ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 березня 2013 року м. ПолтаваСправа № 816/837/13-а
Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Сич С.С.,
при секретарі - Вороніній І.О.,
за участю:
представника позивача - Горбаня Г.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Миргородського міськрайонного центру зайнятості до Дочірнього підприємства Державної акціонерної компанії "Хліб України" Миргородського комбінату хлібопродуктів № 1 про стягнення коштів, -
В С Т А Н О В И В:
25 лютого 2013 року позивач Миргородський міськрайонний центр зайнятості звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Дочірнього підприємства Державної акціонерної компанії "Хліб України" Миргородського комбінату хлібопродуктів № 1 про стягнення коштів в сумі 16104 грн. 97 коп.
В обґрунтування своїх вимог позивач зазначає, що Миргородським міськрайонним центром зайнятості проведено звірку з Дочірнім підприємством Державної акціонерної компанії "Хліб України" Миргородським комбінатом хлібопродуктів № 1, оформлену актом звірки від 05.02.2013 року, в якому встановлено, що сплаті підлягає недоїмка по внескам на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття в сумі 6881 грн. 67 коп. та пеня в розмірі 9223 грн. 30 коп. У добровільному порядку заборгованість відповідачем не погашена, що стало підставою для звернення Миргородського міськрайонного центру зайнятості до суду.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив їх задовольнити у повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не з'явився, хоча в матеріалах справи наявні докази, що він належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи.
Відповідно до частини 4 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши та дослідивши матеріали справи, прийшов до наступних висновків.
Судом встановлено, що Дочірнє підприємство Державної акціонерної компанії "Хліб України" Миргородський комбінат хлібопродуктів № 1 зареєстроване як юридична особа Миргородською районною державною адміністрацією Полтавської області 27.12.1991 року (ідентифікаційний код - 00952172) та знаходиться на обліку в Миргородському міськрайонному центрі зайнятості як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття з 01.11.1997 року.
05.02.2013 року Миргородським міськрайонним центром зайнятості проведено перевірку Дочірнього підприємства Державної акціонерної компанії "Хліб України" Миргородського комбінату хлібопродуктів № 1 з питань дотримання вимог законодавства щодо правильності нарахування та своєчасності сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за період з 01.04.2010 року по 02.12.2012 року, результати якої оформлено актом № 31 від 05.02.2013 року.
Перевіркою встановлено наявність незабезпеченої судовими рішеннями недоїмки зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття в сумі 6881 грн. 67 коп. та пені у розмірі 9223 грн. 30 коп.
05.02.2013 року проведена звірка між Миргородським міськрайонним центром зайнятості та Дочірнім підприємством Державної акціонерної компанії "Хліб України" Миргородським комбінатом хлібопродуктів № 1.
За результатами звірки встановлено та зафіксовано в акті звірки від 05.02.2013 року, що заборгованість по сплаті внесків (пені) до Миргородського міськрайонного центру зайнятості станом на 02.12.2012 року складає 131494 грн. 92 коп., з них:
- 119518 грн. 19 коп. - недоїмка зі сплати страхових внесків;
- 9638 грн. 40 коп. - пеня;
- 2338 грн. 33 коп. - сума страхових внесків, строк сплати яких не настав.
Сума заборгованості, яка забезпечена судовими рішеннями, становить 113051 грн. 62 коп., що складається з недоїмки в сумі 112636 грн. 52 коп. та пені в розмірі 415 грн. 10 коп.
Як вбачається з акту звірки та не заперечується відповідачем, фактично підлягає сплаті недоїмка в сумі 6881 грн. 67 коп. та пеня в розмірі 9223 грн. 30 коп.
Відповідно до пункту 14 статті 1 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" страхові внески - кошти відрахувань на страхування на випадок безробіття, сплачені згідно із законодавством, що діяло до набрання чинності Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", кошти єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, спрямовані на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття відповідно до пропорцій, визначених законом.
Порядок обчислення і сплати роботодавцями та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та контролю за сплатою страхових внесків визначений Інструкцією про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженою наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18 грудня 2000 р. N 339 та зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 16 січня 2001 р. за N 30/5221 (надалі - Інструкція).
Пунктом 4.2 Інструкції передбачено, що для роботодавців страхові внески нараховуються у відсотках до сум фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, грошового забезпечення військовослужбовців, які включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, інших заохочувальних і компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці", виплату доходу (прибутку) фізичним особам за виконання робіт (послуг) за договорами цивільно-правового характеру, які підлягають обкладанню податком з доходів фізичних осіб.
Згідно пункту 5.6 Інструкції перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплати доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі, або виручки від реалізації товарів (послуг). При цьому фактичним одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплати доходу) вважається одержання відповідних сум готівкою, зарахування на банківський рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, одержання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей в рахунок зазначених виплат (доходу), фактичне здійснення з цих виплат (доходу) відрахувань, передбачених законодавством або за виконавчими документами, чи будь-яких інших відрахувань.
Відповідно до пункту 7.1 Інструкції з набранням чинності Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" на період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій (пені та штрафів) центри зайнятості мають право здійснювати перевірки щодо правильності нарахування, своєчасного і повного перерахування та застосовувати фінансові санкції відповідно до законодавства, що діяло до набрання чинності цим Законом.
Пунктом 7.4 Інструкції визначено, що у разі виявлення під час перевірки простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, своєчасно не обчислених та не сплачених страхових внесків (недоїмки) вони донараховуються та стягуються з нарахуванням пені та накладанням штрафу.
Згідно пунктів 9.2, 9.4 Інструкції пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк. Нарахування пені проводиться, починаючи з наступного дня після настання строку сплати страхових внесків, до дня сплати включно.
Відповідно до пункту 9.8 Інструкції строк давності у разі стягнення страхових внесків, пені та фінансових санкцій не застосовується.
Матеріалами справи підтверджено та не заперечується відповідачем, що за період з 01.04.2010 по 02.12.2012 року сума недоїмки зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та нарахованої пені складає 16104 грн. 97 коп., яка не забезпечена судовими рішеннями та у добровільному порядку Дочірнім підприємством Державної акціонерної компанії "Хліб України" Миргородським комбінатом хлібопродуктів № 1 на рахунок позивача не перерахована.
Відповідно до частини 1 статті 8 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття створюється для управління страхуванням на випадок безробіття, провадження збору та акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду.
З огляду на викладене, позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Миргородського міськрайонного центру зайнятості до Дочірнього підприємства Державної акціонерної компанії "Хліб України" Миргородського комбінату хлібопродуктів № 1 про стягнення коштів задовольнити.
Стягнути з Дочірнього підприємства Державної акціонерної компанії "Хліб України" Миргородського комбінату хлібопродуктів № 1 (ідентифікаційний код - 00952172) на користь Миргородського міськрайонного центру зайнятості заборгованість по сплаті страхових внесків в сумі 16104 грн. 97 коп. (шістнадцять тисяч сто чотири гривні дев'яносто сім копійок).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови виготовлено 19 березня 2013 року.
Суддя С.С. Сич
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 14.03.2013 |
Оприлюднено | 19.03.2013 |
Номер документу | 30003714 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
С.С. Сич
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні