ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
21 березня 2013 р. Справа № 909/171/13-г
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Кобецької С.М. при секретарі судового засідання Атаманчук І. С., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом: Приватного підприємства "Аутпост-12",
вул. Коцюбинського, 6, м. Львів, 79005,
до відповідача: Державного підприємства "Івано-Франківський військовий
ліспромкомбінат", вул.Ребета, 6, м.Івано-Франківськ, 76014,
про стягнення заборгованості в сумі 157 840,00 грн.
за участю представників сторін:
від позивача: Івашків Л.В. - представник, (довіреність №б/н від 15.01.2013р. )
від відповідача: Чебачова Ю.О. - заступник начальника юридичного відділу, довіреність 237 від 14.03.2013р.
ВСТАНОВИВ:
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та подав суду заяву про зменшення позовних вимог (вх.№ 4909/13 від 21.03.2013р.) в частинні стягнення з відповідача - Державного підприємства "Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат" 9 205,52грн. - пені та 1836,81грн. - 3% річних та просить суд стягнути заборгованість в сумі 157 840,00 грн.
Враховуючи правила ст.22 Господарського процесуального кодексу України, згідно яких позивач, до прийняття рішення по справі, має право збільшити або зменшити розмір позовних вимог, суд прийняв до розгляду подану позивачем заяву про зменшення позовних вимог, а спір розглядається, виходячи зі зменшеної ціни позову.
При цьому, суд бере до уваги п.3.10. постанови пленуму Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики застосування господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" №18 від 26.12.2011р., п.14 Інформаційного листа Вищого господарського суду України "Про деякі питання порушені у доповідних записках про роботу господарських судів України у 2009р., щодо застосування норм господарського процесуального кодексу України" від 29.06.10р. №01-08/369, в яких зазначено, що в разі зменшення позовних вимог, якщо його прийнято господарським судом, має місце нова ціна позову, виходячи з якої вирішується спір. При цьому, будь-які підстави припинення провадження у справі, в частині зменшення позовних вимог, у господарського суду відсутні.
Представник відповідача заперечив проти позову та використовуючи своє процесуальне право передбачене ст.60 ГПК України, подав суду зустрічну позовну заяву (вх.№ 1556 від 21.03.2013р.) до Приватного підприємства "Аутпост-12" - позивача у справі, з вимогою - визнати договір №24-04/12Л на надання послуг з охоронного обслуговування від 28.04.2012р. та додатків №№1,2,3,4 до нього недійсними. Представник позивача, проти поданого зустрічного позову заперечив.
Згідно до ст. 60 ГПК України, відповідач має право до початку розгляду господарським судом справи по суті подати до позивача зустрічний позов для спільного розгляду з первісним позовом.
Оскільки в судовому засіданні 05.03.2013р., суд розпочав розгляд справи по суті, що відображено у протоколі судового засідання, то суд прийшов до висновку, що зустрічний позов подано з порушенням викладеної вище норми права, а тому не може бути прийнятий судом для спільного розгляду з первісним.
У відповідності до п.3.12, п.3.15. постанови пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011р. N18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції", початок розгляду справи по суті має місце з того моменту, коли господарський суд після відкриття судового засідання, роз'яснення (за необхідності) сторонам та іншим учасникам судового процесу їх прав та обов'язків і розгляду інших клопотань і заяв (про відкладення розгляду справи, залучення до участі в ній інших осіб, витребування додаткових доказів тощо) переходить безпосередньо до розгляду позовних вимог, про що зазначається в протоколі судового засідання. При цьому неявка у судове засідання однієї з сторін, належним чином повідомленої про час і місце цього засідання, не перешкоджає такому переходові до розгляду позовних вимог. У разі подання зустрічного позову після початку розгляду справи по суті суддя відмовляє в його прийнятті на підставі пункту 1 частини першої статті 62 ГПК, як такого, що поданий з порушенням припису частини першої статті 60 ГПК; при цьому не має значення, з яких причин (поважних чи неповажних) зустрічний позов не було подано до початку такого розгляду. У цьому разі відповідач не позбавлений можливості звернутися з новим позовом у загальному порядку.
За таких обставин, у суду відсутні підстави прийняття зустрічного позову для сумісного розгляду з первісним, встановлені ч. 1 ст. 60 ГПК України, а відтак у прийнятті зустрічної позовної заяви слід відмовити.
Крім того, представником відповідача подано в судовому засіданні клопотання про відкладення розгляду справи (вх.№4907/13 від 21.03.2013р.), у зв'язку із необхідністю ознайомлення з матеріалами справи.
Згідно ст. 77 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд відкладає в межах строків, встановлених статтею 69 цього Кодексу, розгляд справи, коли за якихось обставин спір не може бути вирішено в даному засіданні.
У відповідності до п.4 ч.3 ст. 129 Конституції України, основними засадами судочинства є змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості.
Оскільки відповідно до ч.3 ст.4-3 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, створює сторонам та іншим особам, які беруть участь у справі, необхідні умови для встановлення фактичних обставин справи та правильного застосування законодавства, суд вважає за необхідне відкласти розгляд справи в судовому засіданні.
Зважаючи на викладене вище, керуючись п.4 ч.3 ст. 129 Конституції України, ч.3 ст.4-3, ст.60, ст. 77, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Відмовити в прийнятті зустрічної позовної заяви (вих.№311 від 20.03.2013р., вх.№1556/13 від 21.03.2013р.). Зустрічну позовну з додатками повернути Державному підприємству "Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат".
2. Відкласти розгляд справи у судовому засіданні на 11.04.13 о 10:20 год . Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду Івано-Франківської області за адресою: м.Івано-Франківськ, вул.Шевченка 16, кімната/зал № 16.
3. Зобов'язати надати в судове засідання:
відповідача:
- відзив на позов і всі документи, що підтверджують заперечення проти позову, копію відзиву направити позивачу;
- контррозрахунок суми основного боргу, пені, 3% річних;
- докази сплати боргу (письмові пояснення причин несплати);
- довідку про включення в Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, на час розгляду справи, в належним чином засвідченій копії.
Сторонам провести звірку взаємних розрахунків станом на день розгляду справи. Обов'язок проведення покласти на позивача, при цьому зобов'язавши відповідача забезпечити належне проведення даної взаємозвірки розрахунків. Складений за результатами взаємозвірки розрахунків Акт сторонам надати в засідання суду. У разі неможливості провести взаємозвірку розрахунків, зобов'язати сторін надати суду письмові пояснення, в яких зазначити причини невиконання вимог ухвали суду.
Представникам сторін з'явитися в судове засідання та, відповідно до ст.28 Господарського процесуального кодексу України, представити суду документальне підтвердження своїх повноважень у справі, а також подати докази в обґрунтування заявлених доводів та заперечень.
Відповідно до вимог ст. 36 Господарського процесуального кодексу України, сторонам письмові докази подати оригіналі або в належним чином засвідченій копії.
Суддя С.Кобецька
Виготовлено в КП "Діловодство спеціалізованого суду"
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 21.03.2013 |
Оприлюднено | 22.03.2013 |
Номер документу | 30117562 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Кобецька С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні