Рішення
від 20.03.2013 по справі 910/1398/13
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 910/1398/13 20.03.13 За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Безпека -Бізнес і Б.»

до Київського комунального об»єднання зеленого будівництва та

експлуатації зелених насаджень міста «Київзеленбуд»

про стягнення 38 353,09 грн.

Суддя Трофименко Т.Ю.

Представники сторін:

від позивача: Чубук Т.М. - по дов. №б/н від 14.02.2013р.

Кожухарьов П.С. - про дов. №б/н від 145.02.2013р.

від відповідача: Буряк О.О. - по дов. №1-юр. Від 14.01.2013р.

Обставини справи :

На розгляд Господарського суду м. Києва передані позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «Безпека -Бізнес і Б.» про стягнення з Київського комунального об»єднання зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень міста «Київзеленбуд» заборгованості за Договором про надання охоронних послуг № 26 від 16.08.2012р. в розмірі 37 062, 00 грн., 1 291,09 грн. -пені за порушення умов договору.

Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує неналежним виконанням відповідачем взятих на себе зобов'язань в частині своєчасної оплати наданих послуг з охорони.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 28.01.2013р. порушено провадження у справі № 910/1398/13, розгляд справи призначено на 18.02.2013р.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 18.02.2013р. у зв'язку з нез'явленням в засідання суду повноважного представника та невиконанням останнім вимог суду, викладених в ухвалі про порушення провадження у справі розгляд справи було відкладено на 20.03.2013р.

Представник позивача підтримав заявлені вимоги в повному обсязі.

Представник відповідача проти задоволення позову заперечував посилаючись на те, що позивач виконав свої обов'язки по договору не на суму, що заявлена до стягнення, а на меншу суму.

У судовому засіданні 20.03.2013р., в порядку ст. 85 ГПК України, судом оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд

ВСТАНОВИВ:

Згідно з ч.1 статті 509 ЦК України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

Відповідно до ч.2 статті 509 ЦК України зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.

Згідно з п.1 ч.2 статті 11 ЦК України підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Частина 1 статті 626 ЦК України передбачає, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.

16.08.2012р. між Товариством з обмеженою відповідальністю "Безпека -Бізнес і Б" (надалі позивач) та Київським комунальним об»єднанням зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень міста «Київзеленбуд» (надалі відповідач) було укладено договір № 26 про надання охоронних послуг.

Відповідно до умов якого відповідач доручає, а позивач приймає на себе обов'язки по наданню послуг з охорони, забезпечення порядку, збереження квіткових композицій та ввіреного йому майна на період проведення постійно діючої виставки квітів, ландшафтного дизайну та інших громадських заходів на об'єкті за адресою: м. київ, вул.. Лаврська, 1 на території «Печерського ландшафтного парку».(п. 1.1. Договору).

Відповідно до ч. 1 ст. 901 ЦК України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором. При цьому частиною 1 ст. 902 ЦК України передбачено, що виконавець повинен надати послугу особисто.

Відповідно до кошторису (додаток №3 до договору №26 від 26.08.2012року) за період з 01 вересня 2012року по 19 вересня 2012року (включно) вартість послуг становить 37062, 00 грн.

Факт надання послуг з охорони на загальну суму 37 062, 00 грн. підтверджується підписаним та погодженим у двосторонньому порядку належним чином завіреною копією Акту від 19.09.2012 року виконаних робіт за період з 01 вересня 2012року по 19 вересня 2012року (оригінал оглянутий в судовому засіданні).

Відповідно до ч. 1 ст. 903 ЦК України якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов'язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.

Як передбачено в п. 5.4. Договору оплата за послуги охорони здійснюється замовником протягом 5-ти банківських днів з дня отримання відповідного акту наданих послуг, підписаного та скріпленого печаткою виконавця.

З пояснень наданих представником в судовому засіданні та матеріалів справи слідує, що відповідач заборгованість перед позивачем за надані послуги з охорони не сплатив, таким чином заборгованість відповідача за надані позивачем охоронні послуги становить 37 062, 00 грн.

Відповідач жодних заперечень та доказів на спростування обставин, викладених позивачем у позовній заяві, суду не надав.

Факт наявності боргу у відповідача перед позивачем у сумі 37 062, 00 грн. належним чином доведений та документально підтверджений. Тому позовні вимоги в частині стягнення основного боргу в цій сумі визнаються судом обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

Частина 1 статті 193 Господарського кодексу України встановлює, що суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання -відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться і до виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Частиною 2 статті 193 Господарського кодексу України визначено, що кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов'язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.

До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до статей 525, 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватись належним чином, відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог -відповідно до звичаїв ділового обороту та інших вимог, що звичайно ставляться, одностороння відмова від виконання зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Згідно зі статтею 629 Цивільного кодексу України, договір є обов'язковим до виконання сторонами.

Згідно частини 1 статті 625 Цивільного кодексу України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання.

Відповідно до п. 1 статті 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Судом встановлено, що сторони погодили строк виконання зобов'язання щодо оплати вартості наданих послуг (п. 5.4 договору), проте відповідач в порушення вимог чинного законодавства та умов договору за надані позивачем послуги належним чином не розрахувався.

Таким чином, враховуючи що наявні у справі матеріали свідчать про обґрунтованість вимог позивача, а відповідач в установленому законом порядку обставини, які повідомлені позивачем, не спростував та не довів суду належними та допустимими доказами належного виконання ним своїх зобов'язань, то позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Безпека -Бізнес і Б." щодо стягнення з Київським комунальним об»єднанням зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень міста «Київзеленбуд» основного боргу за договором №26 від 16.08.2012р. у розмірі 37 062, 00 грн. визнається судом таким, що підлягає задоволенню.

Також позивач просить стягнути з відповідача пеню в розмірі 1 291, 09 грн. за неналежне виконання відповідачем взятих на себе зобов'язань.

Відповідно до ст. 216 Господарського кодексу України за правопорушення у сфері господарювання учасники господарських відносин несуть господарсько-правову відповідальність шляхом застосування до правопорушників господарських санкцій на підставах і в порядку, передбачених цим Кодексом, іншими законами та договором.

Згідно із ст. 230 ГК України штрафними санкціями у цьому Кодексі визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов'язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов'язання.

Частиною 4 статті 231 ГК України передбачено, що у разі якщо розмір штрафних санкцій законом не визначено, санкції застосовуються в розмірі, передбаченому договором. При цьому розмір санкцій може бути встановлено договором у відсотковому відношенні до суми невиконаної частини зобов'язання або у певній, визначеній грошовій сумі, або у відсотковому відношенні до суми зобов'язання незалежно від ступеня його виконання, або у кратному розмірі до вартості товарів (робіт, послуг).

Правочини щодо забезпечення виконання зобов'язання вчинюється у письмовій формі (п. 1 ст. 547 ЦК України).

Стаття 549 Цивільного кодексу України передбачає, що неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання.

Згідно зі ст.. 1 Закону України "Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань" платники грошових коштів сплачують на користь одержувачів цих коштів за прострочку платежу пеню в розмірі, що встановлюється за згодою сторін.

Закон України "Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань" регулює договірні правовідносини між платниками та одержувачами грошових коштів щодо відповідальності за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань. Суб'єктами зазначених правовідносин є підприємства, установи та організації незалежно від форм власності та господарювання, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності.

Статті 1, 3 даного Закону передбачають, що платники грошових коштів сплачують на користь одержувачів цих коштів за прострочку платежу пеню в розмірі, що встановлюється за згодою сторін. Розмір пені, передбачений статтею 1 цього Закону, обчислюється від суми простроченого платежу та не може перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня.

В частині 2 статті 343 Господарського кодексу України вказується на те, що пеня за прострочку платежу встановлюється за згодою сторін, але її розмір не може перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня.

Умовами договору сторони не передбачили відповідальність за несвоєчасне перерахування коштів у вигляді, а відтак позовні вимоги в частині стягнення пені задоволенню не підлягають.

Відповідно до вимог ст. 49 ГПК України, судовий збір покладаються на відповідача пропорційно задоволеним позовним вимогам.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 33, 44, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

В И Р І Ш И В :

Позов задовольнити частково.

Стягнути з Київського комунального об»єднання зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень міста «Київзеленбуд» (04053, м. Київ, бульвар Дружби народів, 10, код ЄДРПОУ 03362123) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Безпека -Бізнес і Б." (01103, м. Київ, вул. Дружби Народів, 10, код ЄДРПОУ 30186754) 37 062 грн. 00 коп. основного боргу, 1 667 грн. 83 коп. судового збору

В іншій частині позовних вимог відмовити.

Після набрання рішенням законної сили видати наказ.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його належного оформлення та підписання, і може бути оскаржено в апеляційному або касаційному порядку.

Повне рішення складено 26.03.2013р.

Суддя Трофименко Т.Ю.

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення20.03.2013
Оприлюднено27.03.2013
Номер документу30193977
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/1398/13

Постанова від 13.05.2013

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Алданова С.О.

Ухвала від 16.04.2013

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Алданова С.О.

Рішення від 20.03.2013

Господарське

Господарський суд міста Києва

Трофименко Т.Ю.

Ухвала від 18.02.2013

Господарське

Господарський суд міста Києва

Трофименко Т.Ю.

Ухвала від 28.01.2013

Господарське

Господарський суд міста Києва

Трофименко Т.Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні