7/111-08
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
26.02.09 Справа №7/111-08.
Господарський суд Сумської області у складі: головуючого- судді Гордієнка М.І., розглянувши матеріали справи № 7/111-08, порушеної за заявою кредитора –Управління Пенсійного фонду України в Сумському районі до боржника –Приватного підприємства “Олександр” (42343, Сумська область, Сумський район, с. Сад, вул. 60 років Жовтня, 2/18; ід. код 31917157) про визнання банкрутом,
за участю:
представників кредитора- Шевченка Д.О., Черняєвої Н.С.
представника арбітражного керуючого Підгорного В.М.- Гученко Н.В.
В С Т А Н О В И В :
Постановою Господарського суду Сумської області №7/111-08 від 14.04.2008р. боржника- ПП «Олександр» визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Підгорного В.М.
Постановою Вищого господарського суду України від 16 грудня 2008 року скасовано постанову Господарського суду Сумської області №7/111-08 від 14.04.2008р. з мотивів відсутності підстав у суду першої інстанції для визнання боржника банкрутом в порядку ст.52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” та справу передано на розгляд до Господарського суду Сумської області.
Ухвалою Господарського суду Сумської області від 13.02.2009р. було зобов»язано кредитора- Управління Пенсійного фонду України в Сумському районі надати суду докази того, що керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також інші докази, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника.
Кредитор вказує на відсутність боржника за місцезнаходженням та неведення ним діяльності, що є на його думку, підставою для визнання боржника банкрутом в порядку ст.52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Відповідно до ч.1 ст.52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” у разі якщо громадянин - підприємець –боржник або керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням або у разі ненадання боржником протягом року до органів ДПА податкової звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана незалежно від розміру вимог кредитора та строку виконання зобов”язань.
Відповідно до ст. 17 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців” в Єдиному державному реєстрі містяться відомості про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням, про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу, а також відомості про зарезервовані найменування юридичних осіб.
Відповідно до вимог частин 1, 3 ст. 18 названого Закону якщо відомості які підлягають внесенню до державного реєстру були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін. Якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру не були до нього внесені вони не можуть бути використані в спорі з третьою особою.
Названий Закон також визначає порядок внесення до Єдиного державного реєстру записів про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням, які здійснюються державним реєстратором (п.7 ст.19 Закону). Виходячи з вимог ч.2 ст. 34 ГПК України обставини справи які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Відповідно до абзацу 5 ст.1 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців”місцезнаходження юридичної особи- адреса органу або особи яка відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені (виконавчий орган).
Єдиним належним доказом відсутності керівних органів боржника за місцезнаходженням є наявність такого запису в Єдиному державному реєстрі.
Всупереч вимогам закону заявник такого доказу суду не подав.
Крім того, кредитор вказує на наявність ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, а саме те, що боржник звітував до органів пенсійного фонду та податкової служби про відсутність доходів та про ненарахування заробітної плати та страхових внесків відповідно, що не може служити доказом відсутності його підприємницької діяльності.
З матеріалів справи (касаційна скарга а.с.76-а.с.78) вбачається, що боржник має намір продовжувати свою діяльність і припиняти її не бажає.
Враховуючи вищевказане, суд не вбачає підстав для визнання боржника банкрутом в порядку ст.52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, тому провадження у справі підлягає припиненню.
Керуючись ст.ст. 80, 86 Господарського процесуального кодексу України, ст.52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” суд-
У Х В А Л И В :
1. Провадження у справі №7/111-08 про банкрутство Приватного підприємства “Олександр” - припинити.
2. Копію даної ухвали надіслати кредитору, боржнику, арбітражному керуючому Підгорному В.М., державному реєстратору.
СУДДЯ М.І.ГОРДІЄНКО
Суд | Господарський суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 26.02.2009 |
Оприлюднено | 03.03.2009 |
Номер документу | 3041118 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Сумської області
Рижков М.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні