cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 5011-20/18330-2012 30.01.13
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Пері Україна"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Неотекс"
про стягнення 78 913,40 грн.
Суддя Цюкало Ю.В.
Представники сторін:
від позивача: Козаченко Р.Л. (дов. від 12.07.2012)
від відповідача : не з'явився.
В судовому засіданні 30.01.2013, в порядку ч. 1 ст. 85 ГПК України, було оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ :
Товариство з обмеженою відповідальністю "Пері Україна" звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Неотекс" про стягнення 78 913,40 грн.
В обґрунтування позовної заяви позивач зазначає, що між сторонами було укладено договір оперативної оренди обладнання № 334012 від 01.07.2012 р., на підставі якого відповідачем було отримано у тимчасове платне користування будівельну опалубку PERI, асортимент, кількість та вартість якого зазначені в актах приймання-передачі.
За твердженнями позивача, відповідачем не у повному обсязі виконано зобов'язання в частині повноти сплати орендних платежів, у зв'язку з чим позивач звернувся до суду з даним позовом
Так, посилаючись на положення ст.ст. 173-175, 193, 220, 286 Господарського кодексу України та ст.ст. 11, 15, 16, 387, 509, 525, 610, 612, 762 Цивільного кодексу України позивач просить суд стягнути з відповідача на свою корить суму основного боргу у розмірі 78 913, 40 грн.
Ухвалою суду від 20.12.2012. порушено провадження у справі № 5011-20/18330-2012, розгляд справи призначено на 14.01.2013.
Ухвалою суду від 14.01.12 розгляд справи відкладався до 30.01.2013 через неявку відповідача у судове засідання та не виконання ним вимог ухвали суду.
У судове засідання, призначене на 30.01.2013, представник позивача з'явився.
Представник відповідача в судове засідання 30.01.2013 повторно не з'явився, вимоги ухвал суду не виконав, про поважні причини неявки суд не повідомив, про час і місце проведення судового засідання був повідомлений належним чином.
Відповідач належним чином повідомлений про призначення справи до розгляду в засіданні господарського суду, про час і місце його проведення з огляду на наступне.
Особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце її розгляду судом, якщо ухвалу про порушення провадження у справі надіслано за поштовою адресою, зазначеною в позовній заяві. (роз'яснення Президії Вищого Арбітражного суду України від 18.09.1997 № 02 - 5/289 із змінами "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України").
Ухвали суду надсилалась за адресою, що зазначені в позовній заяві та є юридичною адресою згідно витягу з Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України станом на 04.01.2013р., а саме: 02660, м.Київ, вул. М. Раскової, 19, оф. 403, які були отримані відповідачем, про що свідчать повідомлення про вручення поштового відправлення, наявні в матеріалах справи.
Про поважні причини неявки в судове засідання повноважних представників відповідача суд не повідомив, клопотань про відкладення розгляду справи від відповідача не надходило.
Відповідно до ст. 75 Господарського процесуального кодексу України справа розглядається за наявними в ній матеріалами, оскільки позивачем надано всі необхідні документи для вирішення спору по суті.
Судом заслухані пояснення представника позивача, досліджені надані суду докази та матеріали. В результаті дослідження наданих суду доказів та матеріалів, суд
ВСТАНОВИВ
Відповідно до ст. 509 Цивільного кодексу України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.
Згідно з п. 2 ст. 11 Цивільного кодексу України підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.
01.07.2012 між Товариством з обмеженою відповідальністю "Пері Україна" (орендодавець, позивач) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Неотекс» (орендар, відповідач) укладено Договір № 334012 оперативної оренди обладнання (далі - Договір), відповідно до умов якого (п. 1.1) Орендодавець надає Орендарю у тимчасове оплатне користування (оренду) будівельну опалубку РЕRІ (в т.ч. окремі елементи, спеціалізовану тару для її транспортування), іменовану надалі "обладнання", асортимент, кількість і вартість якого вказуються в актах прийому-передачі, що є невід'ємною частиною цього Договору.
Спір виник в зв'язку з тим, що позивач вважає, що відповідач, в порушення умов договору, виконав взяті на себе зобов'язання щодо сплати вартості наданих послуг оренди обладнання, за період дії догвору, не у повному обсязі в зв'язку з чим у відповідача виникла заборгованість в розмірі 78 913, 40 грн.
Оцінюючи подані позивачем докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню з наступних підстав.
Згідно ст. 32 Господарського процесуального кодексу України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Як визначено абзацом 1 ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Відповідно до абзацу 2 ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України до виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим кодексом.
Відповідно до ст. 626 Цивільного кодексу України, договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. Договір є двостороннім, якщо правами та обов'язками наділені обидві сторони договору.
Згідно ст. 627 Цивільного кодексу України встановлено, що відповідно до ст. 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.
Згідно п. 1 статті 283 Господарського кодексу України за договором оренди одна сторона (орендодавець) передає другій стороні (орендареві) за плату на певний строк у користування майно для здійснення господарської діяльності.
Згідно п. 2.1. договору передача обладнання в оренду здійснюється на підставі акту(-ів) прийому-передачі.
Пунктом 2.2 Договору погоджено, що асортимент і строки передачі обладнання Орендарю узгоджуються сторонами додатково.
Згідно п. 2.4 Договору, обладнання, що передається в оренду за цим договором, є власністю Орендодавця і належить до його основних фондів.
Згідно з п. 6.1. договору передача повернення обладнання здійснюється відповідно до п. 2.3. даного договору і оформлюється документально шляхом підписання двостороннього акту прийому-передачі.
Відповідно до п. 2.3. договору місцем повернення обладнання є : м. Бровари, вул. Об'їзна дорога, 60. Транспортування обладнання до місця передачі (повернення) здійснюється орендарем самостійно (або за допомогою третіх осіб) та за його рахунок.
Статтею 759 Цивільного кодексу України встановлено, що за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.
За приписами ст. 765 Цивільного кодексу України наймодавець зобов'язаний передати наймачеві майно у користування негайно або у строк встановлений договором найму.
Договір найму укладається на строк, встановлений договором (ч. 1 ст. 763 ЦК України)
Відповідно до п. 3.1 Договору, сторонами погоджено, що Договір набирає чинності з моменту його підписання і діє до 31.07.2012, а в частині повернення обладнання, оплати заборгованості з орендної плати та інших платежів - до повного виконання Орендарем своїх обов'язків за цим договором. Подовження стоку дії даного договору здійснюється шляхом підписання відповідної додаткової угоди до нього. У разі відсутності додаткової угоди про подовження строку дії даного договору він припиняє свою чинність в строк, зазначений в цьому пункті.
Додатковою угодою № 01 від 31.07.2012 до Договору № 334012 від 01.07.2012 внесено зміни у пункт 3.1, а саме, Договір № 334012 набирає чинності з моменту його підписання і діє до 31.08.2012, а в частині повернення обладнання, оплати орендної плати та інших платежів - до повного виконання Орендарем своїх обов'язків за цим Договором. Продовження строку дії даного договору здійснюється шляхом підписання відповідної додаткової угоди до нього. У разі відсутності додаткової угоди про продовження строку дії даного договору від припиняє свою чинність в строк зазначений в цьому пункті».
Пунктом 2 Додаткової угоди передбачено, що угода набирає чинності з моменту її підписання ї є невід'ємною частиною Договору № 334012 від 01.07.2012.
За доводами позивача, що підтверджується матеріалами справи, відповідач одержав в оренду обладнання за договором № 334012 від 01.07.2012р. у зв'язку з чим у відповідача перед позивачем виник обов'язок по сплаті орендної плати.
Згідно з п. 4.1.1. договору орендна плата нараховується за повний місяць по факту знаходження обладнання у орендаря (згідно актів прийому-передачі), а у разі використання обладнання не повний календарний місяць -орендна плата нараховується за фактичну (згідно п. 4.3. договору) кількість днів знаходження обладнання в оренді (згідно актів прийому-передачі).
Пунктом 4.1.3. договору передбачено, що орендодавець до десятого числа кожного місяця, наступного за оплачуваним (за який нарахована орендна плата), направляє орендарю поштою (цінним листом із описом вкладення) або кур'єром оригінал акту наданих послуг в двох примірниках.
Згідно з п. 4.1.4. Орендар зобов'язаний підписати і повернути орендодавцю один підписаний оригінал акту наданих послуг до двадцятого числа місяця, наступного за оплачуваним (за який нарахована орендна плата).
У разі неповернення (несвоєчасного повернення) підсипаного акту наданих послуг і відсутності письмової мотивованої відмови орендаря від підписання цього акту (із доданням відповідного розрахунку на підставі підписаних сторонами актів прийому-передачі обладнання), такий акт і сума орендної плати в грошовому вираженні вважаються беззастережно визнаними орендарем, а послуга є такою, що прийнята в повному обсязі (на вказану в акті суму).
В матеріалах справи наявні наступні акти приймання-здавання наданих послуг на загальну суму 210 113,40 грн., що підписані та скріплені печатками обох сторін:
№ 0727 від 31.07.2012 на суму 62 078,52 грн. з ПДВ
№ 0868 від 31.08.2012 на суму 148 034,88 грн. з ПДВ;
Згідно з п. 1 ст. 762 Цивільного кодексу України за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму.
Відповідно до п. 4.3. договору початком оплачуваного періоду (нарахування орендної плати) є дата дня одержання обладнання (дата підписання акта прийому-передачі).
Згідно з. п. 4.1.5. договору орендар сплачує орендну плату щомісячно. За перші 30 календарних днів оренди орендар сплачує орендну плату у вигляді 100% попередньої оплати.
Відповідно до п. 4.1.6. договору орендна плата може сплачуватись на розсуд орендаря наступним чином:
4.1.6.1. у вигляді 100% попередньої оплати загальної орендної плати за місяць (із врахуванням фактичної кількості обладнання, що знаходиться у орендаря). Строк оплати - до 26 числа оплачуваного (за яким нарахована орендна плата) місяця, або
4.1.6.2. із відстрочкою на період 26 календарних днів з моменту закінчення оплачувального (за який нарахована орендна плата) місяця.
Пунктом 4.2. договору визначено розмір орендної плати, а саме
4.2.1. ставка орендної плати (без ПДВ) за один місяць складає 3,50% від вартості переданого в оренду обладнання. Дана ставка застосовується виключно при умові оплати орендарем орендної плати відповідно до п. 4.1.6.1. даного договору.
4.2.2. ставка орендної плати (без ПДВ) за один місяць складає 4,00% від вартості переданого в оренду обладнання. Дана ставка застосовується виключно при умові оплати орендарем орендної плати відповідно до п. 4.1.6.2. даного договору.
4.2.3. ставка орендної плати, що вказана в п. 4.2.1. даного договору та/або розмір орендної плати в грошовому виражені можуть бути знижені за додатковою домовленістю сторін шляхом підписання відповідної додаткової угоди та акту наданих послуг за оплачуваний (за який нарахована орендна плата) місяць.
Згідно наданих позивачем банківських виписок відповідач здійснив оплату за вищевказаними актами надання послуг на суму 131 200,00 грн.
Відповідно до ст. 530 Цивільного кодексу України якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Стаття 610 Цивільного кодексу України визначає що порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Згідно п. 5.2.2. договору орендар зобов'язався своєчасно сплачувати орендну плату відповідно до умов цього договору.
Наявними у справі доказами доведено порушення відповідачем зобов'язання щодо внесення орендної плати у період з 01.07.2012 по 31.08.2012 року в повному обсязі, в результаті чого виникла заборгованість, яка за неоспореними відповідачем обґрунтованими розрахунками позивача становить 78 913, 40 грн. боргу.
Згідно ст. 628 Цивільного кодексу України зміст договору становлять умови, визначені на розсуд сторін і погодженні ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства.
Згідно ст. 629 Цивільного кодексу України договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Відповідно до ст. 525 Цивільного кодексу України, одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Статтею 526 Цивільного кодексу України передбачено, що зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
З урахуванням викладеного суд дійшов висновку що позовні вимоги позивача про стягнення з відповідача 78 913, 40 грн. боргу обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Відповідач доказів на спростування обставин, повідомлених позивачем, не надав.
Зважаючи на вищевказане, позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Пері Україна" є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню повністю.
Витрати по сплаті судового збору, відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України, підлягають стягненню з відповідача на користь позивача.
Керуючись ст. ст. 32, 33, 49, 75, 82-85 ГПК України,-
В И Р І Ш И В:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Неотекс" (02660, м. Київ, вул. М. Раскової, 19, оф. 403, код ЄДРПОУ 38014114) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Пері Україна"(07400, Київська область, м. Бровари, вул. Об'їзна дорога, 60, код ЄДРПОУ 31032954) 78 913 (сімдесят вісім тисяч девятьсот тринадцять) грн. 40 коп. боргу по орендній платі, 1 609 (одну тисячу шістсот дев'ять) грн. 50 коп. витрат по сплаті судового збору.
Повне рішення складено 05.02.2013.
Суддя Ю.В. Цюкало
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 30.01.2013 |
Оприлюднено | 12.02.2013 |
Номер документу | 29245146 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Цюкало Ю.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні