Рішення
від 10.02.2009 по справі 35/430-08
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

35/430-08

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,  

тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"10" лютого 2009 р.                                                            Справа № 35/430-08

вх. № 8149/5-35

Суддя господарського суду  

при секретарі судового засідання

за участю представників сторін:

позивача - не з`явився  відповідача - не з`явився

розглянувши справу за позовом ЗАТ "Нафтагазпромпроектсервіс", смт. Червоний Донець  

до  ТОВ "Харківспецбуд", м. Харків  

про спонукання виконати зобов'язання за договором

ВСТАНОВИВ:

          Позивач (Закрите акціонерне товариство „Нафтагазпромпроектсервіс”) звернувся до господарського суду Харківської області з позовом спонукати відповідача (Товариство з обмеженою відповідальністю „Харківспецбуд”) виконати зобов`язання по договору №05/03 від 05.03.2007р., а саме зобов`язати відповідача підписати акт на генпідрядні послуги за травень 2008 року на суму 16046,40 грн., передати позивачу всю виконавчу документацію стосовно об`єкта, передати разовм з результатами робіт інформаційю щодо експлуатації об`єкта та здійснити передання – прийняття робіт по договору та повернути об`єкт, а також стягнути витрати по сплаті держмита та за інформаційно – технічне забезпечення судового процесу.

Свої позовні вимоги позивач обгрунтовує тим, що між сторонами 05.03.2007р. було укладено договір будівельного субпідряду №05/03, відповідно до якого позивач доручив відповідачу побудувати два восьмиквартирних будинків №1,2 в кварталі №2 в смт. Червоний Донець Балакліївського району Харківської області. В порушення умов договору відповідачем не було виконано свої зобов`язання за договором, а саме не здійсненно роботи на спірному об`єкті та не повернуто даний об`єкт, з урахуванням чого позивач просить суд виконати свої зобов`язання за спірним договором.

          У відзиві на позову заяву відповідач наголошує на чинність спірного договору та на встановлення сторонами звичаєвого правила поведінки щодо сплати та підписання акту на ген підрядні послуги за травень 2008 року після сплати позивачем за виконані підрядні послуги коштів.

          12 січня 2009 року через канцелярію суду надійшла заява про зміну позовних вимог, відповідно до якої позивачем було роз`яснено позовні вимоги, а саме він просить суд зобов`язати відповідача підписати акт на генпідрядні послуги за травень 2008 року на суму 16046,40 грн., передати позивачу всю виконавчу документацію стосовно об`єкта, а саме документи, що свідчать про відповідність матеріалів, конструкцій і виробів, які використані під час виконання будівельно – монтажних робіт, акти на приховані будівельно – монтажні роботи та акти про прийняття відповідних конструкцій, журнали виконання робіт, авторського нагляду, матеріали перевірок органами державного нагляду в процесі будівництва, здійснити передання – прийняття робіт по договору та повернути об`єкт – восьмиквартирний будинок №1 в кварталі №2 в смт. Червоний Донець Балакліївського району Харківської області.

          Суд, розглянувши дані уточнення прийняв їх до розгляду.

В судовому засіданні 02.02.2009р. було оголошено перерву до 10.02.2009р. о 10:30 для виготовлення повного тексту рішення.

Представники сторін у призначене судове засідання не з`явились, про час та місце слухання справи були повідомлені належним чином.

          Враховуючи те, що норми ст.38 ГПК України щодо обов'язку господарського суду витребувати у сторін документи і матеріали, необхідні для вирішення спору, кореспондуються з диспозитивним правом сторін подавати докази,а п. 4 ч. 3 ст. 129 Конституції України визначає одним з принципів судочинства свободу в наданні сторонами суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, суд вважає, що господарським судом в межах наданих ним повноважень створені належні умови для надання сторонами доказів та здійснені всі необхідні дії щодо витребування додаткових доказів, а також вважає за можливе розгляд справи за позовною заявою позивача за наявними у справі матеріалами і документами.

Розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення представників сторін, перевіривши наявні у справі матеріали на предмет їх юридичної оцінки, дослідивши докази у їх сукупності, судом встановлено наступне, що між позивачем та відповідачем 05.03.2007р. було укладено договір будівельного субпідряду №05/03, відповідно до п.1.1. якого позивач доручає, а відповідач зобов`язується на свій ризик, своїми силами, а також необхідними матеріалами побудувати за завданням позивача відповідно до проектно – кошторисної документації, умов договору та здати у встановлений строк роботи, а позивач зобов`язується прийняти й оплатити закінчені будівництвом такі роботи. Згідно п.1.3. спірного договору найменування та місцезнаходження об`єкту: два 8-ми квартирних будинки №1, №2 в смт. Червоний Донець Балакліївського району Харківської області. Сторонами було узгоджено ціну робіт – 1467850,44 грн.

Відповідно до п.7.2. спірного договору послуга генпідрядника за домовленістю сторін – 10% від суми договору 146785,04 грн., у тому числі ПДВ (20%) – 24464,17 грн., платіж здійснюється на підставі підписаного акту на генпідрядні послуги.

Як вбачається із матеріалів справи, позивачем було надіслано відповідачу довідку про вартість виконаних підрядних робіт за травень 2008р. та акт №10/ГП приймання виконаних підрядних робіт за травень 2008р. для підписання.

Судом встановлено, що позивач листом за №3-07 від 07.10.2008р. просив відповідача підписати  та повернути вищенаведені довідку та акт.

Окрім того, позивачем було направлено вимогу щодо виконання умов договору про підписання актів генпідряду та повернення об`єкта в порядку ч.2 ст.530 ЦК України, відповідно до якої, у зв`зку з припиненням з боку відповідача виконання робіт по договору протягом тривалого терміну, а саме з січня 2008 року, позивач пропонував повернути та здійснити належним чином до норм укладеної угоди, а саме згідно з п.6.1 та п.5.2.14. прийом – передачу об`єкта разом з інформацією щодо його експлуатації.

Відповідно до п.7.5. Договору проміжні платежі генпідрядник здійснює на підставі підписаних актів приймання виконаних робіт (ф. №КБ-2В) і довідки про вартість виконаних робіт та витрат (ф. №КБ-3) складаються субпідрядником щомісячно по мірі готовності окремих робіт та надаються генпідряднику на підпис не пізніше 25 числа звітного місяця.

Посилання відповідача на встановлення звичаєвого правила поведінки щодо оплати послуг судом не приймається до уваги, оскільки п.7.5. Договору встановлено обов`язок надавати відповідачем акту приймання виконаних робіт.

Відповідно до п.5.2.16 спірного договору субпідрядник – відповідач виконує інші зобов`язання, передбачені договором, зокрема п.7.5. Договору, яким передбачено складання та підписання актів приймання виконаних робіт (ф. КБ-2В) та довідки про вартість виконаних робіт та витрат (ф. №КБ-3), тому суд приходить до висновку, що у відповідача виник обов`язок відписати надані позивачем довідку про вартість виконаних підрядних робіт за травень 2008р. та акт №10/ГП приймання виконаних підрядних робіт за травень 2008р., з урахуванням чого вимога в цій частині підлягає задоволенню.

Відповідно до п.5.2.10. Договору відповідач зобов`язаний забезпечити повне, якісне і своєчасне ведення виконавчої документації, визначати осіб, відповідальних за її ведення.

Статтею 851 Цивільного кодексу України встановлено, що підрядник   зобов'язаний   передати  замовникові  разом  з результатом  роботи  інформацію  щодо  експлуатації   або   іншого використання   предмета  договору  підряду,  якщо  це  передбачено договором або якщо без такої  інформації  використання  результату роботи для цілей, визначених договором, є неможливим.

Згідно п.5.2.14 Договору відповідач зобов`язаний передати разом з результатом робіт інформацію щодо експлуатації об`єкту.

          Стаття 525 ЦК України встановлює, що одностороння відмова від зобов'язання  або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до п.6.9. спірного Договору відповідач при закінченні будівництва, розірванні або анулюванні договору разом з підписанням акту здачі – приймання об`єкта зобов`язаний надати позивачу звіт про використання матеріалу, а також передати проектно – кошторисну та виконавчої документацію та креслення до цього договору.

Відповідно до п.31 Постанови Кабінету Міністрів України від 01.08.2005р. за №668 „Про затвердження Загальних умов укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві” підрядник зобов`язаний подати замовнику звіт про використання матеріальних  ресурсів та повернути їх залишок у разі,  коли забезпечення виконання робіт матеріальними  ресурсами  повністю   або   частково   здійснюється замовником та забезпечити ведення та  передачу  замовнику  в  установленому порядку документів про виконання договору підряду.

Відповідач вказує на чинність спірного договору, однак дана обставина спростовується наступним.

Як вбачається із додаткової угоди №1 до договору будівельного субпідряду №05/03 від 05.03.2007р. сторони визначили строк виконання робіт – до 01.06.2008р. та встановили момент закінчення зобов`язань за договором – 01.06.2008р.

При таких обставинах, суд приходить до висновку, що договір №05/03 від 05.03.2007р. закінчив свою дію 01.06.2008р., однак відповідач, всупереч положенням п.п. 5.2.12, 5.2.14, 6.1, 7.5, свої зобов`язання після закінчення дії договору не виконав, а саме не підписав спірний акт, не передав виконавчу документацію та не здійснив передання – прийняття робіт та не повернув об`єкт – восьмиквартирний будинок №1 в кварталі №2 в смт. Червоний Донець Балакліївського району Харківської області.

Враховуючи викладене, а також те, що відповідно до ст. 526 ЦК України, ст. ст. 193, 198 ГК України, зобов'язання повинні виконуватись належним чином і у встановлений строк відповідно до умов і порядку укладеного між сторонами договору та згідно з вимогами закону, суд визнає вимогу позивача щодо спонукання відповідача виконати зобов`язання за договором №05/03 від 05.03.2007р., а саме зобов`язати відповідача підписати акт на генпідрядні послуги за травень 2008 року на суму 16046,40 грн., передати позивачу всю виконавчу документацію стосовно об`єкта, а саме документи, що свідчать про відповідність матеріалів, конструкцій і виробів, які використані під час виконання будівельно – монтажних робіт, акти на приховані будівельно – монтажні роботи та акти про прийняття відповідних конструкцій, журнали виконання робіт, авторського нагляду, матеріали перевірок органами державного нагляду в процесі будівництва, здійснити передання – прийняття робіт по договору та повернути об`єкт – восьмиквартирний будинок №1 в кварталі №2 в смт. Червоний Донець Балакліївського району Харківської області, належно обґрунтованою, оскільки відповідач ухиляється від виконання своїх зобов`язань за Договором, доведеною матеріалами справи та такою, що підлягає задоволенню.

          Витрати по сплаті держмита та за інформаційно – технічне забезпечення судового процесу слід віднести на відповідача.

          Керуючись ст. ст. 22, 33, 34, 43, 44, 49, 75, 82-85 Господарського процесуального Кодекса України, суд,   

ВИРІШИВ:

          Позов задовольнити повністю.

Зобов`язати Товариство з обмеженою відповідальністю „Харківспецбуд” (61020,м.Харків, пр. Ілліча,70, р/р №26005301977 у Першій Харківській філії АКБ „Базис”, МФО 351599, код ЄДРПОУ 32566522) виконати зобов`язання за договором будівельного субпідрядку №05/03 від 05.03.2007р., а саме:

- підписати акт на генпідрядні послуги за травень 2008 року на суму 16046,40 грн.;   

- передати Закритому акціонерному товариству „Нафтагазпромпроектсервіс” (64250, Харківська область, Балаклійський район, смт. Червоний Донець, вул. Кулікова,10, р/р №26001122001800 в АКІБ „УкрСибБанк”, м. Харків, МФО 351005, код ЄДРПОУ 21236758) всю виконавчу документацію стосовно об`єкта,  а саме документи, що свідчать про відповідність матеріалів, конструкцій і виробів, які використані під час виконання будівельно – монтажних робіт, акти на приховані будівельно – монтажні роботи та акти про прийняття відповідних конструкцій, журнали виконання робіт, авторського нагляду, матеріали перевірок органами державного нагляду в процесі будівництва;

           - здійснити передання – прийняття робіт по договору будівельного субпідряду №05/03 від 05.03.2007р. та повернути об`єкт – восьмиквартирного будинку №1 в кварталі №2 в смт. Червоний Донець Балакліївського району Харківської області;

          Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „Харківспецбуд” (61020,м.Харків, пр. Ілліча,70, р/р №26005301977 у Першій Харківській філії АКБ „Базис”, МФО 3515 99, код ЄДРПОУ 32566522) на користь Закритого акціонерного товариства „Нафтагазпромпроектсервіс” (64250, Харківська область, Балаклійський район, смт. Червоний Донець, вул. Кулікова,10, р/р №26001122001800 в АКІБ „УкрСибБанк”, м. Харків, МФО 351005, код ЄДРПОУ 21236758) 85,00 грн. держмита та 118,00 грн. витрат на інформаційно – технічне забезпечення судового процесу.

Видати наказ після набрання рішення законної сили.

          Рішення підписано 10.02.2009р.

Суддя                                                                                            

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення10.02.2009
Оприлюднено03.03.2009
Номер документу3041899
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —35/430-08

Постанова від 22.05.2009

Господарське

Харківський апеляційний господарський суд

Такмаков Ю.В.

Рішення від 10.02.2009

Господарське

Господарський суд Харківської області

Швед Е.Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні