cpg1251
РІВНЕНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
33001 , м. Рівне, вул. Яворницького, 59
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"09" квітня 2013 р. Справа № 5004/1302/12
Рівненський апеляційний господарський суд у складі колегії:
Головуючої судді Коломис В.В.
суддів Огороднік К.М.
суддів Тимошенко О.М.
при секретарі судового засідання Величко К.Я.
розглянувши апеляційні скарги кредитора - Публічного акціонерного товариства "Банк Форум" та Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Волинської області ДПС на постанову господарського суду Волинської області від 04.03.13 р.
у справі № 5004/1302/12 (суддя Войціховський Віталій Антонович )
за заявою Товариство з обмеженою відповідальністю "Пром-Газ-Інвест"
до Спільного українсько-англійського підприємства "Західна нафтова компанія" у формі товариства з обмеженою відповідальністю
про визнання банкрутом
за участю представників сторін:
боржника - Рудецька О.Я. (довіреність №3 від 10.01.2013р.);
апелянта 1 - Яровий Я.В. (довіреність №10/00-643 від 23.11.2012р.);
апелянта 2 - Ярошик Т.В. (довіреність №93 від 20.11.2012р.);
кредиторів - не з'явився;
ліквідатора - не з'явився.
Судом роз'яснено представникам сторін права та обов'язки, передбачені ст.ст.20, 22 ГПК України.
Клопотання про технічну фіксацію судового процесу не поступало, заяв про відвід суддів не надходило.
ВСТАНОВИВ:
Постановою господарського суду Волинської області від 04.03.2013 року у справі №5004/1302/12 припинено процедуру розпорядження майном у справі про банкрутство спільного українсько-англійського підприємства "Західна нафтова компанія" у формі товариства з обмеженою відповідальністю; спільне українсько-англійське підприємство "Західна нафтова компанія" у формі товариства з обмеженою відповідальністю (м. Луцьк, вул. Даргомижського, 7, код ЄДРПОУ 32608415) визнано банкрутом; відкрито ліквідаційну процедуру спільного українсько-англійського підприємства "Західна нафтова компанія" у формі товариства з обмеженою відповідальністю строком на 12 місяців; скасовано арешти та інші обмеження, накладені на майно спільного українсько-англійського підприємства "Західна нафтова компанія" у формі товариства з обмеженою відповідальністю; ліквідатором спільного українсько-англійського підприємства "Західна нафтова компанія" у формі товариства з обмеженою відповідальністю призначено арбітражного керуючого Пурія Руслана Петровича (м. Львів, вул. Зубрівська, 32/15, ідентифікаційний номер 2601414754, Ліцензія Державного департаменту з питань банкрутства серії АВ №592901 від 14.10.2011р.). Зобов'язано ліквідатора в п'ятиденний термін подати до офіційного друкованого органу - газети "Голос України" або "Урядовий кур'єр" оголошення про визнання спільного українсько-англійського підприємства "Західна нафтова компанія" у формі товариства з обмеженою відповідальністю банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Примірник газети з опублікованим оголошенням надати суду. Зобов'язано ліквідатора подавати господарському суду та комітету кредиторів спільного українсько-англійського підприємства "Західна нафтова компанія" у формі товариства з обмеженою відповідальністю звіти про свою діяльність, інформацію про фінансове становище і майно боржника, використання коштів боржника. Ліквідатору спільного українсько-англійського підприємства "Західна нафтова компанія" у формі товариства з обмеженою відповідальністю після завершення всіх розрахунків з кредиторами та здійснення ліквідаційної процедури скласти звіт про свою діяльність та ліквідаційний баланс підприємства-банкрута, а також подати останні до господарського суду для подальшого розгляду і затвердження.
Не погоджуючись з прийнятим судом першої інстанції рішенням, кредитор - ПАТ "Банк Форум" (апелянт-1) звернувся до Рівненського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить постанову місцевого господарського суду скасувати, справу направити до господарського суду Волинської області.
Крім того, з апеляційною скаргою на вищевказану постанову звернулася Луцька об'єднана державна податкова інспекція Волинської області ДПС (апелянт-2), в якій просить постанову місцевого господарського суду скасувати, провадження у справі припинити.
Обгрунтовуючи свої вимоги апелянти посилаються на порушення господарським судом Волинської області норм матеріального та процесуального права, а також на неповне з'ясування обставин, що мають значення для справи.
Арбітражний керуючий - Пурій Р.П. та боржник у відзиві на апеляційні скарги вважають постанову місцевого господарського суду законною та обгрунтованою, а тому просять залишити її без змін, а апеляційну скаргу - без задоволення.
Безпосередньо в судовому засіданні представники апелянтів та боржника повністю підтримали доводи і вимоги, викладені відповідно в апеляційних скаргах та у відзиві на них.
Інші учасники провадження в судове засідання не з'явилися, про причини неявки суд не повідомили.
Колегія суддів вважає за можливе розглянути справу за відсутності арбітражного керуючого та представників кредиторів, оскільки останні були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи.
Колегія суддів, заслухавши пояснення представників апелянтів та боржника, розглянувши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційних скарг, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування місцевим господарським судом норм матеріального та процесуального права, вважає, що у задоволенні вимог апеляційних скарг слід відмовити, постанову місцевого господарського суду - залишити без змін.
При цьому колегія суддів виходила з наступного.
Як вбачається з матеріалів справи, ухвалою господарського суду Волинської області від 17.10.2012 року за заявою товариства з обмеженою відповідальністю "Пром-Газ-Інвест" було порушено провадження у справі про банкрутство спільного українсько-англійського підприємства "Західна нафтова компанія" у формі товариства з обмеженою відповідальністю. Одночасно ухвалою про порушення провадження у справі було введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, заборонено посадовим особам СП "Західна нафтова компанія" у формі ТзОВ без згоди розпорядника майна приймати рішення про реорганізацію чи ліквідацію юридичної особи, укладати угоди про зазначене з іншими суб'єктами підприємницької діяльності, накладено заборону на відчуження основних засобів, іншого майна боржника, на укладення будь-яких інших угод, розпорядження коштами без згоди розпорядника майна, а також введено процедуру розпорядження майном боржника та призначено розпорядником майна арбітражного керуючого Пурія Руслана Петровича (т.1, а.с.1-2).
За результатами підготовчого засідання ухвалою господарського суду від 29.10.2012 року було визнано грошові вимоги ініціюючого кредитора - ТОВ "Пром-Газ-Інвест" до боржника у розмірі 422 298,72 грн.; зобов'язано останнього подати до офіційних друкованих органів оголошення про порушення справи про банкрутство СП "Західна нафтова компанія" у формі ТзОВ; зобов'язано розпорядника майна за результатами розгляду грошових вимог кредиторів скласти і подати до суду на затвердження реєстр вимог кредиторів СП "Західна нафтова компанія" у формі ТзОВ (т.1, а.с.64-67).
Ухвалою господарського суду від 14.01.2013 року було затверджено реєстр вимог кредиторів спільного українсько-англійського підприємства "Західна нафтова компанія" у формі ТзОВ, згідно якого вимоги кредиторів визнані в наступному розмірі: публічного акціонерного товариства "Банк Форум" на суму 12 842 357,25 грн. (еквівалент 1 606 700,52 Євро) та на суму 1073 грн.; товариства з додатковою відповідальністю "Континіум-Траст-Компані" на суму 3 018 484 грн.; товариства з обмеженою "Українські будівельні системи" на суму 497 673 грн.; товариства з обмеженою відповідальністю "Нова лінія скла" на суму 6 822 713 грн.; товариства з обмеженою відповідальністю "Маршал-Трейд-Ойл" на суму 104 166 274,41 грн.; товариства з обмеженою відповідальністю "Справа Наша" на суму 16 412 837,74 грн.; товариства з обмеженою відповідальністю "Пром-Газ-Інвест" на суму 422 298,72 грн. (т.3, а.с.127-136).
Згідно з положеннями статті 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" арбітражним керуючим Пурієм Р.П. було ініційовано проведення зборів кредиторів підприємства-боржника з наступним порядком денним: 1. Визначення кількісного складу комітету кредиторів; 2. Вибори членів комітету кредиторів.
Так, 05.02.2013 року зборами кредиторів спільного українсько-англійського підприємства "Західна нафтова компанія" у формі товариства з обмеженою відповідальністю (протокол від 05.02.2013р. №1), проведеними за юридичною адресою підприємства-боржника, було сформовано комітет кредиторів зазначеного підприємства в кількісному складі двох осіб-кредиторів: товариства з обмеженою відповідальністю "Маршал-Трейд-Ойл" з кількістю голосів 104 166 та товариства з обмеженою відповідальністю "Справа Наша" з кількістю голосів 16 413 (т.4, а.с.16).
Зборами комітету кредиторів спільного українсько-англійського підприємства "Західна нафтова компанія" у формі товариства з обмеженою відповідальністю від 05.02.2013р. (протокол №2) було прийнято рішення щодо обрання голови комітету кредиторів - ТзОВ "Маршал-Трейд-Ойл", звернення до господарського суду із клопотанням про визнання спільного українсько-англійського підприємства "Західна нафтова компанія" у формі ТзОВ банкрутом і відкриття щодо нього ліквідаційної процедури, звернення до суду із клопотанням про призначення арбітражного керуючого Пурія Р.П. ліквідатором спільного українсько-англійського підприємства "Західна нафтова компанія" у формі ТзОВ, а також щодо встановлення розміру оплати праці арбітражного керуючого (т.4, а.с.27-28).
Як встановлено судом апеляційної інстанції, вказане рішення було прийняте комітетом кредиторів одноголосно.
11 лютого 2013 року арбітражний керуючий - Пурій Р.П., який виконує функції розпорядника майна згідно ухвали суду від 17.10.2012 року, на підставі рішення комітету кредиторів, звернувся до господарського суду Волинськї області з клопотанням про визнання спільного українсько-англійського підприємства "Західна нафтова компанія" у формі ТзОВ банкрутом і відкриття щодо нього ліквідаційної процедури, призначення арбітражного керуючого Пурія Р.П. ліквідатором зазначеного підприємства (т.4, а.с.3).
Постановою господарського суду Волинської області від 04.03.2013 року у справі №5004/1302/12боржника - СУАП "Західна нафтова компанія" у формі ТзОВ визнано банкрутом; відкрито ліквідаційну процедуру; ліквідатором призначено арбітражного керуючого Пурія Р.П. (т.5, а.с.17-22).
Приймаючи постанову про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, місцевий господарський суд виходив з того, що заяв від інвесторів та пропозицій щодо укладання мирової угоди ані від боржника, ані від кредиторів не надходило; за період з моменту порушення провадження у справі про банкрутство та введення процедури розпорядження майном не було встановлено активів, за рахунок яких можливо було б погашення вимог кредиторів та відновлення платоспроможності боржника.
Колегія суддів погоджується з таким висновком місцевого господарського суду з огляду на таке.
Відповідно до п.11 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції Закону № 4212-VI від 22.12.2011 р. (що набрав чинності з 19.01.2013р.) положення цього Закону, що регулюють ліквідаційну процедуру, застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження у яких порушено до набрання чинності цим Законом, якщо на момент набрання ним чинності господарським судом не було прийнято постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
Враховуючи, що провадження у справі про банкрутство СП "Західна нафтова компанія" у формі ТзОВ порушено ухвалою суду від 17.10.2012 року, станом на момент набрання чинності Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції Закону № 4212-VI від 22.12.2011 р. у даній справі не було прийнято постанови про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, а тому місцевий господарський суд правомірно визнав за необхідне при прийнятті постанови про визнання боржника банкрутом застосовувати положення Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції Закону № 4212-VI від 22.12.2011 р. (далі - Закон про банкрутство).
Слід зазначити, що при прийнятті постанови про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури в суді повинен бути доведений факт неплатоспроможності боржника, як того вимагає ст.205 ГК України, відповідно до положень частини 4 якої, суб'єкт господарювання може бути оголошений банкрутом за рішенням суду, у разі неспроможності суб'єкта господарювання через недостатність його майна задовольнити вимоги кредиторів.
Також, відповідно до приписів ст.1 Закону про банкрутство, суб'єкт господарської діяльності може бути визнаний банкрутом тільки в разі встановлення господарським судом його неспроможності відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.
У статті 1 Закону надається визначення поняття неплатоспроможності та банкрутства, за змістом яких, при перебуванні суб'єкта підприємницької діяльності у стані "неплатоспроможності", останній може відновити свою платоспроможність шляхом вжиття заходів щодо її відновлення, до яких Закон відносить санацію, мирову угоду, виконання зобов'язань перед кредиторами власними силами; тоді як у стані "банкрутства" платоспроможність боржника відновити неможливо та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.
Отже, визнаючи боржника банкрутом, суд має встановити його неплатоспроможність, тобто недостатність майна для задоволення вимог кредиторів, в зв'язку з чим, при винесенні постанови про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури суд в обов'язковому порядку повинен з'ясувати як актив, так і пасив боржника та співставити дані обох величин.
Слід зазначити, що пасив боржника СУАП "Західна нафтова компанія" у формі ТзОВ встановлено за даними реєстру вимог кредиторів, затвердженого ухвалою господарського суду Волинської області від 14.01.2013 року і становить 144 183 711,12 грн.
Відомості про актив боржника, мають міститися у звіті арбітражного керуючого (розпорядника майна) про фінансово-майновий стан боржника, що повинен бути наданий комітету кредиторів та на основі якого комітет кредиторів вирішує питання про введення наступної судової процедури. Фінансово-майновий стан боржника (актив) повинен бути предметом розгляду в судовому засіданні.
Так, згідно поданого розпорядником майна Звіту, з метою інформування комітету кредиторів та господарський суд Волинської області про фінансовий та майновий стан боржника останнім були надіслані запити в реєстраційні органи та отримані відповіді і окремо встановлено відсутність реєстрації за боржником одиниць автомобільного транспорту, сільськогосподарської техніки та земельних ділянок. Крім того, розпорядником майна не встановлено випуску акцій та реєстрацію випусків облігацій.
З наявних активів боржника встановлено реєстрацію за товариством посудини об'ємом 4,8 м3 та наявність на його балансі основних засобів - об'єктів нерухомості: конторські та складські приміщення: контора-склад з підвалом, площею 1972,3 кв.м, котельня, площею 79,8 кв.м - всього загальною площею 2052,1 кв.м; приміщення магазину, площею 3804,9 кв.м, підвал площею 685,8 кв.м, тамбур, площею 31.6 кв.м - всього загальною площею 4612,3 кв.м.
Згідно даних річної інвентаризації встановлено, що основні засоби (залишкова вартість) становлять 8159,6 тис. грн., з яких об'єкти нерухомості 8135,9 тис. грн., первісна вартість 11 455,8 тис. грн., знос 3 319,9 тис. грн.; інші основні засоби 23,7 тис.грн., первісна вартість 125,9 тис. грн., знос 102,2 тис. грн.; інші малоцінні необоротні матеріальні активи - 0,7 тис. грн.; нематеріальні активи, залишкова вартість 0,0 тис. грн., первісна вартість 4,3 тис. грн., знос 4,3 тис. грн.; незавершене будівництво 28,8 тис. грн.
Щодо фінансової, господарської та інвестиційної діяльності боржника, його становища на товарних ринках розпорядником майна встановлено, що підприємство знаходиться в кризовому становищі внаслідок сповільнення платіжного обороту, неефективної структури активів (низька їх ліквідність); надто великої частки позиченого капіталу; втрати стабільної позиції на ринку; високої частки короткострокових джерел залучення позикового капіталу, зростання дебіторської заборгованості та досягненням запланованих об'ємів прибутку по реалізованим проектам, і як наслідок не здатність розрахуватись з усіма кредиторами за своїми зобов'язаннями.
У відповідності до фінансових документів, зокрема, балансів та звітів про фінансові результати боржника, розпорядником майна встановлено, що балансова вартість основних засобів товариства станом на кінець 2012 року становить 8111,0 тис. грн., а значну суму інших активів становить низьколіквідна (з огляду на її тривалий період поверенення, (претензійно-позовну роботу)) сума дебіторської заборгованості в розмірі 121199,0 тис. грн. Кредиторська заборгованість товариства на кінець року згідно обікових даних становить більше 150000,00 тис. грн. Загальна ж сума кредиторських вимог згідно затвердженого судом реєстру становить 144 183,7 тис. грн., не покривається ліквідними активами боржника. Фінансовим результатом діяльності товариства, протягом останніх звітніх періодів являлась сума збитку, яка зокрема на кінець 2012 року становить 308,0 тис. грн. (т.4, а.с.43-45).
Вищевказаний звіт розпорядника майна Пурія Р.П. про свою діяльність було розглянуто та затверджено на зборах комітету кредиторів СП "Західна нафтова компанія" у формі ТзОВ 05.02.2013 року (протокол №3 - т.4, а.с.46).
Крім того, згідно Звіту про фінансовий аналіз щодо виявлення ознак неплатоспроможності підприємства та ознак дій з приховування банкрутства, фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства СУАП "Західна нафтова компанія" у формі ТзОВ станом на 01 січня 2013 року, розробленого ПП "Каштан ЛВ", встановлено, що підприємство є збитковим, виявлено ознаки його критичної неплатоспроможності, коли задоволення визнаних судом кредиторських вимог та боргів підприємства можливе лише через застосування ліквідаційної процедури, економічних ознак приховування банкрутства, доведення до банкрутства чи фіктивного банкрутства не виявлено, всі перелічені у фінансовому аналізі ознаки та наведені результати розрахунків свідчать про нестійкий фінансовий стан СУАП "Західна нафтова компанія" у формі ТзОВ, який характеризується ознаками критичної неплатоспроможності, коли задоволення визнаних судом кредиторських вимог можливе лише через застосування ліквідаційної процедури (т.4 а.с.47-146).
Частиною 8 статті 26 Закону про банкрутство передбачено, що до компетенції комітету кредиторів належить також прийняття рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, припинення повноважень арбітражного керуючого та про призначення іншого арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора).
Як вже зазначалося вище, зборами комітету кредиторів спільного українсько-англійського підприємства "Західна нафтова компанія" у формі товариства з обмеженою відповідальністю від 05.02.2013р. (протокол №2) було прийнято рішення про звернення до господарського суду із клопотанням про визнання спільного українсько-англійського підприємства "Західна нафтова компанія" у формі ТзОВ банкрутом і відкриття щодо нього ліквідаційної процедури. При цьому, рішення комітету кредиторів мотивоване неможливістю застосування іншої судової процедури у справі, а також тим, що задоволення вимог кредиторів є можливим лише внаслідок виконання заходів ліквідаційної процедури.
Відповідно до ст.27 Закону про банкрутство, у підсумковому засіданні суду у процедурі розпорядження майном боржника здійснюється перехід до наступної судової процедури (процедури санації, ліквідації, мирової угоди) або припиняється провадження у справі. До закінчення процедури розпорядження майном боржника збори кредиторів зобов'язані прийняти одне з таких рішень, зокрема, подати до господарського суду клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури; подати до господарського суду клопотання про укладення мирової угоди.
У підсумковому засіданні господарський суд за пропозицією розпорядника майна боржника та на підставі рішення зборів кредиторів приймає одне з таких судових рішень, зокрема, постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури; ухвалу про припинення провадження у справі про банкрутство.
З дня визнання господарським судом боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури або введення процедури санації, або затвердження мирової угоди процедура розпорядження майном та повноваження розпорядника майна припиняються.
Згідно ч.1 ст.37 Закону про банкрутство, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців. Під ліквідацією розуміється припинення суб'єкта підприємницької діяльності, визнаного господарським судом банкрутом, з метою здійснення заходів щодо задоволення в порядку цього Закону вимог кредиторів шляхом продажу його майна.
Згідно з ч.1 ст.40 Закону про банкрутство у постанові про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури господарський суд призначає ліквідатора банкрута з урахуванням вимог, установлених цим Законом, з числа арбітражних керуючих, якщо інше не передбачено цим Законом.
Відповідно до ст.114 Закону про банкрутство, кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень керуючого санацією або ліквідатора визначається судом за клопотанням комітету кредиторів, а у разі відсутності такого клопотання - за ініціативою суду, крім випадків, передбачених цим Законом.
Враховуючи вищевикладене, висновок суду першої інстанції стосовно того, що боржник неспроможний відновити свою платоспроможність та задоволити визнані господарським судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури, є обґрунтованим і відповідає матеріалам справи та нормам чинного законодавства.
На протязі всієї стадії розпорядження майном, виявлення кредиторів, пропозицій щодо укладення мирової угоди або санації боржника до господарського суду не надходило. Отже, враховуючи активи та пасиви боржника, клопотання розпорядника майна на підставі рішення комітету кредиторів боржника щодо відкриття відносно боржника ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором боржника арбітражного керуючого Пурія Р.П., а також те, що боржник неспроможний відновити свою платоспроможність та задоволити визнані господарським судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури, місцевий господарський суд прийшов до обґрунтованого висновку про визнання боржника банкрутом, відкриття відносно нього ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором банкрута - арбітражного керуючого Пурія Р.П., який виконував функції розпорядника майна підприємства-боржника та зідно рішення зборів комітету кредиторів від 05.02.2013 року був запропонований комітетом кредиторів.
При цьому, доводи апелянта-1 про те, що розпорядником майна не було повідомлено останнього про місце і час проведення зборів кредиторів 05.02.2013 року, колегія суддів вважає безпідставними, оскільки арбітражним керуючим, у відповідності до норм Закону про банкрутство, було належним чином повідомлено всіх кредиторів про місце і час проведення зборів кредиторів, в тому числі і ПАТ "Банк Форум", що в свою чергу підтверджується наявними в матеріалах справи списком поштових відправлень та фіскальним чеком від 28.01.2013 року (т.4, а.с.13-14).
Не беруться колегією суддів до уваги і посилання скаржника-1 на те, що розпорядником майна було проігноровано та не взято до уваги заяву ТзОВ "Сантос Капітал" від 20.02.2013р. про участь зазначеного товариства у процедурі санації боржника.
Слід зазначити, що відповідна заява була подана розпоряднику майна без дотримання вимог Закону про банкрутство. Як встановлено судами обох інстанцій, представником ТзОВ "Сантос Капітал" за довіреністю не було подано пропозицій щодо плану санації боржника, відповідну заяву не направлено на адресу комітету кредиторів, збори якого було проведено 05.02.2013р., в той час, коли інформація про розгляд заяв кредиторів та можливих санаторів була опублікована ще в листопаді місяці 2012 року в газеті "Голос України" №210 (5460) від 07.11.2012р. (т.1, а.с.70-71).
Крім того, з поданої заяви не вбачається, який саме орган управління ТзОВ "Сантос Капітал" ухвалив (прийняв) рішення про участь товариства в якості санатора СП "Західна нафтова компанія". Також до поданої заяви не було долучено будь-якого документа, який свідчив би про платоспроможність заявника (т.4, а.с.30-31).
Спростовуються також твердження скаржника-1 стосовно ненадання йому розпорядником майна можливості ознайомитись із заявами про визнання грошових вимог інших кредиторів, визнаних боржником та/або розпорядником майна.
Апеляційний суд зазначає, що розпорядник майна у відповідності до вимог ст.14 Закону про банкрутство розглянув разом з боржником надіслані заяви кредиторів та в належному порядку повідомив про це письмово заявників і господарський суд.
Одночасно розпорядник майна окремо вніс до реєстру вимоги кредиторів, які забезпечені заставою майна боржника, а також вніс окремо до реєстру відомості про майно боржника, яке є предметом застави згідно з державним реєстром застав. Відомості про вимоги щодо виплати заробітної плати, авторської винагороди, аліментів, а також про вимоги щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров'ю громадян до реєстру вимог не вносились, через відсутність заяв таких кредиторів та відсутність згідно даних обліку боржника. Інших вимог щодо обов'язкових дій розпорядника майна ст.14 Закону не містить.
Таким чином, розпорядник майна в межах своїх повноважень, в передбаченому Законом порядку забезпечив дотриманням вимог ст.14 Закону про банкрутство.
Господарський суд Волинської області, в свою чергу, розглянув вимоги кредиторів, про що виніс ухвалу про затвердження реєстру вимог кредиторів, яка ніким не оскаржувалася і набрала законної сили.
Щодо виконання розпорядником майна свого обов'язку щодо виявлення та перевірки ознак фіктивного банкрутства боржника, то слід зазначити, що останнім, на умовах залучення спеціалістів, було здійснено передбачений Законом про банкрутство аналіз на предмет виявлення ознак приховуваного чи фіктивного банкрутства та подано його на розгляд комітету кредиторів та господарського суду Волинської області. Дані аналізу містяться у складеному за формою згідно Методичних рекомендацій щодо виявлення ознак неплатоспроможності підприємства та ознак дій з приховування банкрутства, фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства, затверджених наказом Мінекономіки України від 19.01.2006 р. №14 (які використовуються арбітражними керуючими під час аналізу фінансово-господарського стану підприємств на предмет виявлення ознак неплатоспроможності підприємства та дій з приховування банкрутства, фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства) звіті, виготовленого спеціалістами ПП "Каштан-ЛВ" станом на 01.02.2013 року, відповідно до якого не встановлено наявність в діях органу управління боржником ознак приховуваного банкрутства, фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства.
Посилання апелянта-2 на те, що постанова про визнання боржника банкрутом прийнята місцевим господарським судом передчасно, що на його думку, унеможливить встановлення податковим органом зобов'язань по сплаті податків, колегія суддів вважає безпідставними, оскільки орган державної податкової служби у ліквідаційній процедурі боржника не позбавлений та має право здійснити податкову перевірку, у відповідності до ст.78 Податкового кодексу України, і після прийняття постанови про визнання боржника банкрутом. А у разі виявлення порушень вимог податкового законодавства та заборгованості боржника по сплаті податків, зборів (обов'язкових платежів) податковий орган має право заявити свої претензії до такого боржника шляхом подачі заяви із кредиторськими вимогами. Також, Інспекція, у разі незгоди з відмовою ліквідатора товариства надати документи для перевірки, не позбавлена права оскаржити відповідні дії у встановленому законом порядку (у межах справи про банкрутство).
Доводи податкової інспекції про неможливість проведення позапланової перевірки, в зв'язку з тим, що боржник відсутній за фактичною та юридичною адресою, колегією суддів до уваги не беруться, оскільки, інспекцією не надано доказів звернення до розпорядника майна, в тому числі, з метою витребування від останнього усієї необхідної фінансово-господарської документації тощо.
Суд апеляційної інстанції також вважає за необхідне зазначити, що скаржником-2 не було наведено заперечень стосовно правомірності порушення та здійснення провадження у даній справі, а також інших підстав, передбачених вимогами ст.40 Закону про банкрутство, для припинення провадження у даній справі.
Відповідно до ст.33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень. Натомість, скаржниками не подано судовій колегії належних та достатніх доказів, які стали б підставою для скасування рішення місцевого господарського суду.
Враховуючи все вищевикладене в сукупності, колегія суддів Рівненського апеляційного господарського суду вважає, що постанова господарського суду Волинської області ґрунтується на матеріалах і обставинах справи, відповідає нормам матеріального та процесуального права, а тому відсутні правові підстави для його скасування.
Керуючись ст.ст. 99,101,103,105 ГПК України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
1. Апеляційні скарги Публічного акціонерного товариства "Банк Форум" та Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Волинської області ДПС залишити без задоволення.
2. Постанову господарського суду Волинської області від 04.03.2013 року - залишити без змін.
3. Постанова набирає законної сили з моменту її прийняття і може бути оскаржена в касаційному порядку.
Головуюча суддя Коломис В.В.
Суддя Огороднік К.М.
Суддя Тимошенко О.М.
Суд | Рівненський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 09.04.2013 |
Оприлюднено | 10.04.2013 |
Номер документу | 30550263 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Волинської області
Войціховський Віталій Антонович
Господарське
Господарський суд Волинської області
Войціховський Віталій Антонович
Господарське
Господарський суд Волинської області
Войціховський Віталій Антонович
Господарське
Господарський суд Волинської області
Войціховський Віталій Антонович
Господарське
Господарський суд Волинської області
Войціховський Віталій Антонович
Господарське
Рівненський апеляційний господарський суд
Коломис В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні