Рішення
від 13.01.2009 по справі 7/124-07
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

7/124-07

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

21036, м. Вінниця,  Хмельницьке шосе, 7  тел. 66-03-00, 66-11-31       http://vn.arbitr.gov.ua


І м е н е м     У к р а ї н и

РІШЕННЯ

13 січня 2009 р.           Справа 7/124-07

Господарський суд Вінницької області у складі: судді Залімського І.Г., при секретарі  судового засідання Білоконної О.В., розглянувши в приміщенні суду справу

за позовом: Вінницького обласного виробничого об`єднання по агропромисловому будівництву "Вінницяоблагробуд" (вул. Архітектора Артинова, 46, м.Вінниця, 21050, код ЄДРПОУ 03087409)    

до:Колективного підприємства "Міжрайонна пересувна механізована колона №3 обласного виробничого об`єднання по агропромисловому будівництву "Вінницяоблагробуд" (вул. Гонти, 90,  м.Вінниця, 21012, код ЄДРПОУ 05454036)  

про скасування рішення загальних зборів та визнання недійсними змін до установчих документів

За участю представників сторін:

          позивача :   Павлов С.С., адвокат

          відповідача : Порхун С.Н., представник за довіреністю      Безверхній Н.А., керівник 

ВСТАНОВИВ :

Подано позов про скасування рішення загальних зборів Колективного підприємства "Міжрайонна пересувна механізована колона № 3 обласного виробничого об`єднання по агропромисловому будівництву "Вінницяоблагробуд" згідно протоколу № 1 від 17.03.2005 р. та визнання недійсними змін до установчих документів Колективного підприємства "Міжрайонна пересувна механізована колона №3 обласного виробничого об`єднання по агропромисловому будівництву "Вінницяоблагробуд".

Позов мотивовано тим, що, порядок проведення Загальних зборів трудового колективу та затверджений загальними зборами трудового колективу Статут Колективного підприємства ПМК-3 в новій редакції 2005 року здійснено з порушенням вимог установчих документів МПМК-3, установчих документів “Вінницяоблагробуд” та чинного законодавства України. Позивач зазначає, що таким чином, рішенням Загальних зборів трудового колективу та новою редакцією Статуту КП ПМК-3, неправомірно позбавлено право власності, порушено корпоративні та майнові права Облагробуду та його учасників, безпідставно скасовано організаційно-правову форму МПМК-3, як унітарного підприємства Облагробуду, без вказівки правонаступництва права “Вінницяоблагробуд” на своє майно, протиправно припинено режим господарського відання закріпленого майна, незаконно привласнено трудовим колективом право власності на майновий комплекс та підприємство МПМК-3 загальною вартістю, згідно статутного фонду, 635 000,00 гривень.

Відповідач проти задоволення позову заперечує, мотивуючи тим, що БМУ, ПМК і далі КП МПМК-3 було створено за рішенням Ради колгоспів області, а Облміжколгоспбуд виконував це рішення. Учасники об'єднання 18.12.1991 року надали Облагробуду окремі повноваження регулювання діяльності, але не право власності на майно. Окрім того, відповідач посилається на відсутність рішення Ради колгоспів на передачу Райагробудам чи ще комусь права власності на майно ПМК-3, оскільки остання ніколи не була структурним підрозділом Облагробуду, а була підприємством прямого підпорядкування. ПМК-3 як самостійна організація подала документи та отримала рішення Замостянської райради № 173 від 04.04.1993 року, в якому не обумовлена власність Облагробуду чи його засновництво. ПМК-3 самостійно придбавало обладнання, за рахунок кредиту банку та власних коштів будувало житло та власну виробничу базу, а амортизаційні відрахування спрямовувала на капітальний ремонт і частково на капітальні вкладення. Починаючи з 2005 року банки та інші організації стали відмовляти ПМК-3 в прийманні документів зі старими печаткою та штампом, якими відповідач користався з 1979 р. Підготовка Облагробудом документу про ліквідацію ПМК-3 спонукало колектив підприємства до проведення зборів 17.03.2005 р. з метою приведення Статуту у відповідність до чинного законодавства. Таким чином, відповідач зазначає про відсутність порушення майнових прав Облагробуду колективом ПМК-3, враховуючи, що вказаними правами позивач ніколи не був наділений.

23.10.2008 р. на адресу господарського Вінницької області надійшла заява позивача б/н від 20.10.2008 р. про забезпечення позову шляхом накладення арешту на адміністративний будинок, майстерню, столярний цех, та склади, загальною площею 311,3 кв.м на суму 536,4 тис. грн., що знаходяться за адресою м. Вінниця, вул. Гонти, 90 та шляхом заборони всім реєструючим та повноважним органам, в тому числі і Колективному підприємству "МПК № 3" і його посадовим особам, здійснювати будь-які дії (призупинити їх здійснення) щодо оформлення відчуження, здачі в заставу та вчинення інших дій, що полягають в будь-якому юридичному обтяженні рухомого та нерухомого майна, що зареєстровано на праві власності за Колективним підприємством "Міжрайонна пересувна колона № 3 обласного виробничого об'єднання по агропромисловому будівництву "Вінницяоблагробуд", яке знаходиться за адресою: м. Вінниця, вул. Гонти, 90, в задоволення якого ухвалою від 27.10.2008 р. було відмовлено.

23.10.2008 р. Вінницьким обласним виробничим об`єднанням по агропромисловому будівництву "Вінницяоблагробуд" було подано заяву про зміну предмету позову, відповідно до якої просить суд визнати недійсним рішення Загальних зборів трудового колективу Колективного підприємством "Міжрайонна пересувна колона № 3 обласного виробничого об'єднання по агропромисловому будівництву "Вінницяоблагробуд" відповідно до Протоколу № 1 від 17.03.2005 р. та визнати повністю недійсним статут Колективного підприємством "Міжрайонна пересувна колона № 3 обласного виробничого об'єднання по агропромисловому будівництву "Вінницяоблагробуд" в новій редакції 2005 р., яка прийнята судом до розгляду.

В зв'язку з надісланням 30.07.2008 р. справи № 7/124-07 відповідно до запиту на адресу Вищого господарського суду України, господарський суд Вінницької області був позбавлений можливості розглянути справу в межах терміну, передбаченого ст. 69 ГПК України.

За заявою позивача здійснювалась технічна фіксація судового процесу.

Заслухавши представників позивача та відповідача, дослідивши матеріали справи, надавши юридичну оцінку наданим доказам, в судовому засіданні встановлено наступне.

17.01.1959 р. згідно рішення зборів уповноважених районних міжколгоспних рад створено Вінницьку обласну міжколгоспну будівельну організацію "Облміжколгоспбуд" та затверджено її положення.

Згідно пункту 3 Положення Вінницької обласної міжколгоспної будівельної організації "Облміжколгоспбуд" від 20.01.1959 р. та на підставі рішення Ради Вінницької обласної міжколгоспної будівельної організації "Облміжколгоспбуд" від 14.10.1968 р. Правління "Облміжколгоспбуд" прийняло Постанову про організацію будівельно-монтажного управління Вінницького "Облміжколгоспбуд" від 25.12.1968 р. №61, якою за рахунок пайових внесків колгоспів області створило Будівельно-монтажне управління Вінницького "Облміжколгоспбуд".

19.03.1976 р. згідно частини "а" пункту 2 та пункту 3 Положення "Облміжколгоспбуд" від 20.01.1959 р. Правління "Облміжколгоспбуд" прийняло Постанову № 66, якою перетворено Будівельно-монтажне управління Вінницького "Облміжкодгоспбуд" у Вінницьку пересувну механізовану колону №3 "Облміжколгоспбуду".

В 1979 р. Правління "Облміжкодгоспбуду" затвердило Будівельно-фінансовий план ПМК-3, згідно якого "Облміжкодгоспбуд", як вищеспояща організація виділив на будівництво бази ПМК-3 грошові кошти, що підтверджується витягом із річних звітів (форми №3 СМУ Облагробуду (МПМК-3 Облагробуду) про створення, формування та рух статутного фонду на протязі 1969-1980 р.р.

02.01.1986 р. Виконавчим комітетом Вінницької обласної ради народних депутатів прийнято рішення № 6, яким створено Обласне кооперативно-державне об'єднання по агропромисловому будівництву "ВІННИЦЯОБЛАГРОБУД" на базі будівельно-монтажних організацій і підприємств об'єднання "Облміжкодгоспбуд", трестів "Облміжкодгоспбуд", "Вінницясільбуд Мінсільбуду УРСР" і "Спецсільгоспмонтаж" облсільгосптехніки та передано новоутвореному об'єднанню "ВІННИЦЯОБЛАГРОБУД", у структурі якого знаходилося ПМК-3.

21.11.1991 р. в зв'язку зі зміною виробничих відносин на Зборах уповноважених представників організацій-засновників згідно протоколу № П-2/01-19 прийнято рішення про створення на базі Обласного кооперативно-державного об'єднання по агропромисловому будівництву "ВІННИЦЯОБЛАГРОБУД" - Вінницького обласного виробничого об'єднання по агропромисловому будівництву "ВІННИЦЯОБЛАГРОБУД".

18.12.1991 р. рішенням Ленінської районної ради народних депутатів м. Вінниці № 349 зареєстровано Вінницьке обласне виробниче об'єднання по агропромисловому будівництву "ВІННИЦЯОБЛАГРОБУД", в структурі якого, згідно Статуту "ВІННИЦЯОБЛАГРОБУД", знаходилося ПМК-3.

14.04.1993 р. за погодженням Вінницького обласного виробничого об'єднання по агропромисловому будівництву "ВІННИЦЯОБЛАГРОБУД", рішенням Замостянської районної ради народних депутатів м. Вінниці № 173 зареєстровано Міжрайонну пересувну механізовану колону № 3 (МПМК - 3) Вінницького обласного виробничого об'єднання по агропромисловому будівництву "ВІННИЦЯОБЛАГРОБУД" за рахунок пайових внесків колгоспів області.

10.02.1994 р. Всеукраїнська Рада колективних сільськогосподарських підприємств, керуючись Указом Президента України "Про визначення переваг часток державного майна, яке приватизується та кооперативного майна підприємств "Украгромбуд" від 06.07.1993 р. № 244/93 постановила про розпаювання та реорганізацію міжгосподарських підприємств.

05.01.1998 р. збори засновників Вінницького обласного виробничого об'єднання по агропромисловому будівництву "ВІННИЦЯОБЛАГРОБУД", згідно з Постановою Всеукраїнської Ради колективних сільськогосподарських підприємств від 10.02.1994 р. № 1/4, вирішили провести паювання міжгосподарських організацій "ВІННИЦЯОБЛАГРОБУД", реорганізувати міжгосподарські підприємства, що розпайовані в господарські товариства та наділити об'єднання "ВІННИЦЯОБЛАГРОБУД" правом управління часткою майна об'єднання в створених господарських товариствах.

28.07.2000 р. на виконання вказаного Протоколу засновників, Правління "ВІННИЦЯОБЛАГРОБУД" прийняло рішення, яким встановило порядок реорганізації та ліквідації юридичних осіб - міжгосподарських організацій Об'єднання.

25.12.2003 р. в зв'язку з невиконанням прийнятих рішень про розпаювання та реорганізацію, Рада "ВІННИЦЯОБЛАГРОБУД" прийняла рішення, яким зобов'язала керівника МПМК-3 провести збори працівників трудового колективу по реформуванню підприємства у товариство з обмеженою відповідальністю в термін до 31.03.2004 р.

17.03.2005 р. відбулися Збори трудового колективу МПМК-3. Згідно Протоколу №1 вирішено привести статут підприємства у відповідність до вимог чинного законодавства та реорганізувати МПМК-3 у товариство з обмеженою відповідальністю.

Відповідно до ст. 62 ГК України підприємство - самостійний суб'єкт господарювання, створений компетентним органом державної влади або органом місцевого самоврядування, або іншими суб'єктами для задоволення суспільних та особистих потреб шляхом систематичного здійснення виробничої, науково-дослідної, торговельної, іншої господарської діяльності в порядку, передбаченому цим Кодексом та іншими законами. Підприємства можуть створюватись як для здійснення підприємництва, так і для некомерційної господарської діяльності. Підприємство, якщо законом не встановлено інше, діє на основі статуту. Підприємство є юридичною особою, має відокремлене майно, самостійний баланс, рахунки в установах банків, печатку із своїм найменуванням та ідентифікаційним кодом.

Відповідно до ст. 80 ЦК України юридичною особою є організація, створена і зареєстрована у встановленому законом порядку. Юридична особа наділяється цивільною правоздатністю і дієздатністю, може бути позивачем та відповідачем у суді.

Як з'ясовано в судовому засіданні рішенням Замостянської районної ради народних депутатів м. Вінниці № 173 від 14.04.1993 р. було зареєстровано міжрайонну пересувну механізовану колону № 3 обласного виробничого об'єднання по агропромисловому будівництву “Вінницяоблагробуд”, створену на базі будівельно – монтажного управління № 3 об'єднання “Облміжколгоспбуд” за рахунок пайових внесків колгоспів області.

Згідно довідки Вінницького обласного управління статистики № 2240 від 02.06.1997 р. за своєю організаційно-правовою формою Міжрайонна пересувна механізована колона № 3 визначена як колективне підприємство і як вбачається з свідоцтва про державну реєстрацію відповідача № 143321 від 14.04.1993 р. останній був створений як юридична особа. Разом з тим, вказана реєстрація та свідоцтво ніким не оскаржувалось, а сторонами не надано доказів визнання їх недійсними, внаслідок чого суд приходить до висновку, що здійснена реєстрація та свідоцтво є чинним на даний час. Також, судом встановлено, що позивачем не оспорюється статут Міжрайонної пересувної механізованої колони № 3 в редакції станом на 14.04.1993 р.

Окрім того, відповідно до п. 2.1 Статуту Вінницького обласного виробничого об"єднання по агропромисловому будівництву "Вінницяоблагробуд" учасниками об"єднання є юридичні особи, що перелічені в додатку № 1, в якому відсутня юридична особа КП МПМК № 3, а відповідно до п. 2.3 вказаного Статуту організації і підприємства створені об"єднанням діють згідно статутів та положень, які затверджуються Радою об"єднання. Вони являються структурними підрозділами об"єднання або філіями. Останні перелічені в додатку № 2, де Вінницька ММПМК-3 визначена як структурний підрозділ об"єднання "Вінницяолбагробуд", що не відповідає нормам чинного законодавства. Відповідно до п. 1 ст. 1 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" відокремлений підрозділ (що на думку суду є тотожнім поняттям структурного підрозділу) - є філія, інший підрозділ юридичної особи, що знаходиться поза її місцезнаходженням та виробляє продукцію, виконує роботи або операції, надає послуги в єдиному замкнутому технологічному процесі з юридичною особою, або представництво, що здійснює представництво і захист інтересів юридичної особи. Відповідно до п. 4 ст. 4 вказаного Закону відокремлені підрозділи юридичної особи не підлягають державній реєстрації. Вказане також підтверджується листом Голови представництва Держпідприємства України у Вінницькій області від 20.09.2005 р. № 5302/09-375-а.

Таким чином, суд приходить до висновку про безпідставність тверджень позивача щодо того, що Колективне підприємство "Міжрайонна пересувна механізована колона № 3 обласного виробничого об`єднання по агропромисловому будівництву "Вінницяоблагробуд" є структурним підрозділом Вінницького обласного виробничого об`єднання по агропромисловому будівництву "Вінницяоблагробуд".

В свою чергу, відповідно до листа Державного комітету з питань регуляторної політики від 25.05.2005 р. слідує, що Статут МПМК-3 не містить відомостей щодо власника майна, а згідно п. 2.8 класифікатора організаційно-правових форм, затвердженим та введеним в дію наказом Держстандарту України від 22.11.1994 р. № 288, визначено, що колективне підприємство - це підприємство засноване на власності трудового колективу.  Як вбачається з довідки Вінницького обласного управління статистики № 2240 від 02.06.1997 р. за своєю організаційно-правовою формою Міжрайонна пересувна механізована колона № 3 є колективним підприємством і під час реєстрації змін до установчих документів в 2005 р. своєї організаційно-правової форми не змінювало, що в свою чергу свідчить про те, що власником майна відповідача є трудовий колектив. Викладене, виключає можливість порушення будь-яких прав позивача, у тому числі прав власності та інших майнових прав, при здійсненні трудовим колективом як повноважень щодо розпорядженням своїм майном, так і повноважень щодо управління своїм підприємством.

Разом з тим, суду не надано доказів, що Вінницьке обласне виробниче об`єднання по агропромисловому будівництву "Вінницяоблагробуд" є засновником іншої юридичної особи, зокрема Колективного підприємства "Міжрайонна пересувна механізована колона № 3 обласного виробничого об`єднання по агропромисловому будівництву "Вінницяоблагробуд". Як вбачається з листа Начальника головного управління Агропромислового розвитку № 6-3/1318 від 31.07.2007 р. документів про участь міжгосподарських підприємств у створенні і формуванні статутного фонду КП МПМК-3 в управлінні не має, а доказів в спростування вказаного суду не надано. Суд, враховуючи той факт, що статутний фонд відповідача був сформований за рахунок пайових внесків колгоспів, зважає і на те, що відповідно до руху статутного фонду за 1976 р. (том 5 а.с. 173) відповідачем було здійснено повернення пайових внесків колгоспам та іншим організаціям в розмірі 83 000 крб., що також спростовує твердження позивача щодо того, що відповідач є унітарним підприємством, оскільки в розумінні ч. 4 ст. 63 ГК України унітарним є підприємство, яке створюється одним засновником, який виділяє необхідне для того майно, формує відповідно до закону статутний фонд, не поділений на частки (паї), затверджує статут, розподіляє доходи, безпосередньо або через керівника, який ним призначається, керує підприємством і формує його трудовий колектив на засадах трудового найму, вирішує питання реорганізації та ліквідації підприємства. Унітарними є підприємства державні, комунальні, підприємства, засновані на власності об'єднання громадян, релігійної організації або на приватній власності засновника.

Окрім того, в спростування факту заснування Вінницьким обласним виробничим об`єднанням по агропромисловому будівництву "Вінницяоблагробуд" відповідача свідчить й те, що як встановлено в судовому засіданні та підтверджено представниками КП МПМК-3, останній від початку створення був самостійним суб'єктом виробничої діяльності, оскільки займався будівництвом житла та об'єктів власної виробничої бази від чого отримували певний прибуток. Відповідно до річних звітів (том. 3 а.с.47-51) КП МПМК-3 був замовником і самостійно фінансував будівництво власної виробничої бази, за рахунок власних відрахувань (том 5 а.с. 180-183) та кредитів банку, які почав отримувати починаючи з 1974 р. (том 5 а.с. 194, 195), що засвідчується балансом на 1979 р. (том 5 а.с. 196). Вказане підтверджує статус відповідача як самостійного суб'єкта виробничої діяльності.

Водночас, суд, дослідивши статут Вінницького обласного виробничого об`єднання по агропромисловому будівництву "Вінницяоблагробуд", зокрема розділ І, відповідно до якого позивач створений на корпоративних засадах на базі обласного кооперативно-державного об"єднання по агропромисловому будівництву в зв'язку зі зміною виробничих відносин та відповідно до чинного законодавства України з делегуванням окремих повноважень централізованого регулювання діяльності кожного з засновників, не вбачає правових підстав для висування вимог позивачем колишнім членам Вінницької обласної міжколгоспної будівельної організації "Облміжколгоспбуд" оскільки не є правонаступником останнього.  

Також, відповідно до листа № 115 від 04.07.2003 р. Всеукраїнського союзу сільськогосподарських підприємств визначено, що Об"єднання "Вінницяоблагробуд" є лише асоціацією, створеною районними та іншими організаціями для координації своєї діяльності, централізації окремих управлінських функцій, яка не може бути власником майна цих підприємств, а тому не може виступати їх засновником і відповідно втручатись в діяльність підприємств.

Положеннями ч. 1, п. 1 ч. 2, ч. 4 ст. 55 ГК України визначено, що суб'єктами господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обов'язків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов'язаннями в межах цього майна, крім випадків, передбачених законодавством. В свою чергу, суб'єктами господарювання є господарські організації - юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, державні, комунальні та інші підприємства, створені відповідно до цього Кодексу, а також інші юридичні особи, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані в установленому законом порядку. Суб'єкти господарювання - господарські організації, які діють на основі права власності, права господарського відання чи оперативного управління, мають статус юридичної особи, що визначається цивільним законодавством та цим Кодексом.

Об'єднанням підприємств в розумінні ч. 1 с. 118 ГК України є господарська організація, утворена у складі двох або більше підприємств з метою координації їх виробничої, наукової та іншої діяльності для вирішення спільних економічних та соціальних завдань.

Відповідно до ст. 120 ГК України Господарські об'єднання утворюються як асоціації, корпорації, консорціуми, концерни, інші об'єднання підприємств, передбачені законом.

Асоціація - договірне об'єднання, створене з метою постійної координації господарської діяльності підприємств, що об'єдналися, шляхом централізації однієї або кількох виробничих та управлінських функцій, розвитку спеціалізації і кооперації виробництва, організації спільних виробництв на основі об'єднання учасниками фінансових та матеріальних ресурсів для задоволення переважно господарських потреб учасників асоціації. У статуті асоціації повинно бути зазначено, що вона є господарською асоціацією. Асоціація не має права втручатися у господарську діяльність підприємств - учасників асоціації. За рішенням учасників асоціація може бути уповноважена представляти їх інтереси у відносинах з органами влади, іншими підприємствами та організаціями

Разом з тим, як вбачається з свідоцтва про право власності на будівлі та споруди № 443 від 21.04.2005 р. об'єкт нерухомості по вул. Гонти, 90 у м. Вінниці перебуває у власності Колективного підприємства "Міжрайонна пересувна механізована колона № 3 обласного виробничого об`єднання по агропромисловому будівництву "Вінницяоблагробуд". Доказів оскарження або скасування вказаного свідоцтва суду не надано, внаслідок чого суд не вбачає факту самовільного привласнення трудовим колективом відповідача майнового комплексу, в наслідок чого відбулось порушення речових прав та права власності позивача відповідачем, оскільки останній є повноправним власником зазначеного майна.

Суд, також не приймає до уваги твердження позивача щодо неповідомлення його про дату проведення загальних зборів трудовим колективом МПМК-3 та про прийнятті ними рішення, оскільки КП МПМК-3 є самостійним суб'єктом господарювання, який володіє сукупністю господарських прав та обов'язків. Водночас, КП МПМК-3, як вже встановлено судом, не є ані філією, ані структурним підрозділом відповідача, внаслідок чого протокол погодження об"єднання "Вінницяоблагробуд" при державній реєстрації змін до установчих документів реєструючим органом не вимагався. Судом, також враховано, той факт, що відповідно до нової редакції Статуту КП МПМК-3 в редакції 2005 р. та свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи від 14.04.1993 р. місцезнаходження та найменування юридичної особи не замінилось, що в свою чергу відповідно до положень Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" не потребує опублікування в спеціалізованому друкованому засобі масової інформації та зокрема окремого повідомлення позивача про внесення вказаних змін.

Відсутність відмови реєструючого органу у реєстрації внесених змін до установчих документів та факт такої реєстрації органом, на якого відповідно до Закону покладено обов'язок та надано повноваження перевіряти подані для реєстрації документи на відповідність їх чинному законодавству та статутним документам підприємства, суд розцінює як побічний доказ правомірності дій відповідача щодо проведення зборів членів колективу та реєстрації відповідних змін до статуту.

Окрім вказаного, позивач також зазначає, про порушення прав Об"єднання "Вінницяоблагробуд" та працівників КП МПМК-3 шляхом невизначення часток майна працівників підприємства при здійсненні реєстрації змін до установчих документів відповідача. Зважаючи на той факт, що власниками майна КП МПМК-3 є члени трудового колективу - майно перебуває у їх власності. Нормами чинного законодавства не передбачено вимог щодо розподілу часток в Статуті підприємства, дана вимога ставиться лише при реєстрації господарського товариства.

Також, суд, беручи до уваги вищевикладені обставини, не приймає до уваги твердження позивача щодо порушення його корпоративних прав з огляду на положення ст. 167 ГК України, відповідно до якої корпоративні права - це права особи, частка якої визначається у статутному фонді (майні) господарської організації, що включають правомочності на участь цієї особи в управлінні господарською організацією, отримання певної частки прибутку (дивідендів) даної організації та активів у разі ліквідації останньої відповідно до закону, а також інші правомочності, передбачені законом та статутними документами.

Відповідно до ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Згідно ст. 43 ГПК України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об‘єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і ніякі докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили.

З урахуванням викладеного, враховуючи, що позивач не довів правомірність заявлених вимог та факту порушення рішенням Загальних зборів трудового колективу від 17.03.2005 р. та новою редакцією Статуту КП ПМК-3 його прав та охоронюваних законом інтересів, суд дійшов висновку, що в задоволенні позову слід відмовити.  

          Керуючись  ст. 33, 34, 36, 43, 44, 49, 82-84, 115, 116 ГПК України, -

ВИРІШИВ :

1. У задоволенні позову відмовити.

2. Копію рішення направити сторонам.

Суддя                                             Залімський І.Г.

          Повний текст рішення суду оформлено і підписано відповідно до вимог ст.84 ГПК України  29 січня 2009 р.

віддрук. прим.:

1 - до справи

2 - позивачу

3 - відповідачу

СудГосподарський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення13.01.2009
Оприлюднено11.02.2009
Номер документу2896090
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —7/124-07

Постанова від 29.09.2009

Господарське

Вищий господарський суд України

Демидова A.M.

Ухвала від 14.09.2009

Господарське

Вищий господарський суд України

Демидова A.M.

Постанова від 23.06.2009

Господарське

Житомирський апеляційний господарський суд

Черпак Ю.К.

Рішення від 13.01.2009

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Залімський І.Г.

Ухвала від 24.11.2008

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Залімський І.Г.

Ухвала від 17.11.2008

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Залімський І.Г.

Ухвала від 27.10.2008

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Залімський І.Г.

Ухвала від 27.10.2008

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Залімський І.Г.

Ухвала від 26.09.2008

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Залімський І.Г.

Ухвала від 17.07.2008

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Залімський І.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні