12/307-06
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
05.12.06р.
Справа № 12/307-06
За позовом Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Ворошилова-15",м. Дніпропетровськ
до В-1 Дніпропетровської обласної ради, м. Дніпропетровськ
до В-2 Комунального підприємства "Дніпропетровське міжміське бюро технічної інвентаризації", м. Дніпропетровськ
про визнання права власності
Суддя Жукова Л.В.
при секретарі Балтакса І.В.
Представники:
Від позивача Кащенко П.К. довіреність № 3 від 08.08.2006р.
Від відповідача -1 не з'явився
Від відповідача-2 Попов О.О. довіреність № 10062 від 28.12.2005р.
СУТЬ СПОРУ:
Позивач, з урахуванням заяви про доповнення та уточнення до позовної заяви від 29.11.2006р., просить визнати за ним право власності на допоміжні приміщення цілісного житлового комплексу, конструктивні елементи будинку, технічне обладнання, елементи зовнішнього благоустрою та інше, а саме:
- приміщення І площею 42,1 м2 , що складається з : тамбура –7,7 м2, сходової клітини –31,2 м2, ліфта –3,2 м2;
- приміщення ІІ площею 35,0 м2, що складається з: сходової клітини –31,8 м2, ліфта –3, 2 м2;
- приміщення ІІІ площею 35,0 м2, що складається з : сходової клітини –31,8 м2, ліфта –3,2 м2;
- приміщення ІУ площею 35,0 м2, що складається з : сходової клітини –31,8 м2, лфіта –3,2 м2;
- приміщення У площею 26,4 м2, що складається з : сходової клітини –1,3 м2, машинного відділення –25,1 м2;
- приміщення УІ площею 32,6 м2, що складається з : сходової клітини –25,4 м2, ліфта –3,2 м2, підсобної 4,0 м2;
- тамбур (а-1);
- ганок (а);
- огорожа ( № 1-6);
- мостіння (літ І-ІІІ);
- приміщення УІІ площею 189,4 м2, що складається з: коридор –6,9 м2, умивальник –2,1 м2, вбиральня –2,1 м2, апаратна –16,9 м2, підсобна –7,1 м2,підсобна –5,9 м2, зала –84,5 м2, спортивний кабінет –27,0 м2, підсобна –15,7 м2, приміщення –10,4 м2, коридор –5,0 м2, тамбур –5,8 м2.
- приміщення УІІІ площею 106,0 м2, що складається з : коридор –3,7 м2, коридор –22,6 м2, сарай –15,6 м2, сарай –4,1 м2, сарай –3,5 м2, сарай –7,7 м2, сарай –8,6 м2, сарай –8,6 м2, сарай –5,8 м2, сарай –7,2 м2, сарай –7,9 м2, бойлерна –8,7 м2, кладова –2,0 м2;
- приміщення ІХ площею 5,6 м2, що складається з кладової –5,6 м2;
- вартова (літ.З);
- погріб (літ.В);
- гаражі (літ. Г), що знаходяться за адресою: вул. Ворошилова, 15 в м. Дніпропетровську посилаючись на ст. ст. 4, 19 Закону України „Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку”, ст. 10 Закону України „Про приватизацію державного житлового фонду” ст.ст. 382, 358, 369 ЦК України.
Відповідач-1 в судове засідання не з'явився, відзив на позов не надав, причину неявки не повідомив, з клопотанням не звернувся, про день розгляду справи повідомлений належним чином про що свідчить наявне в матеріалах справи поштове повідомлення від 01.12.2006р. та, як юридична особа міг уповноважити свого представника для участі в судовому засіданні.
За викладених обставин суд вважає за можливе розглядати справу за відсутності відповідача-1 за наявними у справі доказами відповідно до ст. 75 ГПК України.
Представник відповідача-2 в судовому засіданні та у наданому відзиві проти позову заперечує посилаючись на те, що за ст. 4 Закону України „Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку” основна діяльність об'єднання полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав власників приміщень на володіння та користування спільним майном членів об'єднання. Майно об'єднання утворюється з майна, переданого йому його членами у власність. За ст. 2 Закону України „Про власність” право власності –це відносини щодо володіння, користування та розпорядження майном. Стаття 11 Закону України „Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку” передбачає прийняття об'єднанням на власний баланс весь житловий комплекс. Передача на баланс майна, яке входить до складу житлового комплексу, але не належить об'єднанню, не тягне за собою виникнення права власності на нього. Передача майна з балансу на баланс відбувається відповідно до постанови КМУ від 11.10.2002р. за № 1521 „Про реалізацію Закону України „Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку”, якою затверджено порядок передачі житлового комплексу з балансу на баланс та затверджений зразок акту приймання-передачі. Акт прийняття-передачі основних засобів від 28.02.2006р. наданий позивачем не відповідає вимогам вищезазначеної постанови, що й призвело до неможливості виконання замовлення позивача.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши представників сторін, господарський суд –
ВСТАНОВИВ :
На підставі заяви позивача Дніпропетровською обласною радою було прийнято рішення від 27.01.2006р. № 739-32/ІУ за п. 6 якого Дніпропетровська обласна рада надала попередню згоду на передачу з балансу комунальної установи „Адміністративне управління Дніпропетровської обласної ради” на баланс позивача цілісного житлового комплексу розташованого за адресою м. Дніпропетровськ, вул. Ворошилова, 15, як майно, що належить до спільної власності територіальних громад області. Пунктом 8 даного рішення передбачено, що керівникам підприємств та закладів слід здійснити заходи передбачені чинним законодавством на виконання вищезазначених пунктів цього рішення та надати в місячний термін до обласної ради акти приймання-передачі.
Як вбачається з наданих матеріалів справи, на виконання вказаного вище рішення між позивачем та комунальною установою „Адміністративне управління Дніпропетровської обласної ради” 28.02.2006р. було підписано акт приймання-передачі за яким комунальна установа „Адміністративне управління Дніпропетровської обласної ради” передала на баланс позивача цілісний житловий комплекс по вул. Ворошилова, 15 в м. Дніпропетровську.
Вивчивши надані документи та аналізуючи їх в сукупності з поясненнями представників сторін, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню на підставі наступного.
Згідно ст. 4 Закону України „Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку” об'єднання створюється для забезпечення і захисту право його членів та дотримання їхніх обов'язків, належного утримання та використання неподільного і загального майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами. Основна діяльність об'єднання полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав власників приміщень на володіння та користування спільним майном членів об'єднання, належне утримання будинку та прибудинкової території, сприяння членам об'єднання в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обгрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов'язань, пов'язаних з діяльністю об'єднання. Майно об'єднання утворюється з : майна, переданого йому членами об'єднання у власність; одержання доходів; іншого майна, набутого на підставах, не заборонених законом.
За ст. 11 Закону України „Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку”, об'єднання після набуття статусу юридичної особи може прийняти на власний баланс весь житловий комплекс. Рішення про прийняття на баланс основних фондів приймається відповідно до цього Закону, інших нормативно-правових актів та статуту об'єднання.
Як вбачається з наявного в матеріалах рішення Дніпропетровської обласної ради від 27.01.2006. № 739-32/ІУ було надано згоду на передачу зазначеного вище цілісного житлового комплексу по вул. Ворошилова, 15 в м. Дніпропетровську з балансу комунальної установи „Адміністративне управління Дніпропетровської обласної ради” на баланс позивача, про що складено акт прийняття-передачі основних засобів від 28.02.2006р., а саме: цілісного житлового комплексу по вул. Ворошилова, 15 в м. Дніпропетровську.
Відповідно до розділу 3 Статуту позивача майно об'єднання складається з неподільного та загального майна:
- неподільне майно –неподільна частина житлового комплексу, яка с складається з частини допоміжних приміщень, конструктивних елементів будинку, технічного обладнання, що забезпечують належне функціонування житлового будинку. Неподільне майно перебуває у спільній власності співвласників багатоквартирного будинку. Неподільне майно не підлягає відчуженню;
- загальне майно –частина допоміжних приміщень житлового комплексу, що можуть використовуватися згідно з їх призначенням на умовах, визначених цим статутом (кладові, гаражі, в тому числі підземні, майстерні тощо).
Статтею 19 Закону України „Про об'єднання співвласників багатоквартирних будинків” спільне майно співвласників багатоквартирного будинку складається з неподільного та загального майна. Неподільне майно перебуває у спільній сумісній власності співвласників багатоквартирного будинку. Неподільне майно не підлягає відчуженню. Загальне майно перебуває у спільній частковій власності співвласників багатоквартирного будинку. Власники приміщень володіють, користуються і у встановлених цим Законом та цивільним законодавством межах розпоряджаються спільним майном. Об'єкти права спільної власності на майно можуть бути передані в користування фізичній або юридичній особі або групі осіб у разі, якщо це не пов'язано з порушенням прав і інтересів інших співвласників неподільного та загального майна, які охороняються законом.
Згідно п.2 ст.10 Закону України „Про приватизацію державного житлового фонду” власники багатоквартирних будинків є співвласниками допоміжних приміщень будинку, технічного обладнання, елементів зовнішнього благоустрою і зобов'язані брати участь у загальних витратах, пов'язаних із утриманням будинку і прибудинкової території відповідно до своєї частки у майні будинку.
При цьому, суд враховує рішення Конституційного суду України від 02.03.2004р. у справі № 1-2/2004 за яким положення п. 2 ст. 10 Закону України „Про приватизацію державного житлового фонду” треба розуміти так, що допоміжні приміщення (підвали, сараї, кладовки, горища, колісочні і т. Ін.) передаються безоплатно у спільну власність громадян одночасно з приватизацією ними квартир (кімнат у квартирах) багатоквартирних будинків. Підтвердження права власності на допоміжні приміщення не потребує здійснення додаткових дій, зокрема створення об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, вступу до нього.
Таким чином, судом в судовому засіданні встановлено, що співвласники багатоквартирного житлового комплексу по вул. Ворошилова, 15 в м. Дніпропетровську на підставі ст.ст.4, 19 Закону України „Про об'єднання співвласників багатоквартирних будинків” реалізували своє право на розпорядження загальним та неподільним майном у житловому комплексі розташованому за адресою м. Дніпропетровськ, вул. Ворошилова, 15, що належало їм на праві спільної сумісної і спільної часткової власності шляхом утворення об'єднання співвласників багатоквартирного будинку „Ворошилова 15” та передачу права власності на майно від членів об'єднання до самого об'єднання.
Посилання відповідача-2 на те, що передача майна, яке входить до складу житлового комплексу не тягне за собою виникнення права власності є безпідставним, так як в даному випадку воно спростовується вищенаведеними доказами та спірне майно передано з балансу комунальної установи „Адміністративне управління Дніпропетровської обласної ради” на баланс позивача на підставі рішення відповідача-2 та акту прийняття-передачі основних засобів від 28.02.2006р. Також є безпідставними і посилання відповідача-2 на невідповідність акту приймання - передачі від 28.02.2006р. постанові Кабінету Міністрів України від 11.10.2002р. за № 1521, оскільки в даному судовому засіданні не розглядається питання щодо відповідності акту приймання-передачі вимогам чинного законодавства.
Приймаючи до уваги викладене та керуючись ст. ст. 4, 19 Закону України „Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку”, ст. 10 Закону України „Про приватизацію державного житлового фонду” ст.ст. 382, 358, 369 Цивільного Кодексу України, ст.ст. 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд –
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги позивача задовольнити.
Визнати за Об'єднанням співвласників багатоквартирного будинку „Ворошилова-15” (49027, Дніпропетровська область, м. Дніпропетровськ, вул. Ворошилова, 15/3, код ЄДРПОУ 33719367) право власності на допоміжні приміщення цілісного житлового комплексу, конструктивні елементи будинку, технічне обладнання, елементи зовнішнього благоустрою та інше, а саме:
- приміщення І площею 42,1 м2 , що складається з : тамбура –7,7 м2, сходової клітини –31,2 м2, ліфта –3,2 м2;
- приміщення ІІ площею 35,0 м2, що складається з: сходової клітини –31,8 м2, ліфта –3, 2 м2;
- приміщення ІІІ площею 35,0 м2, що складається з : сходової клітини –31,8 м2, ліфта –3,2 м2;
- приміщення ІУ площею 35,0 м2, що складається з : сходової клітини –31,8 м2, ліфта –3,2 м2;
- приміщення У площею 26,4 м2, що складається з : сходової клітини –1,3 м2, машинного відділення –25,1 м2;
- приміщення УІ площею 32,6 м2, що складається з : сходової клітини –25,4 м2, ліфта –3,2 м2, підсобної 4,0 м2;
- тамбур (а-1);
- ганок (а);
- огорожа ( № 1-6);
- мостіння (літ І-ІІІ);
- приміщення УІІ площею 189,4 м2, що складається з: коридор –6,9 м2, умивальник –2,1 м2, вбиральня –2,1 м2, апаратна –16,9 м2, підсобна –7,1 м2,підсобна –5,9 м2, зала –84,5 м2, спортивний кабінет –27,0 м2, підсобна –15,7 м2, приміщення –10,4 м2, коридор –5,0 м2, тамбур –5,8 м2.
- приміщення УІІІ площею 106,0 м2, що складається з : коридор –3,7 м2, коридор –22,6 м2, сарай –15,6 м2, сарай –4,1 м2, сарай –3,5 м2, сарай –7,7 м2, сарай –8,6 м2, сарай –8,6 м2, сарай –5,8 м2, сарай –7,2 м2, сарай –7,9 м2, бойлерна –8,7 м2, кладова –2,0 м2;
- приміщення ІХ площею 5,6 м2, що складається з кладової –5,6 м2;
- вартова (літ.З);
- погріб (літ.В);
- гаражі (літ. Г),
що знаходяться за адресою: вул. Ворошилова, 15 в м. Дніпропетровську Дніпропетровської області.
Витрати по сплаті державного мита та судово-інформаційних послуг покласти на позивача.
Суддя
Л.В. Жукова
Рішення підписано 07.12.2006р. відповідно до ст. ст. 84, 85 ГПК України.
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 08.12.2006 |
Оприлюднено | 22.08.2007 |
Номер документу | 299444 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Жукова Л.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні