14/246-06
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
21036, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 7 тел. 66-03-00, 66-11-31 http://vn.arbitr.gov.ua
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 липня 2006 р. Справа № 14/246-06
за позовом Прокурора м. Вінниці в інтересах держави в особі відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м. Вінниці
до Відкритого акціонерного товариства ремонтно-монтажного будівельного управління „Хімремонт” м. Вінниця
про стягнення 2164 грн. 05 коп..
Cуддя С. Тісецький
при секретарі судового засідання Л. Новожиловій, за участю представників сторін:
прокурор Я. Сокольв”як –пом. прокурора
від позивача Сігідіна Л.М. за довіреністю;
від відповідача не з‘явився.
Згідно розпорядження заступника голови суду Ф. Колбасова справу передано на розгляд судді С. Тісецькому у зв'язку із закінченням повноважень судді І. Залімського.
СУТЬ СПОРУ:
Заявлено позов про стягнення з Відкритого акціонерного товариства ремонтно-монтажного будівельного управління „Хімремонт” заборгованості в розмірі 2164 грн. 05 коп..
Позов мотивовано тим, що за відповідачем за І квартал 2006 р. рахується заборгованість по страхових внесках перед Відділенням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м. Вінниці в сумі 2164 грн. 05 коп..
Відповідач заперечення на позовну заяву, витребувані судом докази та повноважного представника у судове засідання не направив. Про час і місце розгляду справи відповідач був повідомлений належним чином –ухвалою від 06.06.2006р.. Враховуючи, що ухвала суду направлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про час і місце розгляду судової справи з його участю та реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів. Отже суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника відповідача відповідно до положень ст. 128 КАС України.
Оцінивши подані докази та заслухавши пояснення представника прокурора і позивача, судом встановлено, що згідно розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків за І квартал 2006 р. має місце заборгованість відповідача щодо сплати страхових внесків до Фонду в розмірі 2164 грн. 05 коп..
Таким чином загальна сума заборгованості (недоїмка) становить 2164 грн. 05 коп., що підтверджується розрахунковою відомістю про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за І кв. 2006 р. та обопільно підписаним актом звірки розрахунків від 29.06.2006р..
Як вбачається з матеріалів справи, на день судового засідання відповідач у добровільному порядку не сплатив дану заборгованість.
Відповідно до ст. 9 Закону України „Про загальнообов‘язкове державне соціальне страхування у зв‘язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням”, Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі - Фонд) є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, провадить збір і акумуляцію страхових внесків та інших коштів, призначених для фінансування матеріального забезпечення та соціальних послуг, види яких передбачені статтею 34 цього Закону, та забезпечує їх надання, а також здійснює контроль за використанням цих коштів.
В силу ст. 27 цього Закону, страхувальник повинен нараховувати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Згідно ст. 30 вище зазначеного Закону страхувальник-роботодавець несе відповідальність за ухилення від реєстрації як платника страхових внесків, несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців, а також за порушення порядку використання страхових коштів.
Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об‘єктивному дослідженні.
Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, а отже підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 70,71, 79, 86, 94, 128, 157, 158, 163, 167, 255, 257 Кодексу адміністративного судочинства, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Відкритого акціонерного товариства ремонтно-монтажного будівельного управління „Хімремонт(21001 м. Вінниця, вул. Пирогова, 1, р/р № 2600818000248 в АКБ „Правекс-банк” код 04713398) на користь Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м. Вінниці м. Вінниця, Хмельницьке шосе 2 одержувач Відділення ВД ФССНВ у м. Вінниці, банк одержувача: Управління Державного казначейства у Вінницькій області, МФО 802015, рахунок № 37171001001000) 2164 грн. 05 коп. боргу зі сплати страхових внесків.
Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінченя строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя С. Тісецький
Суд | Господарський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 11.07.2006 |
Оприлюднено | 21.08.2007 |
Номер документу | 30583 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Вінницької області
Тісецький С.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні