ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 травня 2013 р. Справа № 15/80/2012/5003
за заявою : Товариства з обмеженою відповідальністю "Вінницька технологічна компанія", м. Вінниця
про визнання банкрутом
Суддя Лабунська Т.І.
Секретар судового засідання Поцалюк Н.В.
Представники:
ТОВ "Вінницька технологічна компанія" в особі розпорядника майна Слободяна В.М. - Гром О.В., доручення від 15.04.2013 року
В С Т А Н О В И В :
28 грудня 2012 року господарським судом Вінницької області порушено провадження у справі № 15/80/2012/5003 за заявою ТОВ "Вінницька технологічна компанія", м. Вінниця в порядку ст. 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Ухвалою про порушення провадження у справі, зокрема, введено процедуру розпорядження майном боржника та призначено розпорядником майна арбітражного керуючого Слободяна В.М.
22 січня 2013 року винесено ухвалу підготовчого засідання.
02 лютого 2013 року в газеті "Голос України" № 22 опубліковано оголошення про порушення судом справи про банкрутство ТОВ "Вінницька технологічна компанія", м. Вінниця.
19 квітня 2013 року винесено ухвалу попереднього засідання.
07 травня 2013 року арбітражним керуючим (розпорядником майна) Слободяном В.М. подано до суду клопотання № 530 від 07 травня 2013 року про визнання боржника у даній справі банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
Для розгляду поданого клопотання суд ухвалою від 13 травня 2013 року призначив судове засідання на 22 травня 2013 року.
22 травня 2013 року від розпорядника майна надійшов до суду Аналіз фінансово-господарської діяльності, інвестиційного становища боржника - ТОВ "Вінницька технологічна компанія", м. Вінниця та його становища на ринках № 539 від 22 травня 2013 року.
В судовому засіданні 22 травня 2013 року, розглянувши клопотання арбітражного керуючого (розпорядника майна) Слободяна В.М. № 530 від 07 травня 2013 року про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, дослідивши письмові докази, наявні в матеріалах справи, заслухавши представника боржника, проаналізувавши норми чинного законодавства України, суд приходить до висновку про задоволення вищевказаного клопотання на підставі наступного.
Відповідно до ст. 4-1 Господарського процесуального кодексу України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Згідно із п. 2 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України справи про банкрутство підвідомчі господарським судам.
На підставі положень п. 3 ст. 209 Господарського кодексу України та ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" суб'єктом банкрутства може бути лише суб'єкт підприємницької діяльності.
З 19 січня 2013 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 22 грудня 2011 року, який визначив новий порядок застосування Закону про банкрутство. Відповідно до ч. 1 Розділу Х "Прикінцеві та перехідні положення" вказаного Закону (в редакції Закону від 02 жовтня 2012 року) положення цього Закону застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження в яких порушено після набрання чинності цим Законом. Положення цього Закону, що регулюють ліквідаційну процедуру, застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження у яких порушено до набрання чинності цим Законом, якщо на момент набрання ним чинності господарським судом не було прийнято постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
З огляду на викладене, враховуючи те, що провадження у справі № 15/80/2012/5003 було порушено до 19 січня 2013 року, у даній справі до моменту прийняття судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури застосуванню підлягали положення Закону про банкрутство до внесення вищевказаних змін.
Беручи до уваги дану обставину, відповідно ч. 9 ст. 13 Закону про банкрутство (стара редакція Закону) розпорядник майна зобов'язаний, зокрема, аналізувати фінансову, господарську та інвестиційну діяльність боржника, його становище на товарних ринках; виявляти ознаки фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства; скликати збори кредиторів; надавати господарському суду та комітету кредиторів звіт про свою діяльність, відомості про фінансове становище боржника, пропозиції щодо можливості відновлення платоспроможності боржника; виконувати інші функції, передбачені цим Законом.
Згідно з ч.ч. 1,6 ст. 16 Закону про банкрутство (стара редакція Закону) розпорядник майна боржника повідомляє кредиторів згідно з реєстром вимог кредиторів та уповноважену особу акціонерів або учасників товариства з обмеженою чи додатковою відповідальністю про місце і час проведення зборів кредиторів та організовує їх проведення. На час дії процедур банкрутства збори кредиторів обирають комітет кредиторів у складі не більше 7 осіб.
До компетенції комітету кредиторів належить, з поміж іншого, звернення до господарського суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, припинення повноважень арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) та про призначення нового арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), інші питання, передбачені цим Законом (ч. 8 ст. 16 Закону про банкрутство (стара редакція)).
На підставі вищевикладених положень Закону про банкрутство, як вбачається з матеріалів справи, на засіданні комітету кредиторів 25 квітня 2013 року одноголосно прийнято рішення доручити арбітражному керуючому (розпоряднику майна) Слободяну В.М. надати до господарського суду Вінницької області клопотання щодо визнання ТОВ "Вінницька технологічна компанія", м. Вінниця банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором арбітражного керуючого Слободяна В.М. (протокол № 1 від 25 квітня 2013 року). Вказане рішення прийнято за наслідками обговорення фінансово-майнового стану боржника.
Із Аналізу фінансово-господарської діяльності, інвестиційного становища боржника - ТОВ "Вінницька технологічна компанія", м. Вінниця та його становища на ринках № 539 від 22 травня 2013 року вбачається відсутність будь-яких активів товариства, відсутність інвесторів, недоцільність проведення санації та доцільність визнання ТОВ "Вінницька технологічна компанія", м. Вінниця банкрутом з подальшим відкриттям ліквідаційної процедури.
Як уже зазначалось вище, положення Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 22 грудня 2011 року, який набрав чинності з 19 січня 2013 року, що регулюють ліквідаційну процедуру, застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження у яких порушено до набрання чинності цим Законом, якщо на момент набрання ним чинності господарським судом не було прийнято постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури (ч. 1 Розділу Х "Прикінцеві та перехідні положення" Закону ТОВ "Вінницька технологічна компанія", м. Вінниця України "Про внесення змін до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 22 грудня 2011 року).
З огляду на викладене, відповідно до ч. 1 ст. 37 Закону про банкрутство, що набрав чинності з 19 січня 2013 року, у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.
Для вирішення питання щодо визнання боржника банкрутом підлягає встановленню наявність ознаки неоплатності боржника, тобто перевищення боргових зобов'язань над вартістю майна боржника.
Зазначена ознака встановлена судом по даній справі.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" банкрутство - це визнана господарським судом неспроможність боржника відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.
На підставі викладеного суд дійшов висновку про доцільність визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 37 Закону про банкрутство , що набрав чинності з 19 січня 2013 року банкрут - це боржник, неспроможність якого виконати свої грошові зобов'язання встановлена господарським судом. Під ліквідацією розуміється припинення суб'єкта підприємницької діяльності, визнаного господарським судом банкрутом, з метою здійснення заходів щодо задоволення в порядку цього Закону вимог кредиторів шляхом продажу його майна (п. 3 ч. 1 ст. 37 Закону про банкрутство).
Відповідно до приписів Закону про банкрутство однією із функцій господарського суду в ліквідаційній процедурі є призначення ліквідатора банкрута.
Ст. 4 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" встановлено, що одна і та ж особа може здійснювати повноваження арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) на всіх стадіях провадження у справі про банкрутство відповідно до вимог цього Закону.
Комітетом кредиторів боржника на засіданні 25 квітня 2013 року одноголосно погоджено кандидатуру ліквідатора - арбітражного керуючого Слободяна В.М.
Арбітражний керуючий Слободян В.М., в свою чергу, не заперечив щодо призначення його ліквідатором у справі.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про призначення ліквідатором у справі № 15/80/2012/5003 про банкрутство ТОВ "Вінницька технологічна компанія", м. Вінниця арбітражного керуючого Слободяна В.М.
Відповідно до ч. 3 ст. 38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" з метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, здійснюється офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.
Однак, у ч. 1 розділу Х "Прикінцеві та перехідні положення" вказаного Закону передбачено, що положення щодо офіційного оприлюднення відомостей про справу про банкрутство на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет набирають чинності через два роки з дня опублікування цього Закону. До набрання чинності цими положеннями офіційне оприлюднення відомостей про справу про банкрутство здійснюється в офіційних друкованих органах (газетах "Голос України" або "Урядовий кур'єр").
А тому, суд вважає за необхідне зобов'язати заявника - ТОВ "Вінницька технологічна компанія", м. Вінниця подати до офіційного друкованого органу Верховної Ради України чи Кабінету Міністрів України оголошення про визнання боржника банкрутом.
Відповідно до ст.ст. 32-43 Господарського процесуального кодексу України доказами у справі, що розглядається господарським судом, є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги.
За положеннями ст. 43 Господарського процесуального кодексу України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
З огляду на викладене, керуючись ст.ст. 1, 34-41 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ч. 1 Розділу Х "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", п. 3 ст. 209 Господарського кодексу України, ст.ст. 4-1, п. 2 ст. 12, ст.ст. 32-43, 115 Господарського процесуального кодексу України суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Визнати боржника - Товариство з обмеженою відповідальністю "Вінницька технологічна компанія" (м. Вінниця, вул. Козицького, 51, корпус 1; ідентифікаційний код 34325201) банкрутом.
Відкрити ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців.
Призначити ліквідатором ТОВ "Вінницька технологічна компанія", м. Вінниця арбітражного керуючого Слободяна Василя Миколайовича (Свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 183 від 08 лютого 2013 року).
Припинити повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом і розпорядження його майном та припинити повноваження власника (власників) майна банкрута.
Зобов'язати ТОВ "Вінницька технологічна компанія", м. Вінниця подати до офіційного друкованого органу Верховної Ради України ("Голос України") чи Кабінету Міністрів України ("Урядовий кур'єр") оголошення про визнання боржника банкрутом, про що надати суду відповідні докази.
Ліквідатору Слободяну В.М. до завершення ліквідаційної процедури забезпечити виконання дій та заходів, передбачених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Постанову направити згідно переліку.
Суддя Лабунська Т.І.
віддрук. 7 прим.:
1 - до справи
2 - ТОВ "Вінницька технологічна компанія" - м. Вінниця, вул. Козицького, 51, корпус 1
3 - арбітражний керуючий Слободян В.М.
4 - ФОП ОСОБА_4 - АДРЕСА_1
5 - Державний реєстратор ДАП ВК ВМР
6 - Ленінський ВДВС Вінницького МУЮ
7 - Головне управління юстиції у Вінницькій області
Суд | Господарський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 22.05.2013 |
Оприлюднено | 23.05.2013 |
Номер документу | 31336331 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Вінницької області
Лабунська Т.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні