Постанова
від 14.03.2013 по справі 812/1692/13-а
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

9.4.4

ПОСТАНОВА

Іменем України

14 березня 2013 року Справа № 812/1692/13-а

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Лагутіна А. А.,

при секретарі судового засідання: Рязанській Є. О.,

за участю представників сторін:

від позивача: Шуби В. Ю. (довіреність № б\н від 05.02.2013 року),

від відповідача: Новікова І. О. (довіреність № 100/3689/нк від 26.02.2013 року),

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов товариства з додатковою відповідальністю «Краснолуцький завод будівельних матеріалів № 6» до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про скасування розпорядження та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

13 лютого 2013 року товариство з додатковою відповідальністю «Краснолуцький завод будівельних матеріалів № 6» (далі - Позивач або ТДВ «КЗБМ № 6») звернулось до Луганського окружного адміністративного суду з позовом до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - Відповідач або НКЦПФР) про скасування розпорядження та зобов'язання вчинити певні дії.

На обґрунтування заявленого позову, позивач зазначив, що товариство з додатковою відповідальністю „Краснолуцький завод будівельних матеріалів № 6", є повним правонаступником публічного акціонерного товариства „Краснолуцький завод будівельних матеріалів № 6".

29 листопада 2012 року НКЦПФР було винесене розпорядження №208-КФ-В (далі - розпорядження), яким було відмовлено ПАТ „Краснолуцький завод будівельних матеріалів № 6" (ідентифікаційний код 01234993), у скасуванні реєстрації випуску акцій та анулюванні свідоцтва про реєстрацію випуску акцій.

Представник позивача вважав вищевказане розпорядження таким, що винесене з порушенням вимог чинного законодавства та підлягає скасуванню, та зазначив, що в ході реорганізації товариства та за результатами перетворення жодним чином не були порушені майнові права акціонерів. Позивачем у відповідності з вимогами чинного законодавства та у повному обсязі до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку було подано пакет документів, що необхідні для скасування обігу акцій Публічного акціонерного товариства „КЗБМ № 6".

На підставі викладеного у позові, позивач просив суд скасувати розпорядження Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку №208-КФ-В від 29.11.2012 року про відмову в скасуванні реєстрації випуску акцій публічного акціонерного товариства „Краснолуцький завод будівельних матеріалів № 6" та анулюванні свідоцтва про реєстрацію випуску акцій, та зобов'язати Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку винести розпорядження, яким скасувати реєстрацію випуску акцій Публічного акціонерного товариства „Краснолуцький завод будівельних матеріалів № 6" та анулювати свідоцтво про реєстрацію випуску акцій Публічного акціонерного товариства „Краснолуцький завод будівельних матеріалів № 6".

У судовому засіданні представник позивача надав пояснення аналогічні викладеним у позові, просив задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

Представник відповідача у судовому засіданні проти позову заперечував, зазначивши, що розпорядженням Комісії від 29 листопада 2012 року № 208-КФ-В, відмовлено ТДВ «Краснолуцький завод будівельних матеріалів № 6», правонаступнику ПАТ «Краснолуцький завод будівельних матеріалів № 6», в скасуванні реєстрації випуску акцій та анулюванні свідоцтва про реєстрацію випуску акції ПАТ «Краснолуцький завод будівельних матеріалів № 6».

У зв'язку з виявленням в діях ТДВ «Краснолуцький завод будівельних матеріалів № 6», правонаступника ПАТ «Краснолуцький завод будівельних матеріалів № 6», порушень вимог статті 41 Конституції України, статті 321 Цивільного кодексу України, статті 87 Закону України «Про акціонерні товариства», пункту 7 розділу І Порядку №222, з метою захисту інтересів інвесторів у цінні папери Комісією було прийнято в межах компетенції та відповідно до чинного законодавства оскаржуване розпорядження Комісії від 29 листопада 2012 року № 208-КФ-В.

Представник відповідача зазначив, що Комісія діяла в межах чинного законодавства, а розпорядження Комісії від 29 листопада 2012 року № 208-КФ-В є законним та обґрунтованим, а відтак вважав позовні вимоги такими що не підлягають задоволенню.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи суд дійшов висновку про задоволення позову з огляду на наступне.

Правовідносини між сторонами регулюються, насамперед Порядком скасування реєстрації випусків акцій та анулювання свідоцтв про реєстрацію випуску акцій, затвердженим рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 222 від 30.12.1998 року (далі - Порядок № 222).

Відповідно до частини 3 розділу III цього Порядку скасування реєстрації випусків акцій та анулювання свідоцтв про реєстрацію випуску акцій у зв'язку з реорганізацією акціонерного товариства здійснюється у такому порядку:

3.1. Протягом семи робочих днів з дня державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності - правонаступника товариства або останнього з них правонаступник подає до реєструвального органу такі документи (у разі, якщо в процесі реорганізації створюється декілька товариств, документи на скасування реєстрації випусків акцій та анулювання свідоцтв про реєстрацію випуску акцій подає один з правонаступників):

а) заяву про скасування реєстрації випусків акцій;

б) рішення загальних зборів акціонерів товариства про затвердження передавального акта або розподільчого балансу, що засвідчується підписом голови комісії та печаткою товариства.

У разі, якщо рішення про затвердження передавального акта або розподільчого балансу прийнято загальними зборами акціонерів, до реєструвального органу також подається довідка, засвідчена підписами голови і секретаря зборів, голови комісії та печаткою товариства, яка має містити відомості про:

- загальну кількість акціонерів на дату проведення загальних зборів;

- кількість та відсоток голосів акціонерів, що беруть участь у загальних зборах;

- найменування емітента та його місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи;

- розмір статутного капіталу;

- кількість та відсоток голосів акціонерів, що приймають рішення про затвердження передавального акта або розподільчого балансу;

- порядок голосування;

в) звіт про наслідки обміну акцій у статутному капіталі товариства, що реорганізовується, на письмові зобов'язання про видачу відповідної кількості часток товариств, що створюються внаслідок реорганізації, який повинен містити таку інформацію:

- фактичну дату початку і фактичну дату закінчення обміну;

- кількість акцій, на які видані письмові зобов'язання;

- кількість акцій, на які не були видані письмові зобов'язання, із зазначенням

причин;

- кількість акцій, що були викуплені в акціонерів.

Звіт про наслідки обміну акцій у статутному капіталі товариства, що реорганізовується, на письмові зобов'язання про видачу відповідної кількості часток товариств, що створюються внаслідок реорганізації, засвідчується підписом голови комісії та печаткою товариства, яке прийняло рішення про реорганізацію, підписами та печатками аудитора (аудиторської фірми);

г) статут або зміни до статуту всіх товариств^ що беруть участь у реорганізації, чи нотаріально засвідчені копії цих документів;

г) передавальний акт або розподільчий баланс, що затверджені вищим органом товариства та засвідчені підписом та печаткою товариства;

д) довідку, засвідчену підписами та печаткою реєстратора про передачу йому реєстру власників іменних цінних паперів (при додатковому випуску акцій у документарній формі) або депозитарію, з яким укладено договір про обслуговування випуску цінних паперів (при бездокументарній формі), із зазначенням ідентифікаційного коду юридичної особи та його місцезнаходження;

е) копію опублікованого згідно із вимогами статті 43 Закону України "Про господарські товариства" повідомлення про проведення загальних зборів акціонерів товариства, на яких прийнято рішення про затвердження передавального акта або розподільчого балансу, та довідку, яка свідчить про персональне повідомлення акціонерів про проведення цих загальних зборів (згідно з порядком, установленим у статуті товариства), що засвідчуються підписом голови комісії та печаткою товариства;

є) копію повідомлення (оголошення) про реорганізацію акціонерного товариства, опублікованого в друкованих засобах масової інформації відповідно до вимог статті 105 Цивільного кодексу України, статті 59 Господарського кодексу України;

ж) копії свідоцтв про реєстрацію юридичних осіб - правонаступників акціонерного товариства;

з) оригінали свідоцтв про реєстрацію випуску акцій акціонерного товариства, що реорганізується.

3.2. Уповноважена особа реєструвального органу видає розпорядження про скасування реєстрації випуску акцій протягом п'ятнадцяти робочих днів з дати надходження до реєструвального органу документів, зазначених у пункті 3.1 цього розділу.

Судом встановлено та підтверджується матеріалами справи, що 16.07.2012 року відбулися чергові збори акціонерів ПАТ «Краснолуцький завод будівельних матеріалів № 6» оформлені протоколом № 1 (аркуші справи 59-64). Відповідно до вказаного протоколу, загальна кількість осіб, включених до переліку акціонерів, які мають право на участь у загальних зборах - 164 особи. Загальна кількість голосів акціонерів - власників голосуючих акцій товариства, які зареєструвалися для участі у загальних зборах - 399719758 штук. Згідно з п.4.1. та п.4.2. Статуту товариства статутний капітал складав 4000000,00 (чотири мільйони) гривень, поділений на 400000000,00 (чотириста мільйонів) штук простих іменних акцій номінальною вартістю 0,01 грн. (одна копійка) кожна. Кількість викуплених акцій - 0 штук. Загальна кількість голосуючих акцій становила 400000000,00 (чотириста мільйонів) простих іменних акцій.

Відповідно до восьмого питання порядку денного вирішено перетворити ПАТ «Краснолуцький завод будівельних матеріалів № 6» на ТДВ «Краснолуцький завод будівельних матеріалів № 6».

По 11-му питанню порядку денного «Про затвердження оцінки та умов викупу акцій у акціонерів, які не голосували за прийняття рішення про припинення ПАТ» вирішено викуп акцій не здійснювати та не затверджувати умови викупу акцій у акціонерів, які не голосували за прийняття рішення про припинення ПАТ (аркуші справи 62-63).

По 12-му питанню порядку денного «Про затвердження порядку та умов обміну акцій на частки в статутному капіталі правонаступника» вирішено затвердити порядок та умови обміну акцій на частки в статутному капіталі правонаступника. Так, акції товариства, що перетворюється, конвертуються в частки правонаступника та розподіляються серед його учасників. Після прийняття рішення про реорганізацію Публічного акціонерного товариства «Краснолуцький завод будівельних матеріалів №6» у Товариство з додатковою відповідальністю «Краснолуцький завод будівельних матеріалів №6» здійснюється обмін акцій у статутному капіталі ПАТ на письмові зобов'язання про видачу відповідної кількості часток ТДВ. В обмін на акції, який починається з 17 липня 2012 року та триватиме протягом трьох місяців (але до дня проведення загальних зборів акціонерів, на яких буде затверджуватися передавальний акт), акціонери товариства, акції яких не викуплено, отримують письмові зобов'язання на видачу частки у статутному капіталі Товариства з додатковою відповідальністю «Краснолуцький завод будівельних матеріалів №6». Комісією з реорганізації товариства письмові зобов'язання надсилаються акціонерам поштою або вручаються під особистий підпис. В свою чергу, письмові зобов'язання про видачу відповідної кількості часток ТДВ акціонери товариства мають право обміняти на частки у статутному капіталі Товариства з додатковою відповідальністю «Краснолуцький завод будівельних матеріалів №6». Розмір частки учасника у статутному капіталі Товариства з додатковою відповідальністю «Краснолуцький завод будівельних матеріалів №6» дорівнює розміру загальної номінальної вартості акцій, що належать йому у статутному капіталі Публічного акціонерного товариства «Краснолуцький завод будівельних матеріалів №6» до перетворення. Розмір статутного капіталу Товариства з обмеженою відповідальністю «Краснолуцький завод будівельних матеріалів №6» на дату його державної реєстрації дорівнюватиме розміру статутного капіталу Публічного акціонерного товариства «Краснолуцький завод будівельних матеріалів №6» на дату прийняття рішення про припинення діяльності товариства шляхом його реорганізації, тобто дорівнюватиме 4000000,00 (чотири мільйони) гривень.

Термін отримання часток в статутному капіталі Товариства з додатковою відповідальністю «Краснолуцький завод будівельних матеріалів №6» в обмін на письмові зобов'язання не обмежується (аркуші справи 63-64).

Відповідно до п. 9.3 розділу 9 Статуту ТДВ «Краснолуцький завод будівельних матеріалів №6», в разі звернення осіб, що були акціонерами ПАТ «Краснолуцький завод будівельних матеріалів №6» на момент державної реєстрації Товариства, з письмовими заявами на ім'я Директора про виплату належної їм частки в статутному капіталі, яка закріплена згідно передавального акту за Товариством, Директором видається відповідний наказ та виплачується частка рівна сумі загальної номінальної вартості кількості акцій, якими заявник володів у статутному капіталі ПАТ «Краснолуцький завод будівельних матеріалів №6» як акціонер (аркуш справи 22).

05 жовтня 2012 року проведено позачергові загальні збори акціонерів оформлені протоколом № 2 (аркуші справи 33-35).

По третьому питанню порядку денного вирішено затвердити звіт про наслідки обміну акцій у статутному капіталі ПАТ «Краснолуцький завод будівельних матеріалів №6» на письмові зобов'язання про видачу відповідної кількості часток ТДВ «Краснолуцький завод будівельних матеріалів №6» (аркуші справи 33-34).

За четвертим питанням порядку денного було затверджено передавальний акт ПАТ «Краснолуцький завод будівельних матеріалів №6» (аркуш справи 34, 38-46).

Згідно звіту про наслідки обміну акцій у статутному капіталі ПАТ «Краснолуцький завод будівельних матеріалів №6» на письмові зобов'язання про видачу відповідної кількості часток ТДВ «Краснолуцький завод будівельних матеріалів №6», фактична дата початку обміну акцій 17 липня 2012 року, дата закінчення обміну - 04 жовтня 2012 року. Так кількість акцій на які видані письмові зобов'язання склала 400000000,00 штук простих іменних акцій, кількість акцій на які не видані письмові зобов'язання - 0 штук, та кількість викуплених акцій склала - 0 штук (аркуш справи 36).

Відповідно до Порядку скасування реєстрації випусків акцій та анулювання свідоцтв про реєстрацію випусків акцій, затвердженого Рішенням ДКЦПФР від 30.12.1998 року №222 ПАТ „КЗБМ №6" позивачем відповідачу надано довідку, згідно якої загальна кількість акціонерів на дату проведення загальних зборів (05.10.2012 року) згідно реєстру власників іменних цінних паперів становила 163 особи. У загальних зборах беруть участь акціонери (їх представники), які у сукупності володіють 399 718 183 голосами, що складає 99.9295% від загальної кількості акцій. Розмір статутного капіталу складає 4000000,00 грн. За прийняття рішення про затвердження передавального акту проголосували акціонери (їх представники), що у сукупності володіють 399718183 голосами, що складає 100% від загальної кількості голосів акціонерів (їх представників), які брали участь у загальних зборах акціонерів, що відбулись 05.10.2012 року. Голосування на загальних зборах акціонерів проводилось за принципом: одна акція - один голос, з використанням бюлетенів для голосування (аркуш справи 37).

Товариство з додатковою відповідальністю «Краснолуцький завод будівельних матеріалів № 6» зареєстроване виконавчим комітетом Краснолуцької міської ради (аркуші справи 9-10).

Позивачем відповідачу надано пакет документів на скасування реєстрації випуску акцій та анулювання свідоцтва про реєстрацію випуску акцій у зв'язку з припиненням діяльності ПАТ „Краснолуцький завод будівельних матеріалів № 6" шляхом перетворення у ТДВ (аркуші справи 8-29, 33-46, 59-64). 29 листопада 2012 року відповідачем було винесене розпорядження №208-КФ-В (далі - розпорядження), яким відмовлено ПАТ „Краснолуцький завод будівельних матеріалів № 6", у скасуванні реєстрації випуску акцій та анулюванні свідоцтва про реєстрацію випуску акцій (аркуші справи 30-32).

Дослідивши письмові докази у справі суд встановив, що фактично спір між сторонами полягає у невідповідності кількості учасників товариства з додатковою відповідальністю кількості акціонерів ПАТ та закріпленні за товариством з додатковою відповідальністю частки у статутному капіталі в розмірі 2818,17 грн. (0,0705%), що на думку відповідача є порушенням з боку ПАТ «Краснолуцький завод будівельних матеріалів № 6» права власності акціонерів товариства.

З даного приводу слід зазначити наступне.

Відповідно до Порядку № 222 відкрите акціонерне товариство що реорганізується зобов'язано здійснити обмін акцій на частки в статутному капіталі товариства, що утворюється. Враховуючи приписи частин 5, 7 розділу І Порядку №222 акціонерне товариство, що прийняло рішення про припинення діяльності товариства шляхом його реорганізації, зобов'язано здійснити оцінку та викуп акцій акціонерів, які вимагають цього, у разі, коли ці акціонери не голосували за прийняття загальними зборами акціонерів рішення про припинення діяльності товариства шляхом його реорганізації та звернулись до товариства з письмовою заявою. Викуп акцій здійснюється за ціною, що визначається за домовленістю сторін, але не нижчою за номінальну вартість.

Акціонерне товариство, що прийняло рішення про припинення діяльності товариства шляхом його реорганізації, зобов'язано здійснити обмін акцій на частки у статутному капіталі товариств, що створюються під час реорганізації, та викуп акцій до їх державної реєстрації.

Таким чином першим етапом реорганізації є прийняття рішення про її проведення та викуп акцій товариством у тих акціонерів, які не голосували за реорганізацію акціонерного товариства та звернулися з відповідними заявами.

Відповідно до ст.68 Закону України, «Про акціонерні товариства", кожний акціонер - власник простих акцій товариства має право вимагати здійснення обов'язкового викупу акціонерним товариством належних йому голосуючих акцій, якщо він зареєструвався для участі у загальних зборах та голосував проти прийняття загальними зборами рішення про перетворення товариства.

Так судом встановлено, що питаннями 11,12 порядку денного протоколу зборів акціонерів ПАТ «Краснолуцький завод будівельних матеріалів № 6» № 1 від 16.07.2012 року було вирішено не здійснювати викуп акцій та не затверджувати умови викупу акцій у акціонерів, які не голосували за прийняття рішення про припинення ПАТ, оскільки з восьмого питання порядку денного цих загальних зборів, за перетворення ПАТ «Краснолуцький завод будівельних матеріалів №6» проголосували 100% від загальної кількості голосів, що належать присутнім на загальних зборах акціонерам (їх представникам), пропонувалось викуп акцій не здійснювати та не затверджувати умови викупу акцій у акціонерів, які не голосували за прийняте рішення про припинення ПАТ.

Пропозиція викуп акцій не здійснювати та не затверджувати умови викупу акцій у акціонерів, які не голосували за прийняте рішення про припинення ПАТ ставилась на голосування: «За» проголосували - 399718183 голосів, або 99,9996% від загальної кількості голосів, що належать присутнім акціонерам (їх представникам).

Відповідно до звіту про обмін акцій на частки в статутному капіталі, жоден з акціонерів не звертався з заявами про викуп його акцій. Будь-яких доводів які б спростовували ці відомості відповідачем не зазначено.

Наступним етапом є обмін акцій акціонерного товариства на письмові зобов'язання обміняти акції на частки в статутному капіталі товариства, що утворюється.

З даного питання позивачем надано витяг з журналу вихідної кореспонденції, що підтверджує надіслання акціонерам перетворення ПАТ «Краснолуцький завод будівельних матеріалів №6» повідомлення про проведення загальних зборів та письмових зобов'язань про обмін акцій на частки в статутному капіталі товариства з додатковою відповідальністю (аркуші справи 69-78).

Наступним етапом є проведення загальних зборів товариства, що утворюється на яких акціонери ПАТ «Краснолуцький завод будівельних матеріалів №6» відповідно до отриманих письмових зобов'язань та виходячи з кількості належних їм акцій акціонерного товариства приймають рішення про утворення товариства з додатковою відповідальністю і за результатами таких зборів затверджують статут ТДВ.

Відповідно до протоколу загальних зборів учасників ТДВ на них прийняли участь 2 особи , які володіють 99,9299 % у статутному фонді ПАТ «Краснолуцький завод будівельних матеріалів №6».

Інші акціонери участі в проведенні загальних зборів не прийняли, не подали ані заяв про вступ до товариства з додатковою відповідальністю, ані про викуп належних їм акцій.

Слід зазначити, що участь у проведенні загальних зборів є добровільною, так само як і участь в товаристві з додатковою відповідальністю взагалі. Ніхто не може бути залучений до складу засновників товариства без його особистої згоди на те, та без засвідчення його особистого наміру шляхом нотаріального засвідчення статуту товариства, що створюється.

Одночасно загальні збори вважаються правомочними, якщо в них беруть участь учасники, загальна частка яких в статутному капіталі складає більше 60%.

Враховуючи, що на загальних зборах ТДВ були присутні особи, яким належить більше 60% голосів - був наявний кворум та учасники товариства могли прийняти рішення про його утворення, до того ж правомірність проведення реєстрації також підтверджена і державним реєстратором, яким здійснено державну, реєстрацію ТДВ та видано свідоцтво про державну реєстрацію.

Виходячи з цих обставин учасниками установчих зборів приймається рішення, закріплене в протоколі №1 від 16.07.2012 року та пункті 9.3 Статуту ТДВ, що у разі звернення осіб, що були акціонерами ПАТ на момент державної реєстрації товариства, з письмовими заявами на ім'я директора про виплату належної частки в статутному капіталі, яка закріплена згідно передавального акту за товариством, директором видається відповідний наказ та виплачується частка рівна сумі загальної номінальної кількості акцій, якими заявник володів у статутному капіталі ПАТ як акціонер.

У разі подання такими особами заяв про включення до складу учасників товариства на чергові збори учасників виноситься питання стосовно внесення змін до статуту товариства у зв'язку зі зміною складу його учасників.

Проаналізувавши наведені фактичні обставини справи суд дійшов висновку, що ПАТ та його правонаступник ТДВ, утворене внаслідок реорганізації, не порушували права акціонерів ПАТ, як про це зазначає в своєму розпорядженні відповідач, не позбавляли їх права власності на акцій. Так в статуті товариства частка в розмірі 0.0705% визначається як заборгованість перед акціонерами ПАТ які не взяли участь у створенні товариства з додатковою відповідальністю, але ж яким належить певна кількість акцій акціонерного товариства, і ці колишні акціонери можуть в будь-який момент реалізувати своє право або шляхом подання заяви про вступ до складу учасників товариства з додатковою відповідальністю, або шляхом викупу товариством належної їм кількості акцій.

Слід також мати на увазі, що пасивна поведінка частини акціонерів не повинна впливати на права інших акціонерів (яким належить частка, що дозволяє проводити загальні збори та приймати відповідні рішення), які виявили бажання здійснити реорганізацію акціонерного товариства та не може бути перешкодою в реалізації ними своїх прав.

Пунктом 4.1. статуту Позивача встановлюється, що єдиним учасником Товариства є громадянин України ОСОБА_3 та вказано розмір його внеску до статутного капіталу товариства. Визначення, що за учасником товариства закріплюється частка у статутному капіталі, як зазначено в оскаржуваному розпорядженні, статут Позивача не містить.

В пункті 3 розпорядження вказано, що Позивачем надано звіт про наслідки обміну акцій в статутному капіталі публічного акціонерного товариства „Краснолуцький завод будівельних матеріалів № 6" на письмові зобов'язання про видачу відповідної кількості часток товариства з обмеженою відповідальністю „Краснолуцький завод будівельних матеріалів № 6", при цьому відповідно до протоколу № 2 позачергових загальних зборів акціонерів ПАТ від 05.10.2012 року прийняте рішення про затвердження звіту про наслідки обміну акцій у статутному капіталі публічного акціонерного товариства „Краснолуцький завод будівельних матеріалів № 6" на письмові зобов'язання про видачу відповідної кількості часток товариства з додатковою відповідальністю „Краснолуцький завод будівельних матеріалів № 6".

При оформленні вищевказаного звіту Позивачем було допущено технічну помилку та замість Товариства з додатковою відповідальністю зазначено Товариство з обмеженою відповідальністю. Проте з наданого Позивачем пакету документів для скасування обігу акцій та анулювання свідоцтва про реєстрацію випуску акцій чітко вбачається, що організаційно-правовою формою товариства є саме Товариство з додатковою відповідальністю, що є суто технічною опискою та не впливає на фактичні обставини справи.

Крім того, суд приймає до уваги зміст листів Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва № 5233 від 07.05.2009 року та № 2626 від 16.03.2011 року, в яких надані роз'яснення стосовно реорганізації ВАТ та деяких проблемних питань державної реєстрації створення товариств з обмеженою відповідальністю, що утворюються в результаті припинення акціонерних товариств шляхом перетворення.

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва, відповідно до п. 15 ч. 4 Положення про Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2007 року N 667, серед іншого, надає роз'яснення положень законодавства з питань державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності, а відтак вказані роз'яснення можуть бути використані суб'єктами господарювання.

Таким чином, суд дійшов висновку про необґрунтованість прийнятого відповідачем розпорядження від 29 листопада 2012 року № 208-КФ-В та невідповідність фактичним обставинам справи висновків відповідача про порушення позивачем норм діючого законодавства та Конституції, оскільки таких порушень судом не встановлено.

Фактично на даний час склалася ситуація при якій вже зареєстровано нову юридичну особу ТДВ „Краснолуцький завод будівельних матеріалів № 6", яке є правонаступником ПАТ „Краснолуцький завод будівельних матеріалів № 6", втім рішення про скасування реєстрації випуску акцій колишнього публічного акціонерного товариства ще не прийняте. Своєю відмовою в проведенні реєстрації скасування випуску акцій та анулюванні свідоцтва про реєстрацію випуску акцій відповідач порушує права позивача як правонаступника ПАТ „Краснолуцький завод будівельних матеріалів № 6".

Оскільки інших підстав для відмови у проведенні реєстрації скасування випуску акцій, ніж ти, що були проаналізовані вище, відповідачем не зазначено, суд вважає обґрунтованою вимогу позивача про зобов'язанні відповідача провести реєстрацію скасування випуску акцій ПАТ „Краснолуцький завод будівельних матеріалів № 6" та анулювати свідоцтво про реєстрацію випуску акцій, реалізація якої в повній мірі відновить порушене право позивача у справі.

За таких обставин суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог в повному обсязі.

Відповідно до статті 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.

Керуючись ст. ст. 17, 18, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов товариства з додатковою відповідальністю «Краснолуцький завод будівельних матеріалів № 6» до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про скасування розпорядження та зобов'язання вчинити певні дії задовольнити повністю.

Скасувати розпорядження Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку №208-КФ-В від 29.11.2012 року про відмову в скасуванні реєстрації випуску акцій публічного акціонерного товариства „Краснолуцький завод будівельних матеріалів № 6" та анулюванні свідоцтва про реєстрацію випуску акцій.

Зобов'язати Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку винести розпорядження, яким скасувати реєстрацію випуску акцій Публічного акціонерного товариства „Краснолуцький завод будівельних матеріалів № 6" та анулювати свідоцтво про реєстрацію випуску акцій Публічного акціонерного товариства „Краснолуцький завод будівельних матеріалів № 6".

Стягнути з державного бюджету України на користь товариства з додатковою відповідальністю «Краснолуцький завод будівельних матеріалів № 6» витрати зі сплати судового збору в сумі 34,41 грн.(тридцять чотири гривні сорок одна копійка).

Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

Повний текст постанови складено та підписано 18 березня 2013 року.

Суддя А.А. Лагутін

СудЛуганський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення14.03.2013
Оприлюднено20.03.2013
Номер документу30027511
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —812/1692/13-а

Ухвала від 05.04.2013

Адміністративне

Донецький апеляційний адміністративний суд

Нікулін О.А.

Ухвала від 11.11.2013

Адміністративне

Вищий адміністративний суд України

Сірош М.В.

Ухвала від 05.12.2013

Адміністративне

Вищий адміністративний суд України

Сірош М.В.

Ухвала від 30.04.2013

Адміністративне

Вищий адміністративний суд України

Сірош М.В.

Ухвала від 18.04.2013

Адміністративне

Донецький апеляційний адміністративний суд

Нікулін О.А.

Ухвала від 05.04.2013

Адміністративне

Донецький апеляційний адміністративний суд

Нікулін О.А.

Постанова від 14.03.2013

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

А.А. Лагутін

Ухвала від 15.02.2013

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

А.А. Лагутін

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні