в інших випадках, передбачених цим Законом.
Відповідно до ст. 51 Закону про банкрутство, якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому даним Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язані звернутися в господарський суд із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.
У разі виявлення вищезазначених обставин, після прийняття рішення про ліквідацію до створення ліквідаційної комісії (призначення ліквідатора) заява про порушення справи про банкрутство подається власником майна боржника (уповноваженою ним особою).
За результатами розгляду заяви про порушення справи про банкрутство юридичної особи, майна якої недостатньо для задоволення вимог кредиторів, господарський суд визнає боржника, який ліквідується банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора.
У разі, якщо справу про банкрутство порушено за заявою власника майна боржника (уповноваженої ним особи), яка подана до створення ліквідаційної комісії (призначення ліквідатора), розгляд справи про банкрутство здійснюється без урахування особливостей, передбачених цією статтею.
Таким чином, положеннями ст. 51 Закону про банкрутство передбачено дві категорії боржників і встановлено, щодо них окремі особливості провадження, це: 1) боржник, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію до створення ліквідаційної комісії (до призначення ліквідатора); 2) боржник, що знаходиться в процесі припинення і ліквідується ліквідаційною комісією (ліквідатором).
При здісненні провадження у справі за ст. 51 Закону про банкрутство немає значення розмір вимог кредиторів та строки виконання боржником своїх зобов'язань, як то має місце при встановленні ознак неплатоспроможності, що передбачено ч. 3 ст. 6 Закону про банкрутство.
Із поданої заяви вбачається, що процедура ліквідації ТОВ "Вінницька технологічна компанія", м. Вінниця в загально-цивільному порядку не здійснювалась, справа № 15/80/2012/5003 про банкрутство ТОВ "Вінницька технологічна компанія", м. Вінниця порушена за заявою, поданою до створення ліквідаційної комісії (призначення ліквідатора) згідно рішення загальних зборів боржника.
Отже, враховуючи приписи ст. 51 Закону про банкрутство та встановлені обставини, провадження у справі слід здійснювати за загальною процедурою банкрутства, передбаченою Законом про банкрутство.
Суд вважає встановленими підстави для подальшого провадження у справі про банкрутство з переходом до наступних стадій.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку про задоволення заяви ТОВ "Вінницька технологічна компанія", м. Вінниця.
З метою виявлення всіх кредиторів суд вважає за необхідне зобов'язати заявника-боржника подати до офіційного друкованого органу оголошення про порушення судом справи про банкрутство, вказавши в ньому повне найменування боржника, його ідентифікаційний код, адресу, банківські реквізити, найменування та адресу господарського суду, номер справи, відомості про розпорядника майна (його прізвище, ім'я і по-батькові, адресу, засоби зв'язку).
Керуючись ст.ст. 1, 3-1, 5, 6, 7, 11, ч. 4 ст. 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.ст. 4-1, 115 Господарського процесуального кодексу України суд, -
У Х В А Л И В :
Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Вінницька технологічна компанія" (м. Вінниця, вул. Козицького, 51, корпус 1; ідентифікаційний код 34325201) задоволити.
Зобов'язати ТОВ "Вінницька технологічна компанія", м. Вінниця подати до офіційного друкованого органу Верховної Ради України "Голос України" чи Кабінету Міністрів України "Урядовий кур'єр" в десятиденний строк з дня винесення даної ухвали оголошення про порушення судом справи про банкрутство, про що надати суду відповідні докази. Примірник газети після публікації надати до суду.
Розпоряднику майна Слободяну В.М. разом із посадовими особами боржника розглянути заяви кредиторів про грошові вимоги, письмово повідомити їх про результати розгляду заяв та повідомити кредиторів про дату попереднього засідання суду.
Зобов'язати розпорядника майна Слободяна В.М. надати суду до 01 квітня 2013 року реєстр вимог кредиторів боржника.
Призначити попереднє засідання на 19 квітня 2013 року о 10:00 год. в приміщенні господарського суду Вінницької області в кімн. № 1011 (10-й поверх, Хмельницьке шосе, 7, м. Вінниця).
Явку в судове засідання представників кредиторів, боржника, арбітражного керуючого Слободяна В.М. визнати обов'язковою.
Зобов'язати розпорядника майна протягом 10 днів після винесення ухвали за результатами попереднього засідання господарського суду повідомити кредиторів, згідно з реєстром вимог кредиторів, про місце і час проведення зборів кредиторів та організувати їх проведення за місцем знаходження боржника.
Ухвалу надіслати згідно переліку.
Суддя Лабунська Т.І.
віддрук. 4 прим.:
1 - до справи
2 - ТОВ "Вінницька технологічна компанія" - м. Вінниця, вул. Козицького, 51, корпус 1
3 - Головне управління юстиції у Вінницькій області
4 - арбітражний керуючий Слободян В.М.
Суд | Господарський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 22.01.2013 |
Оприлюднено | 24.01.2013 |
Номер документу | 28777662 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Вінницької області
Лабунська Т.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні