Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 січня 2013 р. Справа №805/225/13-а
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 10 год. 35 хв.
приміщення суду за адресою : 83052, м. Донецьк, вул. 50-ї Гвардійської дивізії, буд. 17
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
Головуючого судді Кірієнка В.О.,
при секретарі Федоровій А.О.,
за участю:
представника позивача Сидорової Н.О.,
представника відповідача Дрей Л.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Донецьку адміністративну справу за позовом Макіївської об'єднаної державної податкової інспекції Донецької області Державної податкової служби до Товариства з обмеженою відповідальністю «Асал Дизайн» про стягнення суми податкового боргу по платі за землю у розмірі 199615,08 грн. з рахунків платника податків у банках, які його обслуговують,-
ВСТАНОВИВ:
Макіївська об'єднана державна податкова інспекція Донецької області Державної податкової служби звернулася до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Асал Дизайн» про стягнення суми податкового боргу по платі за землю у розмірі 199615,08 грн. з рахунків платника податків у банках, які його обслуговують.
В обґрунтування позовних вимог вказав, станом на 25.12.2012 року відповідач має податковий борг з плати за землю в сумі 199615,08 грн.
Зазначена заборгованість виникла на підставі самостійно визначеного податкового зобов'язання в декларації з плати за землю, оскільки узгоджене податкове зобов'язання з плати за землю в сумі 199615,08 грн. не сплачено, у відповідача виникла заборгованість перед бюджетом в загальній сумі 199615,08 грн.
На підставі викладеного, просив стягнути з відповідача вказану заборгованість.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги аналогічно викладеному у позовній заяві.
Представник відповідача у судовому засіданні визнав позовні вимоги та не заперечував проти задоволення позовних вимог у розмірі 199615,08 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
Частиною 3 ст. 136 КАС України передбачено, що судове рішення у зв'язку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими ст. 112 КАС України.
Згідно вимог ст. 112 КАС України, зокрема, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Крім того, суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Таким чином, суд приймає визнання адміністративного позову, оскільки ці дії представника відповідача не суперечать закону і не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси, та приймає постанову про задоволення адміністративного позову, виходячи з наступного.
У відповідності до ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Згідно п. 11 ст. 10 Закону державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, таку функцію, а саме, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Позивач у відповідності до норм Податкового кодексу України, є органом державної влади, уповноваженим здійснювати функцію контролю за визначенням та сплатою платником податків, повноваження якого на звернення до суду із позовом про стягнення податкового боргу прямо визначені законодавством України.
Відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю «Асал Дизайн» (код ЄДРПОУ 34705347) зареєстроване виконавчим комітетом Донецької міської ради Донецької області з 31.10.2006 року за номером 1 266 105 0001 021816 за адресою: 86116, Донецька область, м. Макіївка, вул. Щербакова, буд. 7 «А», що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи (а.с. 11), довідкою Головного управління статистики у Донецькій області (зворотній бік а.с. 11), статутом відповідача (а.с. 13-17), витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с. 18-19).
З матеріалів справи встановлено, що станом на момент звернення до суду за відповідачем враховується податкова заборгованість з земельного податку у сумі 199615,08 грн., що підтверджується розрахунком суми податкового боргу (а.с. 5), зворотнім боком облікової картки відповідача (а.с. 6-8).
Заборгованість з земельного податку у розмірі 199615,08 грн., виникла на підставі податкової декларації від 23.01.2012 року № 9001033919 (а.с. 22-25), у тому числі:
- 66538,36 грн. по строку сплати до 30.09.2012 року;
- 66538,39 грн. по строку сплати до 30.10.2012 року;
- 66538,36 грн. по строку сплати до 30.11.2012 року.
Наявність даної заборгованості у підприємства підтверджується визнанням у судовому засіданні відповідачем позовних вимог у повному обсязі, зворотнім боком облікової картки відповідача (а.с. 6-8), актом звірення податкового боргу у сумі 199615,08 грн., який підписаний заступником начальника Макіївської ОДПІ ДПС та керівником, головним бухгалтером ТОВ «Асал-Дизайн» (а.с. 37).
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожний зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Підпунктом 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний, зокрема, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно з п. 49.16 ст. 49 Податкового кодексу України, незалежно від наявності відмови у прийнятті податкової декларації платник податків зобов'язаний погасити податкове зобов'язання, самостійно визначене ним у такій податковій декларації, протягом строків, установлених цим Кодексом.
Пунктом 38.1 ст. 38. Податкового кодексу України встановлено, що виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.
Підпунктом 14.1.175. п. 14.1. ст. 14 Кодексу встановлено, що суми грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання вважаються податковим боргом.
Пунктом 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України визначено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно пп. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 Податкового кодексу України податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов'язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в статті 167 цього Кодексу.
Підпунктом 14.1.153 Податкового кодексу України податкова вимога - письмова вимога органу державної податкової служби до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.
Пунктом 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України визначено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
08 серпня 2011 року на виконання вимог зазначеної статті, позивачем була прийнята податкова вимога № 13 на суму 103347,91 грн. та отримана уповноважено особою відповідача 11 серпня 2011 року, про що є відповідний підпис останнього на корінці податкової вимоги (а.с. 9).
Проте, зазначені заходи не призвели до повного погашення узгоджених податкових зобов'язань, сума податкового зобов'язання відповідачем не сплачена та, відповідно до зворотного боку облікової картки (а.с. 6-8) податкова заборгованість відповідача з єдиного податку складає у загальному розмірі 199615,08 грн.
Пунктом 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України передбачено, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до п. 95.2 ст. 95 Податкового кодексу України, стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Згідно із п.95.3 ст. 95 Податкового кодексу України, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини. Орган державної податкової служби звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.
Враховуюче вищевикладене, суд вважає, що вимоги позивача про стягнення податкового боргу у розмірі 199615,08 грн. є обґрунтованими та підлягають задоволенню повністю.
Керуючись ст. ст. 2, 7, 69-71, 94, 162-163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Макіївської об'єднаної державної податкової інспекції Донецької області Державної податкової служби до Товариства з обмеженою відповідальністю «Асал Дизайн» про стягнення суми податкового боргу по платі за землю у розмірі 199615,08 грн. з рахунків платника податків у банках, які його обслуговують - задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Асал Дизайн» (код ЄДРПОУ 34705347) суму податкового боргу по платі за землю у розмірі 199615 (сто дев'яносто дев'ять тисяч шістсот п'ятнадцять) грн. 08 коп. з рахунків платника податків у банках, які його обслуговують на користь місцевого бюджету, код платежу 13050200, р/р 33212812700067, ГУДКСУ в Донецькій області, ОКПО 37990227, МФО 834016.
Постанова прийнята у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частину у судовому засіданні 29 січня 2013 року.
Постанова складена у повному обсязі 04 лютого 2013 року.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 КАС України, і може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецькій окружний адміністративний суд у порядку, визначеному статтею 186 КАС України, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Кірієнко В.О.
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 29.01.2013 |
Оприлюднено | 06.02.2013 |
Номер документу | 29093341 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Кірієнко В.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні