Ухвала
від 19.03.2013 по справі 1570/3840/2012
ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

----------------------

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

19 березня 2013 р.Справа № 1570/3840/2012

Категорія: 8.2.1 Головуючий в 1 інстанції: Токмілова Л. М.

Судова колегія Одеського апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого - Бітова А.І.

суддів - Милосердного М.М.

- Ступакової І.Г.

в зв'язку з неприбуттям учасників процесу в судове засідання справа розглянута згідно п.2 ч.1 ст. 197 КАС України,

розглянувши в порядку письмового провадження в місті Одесі адміністративну справу за апеляційною скаргою Державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси Одеської області Державної податкової служби на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 05 листопада 2012 року у справі за адміністративним позовом приватного підприємства "Агро-Фірма "Полєвік" до Державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси Одеської області про скасування податкового повідомлення-рішення,

В С Т А Н О В И Л А :

У червні 2012 року приватне підприємство (далі ПП) "Агро-Фірма "Полєвік" звернулося до суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси, у теперішній час Державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси Одеської області (далі ДПІ у Приморському районі м. Одеси), про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0004412210 від 12 червня 2012 року в частині збільшення позивачу суми грошового зобов'язання по податку на додану вартість (далі ПДВ) в сумі 384 009 грн. та застосування штрафної санкції в сумі 96 002 грн.

Обґрунтовуючи свої вимоги, позивач вказував, що за результатами планової виїзної перевірки відповідач прийняв податкове повідомлення-рішення №0004412210 від 12 червня 2012 року щодо збільшення суми грошового зобов'язання по ПДВ на 508 304 грн. та застосування штрафної санкції в сумі 124 785 грн.

Це повідомлення-рішення частково мотивовано висновками відповідача про нікчемність правочинів, укладених ПП "Агро-Фірма "Полєвік" з ПП "ТПК "Аркадія". На думку позивача, у вказаній частині податкове повідомлення-рішення є протиправним, оскільки угоди, укладені ним з ПП "ТПК "Аркадія" були фактично виконані.

Відповідач позов не визнав, вказуючи, що перевіркою встановлено недійсність правочинів між ПП "Агро-Фірма "Полєвік" та ПП "ТПК "Аркадія", оскільки останнього визнано банкрутом за рішенням суду №7/573-10-5462 від 22 березня 2011 року та знято з обліку як платника податків.

Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 05 листопада 2012 року визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення ДПІ у Приморському районі м. Одеси №0004412210 від 12 червня 2012 року в частині збільшення ПП "Агро-Фірма "Полєвік" суми грошового зобов'язання по ПДВ в сумі 384 009 грн. та застосовано штрафну санкцію в сумі 96 002 грн.

В апеляційній скарзі ДПІ у Приморському районі м. Одеси ставиться питання про скасування судового рішення в зв'язку з тим, що воно постановлено з порушенням норм матеріального та процесуального права, а також що у зв'язку з тим, що висновки суду не відповідають обставинам справи.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши доповідача, доводи апеляційної скарги ДПІ у Приморському районі м. Одеси, перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення в межах позовних вимог і доводів апеляційної скарги, судова колегія вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, з таких підстав.

Судом першої інстанції встановлені наступні обставини справи.

За результатами планової виїзної перевірки ДПІ у Приморському районі м. Одеси Одеської області ДПС складено акт від 28 травня 2012 року №2098/22-1/35118982 про планову виїзну перевірку ПП "Агро-Фірма "Полєвік" з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01 липня 2010 року по 31 грудня 2011 року.

У висновках вказаного акту, зокрема, зазначено про порушення позивачем вимог пп.7.2.6 п.7.2, пп.7.4.1, 7.4.5 п.7.4 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість", пп.192.1.1 п.192.1 ст. 192, п.198.6 ст. 198, п.201.10 ст. 201 ПК України, в зв'язку із чим встановлено заниження позивачем ПДВ у загальній сумі 508 304 грн.

На підставі вищевказаного акту перевірки прийнято податкове повідомлення-рішення №0004412210 від 12 червня 2012 року, яким позивачу збільшено суму грошового зобов'язання по ПДВ в сумі 508 304 грн. та застосовано штрафну санкцію в сумі 124 785 грн.

Позивач у перевіряємому періоді здійснював господарські операції з ПП "ТПК "Аркадія", а саме: 01 серпня 2010 року уклав договір поставки сільгосппродукції №01/08-10 та додаткові угоди до нього №№1, 2 від 31 серпня 2010 року. Виконання умов вищезазначеного договору підтверджується видатковими накладними, які мають всі необхідні реквізити, що передбачені Законом України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні".

Факт поставки товару підтверджується товарно-транспортними накладними, складськими квитанціями на зерно та реєстрами накладних на прийняте зерно з визначення якості по середньодобовому зразку.

Факт сплати коштів за товар підтверджується копіями квитанцій до прибуткового касового ордеру, які наявні в матеріалах справи.

Вирішуючи справу, суд першої інстанції виходив з того, що доводи податкового органу про визнання ПП "ТПК "Аркадія" банкрутом за рішенням суду від 22 березня 2011 року та зняття з обліку як платника податків, які покладені в обґрунтування правомірності тій частини рішення, що оскаржується, не можуть бути прийняті до уваги, оскільки договір, укладений між позивачем та ПП "ТПК "Аркадія", було виконано сторонами в серпні 2010 року, тобто до визнання ПП "ТПК "Аркадія" банкрутом та під час знаходження останнього на обліку як платника ПДВ.

Судова колегія вважає ці висновки суду першої інстанції правильними і такими, що відповідають вимогам ст.ст. 2, 7, 10, 11, 70, 71, 72 КАС України, ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" (який втратив чинність, але регулював спірні правовідносини на час їх виникнення).

В апеляційній скарзі ДПІ у Приморському районі м. Одеси вказується, що в ході перевірки було встановлено відхилення між сумами податкових зобов'язань та податкового кредиту ПП "АФ "Полєвік" та його контрагента ПП "ТПК "Аркадія". Також, ПП "ТПК Аркадія" визнано банкрутом постановою господарського суду Одеської області від 22 березня 2011 року, справа №7/573-10-5462 та знято з обліку як платник податків. Наведені обставини, на думку апелянта, підтверджують правомірність оскаржуваного рішення.

Судова колегія не приймає до уваги ці доводи апелянта, виходячи з наступного.

Згідно з п.п.7.4, 7.5 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" слідує, що податковий кредит звітного періоду складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку, протягом такого звітного періоду у зв'язку з:

- придбанням або виготовленням товарів (послуг) з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку;

- придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів з метою подальшого використання у виробництві та/або поставці товарів (послуг) для оподатковуваних операцій у межах господарської діяльності платника податку.

Датою виникнення права платника податку на податковий кредит вважається дата здійснення першої з подій:

- або дата списання коштів з банківського рахунку платника податку в оплату товарів (робіт, послуг), дата виписки відповідного рахунку (товарного чека) - в разі розрахунків з використанням кредитних дебетових карток або комерційних чеків;

- або дата отримання податкової накладної, що засвідчує факт придбання платником податку товарів (робіт, послуг).

Не підлягають включенню до складу податкового кредиту суми сплаченого (нарахованого) податку у зв'язку з придбанням товарів (послуг), не підтверджені податковими накладними чи митними деклараціями (іншими подібними документами згідно з підпунктом 7.2.6 цього пункту).

Також, відповідно до п.7.2 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість", право на нарахування податку та складання податкових накладних надається виключно особам, зареєстрованим як платники податку у порядку, передбаченому ст. 9 цього Закону.

Згідно п.9.8 ст. 9 цього Закону, реєстрація платника податку діє до дати її анулювання.

З матеріалів справи вбачається, що господарські операції між позивачем та ПП "ТПК "Аркадія" завершились у серпні 2010 року. У цей час ПП "ТПК "Аркадія" знаходилось у Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України та було зареєстровано платником ПДВ в податковому органі з присвоєнням індивідуального податкового номеру.

Факт поставки товару підтверджується відповідними первинними документами, а також товарно-транспортними накладними, складськими квитанціями на зерно та реєстрами накладних на прийняте зерно з визначення якості по середньодобовому зразку, квитанціями про оплату.

Таким чином, позивач формував свій податковий кредит з дотриманням вищенаведених норм Закону України "Про податок на додану вартість", а визнання банкрутом та зняття з обліку ПП "ТПК "Аркадія", яке відбулося лише у березні 2011 року, не впливає на обставини взаємовідносин цього підприємства з позивачем.

Також, судова колегія акцентує увагу, що невиконання ПП "ТПК "Аркадія" своїх зобов'язань по декларуванню ПДВ та сплаті його до бюджету за господарськими операціями з позивачем не є підставою для позбавлення останнього права на податковий кредит, оскільки платник податків не може нести відповідальність за неналежне виконання контрагентом своїх податкових зобов'язань, що було вірно встановлено судом першої інстанції.

За таких обставин, висновки суду першої інстанції про необхідність задоволення позовних вимог є правильними.

Враховуючи все вищевикладене, судова колегія вважає, що суд першої інстанції порушень матеріального і процесуального права при вирішенні справи не допустив, а наведені в скарзі доводи правильність висновків суду не спростовують, відповідно, апеляційна скарга задоволенню не підлягає.

Керуючись ст.ст. 195, 197; п.1 ч.1 ст. 198; ст. 200; п.1 ч.1 ст. 205; ст. 206; ч.5 ст. 254 КАС України, судова колегія, -

У Х В А Л И Л А :

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси Одеської області Державної податкової служби залишити без задоволення, а постанову Одеського окружного адміністративного суду від 05 листопада 2012 року залишити без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які брали участь у справі, може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого Адміністративного Суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.

Головуючий:

Суддя:

Суддя:

СудОдеський апеляційний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення19.03.2013
Оприлюднено04.04.2013
Номер документу30380350
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —1570/3840/2012

Ухвала від 19.03.2013

Адміністративне

Одеський апеляційний адміністративний суд

Бітов А.І.

Ухвала від 09.01.2013

Адміністративне

Одеський апеляційний адміністративний суд

Бітов А.І.

Постанова від 09.11.2012

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Токмілова Л. М.

Ухвала від 20.06.2012

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Токмілова Л. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні