8/36
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Кіровоградської області
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"06" грудня 2006 р. Справа № 8/36
Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Наливайко Є.М. при секретарі Таран А.І.
06 грудня 2006 року о 10 год. 30 хв.
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу № 8/36
за позовом Маловисківської міжрайонної державної податкової інспекції, м. Мала Виска
до відповідача: сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Восход", с. Злинка Маловисківського району Кіровоградської області
про стягнення 6041,66 грн.
Представники сторін:
від позивача - завідуюча юридичного сектора Шевченко О.М., довіреність № 6 від 06.06.2006 р.;
від відповідача - участі не брав;
Подано позов про стягнення з сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Восход" за рахунок активів суму податкового боргу по фіксованому сільськогосподарському податку в розмірі 6041,66 грн.
Відповідач пояснення по суті заявлених вимог господарському суду не надав, правом, передбаченим ст. 51 КАС України не скористався, як не скористався правом участі у судовому засіданні, передбаченим законом, про час і місце проведення судового засідання повідомлений належним чином, про що в матеріалах справи містяться відповідні докази (повідомлення про вручення поштового відправлення № 928817(а.с.24)).
Справа розглядається за наявними в ній матеріалами.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, заслухавши пояснення представника позивача, господарський суд встановив наступні обставини.
Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю "Восход" зареєстроване Маловисківською районною державною адміністрацією 28.02.2000 року, за № 91-р та включено до Єдиного Державного реєстру підприємств та організацій України 02.03.2000 р. з присвоєнням ідентифікаційного коду № 30825254.
Відповідно до статті 9, 14, 15 Закону України “Про систему оподаткування” платники податків і зборів у встановлені законодавством терміни зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів.
Згідно статті 2 Закону України „Про фіксований сільськогосподарський податок” платниками фіксованого сільськогосподарського податку є сільськогосподарські підприємства різних організаційно - правових форм, передбачених законами України, які займаються виробництвом (вирощуванням), переробкою та збутом сільськогосподарської продукції, в яких сума, одержана від реалізації сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки за попередній звітний (податковий) рік, перевищує 50 відсотків загальної суми валового доходу підприємства.
За даними позивача відповідач є платником фіксованого сільськогосподарського податку.
Відповідно до статті 5 Закону України „Про фіксований сільськогосподарський податок” платники податку визначають суму фіксованого сільськогосподарського податку на поточний рік і подають розрахунок до органу державної податкової служби до 01 лютого поточного року.
Сплата податку проводиться щомісячно у розмірі третини суми податку, визначеної за кожний квартал від річної суми податку, в таких розмірах: у першому кварталі – 10 відсотків, у другому кварталі – 10 відсотків, у третьому кварталі – 50 відсотків, у четвертому кварталі – 30 відсотків.
Зважаючи на вимоги вище зазначених норм законів та вимог п. 1.3. ст. 1 п.п. 5.2.1. п. 5.2., п.п. 5.3.1., п. 5.3. та п. 5.4. ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" відповідач належні до сплати суми податків та зборів (обов'язкових платежів) не сплачував в установлені строки. У зв'язку з несвоєчасною сплатою узгоджених сум податкового зобов'язання позивачем на підставі п.п.17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" донараховано відповідачу штраф згідно податкового повідомлення - рішення від 28.04.2005 р. № 0004641530/0 в розмірі 6080,05 грн. та згідно податкового повідомлення - рішення від 28.04.2005 року № 0004651530/0 в розмірі 80,20 грн.
Загальна сума боргу зі сплати податків складає 6160,25 грн.
Згідно п.п. 5.2.1 п.5.2 статті 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове зобов'язання платника, нараховане контролюючим органом, вважається узгодженим у день отримання платником податкового повідомлення, за винятком випадків його оскарження.
Згідно п.п.5.3.1 п.5.3 статті 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" у разі визначення податкового зобов'язання контролюючими органами платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків, коли протягом такого строку платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Зазначені податкові повідомлення - рішення відповідач отримав 28.04.2005р., про що свідчить особистий підпис керівника на корінці податкового повідомлення - рішення.
Доказів оскарження вищезазначених податкових повідомлень - рішень в адміністративному та/або судовому порядку сторони господарському суду не надали. Відсутні також докази скасування або визнання їх недійсними.
Відповідно п.п.5.4.1 п.5.4 статті 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" узгоджена сума податкового зобов'язання не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею визнається сумою податкового боргу платника податків.
На початок 2005 року по особовому рахунку відповідача рахувалась переплата в сумі 118,59 грн.
Таким чином з урахуванням переплати загальна сума податкового боргу боржника зі сплати фіксованого сільськогосподарського податку становить 6041,66 грн., яка станом на день вирішення спору відповідачем не сплачена, докази сплати вказаної суми боргу суду не подані.
Відповідно до підпункту 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону України “ Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" активи платника податків, до яких вказаний Закон відносить кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання (пункт 1.7. статті 1 Закону), можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Отже, позовні вимоги про стягнення податкового боргу в сумі 6041,66грн. є обґрунтованими і підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись статтями 71, 159-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги задовольнити повністю.
Стягнути з сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Восход", с. Злинка Маловисківського району Кіровоградської області, ідентифікаційний код 30825254 рахунок 2600830154390, МФО 323862 в Маловисківському відділенні Ощадбанку України; рахунок 26009301332707, МФО 323301 в відділенні Промінвестбанку в смт. Смоліно, на користь Маловисківської міжрайонної державної податкової інспекції, м. Мала Виска Кіровоградської області, вул. Жовтнева, 76, рахунок 614101000010/0 Відділення державного казначейства Маловисківського району, податковий борг по фіксованому сільськогосподарському податку в сумі 6041,66 грн. за рахунок активів платника податків.
Після набрання судовим рішенням законної сили, за заявою стягувача, буде виданий виконавчий лист.
Постанову може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції протягом десяти днів з дня складення її в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Є. М. Наливайко
Суд | Господарський суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 06.12.2006 |
Оприлюднено | 23.08.2007 |
Номер документу | 292270 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні