Справа № 408/6046/12
Провадження №2/408/2132/12
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"23" серпня 2012 р.
Суддя Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області ОСОБА_1 розглянувши позовну заяву ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю В«ЮжремстройВ» про стягнення заробітної плати, невиплаченої при звільненні працівника,-
В С Т А Н О В И Л А:
Від позивача ОСОБА_2 22.08.2012 року надійшла позовна заява, в якій він просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю В«ЮжремстройВ» на його користь заборгованість з виплати заробітної плати в розмірі 23598 грн. 07 коп.
Враховуючи, що позов подано з додержанням вимог ст..ст. 119, 120 ЦПК України, при цьому підстав для залишення без руху та повернення позову, згідно ст. 121 ЦПК України не має, знаходжу можливим відкрити провадження у справі та призначити справу до судового розгляду без проведення попереднього судового засідання, вважаючи що проведення такого не є необхідним.
Керуючись ст. ст. 11, 122, 127 ЦПК України, суд -
У Х В А Л И Л А:
Відкрити провадження у справі за позовом ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю В«ЮжремстройВ» про стягнення заробітної плати, невиплаченої при звільненні працівника.
Призначити справу до судового розгляду в Дзержинському районному суді м. Кривого Рогу Дніпропетровської області на 14 вересня 2012 року на 08 год. 45 хв.
Запропонувати відповідачу по справі подати в строк до 14.09.2012 року письмові заперечення проти заявлених вимог із зазначенням доказів, що підтверджують його заперечення.
В судове засідання, яке відбудеться в приміщенні Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу, викликати сторони по справі.
Надіслати відповідачу по справі копію позову з доданими до нього матеріалами.
Роз'яснити відповідачу, що останній, згідно ст. 123 ЦПК України має право пред'явити зустрічний позов до початку розгляду справи по суті.
Роз'яснити сторонам, що останні зобов'язані подати свої докази до суду до початку розгляду справи по суті. Докази, подані з порушенням даних вимог, не приймаються, якщо сторона не доведе, що докази подано несвоєчасно з поважних причин.
Роз'яснити сторонам, що останні до початку розгляду справи по суті, зобов'язані повідомити суд про всі відомі їм рішення судів, що стосуються предмету спору, а також про всі відомі їм незавершені судові провадження, що стосуються предмету спору.
Роз'яснити сторонам, що заява про виклик свідка має бути подана до початку розгляду справи по суті. Клопотання про витребування доказів має бути подано до початку розгляду справи по суті, із долученням відомостей про неможливість отримання таких доказів особисто стороною або іншою особою, яка бере участь у справі.
Надіслати сторонам по справі копію ухвали про відкриття провадження у справі.
Ухвала може бути оскаржена лише щодо недотримання правил підсудності, у встановлений законом строк і порядок, передбачений ст. ст. 293, 294 ЦПК України, в іншій його частині ухвала оскарженню не підлягає.
Справа № 408/6046/12
Провадження №2/408/2132/12
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"10" грудня 2012 р.
Дзержинський районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області
у складі:
головуючого судді Свистунової О. В.
при секретарі Кузьміній Н.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Кривому Розі, у письмовому провадженні, без застосування технічного запису відповідно до вимог ст.. 197 ч.2 ЦПК України, цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю В«ЮжремстройВ» про стягнення заробітної плати, невиплаченої при звільненні працівника, -
ВСТАНОВИВ:
22 серпня 2012 року позивач ОСОБА_2 звернувся в суд з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю В«ЮжремстройВ» про стягнення заробітної плати, невиплаченої при звільненні працівника.
10 грудня 2012 року відповідач повторно (поспіль) не з'явився у судове засідання, про час, дату та місце розгляду справи сповіщений належним чином, що підтверджено письмовими матеріалами справи, причини неявки у судове засідання не повідомив.
У письмових матеріалах справи містяться дані щодо належного сповіщення відповідача і про попередні судові засідання відповідно до вимог ст. 74, 76 ЦПК України, за його відомим місцем знаходження, яке підтверджено письмовими матеріалами справи: м. Кривий Ріг, вул. Орджонікідзе, будинок № 51 та адресою, що зазначалась позивачем: м. Кривий Ріг, вул.. Соціаліснична, 4А. Належне повідомлення відповідача підтверджено копіями судових повісток направлених за вищевказаними адресами, які повертались з відмітками, що організація вибула. Однак, відповідно до довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб- підприємців, адреса відповідача станом на 31.10.2012 року зазначена саме адреса його реєстрації: м. Кривий Ріг, вул. Орджонікідзе, будинок № 51. Крім того, в матеріалах справи містяться документи, що отримані позивачем при подачі позову від відповідача саме із зазначенням вищевказаної адреси відповідача.
Суд розцінює факт неявки відповідача у судові засідання, як ігнорування суду та небажання їх з'являтися у судові засідання.
Позивач, в судове засідання не з'явився, про день та час розгляду справи сповіщений належно. Відповідно до наданої на адресу суду письмової заяви, не заперечував проти розгляду справи за його відсутності, проти проведення заочного розгляду у даній цивільній справі та ухвалення заочного рішення на підставі наявних у справі доказів.
Вивчивши письмові матеріали справи та враховуючи думку позивача щодо можливості проведення заочного розгляду у даній цивільній справі та ухвалення заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, суд керуючись ст.ст. 224-225 ЦПК України, -
У Х В А Л И В:
У цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю В«ЮжремстройВ» про стягнення заробітної плати, невиплаченої при звільненні працівника - провести заочний розгляд.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Справа № 408/6046/12
Провадження №2/408/2132/12
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"10" грудня 2012 р.
Дзержинський районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області
в складі:
головуючого судді Свистунової О. В.
при секретарі Кузьміній Н.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Кривому Розі, у письмовому провадженні, без застосування технічного запису відповідно до вимог ст.. 197 ч.2 ЦПК України, цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю В«ЮжремстройВ» про стягнення заробітної плати, невиплаченої при звільненні працівника,-
В С Т А Н О В И В:
Звернувшись до суду із вищеназваним позовом, ОСОБА_2 посилається на ті обставини, що з 01.09.2009 року він працював на підставі наказу № 18-а механізатором в Товаристві з обмеженою відповідальністю В«ЮжремстройВ» . Наказом № 50 від 02.08.2010 року був звільнений за власним бажанням на підставі ст.38 КЗпП України.
Між тим, при звільненні йому не було виплачено заборгованість по заробітній платі, що становила 2066,71 грн. та не було нараховану компенсацію за невикористану щорічну відпустку відповідно до ст.. 24 Закону України В«Про відпусткиВ» . З питань виплати належних йому сум він звертався на підприємство, але його вимоги були проігноровані. За наслідками його звернення до прокуратури міста, Територіальною Державною інспекцією праці у Дніпропетровській області було встановлено факт невиплати в строк передбачений ст.. 117 КЗпП України заробітної плати та факт не нарахування компенсації за невикористану щорічну відпустку, про що у відношенні посадових осіб підприємства було складено протокол про адміністративне правопорушення за ст.. 41 ч.1 КУпАП. На день подання позову до суду, грошові суми, що мав у відповідності до вимог КЗпП України виплатити відповідач при звільненні позивача не виплачені. Відповідно до поданих суду розрахунків, ця сума складає - 23 598, 7 грн., яку позивач і просить стягнути з відповідача.
10 грудня 2012 року у судове засідання позивач не з'явився, про день та час розгляду справи сповіщений належно, причини неявки суду не повідомив, до початку розгляду справи подав суду письмову заяву, згідно до якої підтримав позовні вимоги, просив суд задовольнити їх у повному обсязі, розглянувши справу за його відсутності та не заперечував проти її слухання при заочному розгляді.
Представник відповідача ТОВ В«ЮжремстройВ» у судове засідання не з'явився, про час та дату слухання справи повідомлений належно, відповідно до вимог ст.. 74,76 ЦПК України.
Зі згоди позивача, суд слухає справу при заочному розгляді, що відповідає вимогам ст. 224 ЦПК України.
Дослідивши письмові докази усправі, суд вважає, що заявлений позов підлягає частковому задоволенню.
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_2 згідно до запису в трудовій книжці, з 01.09.2009 року працював на підставі наказу № 18-а механізатором в Товаристві з обмеженою відповідальністю В«ЮжремстройВ» . Наказом № 50 від 02.08.2010 року був звільнений за власним бажанням на підставі ст.38 КЗпП України (а.с.2).
При звільненні позивача, 02.08.2010 року йому не було виплачено заборгованість по заробітній платі, що становила 2066,71 грн. та підтверджено наданою відповідачем довідкою від 15.08.2012 року за № 07 (а.с.3) та не було нараховану компенсацію за невикористану щорічну відпустку відповідно до ст.. 24 Закону України В«Про відпусткиВ» . Як вбачається з позову, позивач неодноразово з питань виплати належних йому сум звертався на підприємство, але його вимоги були проігноровані. За наслідками його звернення Територіальною Державною інспекцією праці у Дніпропетровській області було проведено перевірку та встановлено факт невиплати в строк передбачений ст.. 117 КЗпП України заробітної плати та факт не нарахування компенсації за невикористану щорічну відпустку, про що у відношенні посадових осіб підприємства було складено протокол про адміністративне правопорушення за ст.. 41 ч.1 КУпАП і даний факт підтверджено відповіддю, направленою на адресу позивача 20.06.2011 року за № 595 (а.с.4-5).
Крім того, вищевказаною перевіркою встановлений факт простою на підприємстві відповідача в період з 18.10.2009 року по 17.01.2010 року (а.с.4-5).
Крім того, судом було встановлено, що відповідно до листа направленого на адресу позивача відповідачем за вихідним № 15 від 07 червня 2011 року, йому було запропоновано зВ»явитись до ТОВ В«ЮжремстройВ» за адресою : м. Кривий Ріг, вул.. Соціалістична, 4а для отримання заробітної плати в розмірі 2066,71 грн.(а.с.25). Однак, матеріалами справи підтверджений факт неотримання позивачем вищевказаної суми від відповідача, однак, не встановлено причини за яких позивач не отримав вказану суму. Матеріалами справи не підтверджено конкретну дату отримання позивачем вищевказаного повідомлення позивача, а лише його направлення в адресу позивача - В« 07В» червня 2011 року.
Таким чином, судом встановлено, що при звільнені позивача 02.08.2010 року з підприємства, йому не були виплачені належні до виплати суми, однак, строк до якого підлягають задоволенню вимоги позивача, суд вважає - В« 07В» червня 2011 року, тобто до дати направлення позивачу листа про необхідність зВ»явитись до відповідача для отримання нарахованих грошових сум.
Відповідно до ч.1 ст.116 КЗпП України при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дням після пред"явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. В разі спору про розмір сум, належних працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган в усякому випадку повинен в зазначений у цій статті строк виплатити неоспорювану нею суму.
На підставі ч.1 ст.117 КЗпП України в разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені в статті 116 цього Кодексу, при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.
Суд вважає, що при звільненні позивача відповідач не здійснив з ним розрахунок у повному обсязі в день звільнення, відповідно до вимог діючого законодавства, не виплатив всі належні при звільненні суми, а саме: 2 066,71 грн. заборгованість по заробітній платі за період вересень 2009 року, березень, квітень, травень та серпень 2010 року; заробітна плата на день звільнення та компенсація за невикористану відпустку - 618, 39 грн., у відповідності до ЗУ В«Про відпусткиВ» , а також середній заробіток позивача за весь час затримки, однак, вважає зазначений строк визначити конкретною датою В« 07В» червня 2011 року, час направлення листа від підприємства, згідно до якого позивачеві пропонувалось отримати неоспорювану суму.
Як зазначалось вище, факт порушення законодавства про працю був встановлений і проведеними за зверненнями позивача перевірками КРВ ТДІП за наслідками його звернення до прокуратури міста, за результатами якої посадова особа ТОВ В«ЮжремстройВ» був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.41 КУпАП.
Посилаючись на наявність вини самого позивача у несвоєчасній виплаті йому належних сум, крім того, суд враховує, що відповідач на підставі ст.60 ЦПК України не довів належними доказами свою позицію щодо позову, суд вважає, що всі сумніви повинні трактуватися на користь працівника, який, будучи звільнений з підприємства, не має доступу до бухгалтерської документації, документів, тощо, він порівняно із власником знаходиться у більш невигідному становищі щодо збирання доказової бази.
На підставі наданих сторонами доказів, суд вважає, що позивач має право вимоги щодо виплати йому невиплаченої суми при звільненні та в порядку ст.117 ч.1 КзпП України середнього заробітку за весь час затримки по день фактичного розрахунку.
Разом з тим, суд не може погодитись із думкою позивача про те, що середній заробіток повинен йому бути нарахований за період по 22.08.2012 року.
Таким чином, оглядом матеріалів справи суд вважає, що відповідачем були вжиті певні заходи щодо здійснення розрахунку з позивачем шляхом направлення на його адресу листа-повідомлення. Однак, суду не надані докази того, що відповідач вжив усіх заходів щодо відправлення зазначених коштів на адресу позивача поштою чи шляхом перерахування на його особовий рахунок у банку.
На підставі викладеного суд вважає, що підлягає стягненню на користь позивача середній заробіток за період з 02.08.2010 року по 07.06.2011 року, в якому було 309 робочих днів ( згідно трудової книжки в цей час позивач ніде не працював).
Позивач зазначив, що його заробітна плата за період роботи у підприємстві не була чітко фіксованою, однак, погодився, щодо її розміру у відповідності до Закону України В«Про державний бюджетВ» , а саме в розмірі - 871,40 коп. Відповідачем не надавалась на адресу суду довідка про середньоденну заробітну плату позивача, яка обчислена згідно із п. 5, 8 Порядку обчислення середньої заробітної плати , затвердженого Постановою КМУ від 08.02.1995 р. № 100.
Таким чином з відповідача підлягає стягненню на користь позивача середній заробіток за період з 02.08.2010 року по В« 07В» червня 2011 року в сумі: 871,40 грн. х 11 місяців = 9 585,4 грн.; 2066,71 грн. заборгованості по 02.08.2010 рік та невиплаченої компенсації за невикористану відпустку - 618, 39 грн., а всього: 12270,5грн., а у задоволенні позову в іншій частині повинно бути відмовлено.
На підставі ст.ст.81,88 ЦПК України з відповідача на користь держави підлягає стягненню судовий збір.
Керуючись ст.ст.116, 117 КЗпП України, ст.ст.3, 10, 11, 60. 81, 88, 212, 215 ЦПК України, суд-
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю В«ЮжремстройВ» про стягнення заробітної плати, невиплаченої при звільненні працівника - задовольнити частково.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю В«ЮжремстройВ» ( юридична адреса 50005, м.Кривий Ріг, вул. Орджонікідзе,51, поштова адреса: 50000, м. Кривий Ріг, вул.. Соціалістична, 4а), розрахунковий рахунок 26001053501269 у КФ КБ В«ПриватБанкВ» , МФО 305750 ОКПО № 33452964, ИНН 334529604845) на користь ОСОБА_2: середній заробіток за час затримки виплати заробітної плати при звільнені працівника за період з 02.08.2010 року по 07.06.2011 року в сумі 9585,4 грн (девВ»ять тисяч пВ»ятьсос вісімдесят пВ»ять гривень 40 копійок; 2066,71 грн. (дві тисячі шістдесят шість гривень 71 копійка) заборгованість що виникла у підприємства перед позивачем в строк до 02.08.2010 року та 618, 39 грн. невиплаченої компенсації за невикористану відпустку, а всього: 12270,5грн. (дванадцять тисяч двісті сімдесят гривень 50 копійок).
У задоволенні позову в іншій частині відмовити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю В«ЮжремстройВ» ( юридична адреса 50005, м.Кривий Ріг, вул. Орджонікідзе,51, поштова адреса: 50000, м. Кривий Ріг, вул.. Соціалістична, 4а), розрахунковий рахунок 26001053501269 у КФ КБ В«ПриватБанкВ» , МФО 305750 ОКПО № 33452964, ИНН 334529604845) на користь держави судовий збір в розмірі - 214 грн.60 коп.
Рішення може бути оскаржене в апеляційний суд Дніпропетровської області шляхом подачі через Дзержинський районний суд м. Кривого Рогу апеляційної скарги протягом 10 днів з моменту проголошення рішення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Заочне рішення суду може бути переглянуто Дзержинським районним судом м. Кривого Рогу за письмовою заявою відповідача, яка може бути подана протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.
Суд | Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 23.08.2012 |
Оприлюднено | 23.01.2014 |
Номер документу | 29687810 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу
Свистунова О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні