Справа № 407/837/13-а
2-а/407/28/13
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 березня 2013 року Антрацитівський міськрайонний суд Луганської області у складі: судді Бабічевої Л.П., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в м.Антрацит та Антрацитівському районі Луганської області про визнання протиправними рішення про відмову у призначенні пенсії на пільгових умовах та зобов'язання призначити пенсію, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Управління Пенсійного Фонду України в м.Антрацит та Антрацитівському районі Луганської області про визнання протиправними рішення про відмову у призначенні пенсії на пільгових умовах та зобов'язання призначити пенсію.
В обґрунтування позовних вимог позивач послався на те, що він пропрацював на підземних роботах з повним робочим днем під землею за Списком №1 робіт і професій, затвердженим КМУ, більш ніж 25 років, про що є записи в особистій трудовій книжці. Відповідно до ст. 14 ЗУ «Про пенсійне забезпечення» в нього виникло право на пенсію на пільгових умовах.
Так, він пропрацював в підземних умовах на шахтах в якості прохідника з повним підземним робочим днем - 16 років 7 місяців 18 днів, в якості гірничоробочого очисного вибою з повним підземним робочим днем - 1 місяць 6 днів, в якості гірничоробочого підземного - 4 місяці 27 днів, в якості гірничоробочого підземного та гірничомонтажника 4 розряду підземного з повним робочим днем під землею в Управлінні по монтажу, демонтажу і ремонту гірничошахтного устаткування в/о «Антрацит» - 7 років 6 місяці 11 днів. Отже, з урахуванням стажу пільгового стажу його роботи - більше 25 років він має право на призначення пенсії відповідно до ст.14 ЗУ «Про пенсійне забезпечення».
Він звернувся до відповідача із заявою про вихід на пенсію на пільгових умовах.
Однак, рішенням Управління Пенсійного Фонду України в м. Антрациті та Антрацитівському районі № 253 від 08.02.2013 року йому було відмовлено в призначені пенсії за віком згідно ч.1 ст.14 ЗУ «Про пенсійне забезпечення» у зв'язку з тим, що згідно наявних документів відсутній необхідний пільговий стаж за Списком №1 - не менше 25 років, а є стаж пільговий стаж на підземних роботах - 21 рік 08 місяців 15 днів.
Відповідачем періоди його роботи з 01.01.1987 року по 12.05.1994 року в якості гірничого робітника підземного у ДВАТ «Антрацитівське шахтобудівельне монтажне управління» зараховано йому до пільгового стажу відповідно до ч.1 ст.14 ЗУ «Про пенсійне забезпечення» по фактичній зайнятості згідно довідок наданих ВП «Шахта «Комсомольська» за №1724 від 14.12.2012 року, ДП «Антрацит» №340 від 23.02.2011 р., ДП «Шахта «Крепінська» №298 від 29.03.2011 року - 2 роки 2 місяці 15 днів.
Вважає дане рішення протиправним. Згідно ст. 62 ЗУ «Про пенсійне забезпечення» основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка.
Його трудовий (страховий) стаж за Списком №1 робіт і професій, затверджених Кабінетом Міністрів України, для призначення пенсії незалежно від віку відповідно до статті 14 Закону України «Про пенсійне забезпечення» в період роботи в Управлінні по монтажу, демонтажу і ремонту гірничошахтного устаткування в/о «Антрацит», яке було перейменовано у ДВАТ «Антрацитівське шахтобудівельне монтажне управління» підтверджується трудовою книжкою, довідками підприємства.
Його трудовий стаж у період роботи в підземних умовах шахт складає не менше 25 років і позивач вважає, що він повинен бути зарахованим до пільгового стажу та враховано при призначенні йому пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до ст. 14 ЗУ «Про пенсійне забезпечення».
Позивач просить визнати рішення Управління Пенсійного Фонду України в м.Антрацит та Антрацитівському районі Луганської області №253 від 08 лютого 2013 року про відмову у призначенні йому пенсії на пільгових умовах відповідно до ст. 14 ЗУ «Про пенсійне забезпечення» - протиправним та зобов'язати відповідача призначити йому пенсію на пільгових умовах у відповідності зі ст. 14 ЗУ «Про пенсійне забезпечення» та здійснити її виплату з 10 грудня 2012 року.
Представник відповідача - Управління ПФУ в м.Антрацит та Антрацитівському районі у судове засідання не з'явився. Відповідач подав до суду письмові заперечення, у яких просить розглянути справу за відсутності представника, у задоволенні позову відмовити з тих підстав, що за нормою ст.14 ЗУ "Про пенсійне забезпечення" працівники, безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних і відкритих гірничих роботах по видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії, - за списком робіт і професій, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, мають право на пенсію незалежно від зику, якщо вони були зайняті на цих роботах не менше 25 років.
Зазначеною нормою Закону визначено коло працівників провідних професій та зазначено, що вони повинні бути безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних і відкритих гірничих роботах.
10.12.2012 року позивач ОСОБА_1 звернувся до управління із заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах.
Стаж роботи позивача на роботах, що відносяться до Списку №1, склав - 21 рік 08 місяців 15 днів.
До цього стажу зараховано періоди роботи позивача за фактичною зайнятістю протягом повного робочого дня на підземних роботах, підтверджені довідками підприємств.
Період роботи позивача в Управлінні по монтажу, демонтажу і ремонту гірничошахтного устаткування в/о «Антрацит» з 01.01.1987 р. по 12.05.1994 р. зараховано до пільгового стажу за фактичною зайнятістю на підземних роботах - 2 роки 02 місяці 15 днів.
До заяви про призначення пенсії позивач додав довідки, видані ДВАТ «АШБМУ»: № 27 від 21.09.2010 р. про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних; без номеру та без дати про його підземні виходи за час його роботи за січень 1990 - травень 1994 року; № 17 від 19.01.2010 про заробітну плату для обчислення пенсії.
В довідці про його підземні виходи не зазначено назви підприємств, на яких позивач працював як робітник спеціалізованого підприємства, зайнятий повний робочий день на підземних роботах безпосередньо в виробничих структурних підрозділах інших підприємств. Тому перевірити факт роботи позивача в період з 01.01.1987 р. по 12.05.1994 р. було можливим лише на підприємствах, з яких позивач надав довідки про свою роботу як працівника спеціалізованого підприємства.
Також всі довідки з ДВАТ "АШБМУ", додані позивачем до заяви про призначення пенсії, видані за підписом неналежної особи. Зазначені довідки підписані ОСОБА_2 як керівником ДВАТ "АШБМУ", як начальником відділу кадрів та головним бухгалтером.
Наказом Міністерства вугільної промисловості України від 08.07.2008 № 320 було прийняте рішення про припинення діяльності ДВАТ "Антрацитівське шахтобудівельне монтажне управління" (код ЄДОПОУ 24188221) шляхом ліквідації.
Наказом Мінвуглепрому від 23.07.2010 р. № 275 ОСОБА_2 через неналежне виконання своїх; обов'язків звільнено від виконання обов'язків голови ліквідаційної комісії ДВАТ "Антрацитівське шахтобудівельне монтажне управління" та призначено головою ліквідаційної комісії цього товариства Шурхалову В.О.
Отже, всі довідки повинні бути видані Шурхаловою В.О., яка є головою ліквідаційної комісії цього підприємства.
Документи, видані за підписом керівника ДВАТ «АШБМУ» ОСОБА_2 являються недійсними.
Таким чином, безпосередня зайнятість позивача на підземних роботах протягом повного робочого дня підтверджується: за провідними професіями - 15 років 03 місяців 08 днів, а з врахуванням за кожний повний рік роботи 1 року 3 місяці - 19 років 0 місяців 08 днів, за непровідними професіями - 02 роки 08 місяців 07 днів, загальний стаж - 32 роки 09 місяців 14 днів.
Оскільки стаж роботи позивача при безпосередній зайнятості повний робочий день на підземних гірничих роботах складає 21 рік 08 місяців 15 днів, що є недостатнім для призначення йому пенсії незалежно від віку за нормами ст.14 ЗУ "Про пенсійне забезпечення", то 08.02.2013 року було прийняте рішення № 253 про відмову ОСОБА_1 у призначенні пенсії.
Просить відмовити позивачу у задоволенні позову.
У судове засідання позивач та його представник - адвокат ОСОБА_4, що діє на підставі договору, не з'явились, подали до суду заяви про розгляд справи за їх відсутності. Також позивач уточнив позовні вимоги, зазначив, що спірним є його трудовий стаж у період роботи в якості гірноробіника підземного 4 розряду в Управлінні по монтажу, демонтажу і ремонту гірничошахтного устаткування в/о «Антрацит» з 01.01.1987 р. по 12.05.1994 р., позовні вимоги підтримує, також просить скасувати рішення відповідача №253 від 08.02.2013 року про відмову у призначенні пенсії ( а.с. 93-94).
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, у поданому суду письмовому запереченні відповідач просить розглянути справу за відсутності представника ( а.с. 34-35).
Оскільки до початку судового засідання від сторін надійшли заяви про розгляд справи без їхньої участі, то 21.03.2013 року було постановлено ухвалу про розгляд справи у порядку письмового провадження.
Суд, дослідивши матеріали справи в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 69-72 КАС України, вважає позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що позивач 10 грудня 2012 року звернувся до відповідача із заявою та відповідними документами про призначення пенсії за віком на пільгових умовах ( а.с. 39).
Рішенням Управління ПФУ в м.Антрацит та Антрацитівському районі від 08.02.2013 року було відмовлено позивачу ОСОБА_1 у призначенні пенсії згідно ч.1 ст. 14 ЗУ "Про пенсійне забезпечення" через відсутність необхідного пільгового стажу - 25 років, та зазначено, що згідно наданих документів підтверджено пільговий стаж на підземних роботах - 21 рік 08 місяців 15 днів ( а.с. 17). Також у даному рішенні вказано, що період роботи позивача в якості гірничного робітника підземного у ДВАТ «Антрацитівське шахтобудівельне монтажне управління» з 01.01.1987 р. по 12.05.1994 р. зараховано до пільгового стажу за фактичною зайнятістю на підземних роботах - 2 роки 02 місяці 15 днів.
Позивач не згоден з тим, що відповідачем не зараховано до пільгового стажу повністю періоди його роботи з 01.01.1987 р. по 12.05.1994 р. в якості гірничного робітника підземного з повним робочим днем під землею в Управління по монтажу, демонтажу та ремонту гірничношахтного обладнання в/о "Антрацит", згодом перейменованого у ДВАТ «Антрацитівське шахтобудівельне монтажне управління».
Таким чином, між сторонами виник спір щодо правомірності не зарахування відповідачем вищевказаного спірного періоду до пільгового стажу позивача та відповідно відмови у призначенні пенсії позивачу.
З трудової книжки на ім'я позивача ОСОБА_1 встановлено, що позивач дійсно працював: з 01.01.1987 р. по 12.05.1994 р. у якості гірничого робітника підземного з повним робочим днем під землею в Управлінні по монтажу, демонтажу та ремонту гірничношахтного обладнання в/о "Антрацит" ( а.с. 41-45).
Згідно ст. 14 ЗУ «Про пенсійне забезпечення» працівники, безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних і відкритих гірничих роботах по видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії, - за списком робіт і професій, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, мають право на пенсію незалежно від віку, якщо вони були зайняті на цих роботах не менше 25 років, а працівники провідних професій на цих роботах: робітники очисного вибою, прохідники, вибійники на відбійних молотках, машиністи гірничих виймальних машин, сталевари, горнові, агломератники, вальцювальники гарячого прокату, оброблювачі поверхневих дефектів металу (вогневим засобом вручну) на гарячих дільницях, машиністи кранів металургійного виробництва (відділень нагрівальних колодязів та стриперних відділень, - за умови, якщо вони були зайняті на цих роботах не менше 20 років.
Стаття 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та п.1 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого Постановою КМУ від 12.08.1993 р. №637, закріплює, що основним документом, який підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем робот, служби навчання, а також архівними установами.
Пункт 3 вказаного Порядку визначає, що за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи за періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості про видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документі, що містять відомості про періоди роботи.
Таким чином, основний документ, що підтверджує стаж роботи є трудова книжка позивача, яка містить необхідні дані про місце роботи позивача у спірний періоди, а саме робота з повним робочим днем під землею: з 01.01.1987 р. по 12.05.1994 р. у якості гірничого робітника підземного з повним робочим днем під землею.
Записи у трудовій книжці позивача оформлені належним чином і не містять ніяких неточностей.
З огляду на викладене суд вважає, що не заслуговують на увагу доводи відповідача щодо не підтвердження пільгового стажу позивача за Списком №1 у спірний періоди з посиланням на видані підприємствами довідки, де провадились роботи, про виходи на роботу та довідки про спуски-виїзди, оскільки відповідно до норм закону основним документом для призначення пенсії є трудова книжка, а не довідки.
Таким чином у судовому засіданні встановлено, що пільговий стаж позивача ОСОБА_1 у спірний період з 01.01.1987 р. по 12.05.1994 р. становить - 7 років 4 місяці 11 днів. Позивач за даний період зарахував позивачу до пільгового стажу лише 2 роки 2 місяці 15 днів, пільговий стаж за даний період, який не врахував відповідач становить - 5 років 01 місяць 26 днів.
Так, пільговий стаж позивача, визнаний відповідачем становить 21 рік 08 місяців 15 днів. З врахуванням пільгового стажу роботи позивача за період з 01.01.1987 р. по 12.05.1994 р. - 7 років 4 місяці 11 днів, то пільговий стаж останнього становить - 26 років 10 місяців 11 днів, а тому суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог, оскільки позивач має право на пенсію на пільгових умовах згідно ст. 14 ЗУ «Про пенсійне забезпечення».
За таких обставин суд вважає рішення Управління Пенсійного Фонду України в м.Антрацит та Антрацитівському районі Луганської області №253 від 08 лютого 2013 року про відмову у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах позивачу протиправним і таким, що підлягає скасуванню.
Суд вважає за необхідне зобов'язати відповідача призначити позивачу пенсію на пільгових умовах відповідно до ст. 14 ЗУ «Про пенсійне забезпечення», починаючи з дня звернення позивача із заявою до Управління ПФУ в м.Антрацит та Антрацитівського району, т.б. з 10 грудня 2012 року.
Крім того, суд відповідно до вимог ст. 94 КАСУ стягує повністю повернення судових витрат з Державного Бюджету України на користь позивача.
На підставі викладеного, керуючись ст.46 Конституції України,
ст.ст.14, 62 ЗУ "Про пенсійне забезпечення», п.1 Порядку підтвердження наявного
трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або
відповідних записів у ній, затвердженого Постановою КМУ від 12.08.1993 р. №637,
ст.ст.2, 8, 9, 11, 17, 18, 69-72, 94, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративним позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в м.Антрацит та Антрацитівському районі Луганської області про визнання протиправними рішення про відмову у призначенні пенсії на пільгових умовах та зобов'язання призначити пенсію - задовольнити.
Визнати неправомірним рішення Управління Пенсійного Фонду України в м.Антрацит та Антрацитівському районі Луганської області №253 від 08 лютого 2013 року про відмову у призначенні пенсії ОСОБА_1 та скасувати його.
Зобов'язати Управління Пенсійного Фонду України в м.Антрацит та Антрацитівському районі Луганської області призначити ОСОБА_1 пенсію на пільгових умовах відповідно до ст. 14 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та здійснити її виплату з 10 грудня 2012 року.
Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 судові витрати у розмірі 34 грн. 41 коп. ( тридцять чотири грн. 41 коп.).
Постанову може бути оскаржено в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Антрацитівський міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня проголошення постанови, а у разі прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови - і в той же строк.
Постанова набирає законної сили після закінчення десятиденного строку на апеляційне оскарження.
Постанова надрукована у нарадчій кімнаті.
Суддя Антрацитівского
міськрайонного суду Л. П. Бабічева
Суд | Антрацитівський міськрайонний суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 21.03.2013 |
Оприлюднено | 04.04.2013 |
Номер документу | 30309999 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Антрацитівський міськрайонний суд Луганської області
Бабічева Л. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні