Ухвала
від 12.02.2013 по справі 2-801/13
ЛЕНІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЛУГАНСЬК

Справа №2-801/13

УХВАЛА

11 лютого 2013 року Ленінський районний суду м. Луганська у складі:

головуючого судді Вінтоняк Н.Д.,

при секретарі Середа Г.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання договору купівлі- продажу недійсним та відшкодування шкоди, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з вказаним позовом, просив визнати договір купівлі- продажу недійсним та відшкодувати шкоду.

Судові засідання по справі призначалися на 15.01.2013 року на 15-00 годин, на 11.02.2013 року на 14-00 годин, про місце та час розгляду справи позивач повідомлявся належним чином (а.с.69,72).

В судові засідання позивач не з’являвся.

Про причини неявки позивач суд до відома не ставив, заяв про розгляд справи за його відсутності до суду не направляв.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про залишення позову без розгляду з таких підстав.

Статтею 157 ЦПК України встановлено, що суд має розглянути справу протягом розумного строку, але не більше двох місяців з дня відкриття провадження у справі, а справи про поновлення на роботі - одного місяця.

Встановлено, що жодного разу позивач до суду не з'являвся, провадженням справи в суді не цікавився.

Судові повістки про дату розгляду справи направлялися позивачу за вказану ним у позові адресу.

Про призначення судових засідань ОСОБА_1 був повідомлений належним чином, про що свідчать розписки позивача в повідомленні про вручення поштового відправлення (а.с. 69,72), але ж у судове засідання позивач не з’явився. Про причини неявки позивач суд не повідомив, заяв про розгляд справи за його відсутності до суду не направляв.

За відсутності ініціативи та зацікавленості самого позивача в розгляді справи, відсутності у суду інших даних про місцезнаходження позивача, куди йому може бути направлена та доставлена судова повістка, суд позбавлений можливості забезпечити його явку до суду.

Як наголошує в своїх рішеннях Європейський суд з прав людини, позивач, як сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов'язаний з розумним інтервалом часу сам цікавитися провадженням у його справі, добросовісно користуватися належними йому процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки.

Законом, а саме ст.ст. 27, 31 ЦПК України особи, що беруть участь у справі, наділені широким колом цивільних прав, і лише одним обов'язком: добросовісно здійснювати свої процесуальні права і виконувати покладені на них процесуальні обов'язки.

Також, суд враховує вимоги ст. 157 ЦПК України про дотримання розумних строків розгляду справи, а також правові позиції Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, викладені в інформаційному листі № 6-60/0/4-12 від 18.01.2012 року, щодо балансу захисту прав як позивача, який повторно не з'явився у

судове засідання (незалежно від причин неявки), так і відповідача, який у зв'язку із такою неявкою вимушений витрачати свої час та кошти.

Виходячи з наведеного, суд вважає, що позивач, звернувшись до суду з позовом, не з'являючись в судові засідання та не цікавлячись провадженням у справі, недобросовісно користується своїми процесуальними правами, зловживає ними та не виконує покладені на нього процесуальні обов'язки.

Згідно п.3. ч.1 ст. 207 ЦПК України суд постановляє ухвалу про залишення заяви без розгляду, якщо належним чином повідомлений позивач повторно не з'явився в судове засідання, якщо від нього не надійшла заява про розгляд справи за його відсутності.

Заяв від позивача про розгляд справи у його відсутність до суду не надходило.

При таких обставинах, на думку суду є всі підстави для залишення вказаного позову без розгляду, у зв’язку з повторною неявкою позивача в судові засідання без поважних причин.

Суд роз’яснює позивачу, що після усунення умов, що були підставою для залишення заяви без розгляду, він не позбавлений права звернутися до суду з позовною заявою повторно (ч.2 ст.207 ЦПК України) .

Керуючись ст.ст. 27, 31, 157,п.3 ч.1 ст. 207, ч.2. ст 207 ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання договору купівлі- продажу недійсним та відшкодування шкоди - залишити без розгляду.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Головуючий: суддя Н.Д. Вінтоняк

СудЛенінський районний суд м. Луганськ
Дата ухвалення рішення12.02.2013
Оприлюднено20.01.2014
Номер документу29391626
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2-801/13

Ухвала від 18.02.2013

Цивільне

Ленінський районний суд м. Луганськ

Вінтоняк Н. Д.

Ухвала від 18.02.2013

Цивільне

Ленінський районний суд м. Луганськ

Вінтоняк Н. Д.

Ухвала від 12.02.2013

Цивільне

Ленінський районний суд м. Луганськ

Вінтоняк Н. Д.

Ухвала від 12.10.2012

Цивільне

Ленінський районний суд м. Луганськ

Вінтоняк Н. Д.

Ухвала від 11.10.2012

Цивільне

Ленінський районний суд м. Луганськ

Вінтоняк Н. Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні