Рішення
від 05.04.2013 по справі 907/113/13-г
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

05.04.2013 Справа № 907/113/13-г

За позовом Воловецької центральної районної лікарні, смт. Воловець

до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю „Здоров'я", м. Ужгород

про виселення ТзОВ „Здоров'я" із займаного вбудованого приміщення на першому поверсі поліклініки загальною площею 18,00 кв.м. за адресою: смт. Воловець, вул. Карпатська, 23

Суддя В.С. Русняк

Представники:

Від позивача - не з'явився;

Від відповідача - Сворень А.А. - директор

СУТЬ СПОРУ: Воловецькою центральною районною лікарнею, смт. Воловець заявлено позов до Товариства з обмеженою відповідальністю „Здоров'я", м. Ужгород про виселення ТзОВ „Здоров'я" із займаного вбудованого приміщення на першому поверсі поліклініки загальною площею 18,00 кв.м. за адресою: смт. Воловець, вул. Карпатська, 23

Рішення винесено 05.04.2013 року, в зв'язку з оголошеною в судовому засіданні 03.04.2013 року перервою на підставі ст. 77 Господарського процесуального кодексу України.

У судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини рішення згідно ст. 85 ГПК України.

Розглянувши матеріали справи, суд

ВСТАНОВИВ:

Воловецька центральна районна лікарня звернулась до господарського суду Закарпатської області з позовною заявою до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю „Здоров'я" в якій просить суд виселити відповідача із займаного вбудованого приміщення на першому поверсі поліклініки загальною площею 18,00 кв.м. за адресою: смт. Воловець, вул. Карпатська, 23, мотивуючи свої вимоги тим, що між сторонами по справі був підписаний 01.06.2006 року договір найму (оренди) вищевказаного приміщення, у зв'язку з тим, що в даному договорі відсутні істотні умови договору оренди визначені ст. 10 Закону України „Про оренду державного та комунального майна", оскільки сторонами не було досягнуто домовленості з усіх істотних умов договору - даний договір є неукладеним, а об'єкт оренди використовується відповідачем безпідставно.

Посилаючись при цьому на ст.ст. 10, 12 Закону України „Про оренду державного та комунального майна", ст.ст. 628, 638, 1212 - 1214 ЦК України, ст. 180 ГК України.

Відповідач проти позову заперечує згідно викладених у відзиві на позов, посилаючись при цьому зокрема на те, що 01.06.2006 року позивачем та відповідачем було підписано договір найму (оренди) приміщення для розміщення аптечного пункту. Строк даного договору оренди становить п'ять років з дня передачі орендованого майна орендарю. Приміщення вважається переданим у найм з моменту нотаріального посвідчення вказаного договору, а це перше червня 2006 року. Отже, з моменту нотаріального посвідчення вказаного договору приміщення вважається переданим у найм на законних підставах.

Підписання спірного договору свідчить про те, що при його укладенні між сторонами була досягнута згода по всім істотним умовам необхідним для договору оренди.

Позивачем, особисто, на протязі більше 7 років, щомісяця, надавалися рахунки для оплати, як орендної плати так і комунальних послуг. Жодних зауважень, претензій щодо незаконності та безпідставності використання ТзОВ „Здоров'я" орендованого майна від позивача не надходило, крім того, позивачем були, особисто, дані відповідачу ключі від орендованого майна та надано можливість безперешкодно користуватись орендованим майном. Всі ці події свідчать лише про одне, сторони дійшли згоди по всіх істотних умовах договору.

Відповідно до ст. 153 ЦК України договір вважається укладеним, коли між сторонами в потрібній у належних випадках формі досягнуто згоди за всіма істотними умовами. При цьому істотними є ті умови договору, які визнані такими за законом або необхідні для договорів даного виду, а також всі ті умови, щодо яких за заявою однієї з сторін повинно бути досягнуто згоди.

Відносини, пов'язані з передачею в оренду комунального майна, яким є спірне приміщення, врегульовані нормами Закону України „Про оренду державного та комунального майна".

Всі норми на котрі вказує позивач, що вони відсутні детально прописані як самим Законом України „Про оренду державного та комунального майна" так і іншими нормативними актами.

Крім того, зазначає, що в договорі вказана орендна плата, яка становить 47,33 грн. на місяць з урахуванням ПДВ, а в рахунках, які надходили від позивача була вказана значно більша сума (47,33 грн. на місяць з урахуванням ПДВ + індексація + амортизація) нарахована бухгалтерією позивача. Отже, хоча в договорі не було прописано індексацію, амортизацію, але вони де факто нараховувались позивачем, керуючись вимогами Закону України „Про оренду державного та комунального майна" та іншими актами законодавства.

Звертає увагу суду на те, що усі неузгоджені сторонами істотні умови договору детально виписані у Законі України „Про оренду державного та комунального майна", а тому вони є звичайними - тобто такими, що не потребують спеціального включення до тексту договору, оскільки вважається, що вони є обов'язковими для сторін у силу самого факту укладення договору.

Відповідачем, з власних коштів, на протязі більше 7 років, регулярно сплачувалась орендна плата, комунальні платежі, страхувалось орендоване майно, проводився ремонт, надавалась спонсорська допомога, крім цього було закуплено обладнання для автономного освітлення лікарні на загальну суму 5000 грн. Усі зобов'язання, які були взяті відповідачем згідно з договором, та і не тільки, виконувались відповідачем вчасно та сумлінно. За 7 років позивач, жодного разу, не звернувся до відповідача з проханням (вимогою) доповнити договір пунктами, на котрі, зараз звертає увагу суду щоб виселити відповідача із займаного приміщення.

З'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення, дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд встановив наступне.

01 червня 2006 року Воловецькою центральною районною лікарнею та Товариством з обмеженою відповідальністю „Здоров'я" було підписано договір найму (оренди). Даний договір того ж дня було нотаріально посвідчено державним нотаріусом. З вказаного моменту Воловецькою ЦРЛ було передано в найм (оренду) відповідачу вбудоване приміщення на першому поверсі поліклініки загальною площею 18,00 кв.м. Будівля поліклініки та приміщення надане в оренду перебувають в комунальній власності, що підтверджується свідоцтвом про право власності від 25.04.2000 р. та витягом з реєстру прав власності №10757839 від 26.05.2006 р. З вказаного часу ТзОВ „Здоров'я" користується вказаним приміщенням.

Відповідно до частини першої статті 628 Цивільного кодексу України зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства. Частиною першою статті 638 ЦК України встановлено, що договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди. Частиною другою статті 180 Господарського кодексу України передбачено, що господарський договір вважається укладеним, якщо між сторонами у передбачених законом порядку та формі досягнуто згоди щодо усіх його істотних умов. Істотними є умови, визнані такими за законом чи необхідні для договорів даного виду, а також умови, щодо яких на вимогу однієї із сторін повинна бути досягнута згода.

Правовідносини з приводу оренди комунального майна регламентуються Цивільним і Господарським кодексами України та Законом України „Про оренду державного та комунального майна". Статтею 10 Закону України „Про оренду державного та комунального майна" визначено істотні умови договору оренди. При підписанні вказаного договору сторонами не було досягнуто згоди щодо наступних умов: індексації орендної плати, порядку використання амортизаційних відрахувань, відновлення орендованого майна та умови його повернення, забезпечення виконання зобов'язань (неустойка (штраф, пеня), порука, завдаток, гарантія тощо), страхування об'єкта оренди, які визначені вищевказаною нормою Закону як істотні умови.

Частиною першою статті 12 Закону України „Про оренду державного та комунального майна" встановлено, що договір оренди вважається укладеним з моменту досягнення домовленості з усіх істотних умов і підписання сторонами тексту договору. Таким чином, оскільки сторонами не було досягнуто домовленості з усіх істотних умов - даний договір є неукладеним, а об'єкт оренди використовується відповідачем безпідставно.

18.12.2012 р. позивачем було направлено претензію відповідачу з вимогою негайно звільнити займане приміщення та повернути його в належному стані Воловецькій ЦРЛ. Однак з боку відповідача претензія залишилась без належного реагування.

Згідно з статтею 1212 Цивільного кодексу України особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов'язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов'язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала. У відповідності до статті 1213 Цивільного кодексу України набувач зобов'язаний повернути потерпілому безпідставно набуте майно в натурі.

З огляду на зазначене, враховуючи приписи вищенаведених норм матеріального права, приймаючи до уваги те, що договір найму (оренди) б/н від 01.06.2006 року є неукладеним, що в свою чергу не породжує певних прав та обов'язків для сторін, суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог. Заперечення відповідача судом не можуть бути прийняв до уваги, оскільки вони спростовуються матеріалами справи.

У відповідності до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України судовий збір у розмірі 1147 грн. підлягає віднесенню на відповідача.

Керуючись ст.ст. 10, 12 Закону України „Про оренду державного та комунального майна", ст. 180 ГК України, ст.ст. 628, 638, 1212, 1213 ЦК України, ст.ст. 33, 43, 49, 82 - 85 ГПК України, суд

ВИРІШИВ:

1. Позов задоволити повністю.

2. Виселити Товариство з обмеженою відповідальністю „Здоров'я" (Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Берчені, 32, офіс 6, код 22089331) із займаного вбудованого приміщення на першому поверсі поліклініки загальною площею 18,00 кв.м. за адресою: смт. Воловець, вул. Карпатська, 23.

3. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „Здоров'я" (Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Берчені, 32, офіс 6, код 22089331) на користь Воловецької центральної районної лікарні (Закарпатська область, смт. Воловець, вул. Карпатська, 23, код 01992529) суму 1147 (одну тисячу сто сорок сім гривень) грн. відшкодування судового збору.

Видати наказ.

Повне рішення складено 09.04.2013 року.

Суддя В.С. Русняк

СудГосподарський суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення05.04.2013
Оприлюднено15.04.2013
Номер документу30617759
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —907/113/13-г

Постанова від 08.08.2013

Господарське

Вищий господарський суд України

Борденюк Є.М.

Ухвала від 18.07.2013

Господарське

Вищий господарський суд України

Борденюк Є.М.

Постанова від 16.05.2013

Господарське

Львівський апеляційний господарський суд

Кордюк Г.Т.

Ухвала від 22.04.2013

Господарське

Львівський апеляційний господарський суд

Кордюк Г.Т.

Рішення від 05.04.2013

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Русняк В.С.

Ухвала від 14.03.2013

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Русняк В.С.

Ухвала від 21.02.2013

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Русняк В.С.

Ухвала від 05.02.2013

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Русняк В.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні