Постанова
від 20.02.2013 по справі 922/199/13-г
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про визнання боржника банкрутом

"20" лютого 2013 р. Справа № 922/199/13-г

вх. № 199/13

Суддя господарського суду Дзюба О.А.

при секретарі судового засідання Шаповалов О.В.

За участю представників сторін:

Представника кредитора - ОСОБА_1, довіреність від 12.07.11р.

Представнки боржника - не з'явився

Розглянувши справу за заявою

Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2, м. Харків

до Дочірнього підприємства "Деснел Трейд", м. Харків

про визнання банкрутом

ВСТАНОВИВ:

Кредитор - Фізична особа - підприємець ОСОБА_2, м. Харків звернувся до суду з заявою про порушення справи про банкрутство у відношенні боржника - Дочірнього підприємства "Деснел Трейд", м Харків, в порядку ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", на тій підставі, що боржник має заборгованість перед ним в сумі 396000,00 грн., яка виникла внаслідок неналежного виконання боржником умов договору "04/01/11 від 04 січня 2011 року, а також органи боржника - юридичної особи відсутні за своїм місцезнаходженням.

Ухвалою господарського суду Харківської області від 21 січня 2013 року за заявою Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 порушено провадження у справі про банкрутство Дочірнього підприємства "Деснел Трейд", введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, призначено проведення судового засідання на 04 лютого 2013 року.

До канцелярії суду від арбітражного керуючого Бащук Я.М. надійшла заява (вх№ 3931) про участь у справі в якості ліквідатора боржника.

Ухвалою господарського суду Харківської області від 04 лютого 2013 року розгляд справи відкладався на 20 лютого 2013 року, учасники процесу зобов'язувались виконати в повному обсязі вимоги суду.

До канцелярії суду від кредитора супровідним листом (вх№ 6720) надійшли витребувані судом документи.

В судовому засіданні представник кредитора підтримав заяву про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, у зв'язку з тим, що на даний час заборгованість боржника перед кредитором не погашена.

Представник боржника у судове засідання не з'явився, документів витребуваних судом не надав, про причини неявки суд не повідомив, у зв'язку з чим суд розглядає справу за наявними в ній матеріалами у відповідності до ст. 75 Господарського процесуального кодексу України.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника кредитора, судом встановлено, що заявником подана заява про порушення справи про банкрутство у відношенні Дочірнього підприємства "Деснел Трейд" до канцелярії суду 16 січня 2013 року, у зв'язку з чим, суд розглядає справу керуючись редакцією Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" станом на 16 січня 2013 року.

Як вбачається з матеріалів справи. 04 січня 2011 року між кредитором та боржником укладено договір № 04/01/11 про надання послуг, за умовами якого кредитор - Фізична особа - підприємець ОСОБА_2 зобов'язувався надавати замовнику - Дочірньому підприємству "Деснел Трейд" послуги завантаження та розвантаження товарів.

Протягом періоду з січня 2011 року по березень 2011 року кредитором надані послуги на загальну суму 396000,00 грн., про що свідчать наявні в матеріалах справи відповідні акти здачі - прийняття робіт (надання послуг).

Кредитором направлена боржнику вимога від 16.01.2012р. про сплату зазначеної заборгованості.

Згідно відповіді на вказану вимогу від 01.02.2012р., боржник борг перед кредитором визнав в повному обсязі, проте через скрутний матеріальний стан не взмозі на даний час погасити заборгованість. Також, доказом визнання заборгованості перед кредитором боржник надав акт звірки розрахунків від 01.02.12р. підписаний керівником Дочірнього підприємства "Деснел Трейд" та скріплений печаткою підприємства.

Відповідно до ст. 5 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

Відповідно до ст.11 Цивільного кодексу України договір є підставою виникнення господарських прав і обов'язків (зобов'язань), які мають виконуватись належним чином і у встановлений строк відповідно до вказівок закону, договору.

Частиною 3 статті 509 Цивільного кодексу України встановлено, що зобов'язання має ґрунтуватися на засадах добросовісності, розумності та справедливості.

Відповідно до ст.ст. 525- 526 Цивільного кодексу України, зобов'язання повинні виконуватися належним чином і в установлений строк відповідно до вказівок закону, договору, а при відсутності таких - відповідно до вимог, що звичайно ставляться, одностороння відмова від виконання і одностороння зміна умов договору не допускаються, за винятком випадків, передбачених законом.

Згідно ст. 629 Цивільного кодексу України, договір є обов'язковим для виконання сторонами.

Згідно до ч. 2 ст. 530 Цивільного кодексу України, якщо строк (термін) виконання боржником обов'язку не встановлений або визначений моментом пред'явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов'язок у семиденний строк від дня пред'явлення вимоги, якщо обов'язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.

Відповідно ст. 4-1 Господарського процесуального кодексу України, господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченого цим кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Тобто, при вирішенні питань процесуального характеру під час розгляду справ про банкрутство господарські суди повинні керуватися Законом України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" і застосовувати ті статті або відповідні частини статей Господарського процесуального кодексу України, які мають універсальний характер для будь-якої форми судового процесу.

Згідно ст. 78 Господарського процесуального кодексу України, у разі визнання відповідачем позову суд приймає рішення про задоволення позову за умови, що дії відповідача не суперечать законодавству або не порушують прав і охоронюваних законом інтересів інших осіб.

Суд враховує, що згідно з наявним в матеріалах справи актом звірки взаєморозрахунків від 01.02.12р., підписаним сторонами без будь-яких зауважень та заперечень та скріпленим печатками сторін, боржником підтверджено свою заборгованість перед кредитором в сумі 396000,00грн.

Відповідно до ст.43 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом

Відповідно до абз.8 ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" безспірними вимогами кредитора є, вимоги визнані боржником, інші вимоги кредиторів підтверджені виконавчими документами чи розрахунковими документами, за якими відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника.

Враховуючи, що заборгованість боржника перед кредитором в сумі 1396000,00грн підтверджується актами здачі - прийняття робіт, а також актом звірки взаєморозрахунків від 01.02.12р., у зв'язку з чим судом визнається.

Відповідно ст. 52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", якщо керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань.

Наведена норма передбачає, що заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника є підставою для порушення провадження у справі у випадку наявності будь-якої з підстав, передбачених ст.52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Згідно наявної в матеріалах справи довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 15.02.2013 року, місцезнаходженням Дочірнього підприємства "Деснел Трейд", код 32949373, є - 61068, м. Харків, пр. Московський, буд. 102/112 та державним реєстратором внесено інформацію щодо відсутності юридичної особи за вказаною адресою.

Статтею 1 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" визначено, що місцезнаходженням юридичної особи є адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені.

Відповідно до ч. 5 ст. 17 вказаного Закону, в Єдиному державному реєстрі містяться відомості про місцезнаходження юридичної особи, а при внесенні відповідного запису - про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 18 вказаного Закону, якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.

Враховуючи, що боржник має перед кредитором заборгованість, та беручи до уваги відсутність керівних органів боржника за його місцезнаходженням, суд вважає за необхідне згідно ч. 2 ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" визнати відсутнього боржника банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру.

Розглянувши заяву арбітражного керуючого Бащук Я.М. на участь у справі в якості ліквідатора боржника, в якій він сповістив суд, що порушень законодавства при виконанні обов'язків арбітражного керуючого і порушень строків подання інформації за час виконання своїх обов'язків він не має, не є особою, яка згідно з Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" є заінтересованою особою, не є особою якій заборонено здійснювати цей вид підприємницької діяльності або займати керівні посади, не має судимості за вчинення корисливих злочинів, суд вважає можливим зазначену заяву задовольнити та призначити ліквідатором боржника арбітражного керуючого Бащук Ярослава Миколайовича, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 (ліцензія серії НОМЕР_2 від 29.04.2010 року), місце проживання: АДРЕСА_1.

Керуючись ст. 1, 3-1, 22-25, 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Визнати Дочірнє підприємство "Деснел Трейд", м. Харків, код 32949373, зареєстроване виконавчим комітетом Харківської міської ради від 26.04.2004р., місцезнаходження: 61068, м. Харків, пр. Московський, буд. 102/112 - банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру.

2. З дня прийняття постанови підприємницьку діяльність банкрута припинити. Припинити повноваження органів управління банкрута і повноваження власників майна. Керівник банкрута звільняється з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, про що робиться запис у його трудовій книжці.

3. Скасувати арешти накладені на майно боржника і інші обмеження, в тому числі, податкову заставу, щодо розпорядження майном боржника. Накладання нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.

4. Призначити ліквідатором боржника арбітражного керуючого Бащук Ярослава Миколайовича, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 (ліцензія серії НОМЕР_2 від 29.04.2010 року), місце проживання: АДРЕСА_1.

5. Зобов'язати ліквідатора відповідно до п. З, 5 ст. 23 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в п'ятиденний строк опублікувати в офіційному друкованому органі відомості про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, закрити всі рахунки банкрута в установах банку і відкрити або переоформити один основний рахунок для проведення розрахунків з кредиторами, виконати інші дії, передбачені ст.ст. 25-34 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" і надавати суду щомісячно звіти про хід ліквідаційної процедури, про фінансове становище і майно боржника станом на день відкриття ліквідаційної процедури, використання коштів боржника.

6. Зобов'язати ліквідатора в строк до 20 серпня 2013 року виконати ліквідаційну процедуру, надати суду обґрунтований звіт про виконану роботу, всі докази, що свідчать про виконання ліквідаційної процедури, у тому числі, акти інвентаризації майна, акти оцінки майна, звіт про виплачені кредиторам кошти, договори купівлі-продажу майна банкрута, довідки установ банку про закриття рахунків банкрута, копію повідомлення Пенсійного фонду і копію повідомлення центру зайнятості про закінчення ліквідаційної процедури, довідку архіву про прийняття документів, які підлягають довгостроковому зберіганню, оригінали установчих документів і свідоцтва про державну реєстрацію, ліквідаційний баланс, довідку банку про рух грошових коштів по поточному рахунку за весь час роботи ліквідатора, ліквідаційний баланс, інші документи, що свідчать про виконану ліквідатором роботу по ліквідації банкрута.

7.Зобов'язати ліквідатора вжити заходів щодо з'ясування питання, чи порушувалось виконавче провадження органами державної виконавчої служби у відношенні боржника за його місцезнаходженням; чи порушувалась кримінальна справа у відношенні боржника або його посадових осіб, чи знаходяться в матеріалах кримінальної справи відомості про майно боржника, документи бухгалтерської звітності, що надають можливість стягнення дебіторської заборгованості, чи є позивачі уданій кримінальній справі, які мають вимоги до боржника; крім того, вжити заходів щодо розшуку печатки, штампу, оригіналів установчих документів та свідоцтва про державну реєстрацію банкрута, докази вжиття зазначених надати суду.

8. Постанову направити ліквідатору, кредитору, банкруту, державному органу з питань банкрутства, державному реєстратору, ДВС.

Суддя Дзюба О.А.

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення20.02.2013
Оприлюднено06.03.2013
Номер документу29763947
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/199/13-г

Постанова від 12.01.2017

Господарське

Господарський суд Харківської області

Яризько В.О.

Ухвала від 24.11.2016

Господарське

Господарський суд Харківської області

Яризько В.О.

Ухвала від 25.10.2016

Господарське

Господарський суд Харківської області

Яризько В.О.

Ухвала від 05.07.2016

Господарське

Господарський суд Харківської області

Яризько В.О.

Ухвала від 19.01.2016

Господарське

Господарський суд Харківської області

Яризько В.О.

Ухвала від 08.12.2015

Господарське

Господарський суд Харківської області

Дзюба О.А.

Ухвала від 13.10.2015

Господарське

Господарський суд Харківської області

Дзюба О.А.

Ухвала від 12.08.2015

Господарське

Господарський суд Харківської області

Дзюба О.А.

Ухвала від 16.12.2014

Господарське

Господарський суд Харківської області

Дзюба О.А.

Ухвала від 07.10.2014

Господарське

Господарський суд Харківської області

Дзюба О.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні