Постанова
від 26.02.2013 по справі 826/2242/13-а
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

26 лютого 2013 року 11 год. 44 хв. № 826/2242/13-а

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: Головуючого - судді Дегтярьової О.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу

за поданням Державної податкової інспекції у Голосіївському районі міста Києва Державної податкової служби (01033, м. Київ, вул. Жилянська, 23) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Валенсія Спортінвест» (01032, м. Київ, вул. Льва Толстого, 43) про зупинення видаткових операцій платника податків на рахунку такого платника, - В С Т А Н О В И В:

22 лютого 2013 року о 09 год. 45 хв. до Окружного адміністративного суду м. Києва надійшло подання ДПІ у Голосіївському районі м. Києва ДПС (отримано суддею 22 лютого 2013 року о 09 год. 55 хв.) про зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків - ТОВ «Валенсія Спортінвест» (ідентифікаційний код 34804086, адреса: 01032, м. Київ, вул. Льва Толстого, 43) (далі - відповідач) в ПАТ «Старокиївський банк», МФО 321477, рахунок № 260093013883.

В обґрунтування свого подання податкова інспекція (далі - заявник) зазначила, що у зв'язку із наявністю у відповідача заборгованості перед бюджетом податковим органом прийнято рішення про опис майна у податкову заставу та направлено лист з вимогою надати документи для опису майна, проте, відповідач вимог податкового органу не виконав, що відповідно до ст. 89 Податкового кодексу України є підставою для звернення до суду про зупинення видаткових операцій.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 22 лютого 2013 року було відкрито провадження в адміністративній справі № 826/2242/13-а за вказаним вище поданням ДПІ у Голосіївському районі м. Києва ДПС, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на 25 лютого 2013 року.

В судовому засіданні 25 лютого 2013 року представник заявника підтримав викладені у поданні вимоги та просив їх задовольнити.

Представник відповідача заперечень проти вимог ДПІ до суду не надав, в судовому засіданні призначеному на 25 лютого 2013 року не з'явився, належним чином повідомлений про дату, час та місце судового засідання, а тому в силу вимог ч. 4 ст. 128, ч. 8 ст. 183 3 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає справу на підставі наявних в ній доказів за відсутності представника відповідача.

25 лютого 2013 року в судовому засіданні судом було ухвалено перейти до письмового провадження на підставі ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України.

Розглянувши подані заявником документи і матеріали, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується подання, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд прийшов до висновку, що надані позивачем докази та повідомлені ним обставини є достатніми для розгляду справи в порядку письмового провадження та прийняття рішення по справі, вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі з огляду на наступне.

ТОВ «Валенсія Спортінвест» (ідентифікаційний код 34804086) зареєстроване як юридична особа 26 грудня 2006 року Голосіївською районною у м. Києві державною адміністрацією, та починаючи з 27 грудня 2006 року перебуває на податковому обліку в ДПІ у Голосіївському районі м. Києва ДПС як платник податків (копія довідки заявника від 21.02.2013р. б/н про взяття на обліку платника податків форми № 4-ОПП наявна в матеріалах справи).

Згідно довідки податкової інспекції б/н та б/д, що наявна в матеріалах справи, станом на 21 лютого 2013 року у відповідача в ПАТ «Старокиївський банк», МФО 321477, наявний рахунок № 260093013883 (валюта - українська гривня).

В січні 2012 року ТОВ «Валенсія Спортінвест» подало до ДПІ у Голосіївському районі м. Києва ДПС податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2012 рік (вх. № 884 від 26.01.2012р.), в якій задекларувало загальну суму податкового зобов'язання з орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності в розмірі 15 692, 05 грн. (в тому числі по 1 307, 65 грн. кожного місяця).

Станом на день звернення із поданням до суду, відповідачем не були сплачені до державного бюджету самостійно узгоджені суми податкових зобов'язань з орендної плати за квітень 2012 року (а саме: підприємством податкове зобов'язання було сплачено частково в сумі 1 016, 19 грн.), а також за травень-грудень 2012 року (всього на суму 10 752, 66 грн.).

Починаючи з 01 січня 2011 року спеціальним законом з питань оподаткування, який встановлює, зокрема, порядок сплати грошових зобов'язань (податкових зобов'язань і штрафних (фінансових) санкцій) юридичних або фізичних осіб до бюджетів з податків і зборів, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами за порушення податкового законодавства, та, одночасно, визначає процедуру оскарження рішень, дій органів стягнення на момент виникнення спірних правовідносин є Податковий кодекс України.

Податковим зобов'язанням в розумінні Податкового кодексу України (далі - ПК України) визначається сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк) (пп. 14.1.156 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України).

У відповідності до пп. 14.1.39 п. 14.1 ст. 14 цього Кодексу «грошове зобов'язання платника податків» - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Згідно з п. 54.1 ст. 54 ПК України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом (п. 57.1 ст. 57 ПК України).

В силу пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання набуває статусу податкового боргу.

З огляду на те, що доказів сплати відповідачем у повних обсягах самостійно узгоджених податкових зобов'язань з орендної плати за квітень-грудень 2012 року, задекларованих ним в поданій податковій декларації суду не надано, вказані суми визнаються податковим боргом.

07 березня 2012 року ДПІ у Голосіївському районі м. Києва ДПС виставила ТОВ «Валенсія Спортінвест» податкову вимогу № 1033 від 07.03.2012р. на суму податкового боргу з податку на додану вартість в розмірі 1 307, 81 грн., та направила її на адресу боржника лише 08 серпня 2012 року. Вказана податкова вимога була вручена відповідачу 03 вересня 2012 року, що підтверджується повідомленням про вручення відповідного поштового відправлення, яке наявне в матеріалах справи.

Згідно даних витягу з облікової картки платника податку-відповідача по орендній платі за 2012 рік, сума податкового боргу в розмірі 1 307, 81 грн., визначена вищевказаною Вимогою, ТОВ «Валенсія Спортінвест» до бюджету сплачена не була.

ПК України виставлення другої податкової вимоги не передбачено.

Доказів оскарження цієї податкової вимоги в адміністративному або судовому порядку суду не надано.

Орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі (п. 95.1 ст. 95 ПК України).

Згідно з п. 95.2 ст. 95 ПК України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини (п. 95.3 ст. 95 ПК України).

При цьому згідно п. 87.1 ст. 87 ПК України джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.

У відповідності до п. 89.1, п. 89.2 ст. 89 ПК України, право податкової застави виникає у разі несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної контролюючим органом, - з дня виникнення податкового боргу. Право податкової застави виникає у разі: несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації, - з дня, що настає за останнім днем зазначеного строку та у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної контролюючим органом, - з дня виникнення податкового боргу.

Пунктом 89.3 статті 89 цього Кодексу встановлено, що опис майна у податкову заставу здійснюється на підставі рішення керівника органу державної податкової служби, яке пред'являється платнику податків, що має податковий борг.

14 січня 2013 року заступником начальника ДПІ у Голосіївському районі м. Києва ДПС прийнято рішення про опис майна ТОВ «Валенсія сопртінвест» у податкову заставу за № 118/19-112, яке отримано платником 06 лютого 2013 року.

Одночасно Товариству був направлений лист ДПІ у Голосіївському районі м. Києва ДПС від 11.01.2013р. № 86/10/19-110 «Про виділення активів» з вимогою про надання протягом 10-ти денного строку з дня отримання цього листа певних документів, з метою проведення працівником податкової інспекції опису майна ТОВ «Валенсія сопртінвест». Даний лист відповідачем отримано також 06 лютого 2013 року.

Відповідно до свого гарантійного листа від 11.02.2013р. б/н ТОВ «Валенсія Спортінвест» визнала наявну суму податкового боргу по орендній платі та зобов'язалося погасити таку суму заборгованості в строк до 15 лютого 2013 року або надати в той самий строк витребовувані податковим органом документи для проведення опису майна Товариства у податкову заставу.

Як вбачається з наявних матеріалів справи, 21 лютого 2013 року о 17 год. 50 хв. у зв'язку з невиконанням ТОВ «Валенсія Спортінвест» оголошених зобов'язань, в тому числі у зв'язку ненаданням ним запитуваних документів для здійснення опису майна у податкову заставу, податковим керуючим платника податків-боржника - головним державним податковим ревізором-інспектором Максименком С.В. був складений акт відмови платника податків від опису майна у податкову заставу від 21.02.2013р. за № 15 (повноваження ГДПРІ Максименка С.В. підтверджуються наявною в матеріалах справи випискою від 25.02.2013р. № 2308/10/19-108 з наказу відповідача за № 882 від березня 2011 року про призначення податкових керуючих).

Станом на момент розгляду справи сума податкового боргу в заявленій до стягнення сумі залишається непогашеною, що підтверджується зворотнім боком облікової картки платника податків ТОВ «Валенсія Спортінвест» по платежу «орендна плата з юридичних осіб». Також підприємством як витребувані документи, так і докази оскарження дій та рішень податкового органу в адміністративному або судовому порядку, не надані.

Пунктом 89.4 статті 89 ПК України передбачено, що у разі якщо платник податків не допускає податкового керуючого для здійснення опису майна такого платника податків у податкову заставу та/або не подає документів, необхідних для такого опису, податковий керуючий складає акт відмови платника податків від опису майна у податкову заставу.

Орган державної податкової служби звертається до суду щодо зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків, заборону відчуження таким платником податків майна та зобов'язання такого платника податків допустити податкового керуючого для опису майна у податкову заставу.

Зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків та заборона відчуження таким платником податків майна діють до дня складення акта опису майна платника податків у податкову заставу податковим керуючим або акта про відсутність майна, що може бути описано у податкову заставу, або погашення податкового боргу в повному обсязі. Податковий керуючий не пізніше робочого дня, що настає за днем складення зазначених у цьому пункті актів, зобов'язаний надіслати банкам та іншим фінансовим установам рішення про складення таких актів. Таке рішення є підставою для поновлення видаткових операцій на рахунках платника податків.

Крім того, в силу п. 91.4 ст. 91 ПК України у разі якщо платник податків, що має податковий борг, перешкоджає виконанню податковим керуючим повноважень, визначених цим Кодексом, такий податковий керуючий складає акт про перешкоджання платником податків виконанню таких повноважень у порядку та за формою, що встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.

Орган державної податкової служби звертається до суду щодо зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків та зобов'язання такого платника податків виконати законні вимоги податкового керуючого, передбачені цим Кодексом. Строк, на який можуть бути зупинені видаткові операції, визначається судом, але не більше двох місяців.

Зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків може бути достроково скасовано за рішенням податкового керуючого або суду.

До повноважень податкового керуючого в силу п. 91.3 ст. 91 ПК відноситься, зокрема здійснення опису майна платника податків, що має податковий борг, в податкову заставу, проведення опису майна, на яке поширюється право податкової застави, для його продажу у випадках, передбачених цим Кодексом.

З системного аналізу норм ПК України вбачається, що зупинення видаткових операцій платника податку є виключним засобом забезпечення виконання обов'язків податковим керуючим щодо опису майна такого платника у податкову заставу з метою забезпечення погашення податкового боргу в повному обсязі.

Підпунктом 20.1.16 п. 20.1 ст. 20 ПК України встановлено, що органи державної податкової служби мають право звертатися до суду у разі якщо платник податків перешкоджає виконанню податковим керуючим повноважень, визначених цим Кодексом, щодо зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків шляхом накладення арешту на кошти та інші цінності такого платника податків, що знаходяться в банку, та зобов'язання такого платника податків виконати законні вимоги податкового керуючого, передбачені цим Кодексом.

Враховуючи, що у відповідача існує податковий борг та ним не надано на вимогу податкового органу документів, необхідних для опису майна та виконання податковим керуючим його обов'язків, суд дійшов висновку, що подання підлягає задоволенню, а видаткові операції на рахунку позивача підлягають зупиненню на строк до 12 березня 2013 року з урахуванням розміру податкового боргу.

Відповідно до положень ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з відповідача стягненню не підлягають.

Керуючись ст. 2, ст. 9, ст. ст. 69 - 71, ст. 94, ст. ст. 158-163, ст. 167, ст. 183 3 , ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

1. Подання Державної податкової інспекції у Голосіївському районі міста Києва Державної податкової служби задовольнити.

2. Зупинити видаткові операції Товариства з обмеженою відповідальністю «Валенсія Спортінвест» (місцезнаходження: 01032, м. Київ, вул. Льва Толстого, буд. 43, ідентифікаційний код 34804086) на рахунку в ПАТ «Старокиївський банк», МФО 321477, № 260093013883 на строк до 12 березня 2013 року включно.

Постанова підлягає негайному виконанню згідно з ч. 8 183 3 та п. 4 ч. 2 ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена за правилами, встановленими в ст. ст. 185 - 187 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно.

Суддя О.В. Дегтярьова

СудОкружний адміністративний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення26.02.2013
Оприлюднено28.02.2013
Номер документу29616945
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —826/2242/13-а

Постанова від 26.02.2013

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Дегтярьова О.В.

Ухвала від 22.02.2013

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Дегтярьова О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні