Постанова
від 11.03.2013 по справі 809/492/13-а
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"11" березня 2013 р. Справа № 809/492/13-a

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

Судді Черепія П.М.

при секретарі Данилюк І.М.

за участю представників сторін:

від позивача: не з'явився

від відповідача: Костів Іван Юрійович, директор

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу

за позовом: Управління Пенсійного фонду України в м. Калуші та Калуському районі Івано-Франківської області

до відповідача: Державного підприємства "Науково-дослідний інститут галургії"

про стягнення заборгованості в сумі 12218,60 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

13 лютого 2013 року Управління пенсійного фонду України в місті Калуші та Калуському ройоні звернулося з адміністративним позовом до Державного підприємства "Науково-дослідний інститут галургії" про відшкодування 12218,60 грн. різниці між сумою пенсії призначеної науковим працівникам згідно із Законом України "Про наукову та науково-технічну діяльність" та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів.

Позовні вимоги мотивує тим , що Державне підприємство "Нуково-дослідний інститут галургії", будучи платником внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, станом на 07.02.2013 року допустило заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату пенсій науковим працівникам в сумі 12218,60 грн. за період з 01.11.2012 року по 01.02.2013 року, чим порушено вимоги ст. 24 Закону України "Про наукову та науково-технічну діяльність" та постанови Кабінету Міністрів України № 372 від 24.03.2004 року "Про затвердження Порядку фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність", та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи".

Представник позивача в судове засідання не з'явився. Начальник Управління Пенсійного фонду в м. Калуші та Калуському районі надіслав до суду заяву в якій просить розглянути справу без участі його представника, позов підтримує в повному обсязі.

Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечив. Суду подав заперечення проти позову, в якому зазначив, що Державний науково-дослідний інституту галургії, а з 2009 року - Державне підприємство "Науково-дослідний інститут галургії" є державною небюджетною організацією, що займається науковою та науково-технічною діяльністю та частково фінансується з державного бюджету. Розрахунок частки пенсії, що фінансується за рахунок Державного підприємства "Науково дослідний інститут галургії" є завищеним.

Суму нарахування різниці між сумою пенсії призначеної науковим працівникам згідно із Законом України "Про наукову та науково-технічну діяльність" та сумою пенсії обчисленою відповідно до інших законодавчих актів вважають необгрунтованою, оскільки під час перерахування наукових пенсій позивач по різному перерахував розміри пенсії. Просить в задоволенні позовних вимог відмовити.

Суд, вислухавши представника відповідача, розглянувши матеріали справи та оцінивши досліджені в судовому засіданні докази, приходить до висновку, що позов підставний і підлягає до задоволення, з таких підстав.

Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Державне підприємство "Науково-дослідний інститут галургії" є юридичною особою.(а.с.6-7)

В судовому засіданні встановлено, що Державне підприємство "Науково-дослідний інститут галургії" є державною небюджетною організацією, що займається науковою та науково-технічною діяльністю, при цьому фінансування з Державного бюджету здійснюється лише як оплата за виконану роботу.

Статтею 24 Закону України Про наукову та науково технічну діяльність" №1977 - XII від 13.12.1991 року передбачено, що держава встановлює для наукових (науково-педагогічних) працівників, які мають необхідний стаж наукової роботи, пенсії на рівні, що забезпечує престижність наукової праці та стимулює систематичне оновлення наукових кадрів. Пенсія науковому (науково-педагогічному) працівнику призначається при досягненні пенсійного віку: чоловікам - за наявності стажу роботи не менше 25 років, у тому числі стажу наукової роботи не менше 20 років; жінкам - за наявності стажу роботи не менше 20 років, у тому числі стажу наукової роботи не менше 15 років.

Різниця між сумою пенсії, призначеної за цим Законом, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується: для наукових (науково-педагогічних) працівників державних бюджетних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації - за рахунок коштів державного бюджету;

для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії, призначеної за цим Законом;

для наукових (науково-педагогічних) працівників недержавних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих установ, організацій та закладів.

Постановою Кабінету Міністрів України № 372 від 24.03.2004 року було затверджено Порядок фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації згідно із Законом України "Про наукову і Науково-технічну діяльність", та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи.

Відповідно до п. 2 цього Порядку за рахунок коштів державного бюджету фінансується 50 відсотків різниці у розмірі пенсії наукових (науково-педагогічних) працівників державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації у розрахунку на одну особу. Інша частина фінансується за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів.

Розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за рахунок коштів державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації визначається у розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з дня призначення пенсії відповідно до Закону України "Про наукову та науково-технічну діяльність", про що відповідному підприємству, установі, організації або закладу відразу надсилається повідомлення (п.5 Порядку).

Зазначені підприємства, установи, організації та заклади самостійно визначають суму, що підлягає до сплати у розрахунку на місяць, та щомісяця до 25 числа перераховують органу Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у минулому та поточному роках.

У разі порушення строку сплати коштів, які спрямовуються на фінансування різниці у розмірі пенсії, органи Пенсійного фонду стягують відповідні суми у порядку, визначеному законодавством (п.8 Порядку).

Як вбачається з матеріалів справи, відповідач є державною небюджетною організацією, за рахунок коштів якої фінансується 50 відсотків різниці у розмірі пенсії наукових (науково-педагогічних) працівників .

Управлінням Пенсійного фонду України в місті Калуші та Калуському ройоні Івано-Франківської області направлені Державному підприємству "Науково-дослідний інститут галургії" повідомлення про суму витрат пенсії, що становлять різницю між сумою пенсій, призначених згідно із законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність" і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів.(а.с.9-20)

Про отримання відповідачем вище зазначенх повідомлень, свідчать корінці поштового відправлення.(а.с 10, 17)

Згідно розрахунку сум заборгованості по відшкодуванню наукових пенсій між управлінням Пенсійного фонду України в місті Калуші та Калуському ройоні та Державним підприємством "Науково-дослідний інститут галургії", відповідач зобов'язаний сплатити до Пенсійного фонду України: за листопад 2012 року - 4088,65 грн.; за грудень 2012 року - 4088,65 грн.; за січень 2013 року - 4041,30 грн., з чого випливає загальна заборгованість в сумі 12218,60 грн.(а.с 8)

Відповідач в добровільному порядку заборгованість не сплатив, тому дана сума підлягає стягненню в судовому порядку.

На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158, 159, 160, 161, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з Державного підприємства "Науково-дослідний інституту галургії", код ЄДРПОУ 00209119, р/р 35236003000439 в Калуському відділенні державного казначейства України, МФО 836014 на користь управління Пенсійного фонду України в м.Калуші та Калуському районі Івано-Франківської області заборгованість по відшкодуванню різниці між сумою пенсії, призначеної науковими працівникам згідно із Законом України "Про наукову та науково-технічну діяльність" та сумою пенсії обчисленої відповідно до інших законодавчих актів за період з 01.11.2012 року по 01.02.2013 року в сумі 12218,60 грн. (дванадцять тисяч двісті вісімнадцять грн. 60 коп.).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

Суддя: /ПІДПИС/ Черепій П.М.

Постанова складена в повному обсязі 15.03.2013 року.

СудІвано-Франківський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення11.03.2013
Оприлюднено20.03.2013
Номер документу30006177
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —809/492/13-а

null від 11.03.2013

Адміністративне

Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Черепій П.М.

Ухвала від 13.02.2014

Адміністративне

Львівський апеляційний адміністративний суд

Глушко І.В.

Постанова від 11.03.2013

Адміністративне

Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Черепій П.М.

Ухвала від 14.02.2013

Адміністративне

Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Черепій П.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні