Постанова
від 01.04.2013 по справі 815/1652/13-а
ОДЕСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 815/1652/13

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 березня 2013 року о 11.49 год. м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді: Юхтенко Л.Р.

при секретарі судового засідання: Каракаш Ю.І.

за участю сторін:

від позивача, представник - Степаненко С.О., за довіреністю

від відповідача, представник - не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Одеського окружного адміністративного суду адміністративну справу за адміністративним позовом Ізмаїльської об'єднаної державної податкової інспекції Одеської області Державної податкової служби до Приватного сільськогосподарського підприємства «Агро-трейд 2001» про стягнення заборгованості з земельного податку з юридичних осіб у розмірі 16982,35 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

До суду 05 березня 2013 року звернулася Ізмаїльська об'єднана державна податкова інспекція Одеської області Державної податкової служби з адміністративним позовом до Приватного сільськогосподарського підприємства «Агро-трейд 2001» про стягнення заборгованості з земельного податку з юридичних осіб у розмірі 16982,35 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що станом на 20.02.2013 року за Сільськогосподарським підприємством «Агро-трейд 2001» наявна непогашена перед бюджетом заборгованість по земельному податку з юридичних осіб у загальному розмірі 16982,35 грн., яку відповідач у строки встановлені чинним законодавством самостійно не сплатив, що стало підставою звернення позивача до суду з позовом про її стягнення у судовому порядку.

Представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі та просив суд їх задовольнити з підстав викладених у позовній заяві.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, заперечення на позов не надав, про день, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином та завчасно, що підтверджується поштовим повідомленням про вручення судової повістки.

Відповідно до ч. 6 ст. 71 КАС України, якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.

Вивчивши матеріали справи, а також обставини, якими обґрунтовуються вимоги, докази, якими вони підтверджуються, судом встановлено наступне.

Сільськогосподарське підприємство «Агро-трейд 2001» має статус юридичної особи та як платник податків перебуває на обліку в Ізмаїльській об'єднаній державній податковій інспекції Одеської області Державної податкової служби, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків (а.с.12).

Судом встановлено, що станом на 20.02.2013 року за Сільськогосподарським підприємством «Агро-трейд 2001» наявна непогашена перед бюджетом заборгованість по земельному податку з юридичних осіб у розмірі 16982,35 грн. Зазначена заборгованість складається із заборгованості самостійно нарахованої орендної плати відповідно до декларацій від 20.02.2012 року за №№ 2631 та 2632 в сумі 4992, 22 грн., нарахованої пені в сумі 56, 28 грн. та штрафних санкцій за порушення термінів сплати самостійно визначеного грошового зобов'язання, що було виявлено в ході проведення фахівцями Ізмаїльської ОДПІ Одеської області ДПС перевірок підприємства, за результатами яких були складені акти перевірок №1233/1503/31580111 від 05.09.2012 року та №2037/1503/31580111 від 19.12.2012 року, та прийняті відповідні податкові повідомлення-рішення (а.с.25-26), які належним чином отримані директором підприємства відповідача.

Ізмаїльською ОДПІ Одеської області ДПС була сформована та направлена на адресу відповідача податкова вимога №10 від 06.06.2012 року (а.с.18), яка належним чином отримана представником Сільськогосподарського підприємства «Агро-трейд 2001» 14 червня 2012 року, але у строки встановленні чинним законодавством самостійно погашена не була.

Також, наявність заборгованості відповідача перед ДПІ підтверджується даними облікової картки платника податку (а.с.7-8).

Проаналізувавши положення чинного законодавства, що регулює спірні правовідносини, враховуючи обставини справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню повністю з наступних підстав.

Відповідно до статті 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно з п.п.15.1 ст.15 Податкового кодексу України, платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.

Підпунктами 16.1.4 ч. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України передбачено, що платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Згідно з п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до п. 286.2 ст. 286 Податкового кодексу України, платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

Пунктом 287.4 ст. 287 Податкового кодексу України передбачено, що податкове зобов'язання з плати за землю, визначене у новій звітній податковій декларації, у тому числі за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Пунктом 54.1 ст. 54 Податкового кодексу України передбачено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Відповідно до п. 126.1. ст. 126 Податкового кодексу України, у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання та/або авансових внесків з податку на прибуток підприємств протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Відповідно до п. п. 59.1, 59.3, ст. 59 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.

Як вбачається з матеріалів справи, позивачем надсилалися на адресу відповідача в порядку встановленому п.п. 59.1, 59.3, ст. 59 Податкового кодексу України податкова вимога, яка належним чином була отримана відповідачем (а.с. 18), доказів оскарження зазначеної вимоги та податкових повідомлень - рішень в адміністративному або судовому порядку або сплати податкового боргу, суду не надано.

Відповідно до пп. 4.1.175 п.14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, податковий борг - це сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Згідно з п. 102.4. ст. 102 Податкового кодексу України, у разі якщо грошове зобов'язання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або визначення боргу безнадійним.

Підпунктом 14.1.137 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, орган стягнення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.

Відповідно підпункту 20.1.18 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Пунктом 41.5 статті 41 Податкового кодексу України, органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.

Пунктом 95.3 ст.95 Податкового кодексу України передбачено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно з ч.1 ст.69 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

В зв'язку з чим, суд дійшов висновку, що позивач довів суду обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та надав необхідні докази, в підтвердження своїх позовних вимог.

З урахуванням встановлених у судовому засіданні фактів, оцінюючи надані представником позивача у справі докази у сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, такими, які підтверджені доказами та відповідають чинному законодавству України, а отже сума заборгованості по земельному податку з юридичних осіб, загальний розмір якої становить 16982,35 грн. має бути стягнута на користь Державного бюджету України в судовому порядку.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутністю витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір), згідно з ч. 2, 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.

На підставі викладеного, відповідно до положень Податкового кодексу України та керуючись ст. ст. 2,4, 69,71, 94,158,160, 162, 163, 167, 254 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Ізмаїльської об'єднаної державної податкової інспекції Одеської області Державної податкової служби до Приватного сільськогосподарського підприємства «Агро-трейд 2001» про стягнення заборгованості з земельного податку з юридичних осіб у розмірі 16982,35 грн. - задовольнити повністю.

Стягнути заборгованість зі сплати земельного податку з юридичних осіб на загальну суму 16982,35 грн. (шістнадцять тисяч дев'ятсот вісімдесят дві гривні 35 копійок) з яких: по Суворівській сільській раді в сумі 16461,99 грн.(шістнадцять тисяч чотириста шістдесят одну гривню 99 копійок) на рахунок №33218812700215, код платежу 13050200, одержувач - 37977316 УДКСУ в Ізмаїльському районі Одеської області, банк одержувача - ГУ ДКСУ в Одеській області м. Одеса, МФО 828011, код ЄДРПОУ 23214695, по Суворівській сільській раді в сумі 520, 36 грн. (п'ятсот двадцять гривень 36 копійок) на рахунок №33213812700221, код платежу 13050200, одержувач - 37977316 УДКСУ в Ізмаїльському районі Одеської області, банк одержувача - ГУ ДКСУ в Одеській області м. Одеса, МФО 828011, код ЄДРПОУ 23214695 з розрахункових рахунків відкритих Приватним сільськогосподарським підприємством «Агро-трейд 2001» (код ЄДРПОУ 31580111, 68650, Одеська область, Ізмаїльський район, с. Кирнички, вул. Котовського, 91 - А) у банках, що обслуговують такого платника податків.

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції в порядку та строки, передбачені ст. 186 КАС України.

Постанова набирає законної сили в порядку та строки, передбачені ст. 254 КАС України.

Повний текст постанови складений та підписаний 01 квітня 2013 року.

Суддя Л.Р. Юхтенко

01 квітня 2013 року

.

СудОдеський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення01.04.2013
Оприлюднено04.04.2013
Номер документу30399726
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —815/1652/13-а

Ухвала від 06.03.2013

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Юхтенко Л.Р.

Постанова від 01.04.2013

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Юхтенко Л.Р.

Ухвала від 06.03.2013

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Юхтенко Л.Р.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні