31/127-08
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
р.
Справа №
За позовом
Товариства з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями «Дока Україна Т.О.В.», м. Київ
доТовариства з обмеженою відповідальністю «Виробниче підприємство «Моноліт», м. Дніпропетровськ
простягнення 264 361,79 грн.
Суддя Єременко А.В.
ПРЕДСТАВНИКИ:
Від позивачаЛяш Т.В., дов. від 20.08.08р.
Від відповідачане з'явився
СУТЬ СПОРУ:
Товариство з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями «Дока Україна Т.О.В.»(надалі –Позивач) звернулось з позовом та просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробниче підприємство «Моноліт»(надалі –Відповідач) на свою користь суму основного боргу за Договором № 7.38 від 13 березня 2007 року у розмірі 264 361,79 грн.
В обґрунтування позовних вимог Позивач посилається на неналежне виконання Відповідачем зобов'язань щодо сплати орендних платежів за договором оренди майна № 7.38, укладеним між сторонами по справі 13.03.07р.
Відповідач не забезпечив явку свого представника у судові засідання 11.12.08р. і 15.01.09р., відзив на позов та витребувані судом документи не надав.
Керуючись ст. 75 Господарського процесуального кодексу України (далі –ГПК України), господарський суд вважає за можливе розглянути справу за наявними у ній матеріалами, оскільки Відповідач був належним чином повідомлений про час та місце судового засідання, що підтверджується повідомленням про вручення поштових відправлень.
Вивчивши матеріали справи, вислухавши пояснення представника Позивача, господарський суд
ВСТАНОВИВ:
13.03.07р. між сторонами по справі був укладений договір оренди майна (оперативна оренда) № 7.38 (надалі –Договір), згідно з яким Позивач (Орендодавець) зобов'язувався надати, а Відповідач (Орендар) –прийняти у тимчасове платне користування елементи опалубки (майно), згідно Додатку 1 (Специфікація елементів опалубки), яка є невід'ємною частиною Договору.
У випадку передачі інших або додаткових елементів, зміни комплектації оформлюються підписанням Сторонами окремих додаткових Специфікацій, що є невід'ємними частинами Договору, або товаророзпорядчими документами (накладними на переміщення та/або актами прйому-передачі), без оформлення Додаткових угод до Договору (п. 3.4 розділу 3 Договору).
Таким чином, сторонами по справі були оформлені та підписані додаткові специфікації елементів опалубки датовані 13.04.07р., 18.04.07р., 25.04.07р., 27.04.07р., 23.05.07р., 23.05.07р., 06.06.07р., 25.06.07р., 26.06.07р., 25.07.07р., копії яких знаходяться в матеріалах справи.
Фактичний обсяг майна, що передається Орендодавцем Орендарю, підтверджується відповідними товаророзпорядчими документами (накладна на переміщення т/або акт прийому передачі) (п.3.3 розділу 3 Договору).
Згідно накладних на переміщення, підписаних сторонами по справі, копії яких знаходяться в матеріалах справи, Позивач свої обов'язки за Договором виконав передав, а Відповідач прийняв у тимчасове платне користування елементи будівельної опалубки згідно Додатку 1 до Договору та вищезазначених Додаткових специфікацій.
Термін орендних правовідносин згідно з п. 2.1 розділу 2 Договору сторонами встановлений з моменту фактичної передачі майна або його частини Орендарю до 31.12.07р.
Під моментом фактичної передачі майна сторони домовилися розуміти відвантаження майна або його частини Орендарю з оформленням необхідної товаророзпорядчої документації (накладена на переміщення та/або акт прийому-передачі).
Відповідно до п. 5.1 розділу 5 Договору після закінчення терміну дії Договору, а також у випадку його дострокового припинення (розірвання), Орендар протягом п'яти робочих днів зобов'язаний повернути Орендодавцю прийняте у тимчасове користування майно.
Частину майна Відповідач повернув протягом дії Договору у кількості, визначеній у накладних на переміщення та актах прийому-передачі, підписаних сторонами по справі, копії яких є в матеріалах справи, а решта майна залишалася в його користуванні і після закінчення терміну дії Договору.
Згідно зі ст. 764 Цивільного кодексу України (надалі - ЦК України) якщо наймач продовжує користуватися майном після закінчення строку договору найму, то, за відсутності заперечень наймодавця протягом одного місяця, договір вважається поновленим на строк, який був раніше встановлений договором.
Враховуючи п. 10.6 розділу 10 Договору, згідно з яким сторони дійшли домовленості, що з питань, не врегульованих положеннями Договору, вони керуються чинним законодавством, та за відсутності заперечень Позивача проти користування майном Відповідачем після закінчення терміну дії Договору, Договір був поновлений на строк, який був раніше встановлений.
У свою чергу Орендар відповідно до п.п. 7.1.1 п. 7.1 розділу 7 Договору зобов'язувався своєчасно здійснювати перерахування плати за тимчасове користування майном.
Згідно з п. 3.1 розділу 3 Договору плата за тимчасове користування майном згідно з Додатком 1 (орендна плата) розраховується за фактичний термін користування майном і складає 4,2% на місяць від загальної вартості майна, що передається у тимчасове користування Орендарю та становить 27 663,24 грн.
При цьому п. 3.2 розділу 3 Договору встановлено, що у разі передачі у тимчасове користування Орендаря частини майна, інших або додаткових елементів, розмір орендної плати встановлюється пропорційно зміні комплектації елементів, що фактично передана.
У відповідності з п. 3.5 розділу 3 Договору орендна плата незалежно від її розміру щомісяця переховується Орендарем на поточний рахунок Орендодавця з урахуванням фактичної кількості майна, що перебуває в орендному користуванні Орендаря, при цьому 50 % від загальної орендної плати на місяць (п. 3.1 Договору) Орендар зобов'язується сплачувати Орендодавцю шляхом передплати до 3 числа кожного відповідного місяця користування майном.
У випадку, якщо Орендарем буде проведено часткове повернення майна, або неповернення майна, орендна плата нараховується пропорційно частині майна, що залишилась у фактичному користуванні Орендаря (п. 5.5 розділу 5 Договору).
Однак, Відповідач свої зобов'язання щодо дотримання дисципліни сплати орендних платежів за користування майном виконував не належним чином.
Згідно актів надання послуг по оренді майна, підписаними сторонами по справі, та розрахунку Позивача, за Відповідачем рахується заборгованість по сплаті орендної плати за користування майном у розмірі 264 361, 79 грн.
Згідно письмового повідомлення Позивача (лист від 25.03.08р. вих. № 197) про відмову (розірвання) договору, яке Відповідач отримав 28.03.08р., про що свідчить підпис його представника з відбитком печатки на листі-повідомленні, зобов'язання за Договором припиняються з 28.03.08р.
Оскільки Відповідачем не надано доказів оплати оренди майна у заявленому до стягнення розмірі, суд вбачає підстави для задоволення позову щодо стягнення суми основного боргу за Договором з урахуванням наступного.
Відповідно до ст.193 Господарського кодексу України (далі –ГК України) суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших нормативно-правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання –відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України (далі –ЦК України) з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
У відповідності із ст. 525 ЦК України, п.7 ст. 193 ГК України, одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
П. 3.6. розділу 3 Договору визначено, що одностороння зміна умов, передбачених розділом 3 Договору (орендна плата та порядок проведення розрахунків), а так само й одностороння відмова від виконання зазначених умов не допускається та буде вважатися такою, що суперечить чинному законодавства України.
Якщо у зобов'язанні встановлений строк його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк(ст. 530 ЦК України).
Згідно ст. 631 ЦК України строком договору є час, протягом якого сторони можуть здійснити свої права і виконати свої обов'язки відповідно до договору. Закінчення строку договору не звільняє сторони від відповідальності за його порушення, яке мало місце під час дії договору.
Судові витрати по справі на підставі ст. 49 ГПК України слід покласти на Відповідача.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробниче підприємство «Моноліт» (49044, м. Дніпропетровськ, пр. Миру, 18, кв. 156, код ЄДРПОУ 32897074) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ДОКА Україна Т.О.В.»(04210, м. Київ, пр. Героїв Сталінграда, 20-а, код ЄДРПОУ 30530955) суму основного боргу за Договором № 7.38 від 13 березня 2007 року у розмірі 264 361,79 грн., суму державного мита у розмірі 2 643,62 грн. та суму витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу у розмірі 118,00 грн., про що видати наказ.
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 24.01.2009 |
Оприлюднено | 24.02.2009 |
Номер документу | 2992517 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Єременко А.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні