5020-2/002
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
справа № 5020-2/002
ПОСТАНОВА
і м е н е м У к р а ї н и
"04" лютого 2009 р. 15:19 м. Севастополь
Господарський суд міста Севастополя у складі:
судді Шевчук Н.Г.,
при секретарі: Міжуй Є.А.
за участю представників:
- Управління Пенсійного фонду України в Гагарінському районі міста Севастополя –Чердакова М.О.
- приватного підприємства „Науково-виробниче підприємство „Кварт Глорія 2000” - не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Гагарінському районі міста Севастополя до приватного підприємства „Науково-виробниче підприємство „Кварт Глорія 2000” про стягнення заборгованості у сумі 352,00 грн.,
В с т а н о в и в:
Управління Пенсійного фонду України в Гагарінському районі м. Севастополя звернулось до господарського суду міста Севастополя з позовною заявою до приватного підприємства „Науково-виробниче підприємство „Кварт Глорія 2000” про стягнення заборгованості по сплаті внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у сумі 352,00 грн. Позов мотивований порушенням відповідачем пенсійного законодавства України щодо сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, вважає їх обґрунтованими та просить позов задовольнити.
Відповідач явку повноважних представників у судові засідання не забезпечив, про причини неявки суд не повідомив, відзив не надав, про час та місце попереднього та судового засідань був повідомлений належним чином за адресою, вказаною у позовній заяві та свідоцтві про державну реєстрацію.
Оскільки відповідач був повідомлений про час і місце розгляду справи своєчасно, то в порядку статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України суд вважає можливим розглянути справу у відсутність відповідача за наявними у справі матеріалами.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача та дослідивши інші докази в межах позовних вимог, суд дійшов висновку, що позовні вимоги слід задовольнити з таких підстав.
Згідно з пунктом 4 частини першої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України до компетенції адміністративних судів входить розгляд спорів за зверненням суб'єктів владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Відповідно до статей 4, 14 Закону України „Про систему оподаткування” № 1251 від 25.06.1991 платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно з законами України покладено обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі). До загальнодержавних податків і зборів (обов'язкових платежів) належіть збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.
Згідно зі статтями 14, 17 Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” №1058-VI від 09.07.2003 (далі Закон України № 1058-VI від 09.07.2003) підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії, фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи є страхувальниками; страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати, у встановлені строки та у повному обсязі страхові внески.
Згідно з пунктом 8 Розділу XV Прикінцевих положень Закону №1058 страхові внески, перераховані в солідарну систему, сплачуються страхувальниками та застрахованими особами на умовах, визначених Законом №1058, та в розмірах, передбачених Законом України „Про збір на обов`язкове державне пенсійне страхування” від 26.06.1997 №400/97-ВР, для роботодавців, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору, або на інших умовах, або за договорами цивільно-правового характеру, розмір страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування встановлений в розмірі –32% в редакції Закону України „Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування” на 2007 рік –33,2% від суми фактичних витрат на оплату праці працівників, і 0,5-5% страхових внесків утримаються з доходу найнятих робітників у вигляді заробітної платні, інших виплат і винагород, нарахованих відповідно до умов трудового або цивільно-правового договору, залежно від суми такого доходу.
Згідно статті 20 Закону України № 1058-VI від 09.07.2003 та розділу 5 Інструкції, страхові внески нараховуються незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати. Перерахування страхових внесків здійснюється платниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплати доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі або з виручки від реалізації товарів (послуг). Остаточний розрахунок за базовий звітний період здійснюється платником страхових внесків не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на суми яких нараховуються страхові внески.
Відповідно до статті 106 Закону України № 1058-VI від 09.07.2003 суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій. Нарахування пені, починається з першого календарного дня, що настає за днем настання строку відповідного платежу, до дня його фактичної сплати страхувальником, або з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку перерахування (зарахування) відповідних сум, до дня їх фактичного перерахування (зарахування) банками та організаціями, які здійснюють виплату і доставку пенсій. Про нарахування пені та накладення штрафів передбачених частинами дев'ятою і десятою цієї статті, посадові особи виконавчих органів Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, виносять рішення, які протягом трьох робочих днів із дня їх винесення надсилаються страхувальнику, банку чи організації, яка здійснює виплату і доставку пенсій. Суми пені та штрафів підлягають сплаті страхувальником, банком чи організацією, яка здійснює виплату і доставку пенсій, протягом десяти робочих днів з дня одержання відповідного рішення.
Приватне підприємство „Науково-виробниче підприємство „Кварт Глорія 2000” зареєстроване в якості платника страхових внесків на обов`язкове державне пенсійне страхування в Управлінні Пенсійного фонду України у Гагарінському районі м. Севастополя.
Розмір суми страхових внесків, визначений відповідачем у відповідних розрахунках страхових внесків на загальнообов`язкове державне страхування, що підлягають оплаті за жовтень 2008 року, складає 352,00 грн. Вказана заборгованість відповідачем сплачена не була.
Відповідно до статті 106 Закону України № 1058-IV від 09.07.2003 суми страхових внесків, своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Згідно з п. 8.1 ч. 8 Інструкції своєчасно несплачені страхові внески визнані недоїмкою.
Відповідач, згідно з пунктом шостим статті 20 Закону України № 1058-IV від 09.07.2003, частиною четвертою п. п. 5.1.6 п. 5.1 ч. 5 Інструкції, повинен самостійно сплатити суму внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування за жовтень 2008 року у розмірі 352,00 грн.
В рахунок сплати зобов'язань грошові кошти від приватного підприємства „Науково-виробниче підприємство „Кварт Глорія 2000” не надійшли.
На виконання статті 106 Закону України № 1058-IV від 09.07.2003 позивачем на юридичну адресу відповідача направлена вимога про сплату недоїмки № Ю-859 від 01.12.2008 на суму 352,00 грн. Вимога № Ю-870 від 01.12.2008 не узгоджена відповідачем, поштове відправлення повернуто за закінченням строку зберігання (арк.с. 7).
В рахунок сплати недоїмки від підприємства грошові кошти не поступали.
Таким чином, заборгованість відповідача по сплаті внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування перед Управлянням Пенсійного фонду України у Гагарінському району міста Севастополя складає 352,00 грн.
Згідно зі статтею 106 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” органи Пенсійного фонду звертаються у встановленому законом порядку і пред'являють вимогу про сплату недоїмки до відповідного відділу державної виконавчої служби, а також мають право звернутися до суду або господарського суду з позовом про стягнення недоїмки.
З огляду на зазначене, суд дійшов висновку, що заборгованість по сплаті внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у сумі 352,00 грн. підлягає стягненню з відповідача у судовому порядку, а позовні вимоги - задоволенню.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України №2747-ІV від 06.07.2005, суд
П о с т а н о в и в:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Приватного підприємства „Науково-виробниче підприємство „Кварт Глорія 2000” (99003, м. Севастополь, Фіолентовське шосе, буд. 9-А, код ЕДРПОУ 31016576, відомості про рахунки в установах банків відсутні) на користь Управління Пенсійного фонду України в Гагарінському районі міста Севастополя (99059, м. Севастополь, пр. Героїв Сталінграду, 56, код ЄДРПОУ 22275002, р/р 25608705100212 в МВ №4548 ВАТ „Ощадбанк” МФО 384027) збір із суми фактичних витрат на оплату праці працівників у сумі 332,00 грн. (триста тридцять дві грн. 00 коп.).
3. Стягнути з Приватного підприємства „Науково-виробниче підприємство „Кварт Глорія 2000” (99003, м. Севастополь, Фіолентовське шосе, буд. 9-А, код ЕДРПОУ 31016576, відомості про рахунки в установах банків відсутні) на користь Управління Пенсійного фонду України в Гагарінському районі міста Севастополя (99059, м. Севастополь, пр. Героїв Сталінграду, 56, код ЄДРПОУ 22275002, р/р 25604705100313 в МВ №4548 ВАТ „Ощадбанк” МФО 384027) збір із суми загального оподатковуваного доходу, нарахованого працівнику відповідно до умов трудового договору, у сумі 20,00 грн. (двадцять грн. 00 коп.).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня складання постанови в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини п'ятої статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Суддя Н.Г.Шевчук
Постанова складена та підписана
в порядку ч. 3 ст. 160 КАС України
06.02.2009.
Суд | Господарський суд м. Севастополя |
Дата ухвалення рішення | 04.02.2009 |
Оприлюднено | 17.02.2009 |
Номер документу | 2945951 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд м. Севастополя
Шевчук Н.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні