РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 124/1655/13-ц
11.04.2013 року м. Сімферополь
Центральний районний суд м. Сімферополя АР Крим у складі:
головуючого судді Іщенка І.В., при секретарі Катаровій І.О.,
розглянувши у судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Українського товариства глухих, УТОГ Сімферопольське учбове-виробниче підприємство про відшкодування моральної шкоди
в с т а н о в и в:
В лютому 2013 року ОСОБА_1 звернулася до суду про стягнення з Українського товариства глухих, УТОГ Сімферопольське учбове-виробниче підприємство (далі відповідач) на відшкодування спричиненої моральної шкоди 1000 гривень. Позов мотивований тим, що з 11 квітня 2007 до 17 грудня 2012 року вона працювала на посаді інженера технолога у відповідача. При звільнені відповідач не виплатив заробітну плату, заборгованість з якої станом на 11.02.2013р. складає 17923,23 гривень. Не своєчасна виплата заробітної плати призвела до моральних страждань, втрати нормальних життєвих зв'язків та вимагали додаткових зусиль для організації її життя, чим обґрунтовує розмір моральної шкоди.
Позивачка в судове засідання не з'явилася, надала суду заяву про розгляд справи за її відсутністю, позовні вимоги підтримала в повному обсязі (а.с. 22).
Відповідач в судове засідання не з'явився, про час слухання справи повідомлений належним чином (а.с. 19, 20).
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Судом встановлено, що позивачка працювала в УТОГ Сімферопольське учбове-виробниче підприємство до 17 грудня 2012 року (а.с. 8-11).
Відповідно до статті 116 КЗпП України при звільнені працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення.
Заборгованість по заробітній платі перед позивачем становить 17923,33 гривень (а.с. 6-7).
Статтею 237-1 КЗпП України передбачається відшкодування власником або уповноваженим ним органом працівникові моральної шкоди. Відшкодування такої шкоди провадиться тоді, коли порушення його законних прав призвели до моральних страждань, втрати нормальних життєвих зв'язків і вимагають від нього додаткових зусиль для організації свого життя.
Моральна шкода відшкодовується працівникові безпосередньо роботодавцем за таких умов: наявності факту порушення роботодавцем законних прав працівника; у разі виникнення у працівника моральних страждань або втрати нормальних життєвих зв'язків, або виникнення необхідності для працівника додаткових зусиль для організації свого життя; за наявності причинного зв'язку між попередніми умовами.
Суд приходить до висновку про обґрунтованість вимог відшкодування моральної шкоди, завданої власником порушенням строків виплати позивачу заробітної плати, тобто його трудових прав, передбачених статями 115,116 цього Кодексу.
Порушення строків виплати заробітної плати призвело до моральних страждань, оскільки вимагало від позивача додаткових зусиль для організації свого життя і матеріального забезпечення сім'ї тощо.
Конституційний Суд України визначив, що в аспекті конституційного звернення положення частини першої статті 233 Кодексу законів про працю України у взаємозв'язку з положеннями статей 116, 117, 237-1 цього Кодексу слід розуміти так, що для звернення працівника до суду з заявою про вирішення трудового спору щодо стягнення середнього заробітку за весь час затримки по день фактичного розрахунку при звільненні та про відшкодування завданої при цьому моральної шкоди встановлено тримісячний строк, перебіг якого розпочинається з дня, коли звільнений працівник дізнався або повинен був дізнатися про те, що власник або уповноважений ним орган, з вини якого сталася затримка виплати всіх належних при звільненні сум, фактично з ним розрахувався.
Приймаючи до уваги тяжкість моральних страждань, суд вважає, що розмір суми, яка може компенсувати позивачу спричинену моральну шкоду, складає 500 гривень.
У відповідності зі статтею 88 ЦПК України судовий збір в сумі 229,14 гривень підлягає стягненню з відповідача на користь держави. Судові витрати на правову допомогу відшкодовування не підлягають, оскільки представник участі у розгляді справи не приймав.
На підставі статей 237-1 КЗпП України, керуючись статтями 10, 11, 58-60, 209, 212, 214-215, 218 ЦПК України, суд
в и р і ш и в:
Позов ОСОБА_1 до Українського товариства глухих, УТОГ Сімферопольське учбове-виробниче підприємство про відшкодування моральної шкоди задовольнити частково.
Стягнути з Українського товариства глухих, УТОГ Сімферопольське учбове-виробниче підприємство (м. Сімферополь, вул. вул. Крилова, 133, ідентифікаційний код 03972643) на користь ОСОБА_1 на відшкодування моральної шкоди - 500 (п'ятсот) гривень, а також судовий збір в сумі 229,14 гривень на користь держави.
В решті позов залишити без задоволення.
Рішення може бути оскаржено в Апеляційний суд АР Крим через Центральний районний суд м. Сімферополя АР Крим шляхом подання апеляційної скарги на рішення суду протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: І. В. Іщенко
Суд | Центральний районний суд м. Сімферополя |
Дата ухвалення рішення | 11.04.2013 |
Оприлюднено | 19.04.2013 |
Номер документу | 30681441 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Центральний районний суд м. Сімферополя
Іщенко І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні