cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
36000, м. Полтава, вул.Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua
ОКРЕМА УХВАЛА
28.02.2013р. Справа № 917/161/13-г
Суддя Тимощенко О.М., розглянувши матеріали справи № 917/161/13-г
про стягнення грошових коштів в сумі 5655,07 грн.
встановив :
Пунктами 2, 3 статті 13 Цивільного кодексу України визначено, що при здійсненні своїх прав особа зобов'язана утримуватися від дій, які могли б порушити права інших осіб. Не допускаються дії особи, що вчиняються з наміром завдати шкоди іншій особі, а також зловживання правом в інших формах.
Відповідно до ст. 4-3, ст. 33 Господарського процесуального кодексу України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності; кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Згідно з частиною 3 статті 22 Господарського процесуального кодексу України сторони зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, виявляти взаємну повагу до прав і охоронюваних інтересів другої сторони, вживати заходів до всебічного, повного та об'єктивного дослідження обставин справи.
Основним завданням судочинства в господарських судах є захист економічних прав та охоронюваних законом інтересів учасників господарських відносин, сприяння зміцненню законності у цій сфері та розгляду справи у встановлені строки незалежним та незацікавленим судом. Необґрунтоване затягування процесу перешкоджає своєчасному здійсненню правосуддя, що не узгоджується із засадами господарського судочинства.
Неподання або несвоєчасне подання стороною у справі, іншим учасником судового процесу доказів з неповажних причин, спрямоване на затягування судового процесу, може розцінюватися господарським судом як зловживання процесуальними правами.
Відповідні дії або бездіяльність з урахуванням конкретних обставин справи можуть тягти за собою, зокрема, винесення у встановленому порядку окремих ухвал (статті 90 Господарського процесуального кодексу України).
Обов'язковість рішень суду (до яких належать і ухвали) визначена частиною третьою статті 129 Конституції України як одна з основних засад судочинства.
Статтею 13 Закону України від 07.07.2010 р. № 2453-VI "Про судоустрій і статус суддів" передбачено, зокрема, що:
- судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання усіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України;
- невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, установлену законом.
У статті 115 Господарського процесуального кодексу України також зазначено, що рішення, ухвали, постанови господарського суду, що набрали законної сили, є обов'язковими на всій території України.
З урахуванням усіх матеріалів справи, суд вважає, що при розгляді справи № 917/161/13-г у господарському суді Полтавської області має місце недобросовісне використання відповідачем процесуальних прав, наданих сторонам Господарським процесуальним кодексом України, оскільки останній не виконав вимоги ухвал суду від 31.01.2013 року про порушення провадження у справі та від 19.02.2013 року, представництво у судове засідання не забезпечив хоча і був належним чином повідомлений про час та місце проведення судового засідання (поштове повідомлення в матеріалах справи).
Отже, всі перелічені процесуальні дії/бездіяльність відповідача у даній справі свідчать про наявність у діях Приватного підприємства "Кремавто-Плюс" ознак неповаги до суду.
Згідно з частиною 5 статті 129 Конституції України за неповагу до суду і судді винні особи притягаються до юридичної відповідальності.
У п. 5 п.п. 5.13 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011 р. "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" зазначено, що у будь-яких випадках зловживання сторонами та іншими учасниками судового процесу своїми процесуальними правами всупереч обов'язковості добросовісно користуватися ними господарським судам належить реагувати на відповідні порушення у спосіб, передбачений статтею 90 Господарського процесуального кодексу України, - шляхом винесення окремих ухвал, а за наявності підстав - також і надіслання повідомлень органам внутрішніх справ чи прокуратури.
Відповідно до приписів п. 1 ст. 90 Господарського процесуального кодексу України господарський суд, виявивши при вирішенні господарського спору порушення законності або недоліки в діяльності підприємства, установи, організації, державного чи іншого органу, виносить окрему ухвалу.
З огляду на вказані вище порушення, суд приходить до висновку про наявність у діях відповідача зловживання своїми процесуальними правами, наявність недоліків у юридичному супроводженні участі даного підприємства в господарському процесі (незабезпечення представництва, невиконання вимог суду), що в свою чергу є підставою для прийняття окремої ухвали, якою керівника його підприємства має бути повідомлено про вказані недоліки та надано вказівку щодо вжиття відповідних організаційно-правових заходів.
Враховуючи вищевикладене та керуючись статтями 86, 90, 115 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Повідомити директора Приватного підприємства "Кремавто-Плюс" Литвинова І.О., про вказані недоліки в роботі Приватного підприємства "Кремавто-Плюс" для вжиття відповідних організаційно-правових заходів.
2. Про вжиття вказаних заходів повідомити господарський суд Полтавської області до 29.03.2013 року.
3. Окрему ухвалу надіслати директору Приватного підприємства "Кремавто-Плюс" Литвинову І.О. для розгляду за наявною у матеріалах справи адресою відповідача.
Суддя О.М.Тимощенко
Суд | Господарський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 28.02.2013 |
Оприлюднено | 05.03.2013 |
Номер документу | 29699765 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Полтавської області
Тимощенко О.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні