cpg1251
УКРАЇНА
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
21.02.13р. Справа № 38/5005/5012/2012 Суддя господарського суду Дніпропетровської області Бондарєв Е.М.
при секретарі судового засідання Сизончик Н.В.
за участю представників сторін:
від кредитора - Близно О.Г., довіреність №141212 від 14.12.12р., представник ПАТ "Імексбанк";
від боржника - Венська О.О., ліквідатор
розглянувши справу
за заявою голови ліквідаційної комісії приватної фірми "ЗЕВС", м. Дніпродзержинськ
про визнання банкрутом
ВСТАНОВИВ:
Провадження у справі про банкрутство приватної фірми "ЗЕВС", м. Дніпродзержинськ, Баглійський район, провулок Баглійський, буд. 2 (ЄДРПОУ 20224227) перебуває на стадії ліквідації, за процедурою передбаченою ст.51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Згідно постанови господарського суду від 26.06.12р. ліквідатором у справі призначено голову ліквідаційної комісії Венську Оксану Олександрівну, ідентифікаційний номер 2846107287 (49116, м. Дніпропетровськ, вул. Рильського, 137).
14.01.13р. до господарського суду надійшло клопотання публічного акціонерного товариства "ІМЕКСБАНК" з протоколом зборів комітету кредиторів приватної фірми "ЗЕВС" від 11.12.12р. щодо припинення повноважень ліквідатора ПФ "ЗЕВС" Венської О.О. та призначення ліквідатором у справі арбітражного керуючого Тущенко Сергія Васильовича, ліцензія серія АВ № 470474 від 16.06.10р.
15.01.13р. арбітражним керуючим Тущенко Сергієм Васильовичем надано згоду на призначення його ліквідатором у справі про банкрутство приватної фірми "ЗЕВС".
Ліквідатор Венська О.О. заперечує проти клопотання публічного акціонерного товариства "ІМЕКСБАНК" посилаючись на те, що на загальні збори від публічного акціонерного товариства "ІМЕКСБАНК" з'явився представник за довіреністю №240512/1 від 24.05.12р. Сушко Р.В. Згідно наданої довіреності Сушко Р.В. не мав повноважень представляти інтереси публічного акціонерного товариства "ІМЕКСБАНК" на зборах кредиторів, голосувати від імені банку на зборах кредиторів та комітеті кредиторів. Таким чином, загальні збори кредиторів було визнано такими, що не відбулися.
Вислухавши ліквідатора та представника кредитора, вивчивши матеріали справи, господарський суд вважає, що клопотання не підлягають задоволенню виходячи з наступного.
Відповідно до ч.2 ст. 4-1 Господарського процесуального кодексу України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Згідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Відповідно до ч. 8 ст. 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення про припинення повноважень арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) та про призначення нового арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора).
Проте, доказів прийняття комітетом кредиторів рішення про припинення повноважень Венської О.О. як ліквідатора та про призначення нового арбітражного керуючого ліквідатором не надано.
Відносно наданих протоколів загальних зборів кредиторів від 11.12.12р. та зборів комітету кредиторів від 11.12.12р. необхідно зазначити, що рішення зборів кредиторів чи комітету кредиторів не може визнаватися господарським судом недійсним, оскільки за своєю правовою природою не є актом юридичної особи, державного чи іншого органу. Суд повинен давати оцінку цим рішенням та враховувати їх резолюції у прийнятті судових актів у справі, якщо такі рішення відповідають приписам чинного законодавства (Постанова Пленуму Верховного Суду України від 18.12.09р. №15 "Про судову практику в справах про банкрутство").
Таким чином, господарський суд не приймає до уваги зазначені протоколи оскільки збори кредиторів проведено неповноважним представником публічного акціонерного товариства "ІМЕКСБАНК".
У зв'язку з вищевикладеним господарський суд вважає необхідним відмовити у задоволенні клопотання публічного акціонерного товариства "ІМЕКСБАНК" про припинення повноважень ліквідатора ПФ "ЗЕВС" Венської О.О. та зобов'язати останнього провести загальні зборів кредиторів до 15.03.13р.
Керуючись ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, ст. 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (в редакції чинній на 04.11.12р.), господарський суд, -
УХВАЛИВ:
1. У задоволенні клопотання публічного акціонерного товариства "ІМЕКСБАНК" про припинення повноважень ліквідатора ПФ "ЗЕВС" Венської О.О. відмовити.
2.Зобов'язати ліквідатора голову ліквідаційної комісії Венську Оксану Олександрівну, ідентифікаційний номер 2846107287 (49116, м. Дніпропетровськ, вул. Рильського, 137) організувати та провести загальні збори кредиторів у строк до 15.03.13р. на яких обрати комітет кредиторів.
Суддя Е.М. Бондарєв
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 21.02.2013 |
Оприлюднено | 04.03.2013 |
Номер документу | 29662618 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Владимиренко Ігор Вячеславович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Владимиренко Ігор Вячеславович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Владимиренко Ігор Вячеславович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Владимиренко Ігор Вячеславович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Владимиренко Ігор Вячеславович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Бондарєв Едуард Миколайович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Бондарєв Едуард Миколайович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Бондарєв Едуард Миколайович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Бондарєв Едуард Миколайович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Бондарєв Едуард Миколайович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні