Справа № 2/1522/12562/11
Номер провадження 2/522/1603/13
УХВАЛА
20 лютого 2013 року Приморський районний суд м. Одеси у складі:
головуючого судді Шенцевої О.П.,
при секретарі Соболевій О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Одесі матеріали справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ТОВ «Регіональний Реєстроутрисувач» про визнання недійсними правочинів щодо відчуження цінних паперів та витребування їх з чужого незаконного володіння, -
ВСТАНОВИВ:
У провадженні суду знаходиться справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ТОВ «Регіональний Реєстроутрисувач»про визнання недійсними правочинів щодо відчуження цінних паперів та витребування їх з чужого незаконного володіння.
Суд, вивчивши матеріали вказаної справи, вважає, що провадження по вказаній справі повинно бути закрито, оскільки дана справа не належить розгляду у Приморському районному суді м. Одеси, на підставі нижче наведеного:
Згідно рішення Конституційного Суду України від 23.05.2001 року № 6 -рп/2001 (справа № 1-17/2001) правосуддя в Україні здійснюється шляхом розгляду та вирішення справ по спорах відповідно до процесуального законодавства України.
Відповідно до ч.1 ст. 15 ЦПК України суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Згідно з п.4 ч.1 ст.12 ГПК України справи, що виникають із корпоративних відносин у спорах між господарським товариством та його учасником (засновниками, акціонерами), у тому числі учасником, який вибув, а також між учасниками (засновниками, акціонерами) господарського товариства, що пов'язані із створенням, діяльністю управлінням та припиненням діяльності цього товариства.
Цією статтею визначено вичерпане коло суб'єктів корпоративних відносин у спорах, які підвідомчі господарським судам. Такими суб'єктами є господарське товариство, учасник (учасники), який (які) вибув (вибули), учасник (засновники, акціонери) господарських товариств.
Відповідно роз'яснень, що надані в п. 6 Постанови Пленуму Верховного Суду України N 13 від 24.10.2008 «Про практику розгляду судами корпоративних спорів» усі спори між господарським товариством та його учасником (засновником, акціонером), у тому числі учасником, який вибув, а також між учасниками (засновниками, акціонерами) господарських товариств, пов'язані зі здійсненням ними корпоративних прав та виконанням обов'язків учасника господарського товариства, на підставі пункту 4 частини першої статті 12 ГПК підвідомчі (підсудні) господарським судам незалежно від суб'єктного складу учасників спору. Зазначена категорія справ є підвідомчою (підсудною) господарським судам і в тому разі, якщо однією з осіб, які беруть участь у справі, є фізична особа.
У зв'язку з відсутністю в законодавстві норм про спеціальну підвідомчість (підсудність) спорів, пов'язаних з емісією цінних паперів, розміщенням акцій чи їх обігом, а також часток у статутному (складеному) капіталі товариства, що виникають між акціонерами (учасниками) господарського товариства та товариством (крім передбачених пунктом 4 частини першої статті 12 ГПК), такі позови повинні приймати господарські суди за правилами статті 1 ГПК, тобто з урахуванням суб'єктного складу учасників спору. (п. 7 цієї ж Постанови Пленуму Верховного Суду України N 13 від 24.10.2008)
Як убачається із змісту позовної заяви позивач вказує, що він є власником іменних цінних паперів, що випущені емітентом ВАТ «ОДЕСХАРЧОРЕММАШ», договір купівлі-продажу яких він просить визнати недійсним та зобов'язати здійснити перереєстрацію пакету акцій, тому розгляд справи підвідомчий господарському суду.
Враховуючи викладене, суд вважає, що вимоги ОСОБА_1 є корпоративним спором, який повинен розглядатися в порядку господарського судочинства, тому на підставі п.1 ч.2 ст.122 ЦПК України необхідно відмовити у відкритті провадження у цивільній справі.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 205 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Керуючись ст. ст. 205, 210 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Закрити провадження по справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ТОВ «Регіональний Реєстроутрисувач» про визнання недійсними правочинів щодо відчуження цінних паперів та витребування їх з чужого незаконного володіння.
Роз'яснити сторонам, що розгляд таких справ віднесено до юрисдикції Господарського суду Одеської області.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції шляхом подачі у 5-денний строк з дня проголошення ухвали заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, або у порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Суддя 20.02.2013
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 20.02.2013 |
Оприлюднено | 06.03.2013 |
Номер документу | 29566080 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Приморський районний суд м.Одеси
Шенцева О. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні