cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Кіровоградської області
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"20" лютого 2013 р.Справа № 912/141/13-г Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Н.В. Болгар розглянув у засіданні справу № 913/141/13-г
за позовом: Лабунської Ніни Миколаївни;
до відповідача: Приватного акціонерного товариства "Партнер";
про визнання недійсним рішення загальних позачергових зборів акціонерів від 30.07.07, оформленого протоколом № 11.
Представники:
позивача - Захарченко І.В., нотаріально посвідчена довіреність від 12.01.13, зареєстрована в реєстрі за № 33;
відповідача - не з'явився.
Лабунська Ніна Миколаївна (далі по тексту - Лабунська Н.М.) звернулася до господарського суду з позовною заявою, в якій просить визнати недійсним рішення загальних позачергових зборів акціонерів закритого акціонерного товариства "Партнер" (далі по тексту - ЗАТ "Партнер") від 30.07.07, оформлене протоколом № 11.
Представником позивача 31.01.13 із заявою "про заміну відповідача" господарському суду надана копія статуту товариства з обмеженою відповідальністю "Партнер-12", а у засіданні 04.02.13 - оригінал такого статуту для огляду. Відповідно до п. 1.1 статуту, державна реєстрація якого проведена 18.01.13, товариство з обмеженою відповідальністю "Партнер-12" є правонаступником прав та обов'язків приватного акціонерного товариства "Партнер", яке з метою приведення діяльності до вимог Закону України "Про акціонерні товариства" змінило своє найменування на приватне акціонерне товариство "Партнер" із закритого акціонерного товариства "Партнер", являється правонаступником прав та обов'язків закритого акціонерного товариства "Партнер", що створене згідно договору № 106/35 купівлі-продажу майна державного підприємства.
Враховуючи зміну організаційно-правової форми приватного акціонерного товариства "Партнер" на товариство з обмеженою відповідальністю "Партнер-12" (далі по тексту - ТОВ "Партнер-12"), господарський суд продовжив розгляд справи за участю останнього як відповідача у справі.
У письмових поясненнях, поданих ТОВ "Партнер-12" 30.01.13, господарському суду повідомлено про зміну організаційно-правової форми закритого акціонерного товариства "Партнер" на приватне акціонерне товариство "Партнер", а 18.01.12 - на товариство з обмеженою відповідальністю "Партнер-12", про кількість простих іменних акцій Лабунської Н.М. станом на 30.07.07 - 50, не повідомлення її про дату, час і місце проведення загальних зборів акціонерів закритого акціонерного товариства "Партнер", проведених 30.07.07 та про порядок денних таких зборів.
У поясненнях, наданих 19.02.13, ТОВ "Партнер-12", повідомило про те, що Лабунська Н.М. участі у загальних позачергових зборах ЗАТ "Партнер" 30.07.07 не приймала, а зі змістом рішення таких зборів ознайомилась 10.01.13; повідомлення про скликання позачергових загальних зборів акціонерів ЗАТ "Партнер" 30.07.07 в офіційному друкованому органі не публікувалося; витребуване господарським судом не може бути наданим за його відсутності. Про причини неявки представника відповідача у засідання господарський суд не повідомлений.
Станом на теперішній час дані про ТАС-Комерцбанк як юридичну особу в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців відсутні. Дані стосовно Шведова Володимира Миколайовича також відсутні.
Згідно з ст. 75 Господарського процесуального кодексу України, справа розглядається за наявними в ній матеріалами.
При розгляді матеріалів справи, заслуховуванні пояснень представника позивача у засіданні господарський суд встановив наступне.
Відповідно до Установчого договору, Реєстру акціонерів станом на 21.11.06 та на 17.08.07 Лабунська Н.М. була власником 50 простих іменних акцій загальною вартістю 500 грн. (1,56 відсотка статутного капіталу) ЗАТ "Партнер".
Як вбачається із п. 1.2 статуту приватного акціонерного товариства "Партнер", державна реєстрація кого проведена 08.02.12, воно є правонаступником ЗАТ "Партнер", усіх його набутих прав та обов'язків в результаті зміни назви. ЗАТ "Партнер" та ПрАТ "Партнер" мають один той самий ідентифікаційний номер - 13760847. У підп. 4.3 Статуту за № 3 Лабунська Н.М. зазначається як акціонер, що має 50 акцій загальною номінальною вартість 500 грн. і її частка у статутному капіталі (фонді) становить 1,5625 процентів.
18.01.13 проведена державна реєстрація статуту ТОВ "Партнер-12". Згідно п. 1.1 такого Статуту, ТОВ "Партнер-12" є правонаступником прав та обов'язків ПрАТ "Партнер", яке з метою приведення діяльності до вимог Закону України "Про акціонерні товариства" змінило своє найменування із ЗАТ "Партнер". За № 3 підп. 6.3 статуту ТОВ "Партнер-12"Лабунська Н.М. є учасником господарського товариства, що має 50 часток вартістю 500 грн.у статутному капіталі (1,5625 процентів). До Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців ТОВ "Партнер-12" внесене за ідентифікаційним кодом 13760847.
Таким чином, Лабунська Н.М. є акціонером у минулому та учасником господарського товариства сьогодні, що надає їй право, передбачене ч. 5 ст. 98 Цивільного кодексу України, оскаржити рішення позачергових загальних зборів ЗАТ "Партнер" від 30.07.07, оформлені протоколом № 11. Порядком денним, що вбачається із протоколу № 11 від 30.07.07 позачергових загальних зборів ЗАТ "Партнер" було питання про надання згоди на передачу комплексу будівель і споруд ЗАТ "Партнер" у м. Кіровограді по вул. Мурманська, 2А в заставу для отримання кредиту. Такі загальні збори проходили за участю 18 акціонерів, яким належать 81,24 проценти акцій. Зборами прийнято рішення виступити майновим поручителем Шведову Володимиру Миколайовичу по його зобов'язаннях перед КФ ТАС-Комерцбанк по кредитному договору щодо повернення кредиту - 30 000 доларів США, сплати нарахованих за користування відсотків, можливих неустойок, під забезпечення таких зобов'язань надати в іпотеку КФ ТАС Комерцбанк майно (нерухомість) за переліком балансовою вартістю 96 500 грн., надати право підпису договору іпотеки та усіх супутніх документів голові правління Васильєву В.П.
Посилаючись на порушення норм законодавства при скликанні та проведенні вищеназваних зборів та своїх прав як акціонера Лабунська Н.М. звернулася до господарського суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 15, ч. 1 ст. 16 Цивільного кодексу України, кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання; кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
Господарський суд прийшов до висновку по наявність підстав вважати звернення позивача обґрунтованим.
Право участі у товаристві є особистим немайновим правом і не може окремо передаватися іншій особі. Учасники господарського товариства мають право в порядку, встановленому установчими документами та законом брати участь в управлінні товариством (управлінні справами товариства) в порядку, визначеному в установчих документах, за винятком випадків, передбачених законом. Управління діяльністю господарського товариства здійснюють його органи та посадові особи, склад і порядок обрання (призначення) яких визначається залежно від виду товариства, а у визначених законом випадках - учасники товариства. Такі норми містяться у ч. 1 ст. 100, ч. 1 ст. 116 Цивільного кодексу України, ч. 1 ст. 89 Господарського кодексу України, ст. ст. 10, 23 Закону України "Про господарські товариства" (у редакції станом на 30.07.07).
Лабунська Н.М. як акціонер мала право брати участь в управлінні діяльністю (управлінні справами) ЗАТ "Партнер".
Згідно ч. ч. 1, 2 ст. 97 Цивільного кодексу України, управління товариством здійснюють його органи; органами управління товариством є загальні збори його учасників і виконавчий орган, якщо інше не встановлено законом. Вищим органом акціонерного товариства є загальні збори товариства; у загальних зборах мають право брати участь усі його акціонери незалежно від кількості і виду акцій, що їм належать, що передбачено ч. 1 ст. 159 Цивільного кодексу України, ст. 41 Закону України "Про господарські товариства" (в редакції станом на 30.07.07).
Лабунська Н.М. як акціонер мала право брати участь в управлінні діяльністю (управлінні справами) шляхом використання права на участь у загальних зборах ЗАТ "Партнер".
Частиною 5 ст. 116 Цивільного кодексу України, ст. 43 Закону України "Про господарські товариства" (у редакції станом на 30.07.07) передбачено, що про проведення загальних зборів акціонерів держателі іменних акцій повідомляються персонально передбаченим статутом способом. Крім того , загальне повідомлення друкується в місцевій пресі за місцезнаходженням акціонерного товариства і в одному із офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України чи Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку із зазначенням часу і місця проведення зборів та порядку денного. Повідомлення повинно бути зроблено не менш як за 45 днів до скликання загальних зборів. Будь-який з акціонерів має право вносити свої пропозиції щодо порядку денного загальних зборів не пізніш як за 30 днів до їх скликання. Позачергові загальні збори акціонерів скликаються у разі неплатоспроможності товариства, а також за наявності обставин, визначених у статуті товариства, та в будь-якому випадку, якщо цього вимагають інтереси акціонерного товариства в цілому.
У п. 12.4 статуту ЗАТ "Партнер" зазначено, що про скликання загальних зборів акціонерів акціонери повідомляються персонально листівкою, де вказані дата, місце, час проведення зборів, порядок денний не пізніше 45 днів до їх початку. В цей же час робиться загальне повідомлення через місцеву пресу.
За ст. 41 Закону України "Про господарські товариства" (у редакції станом на 30.07.07) акціонери (їх представники), які беруть участь у загальних зборах, реєструються із зазначенням кількості голосів, яку має кожний учасник. Реєстрація акціонерів, які прибули для участі у загальних зборах, здійснюється згідно з реєстром акціонерів у день проведення загальних зборів виконавчим органом акціонерного товариства або реєстратором на підставі укладеного з ним договору. Цей реєстр підписується головою та секретарем зборів. Загальні збори визнаються правомочними, якщо в них беруть участь акціонери, що мають відповідно до статуту більш як 60 відсотків голосів.
Лабунська Н.М. стверджує про те, що не була повідомлена про позачергові загальні збори акціонерів ЗАТ "Партнер", прийняте рішення яких нею оскаржується до господарського суду.
Відповідач не довів належними доводами і доказами дотримання вищезазначених вимог законодавства та положень статуту ЗАТ "Партнер" повідомлення позивача про позачергові загальні збори, призначені на 39.07.07, їх порядок денний.
Лабунська Н.М. була позбавлена права брати участь в управлінні діяльністю (управлінні справами) ЗАТ "Партнер", акціонером якого вона була станом на 30.07.07 та права вносити свої пропозиції до порядку денного позачергових загальних зборів.
Відповідачем також не доведено, що загальні збори 30.07.07 були правомочними.
Включаючи до порядку денного питання про надання позачерговими загальними зборами акціонерів на передачу майна (комплексу будівель) в заставу для отримання кредиту, рішення, оформлене протоколом № 11 від 30.07.07 було прийнято про надання майна (комплексу будівель) в іпотеку по зобов'язаннях третьої особи, яка вона набула за кредитним договором. Тобто, фактично до порядку денного не було включене питання, по якому приймалося рішення. Через пряму вказівку ст. 43 Закону України "Про господарські товариства" загальні збори не вправі приймати рішення з питань, не включених до порядку денного.
Господарський суд задовольняє позов Лабунської Н.М. про визнання недійсним рішення загальних позачергових зборів акціонерів ЗАТ "Партнер" від 30.07.07, оформлене протоколом № 1.
Згідно ст. 49 Господарського процесуального кодексу України судові витрати позивача по сплаті 1 147 грн. судового збору покладаються на відповідача.
У засіданні 20.02.13 господарським судом проголошені вступна і резолютивна частини рішення.
Керуючись ст. ст. 49, 82, 84, 85, 87, 116 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
В И Р І Ш И В :
1. Позов задовольнити повністю.
2. Визнати недійсним рішення загальних позачергових зборів акціонерів закритого акціонерного товариства "Партнер" від 30.07.07, оформлене протоколом № 1.
3. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Партнер-12" (адреса: 25000, м. Кіровоград, вул. Мурманська, 29А; і. к. 13760847) на користь Лабунської Ніни Миколаївни (адреса: 25000, м. Кіровоград, вул. Жадова, 21, к. 3, кв. 12; і. н. 2281905145) 1147 грн. судового збору.
4. Наказ для пред'явлення до виконання в порядку, встановленому Законом України "Про виконавче провадження" видати позивачу після набрання рішенням законної сили.
5. Засвідчений належним чином примірник рішення направити рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу за адресою: 25000, м. Кіровоград, вул. Мурманська, 29А.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи Дніпропетровським апеляційним господарським судом.
Апеляційна скарга на рішення подається через місцевий господарський суд, який розглянув справу, протягом десяти днів з дня підписання рішення, оформленого відповідно до ст. 84 Господарського процесуального кодексу України.
Повне рішення складено 21.02.13.
Суддя Н. В. Болгар
Суд | Господарський суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 20.02.2013 |
Оприлюднено | 22.02.2013 |
Номер документу | 29474300 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Кіровоградської області
Болгар Н.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні