19/429
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07.12.06 р. Справа № 19/429
Господарський суд Донецької області, у складі головуючого судді ДучалН.М.
При секретарі Волошиної О.В.
За участю представників сторін
від позивача: Андрусенко Н.Ю., за довіреністю
від відповідача: Кригіна Т.М., за довіреністю
Розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали
за позовом Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Україні в Кіровському районі м. Донецьк
до відповідача: Донецької виправної колонії № 124 Управління державного департаменту України з питань виконання покарань в Донецькій області
про стягнення 118,97грн.
В С Т А Н О В И В:
Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Україні в Кіровському районі м. Донецьк звернулося до господарського суду Донецької області з позовною заявою до Донецької виправної колонії № 124 Управління державного департаменту України з питань виконання покарань в Донецькій області про стягнення 118,97 грн. недоїмки по страхових внесках.
Ухвалою від 28.11.2006р. відкрито адміністративне провадження у справі № 19/429.
В обґрунтування заявлених вимог позивач посилається на Розрахункову відомість про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за 9 місяців 2006 р.; страхове свідоцтво; рішення господарського суду Донецької області від 12.05.2005р. у справі № 35/139, постанову господарського суду Донецької області від 27.06.2006р. у справі № 3/187, постанову господарського суду Донецької області від 25.10.2006р. у справі № 38/385; невиконання відповідачем положень Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату професійної працездатності”.
07.12.2006р. до матеріалів справи надійшов відзив по справі № 19/429 (№10541 від 07.12.2006р.), в якому відповідач позовні вимоги в сумі 118,97грн. визнав в повному обсязі. Повідомив, що підприємство відповідача є бюджетною установою, яка фінансується з держбюджету. У теперішній час погасити заборгованість по сплаті недоїмки по страхових внесках не має можливості у зв'язку з відсутністю фінансування, заборгованість буде погашена по мірі надходження фінансування з держбюджету. Представник відповідача підтримав висловлену у відзиві позицію.
У відповідності до п.п.2, 3, 4 частини 3 ст.129 Конституції України, основними засадами судочинства є рівність усіх учасників судового процесу перед законом та судом, забезпечення доведеності вини, змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно ст.11 Кодексу адміністративного судочинства України – розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Стаття 71 Кодексу адміністративного судочинства України зазначає, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
З огляду на матеріали справи та норми чинного законодавства, слід зазначити наступне.
Відповідач, Донецька виправна колонія № 124 Управління державного департаменту України з питань виконань покарань в Донецькій області, є юридичною особою (свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи сер. АОО № 314227), діє на підставі Статуту, включений до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (довідка № 101-1858 з ЄДРПОУ), зареєстрований як платник страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (страхове свідоцтво за реєстраційним номером 0525000553від 25.05.2001р.).
Відповідно до Розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за 9 місяців 2001р. сума несплачених платежів становить 1 999,14 грн., з яких 1 829,05 грн. недоїмка зі сплати страхових внесків, 112,41грн. пеня, штрафи, 52,81 грн. сума страхових внесків, строк сплати яких не настав, 4,87 грн. заборгованість зі сплати страхових внесків, пов'язана з несвоєчасною виплатою заробітної плати.
Згідно зі статтею 5 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" обов'язковість сплати страхувальником страхових внесків є одним з основних принципів страхування.
За приписами статей 15, 16, 18 цього ж Закону, страхування від нещасного випадку здійснює Фонд - некомерційна самоврядна організація, що діє на підставі статуту, який затверджується її правлінням; управління Фондом здійснюється на паритетній основі державою, представниками застрахованих осіб і роботодавців; безпосереднє управління Фондом здійснюють його правління та виконавча дирекція; робочими органами виконавчої дирекції Фонду є її управління в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, відділення в районах та містах обласного значення.
Пунктом 2 частини другої статті 45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" передбачено обов'язок роботодавця як страхувальника своєчасно та повністю сплачувати в установленому порядку страхові внески до Фонду.
Фонд провадить збір та акумулювання страхових внесків, має автономну, незалежну від будь-якої іншої, систему фінансування ( ч.1 ст. 46 того ж Закону).
Розміри страхових внесків страхувальників обчислюються: для роботодавців - у відсотках до сум фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, на інші заохочувальні і компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", які підлягають обкладенню прибутковим податком з громадян. Страхові внески нараховуються в межах граничної суми заробітної плати (доходу), що встановлюється Кабінетом Міністрів України та є розрахунковою величиною при обчисленні страхових виплат ( ст. 47 того ж Закону).
Відповідно до статті 55 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності", та пункту 10 згаданої Інструкції усі спірні питання, які виникають між страхувальником та робочими органами виконавчої дирекції фонду з приводу нарахування страхових внесків і пені, стягнення недоїмки, неприйняття до заліку витрат в рахунок страхових внесків, вирішуються в судовому порядку.
Безпосередньо порядок обчислення і сплати страхових внесків до Фонду, обліку та витрачання страхових коштів, здійснення платежів, ведення бухгалтерського обліку і звітності визначає Інструкція про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, затверджена постановою правління Фонду від 20.04.2001р. N 12.
Сума страхового внеску розраховується відповідно до страхового тарифу, встановленого Законом України, виходячи з класу професійного ризику галузі (підгалузі) національної економіки, до якого віднесено страхувальника ( п. 4.1. Інструкції).
Страхові внески сплачуються страхувальниками - роботодавцями - в день одержання коштів на оплату праці в установах банків. Підприємства, які здійснюють виплату заробітної плати на поточні рахунки фізичних осіб в установах банків, сплачують страхові внески до Фонду в день перерахування коштів на особові рахунки. У разі виплати заробітної плати за першу половину місяця страхувальник одночасно з одержанням зазначених сум сплачує страхові внески, нараховані на суму цих виплат. При проведенні оплати праці з готівкової виручки чи натуроплатою платники страхових внесків не пізніше наступного дня після здійснення виплат подають до установи банку платіжне доручення на перерахування страхових внесків до Фонду ( п. 4.12 Інструкції).
Нараховані страхові внески, інші платежі сплачуються страхувальниками шляхом перерахування відповідних сум на відповідний рахунок Фонду ( п. 4.13. Інструкції).
Страхувальники зобов'язані вести облік сплачених страхових внесків та інших надходжень до Фонду ( п. 7.1. Інструкції).
Юридичні особи - платники страхових внесків щоквартально у двох примірниках складають розрахункову відомість про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду, один примірник якої подається до робочого органу виконавчої дирекції Фонду за місцем реєстрації страхувальника в такі строки: до 20 квітня, до 20 липня, до 20 жовтня поточного року, до 25 січня року, наступного за звітним. Усі примірники розрахункової відомості підписуються керівником і головним бухгалтером підприємства, виконавцем та завіряються печаткою. Другий примірник звіту залишається в бухгалтерії платника ( п.7.5. Інструкції).
Згідно з підпунктом 8.1 пункту 8 цієї ж Інструкції, робочі органи виконавчої дирекції Фонду здійснюють контроль за правильністю нарахування, своєчасністю і повнотою перерахування та надходження страхових внесків, інших платежів до Фонду, а також за цільовим і правильним витрачанням його коштів.
Рішенням господарського суду Донецької області від 12.05.2005р. у справі № 35/139 задоволено позовні вимоги Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Україні в Кіровському районі м. Донецьк до Донецької виправної колонії № 124 Управління державного департаменту України з питань виконання покарань в Донецькій області про стягнення 1075,80грн. заборгованості по страхових внесках, 112,91грн. пені.
Постановою господарського суду Донецької області від 27.06.2006р. у справі № 3/187 задоволено позовні вимоги Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Україні в Кіровському районі м. Донецьк до Донецької виправної колонії № 124 Управління державного департаменту України з питань виконання покарань в Донецькій області про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків у сумі 497,56грн.
Постановою господарського суду Донецької області від 25.10.2006р. у справі № 38/385 задоволено позовні вимоги Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Україні в Кіровському районі м. Донецьк до Донецької виправної колонії № 124 Управління державного департаменту України з питань виконання покарань в Донецькій області про стягнення недоїмки по страхових внесках у сумі 136,22 грн.
На час звернення до суду за відповідачем рахується заборгованість в сумі 118,97грн., в тому числі 118,97грн. недоїмки по страхових внесках.
Відповідно до ч.1,3 ст. 112 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач може визнати адміністративний позов повністю або частково. Визнання адміністративного позову під час підготовчого провадження має бути викладене в адресованій суду письмовій заяві, яка приєднується до справи. У разі визнання ( часткового визнання) позову відповідачем приймається постанова.
Відповідач позовні вимоги в сумі 118,97 грн., в тому числі 118,97 грн. недоїмки по страхових внесках, визнав в повному обсязі, на підтвердження чого надав відзив по справі № 19/429 (№ 10541 від 07.12.2006р.)
Доказів фактичного перерахування заборгованості в сумі 118,97грн. відповідачем до матеріалів справи не представлено.
Враховуючи вищевикладене, вимоги позивача про стягнення 118,97грн. недоїмки по страхових внесках є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 9, 11, 17, 48, 49, 51, 69, 71, 86, 111, 112, 121, 160, 162, 163, 167, 185, 186, 254, пункту 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
П О С Т А Н О В И В:
Задовольнити позовні вимоги Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Україні в Кіровському районі м. Донецьк до Донецької виправної колонії № 124 Управління державного департаменту України з питань виконання покарань в Донецькій області про стягнення 118,97 грн. недоїмки по страхових внесках.
Стягнути з Донецької виправної колонії № 124 Управління державного департаменту України з питань виконання покарань в Донецькій області на користь Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Україні в Кіровському районі м. Донецьк 118,97 грн. недоїмки по страхових внесках.
В судовому засіданні 07.12.2006 р. оголошено вступну та резолютивну частину постанови.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 08.12.2006 р.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження постанови суду протягом десяти днів з дня виготовлення постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Дучал Н.М.
Ч.В.В.
Надруковано в 3 екземплярах:
1 – позивачу;
1 - відповідачу;
1- у справу.
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 07.12.2006 |
Оприлюднено | 22.08.2007 |
Номер документу | 302090 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Петренко Ігор Васильович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Петренко Ігор Васильович
Господарське
Господарський суд Донецької області
Дучал Н.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні