cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"28" березня 2013 р.Справа № 924/240/13-г
Господарський суд Хмельницької області у складі:
судді Субботіної Л.О., розглянувши матеріали справи
за позовом Публічного акціонерного товариства "Хмельницькобленерго" в особі Хмельницького міського району електромереж м. Хмельницький
до Хмельницької обласної організації партії "Християнсько-Демократичний союз" м.Хмельницький
про стягнення 2 089, 18 грн. заборгованості за спожиту електричну енергію
Представники сторін:
позивач: Докієн В.В. - представник за довіреністю №3466 від 21.12.2012р.
відповідач: не з'явився
В судовому засіданні відповідно до ч. 2 ст. 85 ГПК України проголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Суть спору : позивач звернувся до суду із позовом про стягнення з відповідача 2089, 18 грн. заборгованості за спожиту електричну енергію. В обґрунтування позовних вимог посилається на неналежне виконання відповідачем умов договору № 3179 про постачання електричної енергії юридичним та фізичним особам-суб'єктам підприємницької діяльності від 23.02.2006р., укладеного між сторонами. Зазначає, що в період з 18 березня 2011р. по 11 липня 2012р. відповідачем спожито 1839 кВт.год на суму 2089,18 грн. Вартість спожитої електричної енергії відповідачем не оплачена, останній звільнив займане приміщення, не повідомивши про це енергопостачальну організацію, чим порушив пп.2.2.9 договору. В зв'язку з такими обставинами позивач звернувся до суду із даним позовом.
Представник позивача в судове засідання з'явився, позовні вимоги підтримав у повному обсязі, вважає їх правомірними та обґрунтованими.
Відповідач в судове засідання не з'явився, витребуваних судом доказів не подав, про причини неявки не повідомив. Судом враховується, що відповідно до ст. 64 ГПК України із змінами, внесеними згідно Закону України „Про судоустрій та статус суддів" від 07.07.2010р. №2453-VІ, які вступили в дію 30.07.2010р., ухвали надсилаються сторонам за адресою місцезнаходження (місця проживання) сторін, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. У разі відсутності сторін за такою адресою, вважається, що ухвала вручена їм належним чином. Аналогічна позиція викладена в п.п. 3.9.1. Постанови Пленуму ВГСУ №18 від 26.12.11р. „Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції".
Ухвали суду від 22.02.2013р., 05.03.2013р. надсилались відповідачу за адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Таким чином, відповідач був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, проте, повноважних представників в судове засідання не направив, відзиву на позовну заяву та письмових пояснень по суті позовних вимог не подав.
Тому суд приходить до висновку про можливість розгляду справи за наявними в ній матеріалами відповідно до ст. 75 ГПК України.
Розглядом матеріалів справи встановлено наступне:
23.02.2006 року між ВАТ ЕК „Хмельницькобленерго" в особі Хмельницького міського РЕМ (далі - Постачальник) та Хмельницькою обласною організацією партії „Християнсько-Демократичний союз" (далі - Споживач) було укладено договір № 3179 про постачання електричної енергії юридичним та фізичним особам - суб'єктам підприємницької діяльності (далі - договір), згідно п. 1.1 якого постачальник електричної енергії здійснює передачу та постачання електричної енергії споживачу, а споживач оплачує постачальнику спожиту електроенергію та здійснює інші платежі згідно з умовами договору та додатками до договору, що є невід'ємними частинами.
Пунктами 2.2.3, 2.2.4 договору визначено, що споживач зобов'язується вести облік використаної електроенергії, знімати та подавати постачальнику покази розрахункових лічильників за встановленою формою та згідно „ Графіка передачі показів лічильників"; оплачувати постачальнику вартість спожитої електричної енергії згідно з умовами даного договору.
Відповідно до п. 8.1 договору розрахунковий період споживання та оплати за електроенергію визначається календарним місяцем. Споживач здійснює повну поточну оплату вартості обсягу електричної енергії згідно додатку №1 з врахуванням очікуваного споживання електроенергії за розрахунковий період до 10 числа розрахункового періоду 100% від договірної величини споживання електричної енергії розрахункового періоду. Остаточний розрахунок за електроенергію проводиться при оплаті першого платіжного доручення у наступному розрахунковому періоді на підставі одержаного рахунку. Тривалість періоду для оплати отриманого рахунку не повинна перевищувати 3 операційних дні з дня отримання рахунку.
Даний договір вважається чинним з моменту підписання його сторонами і діє до 31.12.2006 року. Цей договір вважається щорічно продовженим, якщо за місяць до закінчення строку не поступить письмова заява однієї з сторін про відмову від цього договору або про перегляд його умов (п. 11.3 договору).
Договір підписано представниками сторін та скріплено їх печатками.
Заяв про припинення дії договору № 3179 від 23.02.2006р. або зміни його умов не надходило.
Для обліку електричної енергії у приміщенні відповідача (щит) встановлено лічильник типу СО-ЭЭ6706 № 079692505 (додаток № 2 до договору).
Позивач, на виконання своїх договірних зобов'язань, постачав відповідачу електроенергію. Згідно останнього рапорту про відпуск електроенергії, що був зданий відповідачем 24.01.2011р., останні покази лічильника становили 4787. З лютого 2011р. відповідач показників лічильника позивачу не подавав.
18.03.2011р. під час контрольного огляду засобу обліку споживача покази на лічильнику №079692505 мали значення 4886, що підтверджується актом № 1232 контрольного зняття показників лічильників.
11.07.2012р. представниками Хмельницького міського РЕМ під час контрольного огляду засобу обліку споживача покази на лічильнику №079692505 мали значення 6725, що зафіксовано в акті про порушення №А001548.
На підставі вищевказаного акту позивачем виставлено рахунок-фактуру № 3179 від 29.08.2012р. на суму 2089,18 грн.
Таким чином, в період з 18.03.2011р. по 11.07.2012р. відповідачем спожито 1839 кВт.год. електроенергії на суму 2089, 18 грн.
На момент прийняття рішення в матеріалах справи відсутні докази погашення відповідачем вказаної заборгованості в добровільному порядку.
Аналізуючи надані докази, оцінюючи їх в сукупності, судом приймається до уваги наступне:
Згідно з ч.2 п.1 ст.175 Господарського кодексу України майнові зобов'язання, які виникають між учасниками господарських відносин, регулюються Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених Господарським кодексом України.
Відповідно до ст.11 ЦК України та ст.174 ГК України господарські зобов'язання можуть виникати, зокрема, з господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать.
Приписами ст. 193 ГК України та ст.ст. 525, 526 ЦК України визначено, що зобов'язання повинні виконуватися належним чином відповідно до умов договору, вимог кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від виконання зобов'язань або їх зміна не допускається.
Відповідно до п. 1.2 Правил користування електричною енергією, затверджених постановою НКРЕ від 31.07.1996 р. № 28, договором про постачання електричної енергії є домовленість двох сторін (постачальник електричної енергії за регульованим тарифом і споживач), що є документом певної форми, який встановлює зміст та регулює правовідносини між сторонами під час продажу постачальником за регульованим тарифом електричної енергії споживачу за тарифами, які регулюються відповідно до законодавства України.
Пунктом 10.2 Правил передбачено, що споживач електричної енергії зобов'язаний користуватися електричною енергією виключно на підставі договору (договорів); оплачувати обсяг спожитої електричної енергії, а також здійснювати інші платежі відповідно до умов договору та рахунків, виставлених на підставі актів про порушення цих Правил та умов договору.
Відповідно до ст. 1 Закону України "По електроенергетику" постачання електричної енергії - господарська діяльність, пов'язана з наданням електричної енергії споживачеві за допомогою технічних засобів передачі та розподілу електричної енергії на підставі договору. Споживачами енергії є суб'єкти господарської діяльності та фізичні особи, що використовують енергію для власних потреб на підставі договору про її продаж та купівлю.
Згідно із ст. ст. 24, 26 Закону України "Про електроенергетику" електропостачальники зобов'язані забезпечувати належний стан та організацію експлуатації об'єктів електроенергетики відповідно до вимог нормативно-правових актів, нормативних документів з питань технічної експлуатації електричних станцій і мереж та енергетичного обладнання, надійне та якісне постачання (транспортування) енергії згідно з умовами ліцензій та договорів. Споживання енергії можливе лише на підставі договору з енергопостачальником. Споживач енергії зобов'язаний додержуватись вимог нормативно-технічних документів та договору про постачання енергії. Споживач енергії несе відповідальність за порушення умов договору з енергопостачальником та правил користування електричною і тепловою енергією та виконання приписів державних інспекцій з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії згідно із законодавством України.
Як вбачається з матеріалів справи, 23.02.2006 року між позивачем та відповідачем було укладено договір № 3179 про постачання електричної енергії юридичним та фізичним особам - суб'єктам підприємницької діяльності (далі - договір), згідно п. 1.1 якого позивач здійснює передачу та постачання електричної енергії відповідачу, а останній оплачує спожиту електроенергію та здійснює інші платежі згідно з умовами договору та додатками до договору, що є невід'ємними частинами.
Пунктами 2.2.3, 2.2.4 договору передбачений обов'язок відповідача вести облік використаної електроенергії, знімати та подавати постачальнику покази розрахункових лічильників за встановленою формою та згідно „ Графіка передачі показів лічильників"; оплачувати постачальнику вартість спожитої електричної енергії згідно з умовами даного договору.
Відповідно до п. 8.1 договору розрахунковий період споживання та оплати за електроенергію визначається календарним місяцем. Споживач здійснює повну поточну оплату вартості обсягу електричної енергії згідно додатку №1 з врахуванням очікуваного споживання електроенергії за розрахунковий період до 10 числа розрахункового періоду 100% від договірної величини споживання електричної енергії розрахункового періоду. Остаточний розрахунок за електроенергію проводиться при оплаті першого платіжного доручення у наступному розрахунковому періоді на підставі одержаного рахунку. Тривалість періоду для оплати отриманого рахунку не повинна перевищувати 3 операційних дні з дня отримання рахунку.
Позивач, на виконання своїх договірних зобов'язань, постачав відповідачу електроенергію. В період з 18.03.2011р. по 11.07.2012р. відповідачем було спожито 1839 кВт.год. електроенергії на суму 2089, 18 грн., що підтверджується актом № 1232 контрольного зняття показників лічильників від 18.03.2011р., актом про порушення №А001548 від 11.07.2012р. та рахунком-фактурою № 3179 від 29.08.2012р.
Згідно ч. 1 ст. 530 ЦК України якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Приписами ст. 629 ЦК України визначено, що договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом (ст. 612 ЦК України).
Невиконання зобов'язання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання) стаття 610 ЦК України визначає як порушення зобов'язання.
Відповідачем не подано в матеріали справи доказів проведення оплати за спожиту електроенергію, тому суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, підтверджуються наявними в матеріалах справи доказами та підлягають задоволенню.
Судові витрати по справі покладаються на відповідача у відповідності до вимог ст. ст. 44, 49 ГПК України.
Керуючись ст.ст. 1, 2, 12, 32-34, 44, 49, 82-84, 115, 116 Господарського процесуального кодексу України, суд -
В И Р І Ш И В:
Позов Публічного акціонерного товариства "Хмельницькобленерго" в особі Хмельницького міського району електромереж м. Хмельницький до Хмельницької обласної організації партії "Християнсько-Демократичний союз" м.Хмельницький про стягнення 2 089, 18 грн. заборгованості за спожиту електричну енергію задовольнити.
Стягнути з Хмельницької обласної організації партії "Християнсько-Демократичний союз" (м.Хмельницький, вул. Толстого, 5, код 26293608) на користь Публічного акціонерного товариства "Хмельницькобленерго" в особі Хмельницького міського району електромереж (м. Хмельницький, вул. Свободи, 57/2, код 22764703) 2 089, 18 грн. (дві тисячі вісімдесят дев'ять гривень 18 коп.) заборгованості за спожиту електричну енергію, 1 720,50 грн. (одна тисяча сімсот двадцять гривень 50 коп.) судового збору.
Видати наказ.
Повне рішення складено 29.03.2013р.
Суддя Л.О. Субботіна
Віддрук. 3 прим. :
1 - до справи,
2 - позивачу;
3 - відповідачу (29000, м. Хмельницький, вул. Толстого, 5) - з повідомленням.
Суд | Господарський суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 28.03.2013 |
Оприлюднено | 03.04.2013 |
Номер документу | 30347280 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Хмельницької області
Субботіна Л.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні