Рішення
від 14.03.2013 по справі 922/603/13-г
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"14" березня 2013 р.Справа № 922/603/13-г

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Доленчука Д. О.

при секретарі судового засідання Івахненко І.Г.

розглянувши справу

за позовом Харківського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, м. Харків до ТОВ "Головне видавництво "ХК", м. Харків про стягнення 20000,00 грн. за участю представників:

позивача - Чалкова Г.Л. за довіреністю № 12 від 05.03.2013 р.

відповідача - не з'явився

ВСТАНОВИВ:

Харківське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України (позивач) звернулося до господарського суду Харківської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Головне видавництво "ХК" (відповідач) згідно якого просить суд прийняти рішення про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Головне видавництво "ХК" штрафу та пені у сумі 20000,00 грн. Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує несплатою відповідачем штрафу, який було накладено на нього згідно рішення Адміністративної колегії Харківського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України № 81-к від 25.06.2012 р. по справі № 2/20-51-12 "Про порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції та накладення штрафу", внаслідок чого на суму штрафу відповідачу була нарахована пеня.

Представник позивача до початку судового засідання, через канцелярію господарського суду 14.03.2013 р. за вх. № Д 231/13, надав заяву про розгляд справи без застосування технічних засобів фіксації судового процесу. Дана заява не суперечить чинному законодавству, інтересам сторін, тому приймається судом та підлягає задоволенню.

Представник позивача, через канцелярію господарського суду 14.03.2013 р. за вх. № 9635, надав клопотання про зазначення в рішенні суду реквізитів рахунку на якій потрібно сплатити суму штрафу та пені, а саме: рахунок УДКСУ в Дзержинському районі м. Харкова, код УДКСУ 37999654, р/р 31116106700003, МФО 851011, код бюджетної класифікації - 21081100, символ звітності - 106). Дане клопотання судом долучається до матеріалів справи та приймається судом до уваги.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі.

Відповідач відзив на позовну заяву до суду не надав, в судове засідання його представник не з'явився.

При цьому суд зазначає, що відповідач про судове засідання був повідомлений належним чином, оскільки ухвала про порушення провадження у справі відповідачем була отримана, про що свідчить поштове повідомлення про вручення поштового відправлення, яке надійшло до суду 18.02.2013 р.

Отже, у відповідності до вимог процесуального законодавства судом були вжиті належні заходи щодо повідомлення відповідача про час та місце судового засідання.

До того ж, в силу вимог частини 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен при вирішенні судом питання щодо його цивільних прав та обов'язків має право на судовий розгляд упродовж розумного строку. Обов'язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору.

Враховуючи те, що судом створено всі необхідні умови для встановлення фактичних обставин справи і правильного застосування законодавства, вжито заходи для належного повідомлення сторін про час та місце розгляду справи, проте, відповідач не скористався своїми правами, передбаченими статтею 22 ГПК України, а участь в засіданні суду (як і інші права, передбачені статті 22 ГПК України) є правом, а не обов'язком сторони, суд вважав за можливе розглянути справу без участі представника відповідача за наявними у ній матеріалами у відповідності до статті 75 Господарського процесуального кодексу України.

Суд, дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення представника позивача, встановив наступне.

25.06.2012 р. Адміністративною колегією Харківського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України по справі № 2/20-51-12 було винесено рішення № 81-к "Про порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції та накладення штрафу" (надалі - Рішення), яким визнано, що ТОВ "Головне видавництво "ХК" вчинило порушення, передбачене статтею 15-1 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», у вигляді поширення інформації, що вводить в оману.

Пунктом 2 резолютивної частини Рішення за порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції, передбачене статтею 15-1 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції» у вигляді поширення інформації, що вводить в оману, на ТОВ "Головне видавництво "ХК" накладено штраф у розмірі 10000,00 грн.

Копія Рішення була отримана ТОВ "Головне видавництво "ХК" 17.07.2012 р. відповідно до повідомлення про вручення поштового відправлення та інших поштових документів копії яких містяться в матеріалах справи. Отже, строк сплати штрафу, накладеного рішенням, закінчився 17.09.2012 р.

При цьому суд зазначає, що доказів оскарження рішення Адміністративної колегії Харківського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України № 81-к від 25.06.2012 р. по справі № 2/20-51-12 "Про порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції та накладення штрафу" в матеріалах справи не міститься.

Згідно ст. 32 ГПК України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Відповідно до ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.

Відповідно до ст. 34 ГПК України господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

У відповідності до ст. 43 ГПК України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом. Ніякі докази не мають для господарського суду заздалегідь встановленої сили. Визнання однією стороною фактичних даних і обставин, якими інша сторона обґрунтовує свої вимоги або заперечення, для господарського суду не є обов'язковими.

Згідно ч. 2 ст. 56 Закону України "Про захист економічної конкуренції" рішення органів Антимонопольного комітету України є обов'язковими до виконання.

Відповідно до ч. 3 ст. 56 Закону України „Про захист економічної конкуренції", особа, на яку накладено штраф за рішенням органу Антимонопольного комітету України, сплачує його у двомісячний строк з дня одержання рішення про накладення штрафу.

Згідно ч. 1 ст. 60 зазначеного Закону, заявник, відповідач, третя особа мають право оскаржити рішення органів Антимонопольного комітету України повністю або частково до господарського суду у двомісячний строк з дня одержання рішення. Цей строк не може бути відновлено.

Проте, з матеріалів справи не вбачається жодних документів на підтвердження сплати штрафу відповідачем та звернення відповідача до господарського суду стосовно визнання недійсним Рішення адміністративної колегії Харківського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України № 81-к від 25.06.2012 р. по справі № 2/20-51-12 "Про порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції та накладення штрафу".

Відповідно до ч. 5 ст. 56 Закону України "Про захист економічної конкуренції", за кожний день прострочення сплати штрафу стягується пеня у розмірі півтора відсотка від суми штрафу. Розмір пені не може перевищувати розміру штрафу, накладеного відповідним рішенням органу Антимонопольного комітету України.

Оскільки відповідач у встановлені терміни штраф не сплатив, позивач, керуючись ч. 5 ст. 56 Закону України „Про захист економічної конкуренції", нарахував відповідачу пеню за період з 18.09.2012 р. по 05.02.2013 р. розмір якої не може перевищувати 10000,00 грн.

Згідно з ч. 7 ст. 56 Закону України „Про захист економічної конкуренції", у разі несплати штрафу у строки, передбачені рішенням, та пені органи Антимонопольного комітету України стягують штраф та пеню в судовому порядку.

Статтею 25 Закону України "Про Антимонопольний комітет України" передбачено, що з метою захисту інтересів держави, споживачів та суб'єктів господарювання Антимонопольний комітет України, територіальні відділення Антимонопольного комітету України у зв'язку з порушенням законодавства про захист економічної конкуренції органами влади, юридичними чи фізичними особами подають заяви, позови, скарги до суду, в тому числі про: стягнення не сплачених у добровільному порядку штрафів та пені; припинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції; зобов'язання виконати рішення органів Антимонопольного комітету України.

З огляду на вищевикладене суд дійшов до висновку, що позовні вимоги позивача про стягнення з відповідача штрафу в сумі 10000,00 грн. та 10000,00 грн. пені є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Враховуючи те, що позов підлягає задоволенню у повному обсязі, господарський суд відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь Державного бюджету України суму судового збору у розмірі 1720,50 грн.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст. 25 Закону України "Про Антимонопольний комітет України", ст.ст. 56, 60 Закону України "Про захист економічної конкуренції", ст.ст. 1, 4, 12, 32, 33, 34, 43, 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Головне видавництво "ХК" (61022, м. Харків, Дзержинський район, проспект Правди, буд. 5, кв. 36, код ЄДРПОУ 36626354) на користь Державного бюджету України (рахунок УДКСУ в Дзержинському районі м. Харкова, код УДКСУ 37999654, р/р 31116106700003, МФО 851011, код бюджетної класифікації - 21081100, символ звітності - 106) штраф в сумі 10000,00 грн. та пеню за період з 18.09.2012 р. по 05.02.2013 р. в сумі 10000,00 грн.

Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Головне видавництво "ХК" (61022, м. Харків, Дзержинський район, проспект Правди, буд. 5, кв. 36, код ЄДРПОУ 36626354) на користь Державного бюджету України (одержувач коштів - Управління державної казначейської служби у Дзержинському районі м. Харкова, вул. Бакуліна 18, м. Харків, 61166, код ЄДРПОУ 37999654, рахунок 31215206783003, банк одержувача - Головне управління державної казначейської служби України у Харківській області, МФО 851011, код бюджетної класифікації 22030001) 1720,50 грн. судового збору.

Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Повне рішення складено 18.03.2013 р.

Суддя Доленчук Д. О.

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення14.03.2013
Оприлюднено21.03.2013
Номер документу30083248
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/603/13-г

Ухвала від 11.04.2013

Господарське

Харківський апеляційний господарський суд

Тихий П.В.

Ухвала від 05.03.2013

Господарське

Господарський суд Харківської області

Доленчук Д. О.

Постанова від 29.05.2013

Господарське

Харківський апеляційний господарський суд

Тихий П.В.

Рішення від 14.03.2013

Господарське

Господарський суд Харківської області

Доленчук Д. О.

Ухвала від 05.03.2013

Господарське

Господарський суд Харківської області

Доленчук Д. О.

Ухвала від 11.02.2013

Господарське

Господарський суд Харківської області

Доленчук Д. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні