Ухвала
від 25.02.2013 по справі 2а-9142/12/0170/19
СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Копія

СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

Іменем України

Справа № 2а-9142/12/0170/19

25.02.13 м. Севастополь

Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Єланської О.Е.,

суддів Кукти М.В. ,

Кучерука О.В.

секретар судового засідання Букуєва М. А.

за участю сторін:

представник позивача, Відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АР Крим- Жегунова Катерина Володимирівна, довіреність № 138 від 27.12.12

представник відповідача, Товариства з обмеженою відповідальністю "Остап"- не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно, про причину неявки суд не повідомив,

розглянувши апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Остап" на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Кузнякова С.Ю. ) від 26.09.12 у справі № 2а-9142/12/0170/19

за позовом Відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АР Крим (вул. Р. Люксембург, 17а,Сімферополь,Автономна Республіка Крим,95006)

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Остап" (вул. Аеродромна, 65,Роздольне,Автономна Республіка Крим,96200)

про стягнення

ВСТАНОВИВ:

Відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АР Крим звернулося до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим із адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Остап", в якому просить стягнути з відповідача заборгованість по несплаті страхових внесків у розмірі 905,86 грн.

Постановою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Кузнякова С.Ю. ) від 26.09.12 у справі № 2а-9142/12/0170/19 адміністративний позов - задоволено.

Стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "Остап" на користь Відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АР Крим заборгованість зі сплати страхових у розмірі 905, 86 грн.

Не погодившись з постановою суду, представник Товариства з обмеженою відповідальністю "Остап" звернувся до Севастопольського апеляційного адміністративного суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції, прийняти нову постанову.

Апеляційна скарга мотивована порушенням судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права.

В судовому засіданні 25.02.13 представник відповідача підтримав доводи апеляційної скарги з підстав, зазначених в ній.

Представник позивача не з'явився, про дату, час та місце апеляційного розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно.

Згідно з частиною четвертою статті 196 Кодексу адміністративного судочинства України, неприбуття у судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час і місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.

Колегія суддів, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Остап" є юридичною особою та зареєстрованє як страхувальник у Чорноморській міжрайонній виконавчий дирекції відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АР Крим з 06.11.2001 року, та являється платником страхових внесків до Фонду (а.с. 9).

Як вбачається з матеріалів справи, згідно наданого відповідачем звіту форми Ф4-ФСС з ТВП за 1 півріччя 2012 року по коштах загальнообов'язкового державного соціального страхування в зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням непогашена частина заборгованості, що мала місце станом на 01.01.2011р. складає 1252,16 грн. (а.с.10).

Постановою Окружного адміністративного суду АР Крим від 20.07.2011р. у адміністративній справі № 2а-6911/11/0170/25 за позовом Відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АР Крим до Товариства з обмеженою відповідальністю "Остап" позов задоволено, стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "Остап" на користь відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АР Крим заборгованість по несплаті страхових внесків у сумі 346 (триста сорок шість) гривень 30 копійок.

Судом першої інстанції встановлено, постанова Окружного адміністративного суду АР Крим від 20.07.2011р. у адміністративній справі № 2а-6911/11/0170/25 набрала законної сили.

Частиною 1 ст. 72 КАС України передбачено, що обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Таким чином, загальна сума заборгованості зі сплати страхових внесків, яка не сплачена відповідачем у добровільному порядку, складає 905,86 грн. (1252,16 - 346,30).

Судова колегія вважає рішення суду першої інстанції таким, що постановлено з дотриманням норм матеріального та процесуального права з огляду на таке.

Згідно Положенню про відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженого Постановою Правління Фонду від 19.09.2001р. № 42, відділення Фонду діє як регіональна структура Фонду соціального страхування з тимчасовою втрати працездатності та є юридичною особою. Відтак, Бахчисарайська районна виконавча дирекція Відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АР Крим не є юридичною особою.

Відповідно до ч. 1 ст. 5 Положення про районні (міжрайонні), міські виконавчі дирекції відділень діяльності Фонду соціального страхування з тимчасовою втрати працездатності - робочі органи відділень Фонду соціального страхування з тимчасовою втрати працездатності не є юридичними особами.

Правові, організаційні та фінансові основи загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян на випадок тимчасової втрати працездатності, у зв'язку з вагітністю та пологами, народженням дитини та необхідністю догляду за нею, у разі смерті, а також надання послуг із санаторно-курортного лікування та оздоровлення застрахованим особам та членам їх сімей визначені Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням"№2240-ІІІ від 18.01.2001 р. в редакції до 01.01.2011р. (далі Закон № 2240).

Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 2 Закону № 2240 страхувальниками є:

а) роботодавець - для осіб, зазначених у частині першій статті 6 цього Закону;

б) особи, зазначені у частинах другій та третій статті 6 цього Закону.

Частиною 1 ст. 6 Закону № 2240 передбачено, що загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, підлягають:

1) особи, які працюють на умовах трудового договору (контракту) на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності та господарювання або у фізичних осіб, у тому числі в іноземних дипломатичних та консульських установах, інших представництвах нерезидентів, а також обрані на виборні посади в органах державної влади, органах місцевого самоврядування та в інших органах;

2) члени колективних підприємств, сільськогосподарських та інших виробничих кооперативів.

Пунктом 2 ч. 2 ст. 27 Закону № 2240 встановлений обов'язок страхувальників нараховувати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Відповідно до п. 4.4 Інструкції про порядок надходження, обліку та витрачання коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженої Постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 26 червня 2001 р. N 16 (в редакції до 16.06.2011р.), перерахування коштів на рахунки Фонду страхувальниками-роботодавцями здійснюється одночасно з одержанням коштів на оплату праці в установах банків. У разі виплати заробітної плати за першу половину або іншу частину місяця нараховані страхові внески повинні бути перераховані до Фонду не пізніше дня, встановленого для виплати заробітної плати за другу половину місяця. Не сплачені в цей строк кошти вважаються недоїмкою.

Згідно зі ст. 30 Закону № 2240 страхувальник-роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців, а також за порушення порядку використання страхових коштів. У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальником або неповної їх сплати страхувальник сплачує суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню. Не сплачені в строк страхові внески, стягуються в доход Фонду із страхувальника в безспірному порядку

Відповідно до п.5,6 п.7 Розділу VІІІ "Прикінцеві та перехідні положення "Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" N 2464-VI від 08.07.2010 року, який набрав чинності з 01.01.2011 року, стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється.

На період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.

Стаття 8 Закону № 2240-ІІІ (в редакції до 01.01.2011р.) передбачено, що спори, що виникають з правовідносин за цим Законом, вирішуються органами Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в порядку, встановленому статутом Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, та в судовому порядку.

Зважаючи на наведене, колегія суддів дійшла висновку, що правова оцінка, яку дав суд першої інстанції обставинам справи, не суперечить чинному законодавству.

Судове рішення не може бути скасовано чи змінено з підстав, що наведені в апеляційній скарзі.

Згідно статті 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду -без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи і ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись статтями 195,196, пунктом 1 частини першої статті 198, п.1 частини першої статті 205, статтями 200, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Остап" на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 26.09.12 у справі № 2а-9142/12/0170/19 - залишити без задоволення.

Постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 26.09.12 у справі № 2а-9142/12/0170/19 - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення згідно з частиною п'ятою статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвалу може бути оскаржено в порядку статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якою касаційна скарга на судові рішення подається безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення ухвали в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення ухвали в повному обсязі.

Повний текст судового рішення виготовлений 04 березня 2013 р.

Головуючий суддя підпис О.Е.Єланська

Судді підпис М.В. Кукта

підпис О.В.Кучерук

З оригіналом згідно

Головуючий суддя О.Е.Єланська

СудСевастопольський апеляційний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення25.02.2013
Оприлюднено06.03.2013
Номер документу29755786
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-9142/12/0170/19

Ухвала від 22.07.2013

Адміністративне

Севастопольський апеляційний адміністративний суд

Єланська Олена Едуардівна

Ухвала від 25.02.2013

Адміністративне

Севастопольський апеляційний адміністративний суд

Єланська Олена Едуардівна

Ухвала від 18.01.2013

Адміністративне

Севастопольський апеляційний адміністративний суд

Єланська Олена Едуардівна

Постанова від 26.09.2012

Адміністративне

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Кузнякова С.Ю.

Ухвала від 22.08.2012

Адміністративне

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Кузнякова С.Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні