Дата документу 19.02.2013
Справа № 0814/12254/2012
Провадження № 2/334/943/2013
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 лютого 2013 року Ленінський районний суд м. Запоріжжя у складі :
головуючого - судді Козлової Н.Ю.
при секретарі Васильєвої Ю.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Запорізької державної інженерної академії в особі Запорізького гідротехнічного коледжу Запорізької державної інженерної академії до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги,
в с т а н о в и в :
Представник позивач звернувся до Ленінського районного суду м. Запоріжжя з позовом до відповідачів про стягнення з них заборгованості за житлово-комунальні послуги в сумі 10697,26 гривень, вказуючи, що ЗГЕК ЗДІА є балансоутримувачем майна - студентського гуртожитку по АДРЕСА_1, та користується ним відповідно до своїх статутних прав та обов'язків.
Відповідно до ордеру та довідки про реєстрацію відповідачів, вони зареєстровані за адресою: АДРЕСА_1. За даними довідки бухгалтерії позивача станом на 01.07.2012 рік за відповідачами утворилась заборгованість зі сплати за житлово-комунальні послуги, яка складається з заборгованості по утриманню будинків та споруд, прибудинкової території та заборгованості з надання комунальних послуг за період з 01.01.2010 року по 01.07.2012 рік у сумі 10 697, 26 гривень, яку позивач просить стягнути у судовому порядку.
У судовому засіданні представник позивача Попова К.Р. позовні вимоги та викладені у позові обставини підтримала у повному обсязі. На підтвердження своїх позовних вимог надала суду рахунки на сплату житлово-комунальних послуг за вказаний період із зазначенням усіх тарифів по комунальним послугам для населення. Крім того, представник позивача доводив суду, що відповідачі користуються кімнатою АДРЕСА_1 з 30.12.1998 року, і до 2008 року своєчасно сплачували вартість житлово-комунальних послуг. Проте, з 2008 року, продовжуючи споживати послуги з водопостачання, газу, електричної енергії, зневажають обов"язок по сплаті вартості таких послуг. Просила суд задовольнити позов в повному обсязі.
Відповідач у судовому засіданні проти позову заперечував, просив суд відмовити у позові ЗГЕК ЗДІА у повному обсязі, оскільки він не користується послугами з водопостачання, газу, електричної енергії та інше. Його майже на має вдома, а коли він приходить до дому, йому не потрібен ні світ, ні газ, ні вода.
Також відповідач доводив суду, що стан приміщення гуртожитку потребує капітального ремонту, який робиться виключно силами мешканців гуртожитку. Так, за свої власні кошти, він зробив ремонт покрівлі даху над квартирою НОМЕР_1, де він мешкає. Цей ремонт обійшовся йому у 11730 гривень.
Крім того, відповідач вважає, що відмова директора коледжу у взятті на облік вимірювальних приладів, також є порушенням по наданню житлово-комунальних послуг. До того ж, на думку відповідача існують ряд таких порушень з боку позивача, які змушують його не сплачувати житлово-комунальні послуги.
Розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення сторін, дослідивши надані ними докази у їх сукупності, суд вважає за можливе задовольнити позов у повному обсязі виходячи з наступного:
Законом припускається можливість застосування судової форми захисту цивільних справ та інтересів.
Відповідно до ч.1 ст.16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
Виходячи зі змісту та розуміння цієї норми Закону слід, що при тому існувало порушення цього права.
Представником позивача у судовому засіданні було доведено, що саме відповідачами були порушенні їх права та інтереси.
По встановленим ЦПК України нормам (ст.. 60 ЦПК України), кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставі своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених ст.. 61 ЦПК України.
У судовому засіданні було встановлено, що ЗГЕК ЗДІА є Балансоутримувачем майна - студентського гуртожитку по АДРЕСА_1, та користується ним відповідно до своїх статутних прав та обов'язків.
Як визначено статтями 23, 63 Закону України «Про вищу освіту», за вищим навчальним закладом з метою забезпечення діяльності, передбаченої його статутом, і відповідно до закону та його організаційно-правової форми власником (власниками) закріплюються на правах оперативного управління або передаються у власність будівлі, споруди, майнові комплекси, обладнання, а також інше необхідне майно.
Майно, що закріплене за вищим навчальним закладом державної або комунальної форми власності, а також доходи від використання цього майна належить вищому навчальному закладу на правах оперативного управління.
Відповідно до умов укладеного між Запорізьким гідроенергетичним технікумом ЗДІА та ВАТ «Дніпроенерго» Договору оренди нерухомого майна №2 від 30.12.1998 року, СЕ «Дніпроенергоспецремонт» (структурний підрозділ ВАТ «Дніпроенерго») в строкове платне користування з 01.01.1999 року по 01.01.2001 року була передана частина приміщення п'ятого поверху гуртожитку, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 загальною площею 565 кв.м, що знаходиться на балансі Гідроенергетичного технікуму з метою проживання працівників ВАТ «Дніпроенерго». Ордери для вселення своїх працівників в орендовані приміщення видавало ВАТ «Дніпроенерго».
Відповідно до ордеру та довідки про реєстрацію відповідачів, вони зареєстровані за адресою: АДРЕСА_1.
У відповідності до довідки бухгалтерії Позивача станом на 01.07.2012 рік за відповідачами утворилась заборгованість зі сплати за житлово-комунальні послуги, яка складається з заборгованості по утриманню будинків та споруд, прибудинкової території та заборгованості з надання комунальних послуг за період з 01.01.2010 року по 01.07.2012 рік у сумі 10 697, 26 гривень.
Відповідно до статті 179 ЖК України користування будинками (квартирами) державного та загального житлового фонду та їх утримання здійснюється з обов'язковим дотриманням вимог та правил користування житловими будинками та прибудинковими територіями, які затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 08 жовтня 1992 року №572 (зі змінами від 24.01.2006 року №45), надалі - Правила.
Відповідно до п. 7 Правил користування приміщеннями житлових будинків та прибудинкових територій, власник та наймач (орендар) квартири, житлового приміщення у гуртожитку зобов'яза ний оплачувати надані житлово-комунальні послуги у строки, встановлені законом, а згідно зі ст. 68 ЖК України, наймач зобов'язаний своєчасно вносити квартирну плату і плату за комунальні послуги.
Згідно п. 17 Правил, за користування приміщеннями та прибудинковими територіями наймачі квартир зобов'язані сплачувати власнику багатоквартирного будинку за отримані комунальні послуги, ремонт та обслуговування будинку, в строки, встановлені договором або законом. Аналогічна вимога про сплату житлово-комунальних послуг, вказана в п. 5 ч. З ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 24.06.2004 р. №1875.
Статтею 625 ЦК України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання. Згідно зі ст. 526 ЦК України сторони за зобов'язаннями повинні виконувати свої обов'язки належним чином і в термін передбачений зобов'язанням.
Відповідно до статті 820 ЦК України, наймач вносить плату за користування житлом в строк, встановлений договором найму житла. Якщо строк внесення плати за користування житлом не встановлений договором, наймач вносить її щомісячно». Статтею 815 ЦК України встановлений обов'язок наймача своєчасно вносити плату за користування житлом.
Рішенням Запорізької міської ради № 375 від 28.08.2008 р. затверджено тарифи на послуги за утримання будинків та прибудинкових територій та споруд житлового фонду комунальної власності м. Запоріжжя.
Статтею 67 ЖК України встановлено, що плата за комунальні послуги (водопостачання, газ, теплова енергія і та ін.) стягується, крім квартирної плати, по затвердженим в установленому порядку тарифам.
Як було встановлено у судовому засіданні, з 30.12.1998 року Відповідачі користуються кімнатою НОМЕР_1 у гуртожитку по АДРЕСА_1, користувались житлово-комунальними послугами та своєчасно сплачували їх вартість до 2008 року. Проте з цього періоду, відповідачі продовжують користуватись кімнатою, споживати послуги з водопостачання, газу, проте зневажають обов'язок по сплаті вартості таких послуг.
Відповідно до ч. 1 ст. 590 ЦК України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Положеннями статті 64 ЖК України передбачено, що повнолітні члени сім'ї наймач, які проживають з ним, несуть солідарну відповідальність з наймачем по сплаті за житлово-комунальні послуги та квартплату.
Таким чином, оскільки зобов'язання відповідачів сплатити борг по утриманню будинків та споруд, прибудинкової території та заборгованості з надання комунальних послуг за період з 01.01.2010 року по 01.07.2012 року - 10 697,26 гривень не припинено, існує заборгованість, яку за такими обставинами слід стягнути у судовому порядку.
Оскільки відповідно п.1.1 ч.2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подачу позову майнового характеру складає 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,2 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 3 розмірів мінімальної заробітної плати, тобто від 214,60 гривень до 3 219,00 гривень.
Судом при розгляді справи встановлено, що ціна позову становить 10697,26 гривень. При цьому 1 % від ціни позову становить 106,97 гривень. Однак мінімальний розмір судового збору становить 214,60 гривень. Таким чином стягненню підлягає судовий збір в сумі 214,60 гривень. А тому за таких обставин, суд приходить до висновку про стягнення з відповідачів на користь позивача судового збору в сумі 214,60 гривень.
Суд критично ставиться до доводів відповідача щодо порушення з боку позивача якості надання житлово-комунальних послуг, оскільки вони не були підтверджені у суді.
Також, суд не може прийняти до уваги той факт, що відповідач взагалі не користується наданими послугами, оскільки він цілий день проводить на роботі, а ввечері йому не потрібен ані газ, ані вода та світло. Такі висновки відповідача є неспроможними.
Що стосується посилання відповідача на той факт, що статус гуртожитку, де він мешкає студентський, тому тарифи на нарахування житлово-комунальних послуг повинні бути відповідними, спростовуються матеріалами справи та поясненнями позивача, оскільки тарифи на нарахування житлово-комунальних послуг затвердженні рішенням Запорізької міської ради.
З огляду на викладене, а також аналізу доказів у справі, позовні вимоги Запорізької державної інженерної академії в особі Запорізького гідротехнічного коледжу Запорізької державної інженерної академії грунтуються на законі, доведені належними і допустимими доказами, а тому підлягають задоволенню у повному обсязі.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 88, 169, 212, 213, 215 ЦПК України, ст.16, 267, 526,590, 598, 605 ЦК України, 64, 68, 179 ЖК України суд,
ВИРІШИВ:
Позовну заяву Запорізької державної інженерної академії в особі Запорізького гідротехнічного коледжу Запорізької державної інженерної академії до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги - задовольнити .
Стягнути солідарно з ОСОБА_1, ОСОБА_2 , які мешкають за адресою: АДРЕСА_1, кімната НОМЕР_1, на користь Запорізької державної інженерної академії в особі Запорізького гідроенергетичного коледжу Запорізької інженерної академії (код за ЄДРПОУ 00129366, м. Запоріжжя, вул. Мінська, 10, р/р 35222001000316 в ГУ ДКУ з Запорізькій області, МФО 813015) суму заборгованості з квартплати (за утримання будинків та прибудинкової території та сплати комунальних послуг) в розмірі в розмірі 10 697 (десять тисяч шістсот дев'яносто сім) гривень 26 копійок.
Стягнути солідарно з ОСОБА_1, ОСОБА_2 , які мешкають за адресою: АДРЕСА_1, кімната НОМЕР_1, на користь Запорізької державної інженерної академії в особі Запорізького гідроенергетичного коледжу Запорізької інженерної академії (код за ЄДРПОУ 00129366, м. Запоріжжя, вул. Мінська, 10, р/р 35222001000316 в ГУ ДКУ з Запорізькій області, МФО 813015) судовий збір у сумі 214 (двісті чотирнадцять) гривень 60 копійок .
Апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя Н.Ю. Козлова
Суд | Ленінський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 19.02.2013 |
Оприлюднено | 26.02.2013 |
Номер документу | 29475445 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ленінський районний суд м. Запоріжжя
Козлова Н. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні