12/227пн
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
03.10.06 р. Справа № 12/227пн
Господарський суд Донецької області у складі судді Склярук О.І.
при секретарі судового засідання Здоренко В.В.
за участю представників сторін
від позивача – Філіпова О.І.
від відповідача - не з”явився
за участю третьої особи – не з”явився
розглянув у відкритому судовому засіданні справу за позовом
Комунального комерційного підприємства Донецька міська Рада “Донецькміськтепломережа” м. Донецьк
до Житлово будівельного кооперативу “Мир-22” м. Донецьк
за участю третьої особи: Донецька міська Рада, м.Донецьк
про зобов”язання укласти договір на постачання теплової енергії.
ВСТАНОВИВ
Комунальне комерційне підприємство Донецька міська Рада “Донецькміськтепломережа” м.Донецьк звернулося до господарського суду з позовною заявою до Житлово будівельного кооперативу “Мир-22” м. Донецьк
про зобов'язання укласти договір на постачання теплової енергії.
В обгрунтування своїх позовних вимог позивач посилається на Закон України “Про житлово-комунальні послуги” та Закон України “Про теплопостачання,” відмову відповідача укласти договір, тощо.
Відповідач жодного разу в судове засідання не з'явився, витребувані судом документи та відзив на позовну заяву суду не надав. Розгляд справи відкладався у зв'язку з відсутністю представників відповідача. Про час та місце судового засідання сторони повідомлялися шляхом надсилання на їх адресу рекомендованою поштою відповідних ухвал. Термін розгляду справи було продовжено на один місяць відповідно до приписів ст. 69 ГПК України. Враховуючи сплив тримісячного строку розгляду справи, суд розглядає справу за наявними в ній документами відповідно до приписів ст.75 ГПК України
До участі у справі в якості третьої особи на боці позивача яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору було залучено Донецька міська Рада, яка надала пояснення щодо врегулювання цього питання відносно багатоквартирних житлових будинків в яких є приватизовані квартири і які знаходяться на балансі комунальних підприємств.
Дослідивши обставини справи, вислухав пояснення представників сторін господарський суд встановив
Відповідач є балансоутримувачем житлового будинку по бул Шевченко,44, який отримує послуги з опалення.
Власниками квартир, які знаходяться у цьому будинку є фізичні особи, що підтверджується інформацією, яка отримана з БТІ.
08.06.2006 року позивач надіслав відповідачу два примірника проекту договору про постачання теплової енергії № 2536, що підтверджується копіями супровідного листа № 50-ж від 08.06.2006 р.
Але вказаний проект договору відповідачем не повернуто. Відомостей , що вказаний договір є підписаним відсутні.
Позивач просить суд зобов'язати відповідача укласти вказаний договір.
Розглядаючи спір суд враховує наступне.
Згідно ст.187 Господарського кодексу України , спори, які виникають при укладанні господарських договорів з державного замовлення, або договорів укладання яких є обов'язковим на підставі закону, розглядаються господарським судом.
Стаття 19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» встановлює, що відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах.
Учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг є: власник, споживач, виконавець, виробник. ( частина 2 ст. 19 Закону)
Виробник послуг може бути їх виконавцем ( частина 3 ст.19 Закону)
Особливими учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг є балансоутримувач та управитель, які залежно від цивільно-правових угод можуть бути споживачем, виконавцем або виробником.
Згідно статті 29 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», яка визначає особливості укладання договору у багатоквартирному будинку, договір на надання житлово-комунальних послуг у багатоквартирному будинку укладається між власником квартири, орендарем чи квартиронаймачем та балансоутримувачем або уповноваженою ним особою.
Частина другої цієї статті встановлює, що у разі, якщо балансоутримувач не є виконавцем, він укладає договори на надання житлово-комунальних послуг з іншим виконавцем.
Процедура погодження умов договору відбувається протягом одного місяця з дня внесення проекту договору однією із сторін.
Суд зазначає, що стаття 24 . «Права та обов'язки балансоутримувача » Закону України «Про житлово-комунальні послуги» встановлює, що:
1. Балансоутримувач має право:
1) здійснювати функції утримання на балансі переданого йому за договором з власником майна та управляти їм чи передавати за договором повністю або частково функції управління управителю;
2) визначати порядок утримання, експлуатації та ремонту майна;
3) укладати договори на надання житлово-комунальних послуг;
4) приймати рішення щодо використання коштів на виконання капітального та поточного ремонтів;
5) здійснювати господарську діяльність у порядку, визначеному законом;
6) звертатися до суду про звернення стягнення на майно осіб, які відмовляються оплачувати рахунки за споживання житлово-комунальних послуг або відшкодовувати завдані збитки майну, що перебуває в нього на балансі.
2. Балансоутримувач зобов'язаний:
1) укладати договір з власником (співвласниками) на утримання на балансі відповідного майна;
2) утримувати на балансі майно, визначене договором з власником (співвласниками);
3) вести бухгалтерську, статистичну та іншу, передбачену законодавством, звітність відповідно до законодавства;
4) забезпечувати управління майном власними силами або укладати договір з юридичною особою на управління майном;
5) забезпечити умови для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів відповідно до встановлених стандартів, нормативів, норм та правил;
6) забезпечити належні експлуатацію та утримання майна, що перебуває на його балансі.
Згідно ст.13 Закону України “Про житлво-комунальні послуги” , комунальними послугами є централізоване постачання холодної та гарячої води, водовідведення, газо- та електропостачання, централізоване опалення, а також вивезення побутових відходів тощо);
В той же час , надання вказаних послуг також регулюється і Законом України «Про теплопостачання».
Згідно статті 19 вказаного Закону, одним із основних принципів господарювання, є право Споживача або суб'єкт теплоспоживання вибирання (змінювання) теплопостачальну організацію, якщо це технічно можливо, а також заборона Теплотранспортуючій організація на відмову споживачу теплової енергії у забезпеченні його тепловою енергією за наявності технічних можливостей на приєднання споживача до теплової мережі.
Стаття 24 вказаного Закону встановлює права та основні обов'язки споживача теплової енергії , а саме:
Споживач теплової енергії має право на:
- вибір одного або декількох джерел теплової енергії чи теплопостачальних організацій, якщо це можливо за існуючими технічними умовами;
- отримання інформації щодо якості теплопостачання, тарифів, цін, порядку оплати, режимів споживання теплової енергії;
- відшкодування згідно із законодавством збитків, заподіяних внаслідок порушення його прав, у разі виконання ним своїх зобов'язань відповідно до договору;
- приєднання до теплової мережі відповідно до нормативно-правових актів;
- отримання обсягів теплової енергії згідно з параметрами відповідно до договорів та стандартів;
- отримання перерахунку за спожиту теплову енергію з урахуванням здійсненого авансового платежу та показань приладів комерційного обліку теплової енергії протягом місяця після закінчення опалювального періоду.
З огляду на вищевикладене та враховуючи, що відповідачем не надано жодного документа, який підтверджує , що власники квартир, споживачі, в розумінні Закону України «Про теплопостачання», мають наміри скористатися своїм правом , встановленим ст. 24 Закону України «Про теплопостачання» та укласти з позивачем окремі договори на постачання тепла , постачання тепла лише при наявності договору, приписи частини ст. 29 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», суд позовні вимоги позивача задовольняє в повному обсязі
Судові витрати покласти на відповідача.
На підставі ст. 187 Господарського кодексу України, ст.ст. 19, 29, 24 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», ст. 1 Закону України «Про теплопостачання» та керуючись ст.ст. 33, 43, 49, 75, ст.ст. 82-85 ГПК України, господарський суд
ВИРІШИВ
Позов задовольнити
Зобов'язати Житлово-будівельний кооператив «Мир-22» ( м.Донецьк бул.Шевченко, 44/20) укласти договір на постачання теплової енергії з Комунальним комерційним підприємством Донецької міської Ради «Донецькміськтепломережа»
Стягнути з Житлово-будівельного кооперативу «Мир-22» ( м.Донецьк бул.Шевченко.44/20 ) на користь Комунального комерційного підприємства Донецька міська рада «Донецькміськтепломережа» витрати по сплаті державного мита у сумі 85 грн., витрати по сплаті за інформаційне-технічне забезпечення судового процесу у су мі 118 грн.
Суддя Склярук О.І.
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 03.10.2006 |
Оприлюднено | 22.08.2007 |
Номер документу | 288022 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Донецької області
Склярук О.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні