17/119(5/94)
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Кіровоградської області
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"29" січня 2009 р.Справа № 17/119(5/94)
Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Таран С. В.,розглянувши матеріали справи №17/119(5/94)
за позовом: дочірнього підприємства "Керамзит" колективного підприємства "Кіровоградагробудіндустрія", м. Кіровоград
до відповідачів:
- колективного підприємства "Кіровоградагробудіндустрія", м. Кіровоград
- товариства з обмеженою відповідальністю "Кіровоградський керамзитовий завод", м. Кіровоград
за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача (ТОВ "Кіровоградський керамзитовий завод"):
- корпорація "Украгропромбуд", м. Київ
про визнання права господарського відання,
та за зустрічним позовом колективного підприємства "Кіровоградагробудіндустрія", м. Кіровоград
до відповідачів:
- дочірнього підприємства "Керамзит" колективного підприємства "Кіровоградагробудіндустрія", м Кіровоград
- товариства з обмеженою відповідальністю "Кіровоградський керамзитовий завод", м. Кіровоград
- Української кооперативно-державної корпорації по агропромисловому будівництву "Украгропромбуд", м. Київ
про визнання права власності, витребування майна
ПРЕДСТАВНИКИ:
від позивача - ліквідатор Заболотний Г.В.;
від відповідача (КП Кіровоградагробудіндустрія") - участі не брав, хоча належним чином був сповіщений про час та місце проведення судового засідання, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення №514176 від 24.12.2008 р. (том ІІІ а.с.11);
від відповідача (ТОВ "Кіровоградський керамзитовий завод") - Романяк М.Я., довіреність №01/05 від 01.05.2008 р., представник;
від третьої особи - участі не брала, хоча належним чином була сповіщена про час та місце проведення судового засідання, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення №514141 від 25.12.2008 р. (том ІІІ а.с.13);
від позивача за зустрічним позовом (КП "Кіровоградагробудіндустрія") -участі не брав, хоча належним чином був сповіщений про час та місце проведення судового засідання, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення №514176 від 24.12.2008 р. (том ІІІ а.с.11);
від відповідача (ДП "Керамзит" КП "Кіровоградагробудіндустрія")- ліквідатор Заболотний Г.В.;
від відповідача (ТОВ "Кіровоградський керамзитовий завод") - Романяк М.Я., довіреність №01/05 від 01.05.2008 р., представник;
від відповідача (Української кооперативно-державної корпорації по агропромисловому будівництву "Украгропромбуд)" - участі не брав, хоча належним чином був сповіщений про час та місце проведення судового засідання, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення №514141 від 25.12.2008 р. (том ІІІ а.с.13).
Дочірнє підприємство "Керамзит" колективного підприємства "Кіровоградагробудіндустрія" (далі –ДП "Керамзит") звернулося до господарського суду з позовом до колективного підприємства "Кіровоградагробудіндустрія" (далі - КП "Кіровоградагробудіндустрія") та товариства з обмеженою відповідальністю "Кіровоградський керамзитовий завод" (далі - ТОВ "Кіровоградський керамзитовий завод") про визнання права повного господарського відання позивача на майно, що знаходиться по вул. Мурманська, 31, у м. Кіровограді, а саме: ремонтно-механічну майстерню, глинозапасник, склад шламу, внутрішньоплощадні шляхи, пожежний резервуар, склад солярного мастила, ємність 25 куб. м б/у, резервуари (3шт.), відкритий склад глини, димова труба, склад керамзиту, зовнішнє енергопостачання, внутрішньоплощадні теле- та радіо мережі, мережі газопостачання, пульт, щит управління, трансформатор ОСВ, верстат 2118, універсальний фрезерний верстат, побутовий кондиціонер, кран козловий, кран мостовий електричний грейдерний, електротельфер, кран-балку - 3,2 тонни, електротельфер г/п 3,2 тонни, таль електричну г/п 5 тонн, кран-балку 3,2 тонни, зварювальний апарат ТДМ-401-1, зварювальний апарат ВД-4-504-43, дробівку, ємність "Цистерна Ж-Д", глиномішалку СМК-126 А, глинозмішувач, змішувач, сушильно-пічне відділення, сушильний барабан КС-0299, піч сушильну, редуктор Ц 2М0500-31,5-12, холодильник "Дніпр", цистерну, дірчасті вальці, ємність 60 м. куб., бокс для тракторів, бульдозер Д-174-1, бульдозер Т-170, трансформаторний погрузчик АГС-77, друкарську машинку, - загальною вартістю 4478900,16 грн.; про усунення перешкод у володінні та розпорядженні вказаним майном шляхом заборони відповідачам чинити перешкоди ліквідатору ДП "Керамзит" КП "Кіровоградагробудіндустрія".
Колективним підприємством "Кіровоградагробудіндустрія" подано зустрічний позов до ДП "Керамзит", ТОВ "Кіровоградський керамзитовий завод" про визнання за КП "Кіровоградагробудіндустрія" права власності на цілий комплекс будівель розташованих за адресою: м. Кіровоград, вул. Мурманська, 31-б, та зареєстрованих на праві власності за ТОВ "Кіровоградський керамзитовий завод": про витребування від ТОВ "Кіровоградський керамзитовий завод" цілого комплексу будівель, розташованих за адресою: м. Кіровоград, вул. Мурманська, 31-б (том І а.с.69-71, 109-113, 145).
Ухвалою суду від 12.06.2007 р. до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача (ТОВ "Кіровоградський керамзитовий завод") за первісним позовом залучено корпорацію "Украгропромбуд" (том І а.с.95-96) та ухвалою суду від 27.06.2007 р. залучено до участі у справі в якості іншого відповідача за зустрічним позовом - українську кооперативно-державну корпорацію по агропромисловому будівництву "Украгропромбуд" (том І а.с.138-140).
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників ДП "Керамзит" та ТОВ "Кіровоградський керамзитовий завод", оцінивши наявні в матеріалах справи та досліджені в судовому засіданні докази, господарський суд встановив наступне.
Пунктом 1.2 Статуту ДП "Керамзит" визначено, що засновником підприємства та власником майна виступає юридична особа – КП "Кіровоградагробудіндустрія", яке зареєстроване реєстраційною палатою виконавчого комітету Кіровоградської міської ради народних депутатів, реєстраційний № 04666-КЛ1 від 26.05.21995 року.
Згідно п. 5.2 Статуту ДП "Керамзит" засновник підприємства здійснює внесок у статутний фонд новоствореного підприємства майном згідно переліку (том І а.с.18-24).
В силу статті 10 Закону України "Про підприємства в Україні" та статті 37 Закону України "Про власність", які діяли на момент створення ДП "Керамзит", майно підприємства відповідно до законів України, статуту підприємства та укладених угод належало йому на праві власності, повного господарського відання або оперативного управління; здійснюючи право повного господарського відання або оперативного управління, державне підприємство володіло, користувалося та розпоряджалося зазначеним майном на свій розсуд, вчиняючи щодо нього будь-які дії, які не суперечили законодавству та статуту підприємства; одним із джерел формування майна підприємства були визначені грошові та матеріальні внески засновників.
Відповідно до частин 1, 2 статті 133 Господарського кодексу України, який набув чинності з 01.01.2004 року, основу правового режиму майна суб'єктів господарювання, на які базується їх господарська діяльність, становлять право власності та інші речові права - право господарського віданні, право оперативного управління. Господарська діяльність може здійснюватися також на основі інших речових прав (право володіння, права користування тощо), передбачених Цивільним кодексом України. Майно суб'єктів господарювання може бути закріплено на іншому праві відповідно до умов договору з власником майна.
Таким чином, приписами даної правової норми встановлено, що господарська діяльність суб'єктів господарювання базується на праві власності, праві господарського відання, праві оперативного управління та інших речових правах (право володіння, право користування тощо).
Право господарського відання є речовим правом суб'єкта підприємництва, який володіє, користується і розпоряджається майном, закріпленим за ним власником (уповноваженим органом), з обмеженням правомочності розпорядження щодо окремих видів майна за згодою власника у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законами ( частина перша статті 136 Господарського кодексу України).
Право господарського відання є обмеженим за обсягом, ніж право власності, проте, частиною третьою статті 136 Господарського кодексу України встановлено, що до захисту права господарського відання застосовуються положення закону, встановлені для захисту права власності. Суб'єкт підприємництва, який здійснює господарську діяльність на основі права господарського відання, має право на захист своїх майнових прав також від власника.
Статут ДП "Керамзит" свідчить, що засновник наділив підприємство відокремленим майном, що вимагає статус юридичної особи. При цьому в матеріалах справи відсутні та на вимогу суду не надані докази прийняття власником майна рішення щодо зменшення розміру статутного фонду, як-то передбачено пунктом 5.3 цього Статуту ДП "Керамзит".
Вказане свідчить про те, що спірне майно не вибувало з господарського відання ДП "Керамзит".
Зазначену правову позицію викладено в постанові Вищого господарського суду України від 28.10.2008 р. по даній справі.
За таких обставин, позовні вимоги про визнання за ДП "Керамзит" права повного господарського відання на майно, яке було внеском КП "Кіровоградагробудіндустрія" до статутного фонду ДП "Керамзит", заявлені обґрунтовано і підлягають задоволенню. В той же час враховуючи відсутність ідентифікуючих ознак майна, переданого КП "Кіровоградагробудіндустрія" як внесок до статутного фонду ДП "Керамзит", та доказів на підтвердження того, що спірне майно перебуває за адресою: м.Кіровоград, вул.Мурманська, 31, у господарського суду відсутні підстави для визнання права господарського відання за позивачем на майно, яке знаходиться за саме вказаною адресою.
В задоволенні решти позовних вимог ДП "Керамзит" слід відмовити, оскільки позивачем за первісним позовом не доведено належним чином, як того вимагає стаття 33 Господарського процесуального кодексу України, чинення відповідачами перешкод у розпорядженні та володінні спірним майном.
11.04.2008 року КП "Кіровоградагробудіндустрія" подано господарському суду заяву про відмову від зустрічної позовної заяви (том ІІ а.с.73)
З наслідками відмови від позову позивача за зустрічною позовною заявою ознайомлено в судовому засіданні 29.01.2009 р. та ухвалою суду від 18.12.2008 р. (том ІІІ а.с.7-9), яку КП "Кіровоградагробудіндустрія" отримано 24.12.2008 р. (том ІІІ а.с.11).
Враховуючи те, що відмова КП "Кіровоградагробудіндустрія" від зустрічного позову не суперечить законодавству і не порушує чиї-небудь права і охоронювані законом інтереси, господарський суд вважає за необхідне прийняти відмову позивача від зустрічного позову та провадження у справі за зустрічним позовом припинити на підставі пункту 4 частини першої 1 статті 80 Господарського процесуального кодексу України.
При цьому, господарський суд роз'яснює, що відповідно до вимог статті 80 Господарського процесуального кодексу України у випадках припинення провадження у справі повторне звернення до господарського суду із спору між тими ж сторонами, про той же предмет спору і з тих же підстав не допускається.
Відповідно до вимог статті 49 Господарського процесуального кодексу України витрати на державне мито та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу покладаються за первісним позовом на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог, за зустрічним позовом - на позивача (КП "Кіровоградагробудіндустрія").
Враховуючи викладене, керуючись статтями 33, 34, 43, 49, 80, 82, 84, 116, 117 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
ВИРIШИВ:
Позовні вимоги за первісним позовом задовольнити частково.
Визнати за дочірнім підприємством "Керамзит" колективного підприємства "Кіровоградагробудіндустрія" (25006, М.Кіровоград, Маловисківське шосе, 7 км, ідентифікаційний код 23685420) право господарського відання на наступне майно загальною вартістю 4478900,16 грн.: ремонтно-механічну майстерню, глинозапасник, склад шламу, внутрішньоплощадні шляхи, пожежний резервуар, склад солярного мастила, ємність 25 куб. м б/у, резервуари (3шт.), відкритий склад глини, димову трубу, склад керамзиту, зовнішнє енергопостачання, внутрішньоплощадні теле- та радіо мережі, мережі газопостачання, пульт, щит управління, трансформатор ОСВ, верстат 2118, універсальний фрезерний верстат, побутовий кондиціонер, кран козловий, кран мостовий електричний грейдерний, електротельфер, кран-балку - 3,2 тонни, електротельфер г/п 3,2 тонни, таль електричну г/п 5 тонн, кран-балку 3,2 тонни, зварювальний апарат ТДМ-401-1, зварювальний апарат ВД-4-504-43, дробівку, ємність "Цистерна Ж-Д", глиномішалку СМК-126 А, глинозмішувач, змішувач, сушильно-пічне відділення, сушильний барабан КС-0299, піч сушильну, редуктор Ц 2М0500-31,5-12, холодильник "Днепр", цистерну, дірчасті вальці, ємність 60 м. куб., бокс для тракторів, бульдозер Д-174-1, бульдозер Т-170, трансформаторний погрузчик АГС-77, друкарську машинку.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
За зустрічним позовом колективного підприємства "Кіровоградагробудіндустрія" провадження у справі припинити.
Стягнути з колективного підприємства "Кіровоградагробудіндустрія" (25014, м.Кіровоград, вул. Мурманська, 31, р/р №260041466 в АППБ "Райффайзенбанк Аваль" м. Кіровоград, МФО 323538, ідентифікаційний код 05418230) на користь дочірнього підприємства "Керамзит" колективного підприємства "Кіровоградагробудіндустрія" (25000, м.Кіровоград, Маловисківське шосе, 7 км., р/р №2600701551689 в філії в м.Кіровограді ВАТ "Державний Експортно-імпортний банк України", МФО 306369, ідентифікаційний код 23685420)- 21,25 грн. державного мита та 29,5 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Кіровоградський керамзитовий завод" (25006, м.Кіровоград, вул.Шевченка, 6/2, р/р №26003001300485 в АКБ "Райффайзенбанк Україна", МФО 300528, ідентифікаційний код 33097699) на користь дочірнього підприємства "Керамзит" колективного підприємства "Кіровоградагробудіндустрія" (25000, м.Кіровоград, Маловисківське шосе, 7 км., р/р №2600701551689 в філії в м.Кіровограді ВАТ "Державний Експортно-імпортний банк України", МФО 306369, ідентифікаційний код 23685420)- 21,25 грн. державного мита та 29,5 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Накази видати після набрання рішенням законної сили.
Згідно ч. 3 ст. 85 Господарського процесуального кодексу України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття, а у разі, якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення, воно набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня підписання рішення, оформленого відповідно до ст. 84 Господарського процесуального кодексу України.
Дане рішення може бути оскаржено до Дніпропетровського апеляційного господарського суду в порядку, встановленому Господарським процесуальним кодексом України.
Суддя
Суд | Господарський суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 29.01.2009 |
Оприлюднено | 11.02.2009 |
Номер документу | 2899065 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Кіровоградської області
Таран С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні