cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
У Х В А Л А
"16" квітня 2013 р.Справа № 11/5025/1392/12
Господарський суд Хмельницької області у складі: суддя Радченя Д.І., розглянувши матеріали справи
за заявою Управління Пенсійного фонду України в Городоцькому районі, м. Городок Хмельницької області
до приватного підприємства „Омега", м. Городок Хмельницької області
про визнання банкрутом
За участю представників сторін:
Від кредитора: Міхайлишена М.В. - представник за довіреністю №1442/07 від 25.03.13р.;
Ліквідатор: арбітражний керуючий Іващук В.А.
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою господарського суду від 19.12.2012 р. порушено про вадження у справі про визнання банкрутом приватного підприємства „Омега", м. Городок Хмельницької області за ознаками, передбаченими ст. 52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", введено мораторій на задоволення вимог кредиторів.
Постановою від 27.12.2012р. визнано боржника банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру строком на три місяці - до 27.03.2013р., ліквідатором призначено арбітражного керуючого Іващука В.А.
На адресу господарського суду 04.04.2013 р. від приватного підприємства „Омега" надійшло клопотання про продовження строку ліквідаційної процедури по справі на один місяць.
В судовому засіданні ліквідатор в обґрунтування поданого клопотання зазначає, що для належного завершення ліквідаційної процедури у зв'язку із тим, що ним не встановлено місце знаходження попереднього керівника підприємства для вилучення бухгалтерської та іншої документації ним направлено заяву до Городоцького РВ УМВС України про вжиття заходів щодо розшуку посадових осіб, документів та печатки боржника, проте відповіді досі не отримано, тому строк ліквідаційної процедури необхідно продовжити.
Представник ініціюючого кредитора в судовому засіданні не заперечує проти продовження строку ліквідаційної процедури на один місяць.
Згідно зі статтею 12 Господарського процесуального кодексу України, ст. 9 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" господарські суди розглядають справи про банкрутство за правилами, передбаченими Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, встановлених Законом.
Судом враховується, що законом України № 4212-VI від 22.12.2011 р. "Про внесення змін до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", який набрав чинності 19.01.2013 р., внесено зміни до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон № 2343-XII від 14.05.1992 р.) та викладено його в новій редакції.
Пунктом 1-1 Прикінцевих та перехідних положень Закону України № 4212-VI від 22.12.2011 р. визначено, що положення цього Закону застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження в яких порушено після набрання чинності цим Законом. Положення цього Закону, що регулюють ліквідаційну процедуру, застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження у яких порушено до набрання чинності цим Законом, якщо на момент набрання ним чинності господарським судом не було прийнято постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
За таких обставин, при розгляді даної справи, підлягає застосуванню положення Закону № 2343-XII від 14.05.1992 р.
При розгляді клопотання ліквідатора про продовження строку ліквідаційної процедури судом враховується, що згідно ч. 2 ст. 22 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", строк ліквідаційної процедури не може перевищувати дванадцяти місяців. Господарський суд може продовжити цей строк на шість місяців, якщо інше не передбачено цим Законом.
Згідно п. 86 Постанови Пленуму Верховного суду України № 15 від 18.12.2009р., у постанові про визнання боржника банкрутом господарський суд зазначає про відкриття ліквідаційної процедури без зазначення строку. Її тривалість не повинна перевищувати дванадцяти місяців. Пізніше строк ліквідаційної процедури за клопотанням ліквідатора або комітету кредиторів може бути продовжено судом, про що виноситься ухвала. Загальний строк ліквідаційної процедури не може перевищувати вісімнадцяти місяців.
Ліквідатор зобов'язаний вчинити ліквідаційні заходи і передати на затвердження господарському суду звіт та ліквідаційний баланс у встановлений строк, проте невиконання ліквідатором цих дій у граничні строки, визначені Законом, не є підставою для припинення провадження у справі.
Наслідків перевищення строку ліквідаційної процедури Закон не містить.
Зважаючи на вище викладене, з метою належного завершення ліквідаційної процедури у даній справі, господарський суд приходить до висновку про необхідність задоволення клопотання ліквідатора про продовження строку ліквідаційної процедури.
Керуючись ч. 2 ст. 22 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд -
У Х В А Л И В :
1. Клопотання ліквідатора про продовження строку ліквідаційної процедури задовольнити.
2. Продовжити строк ліквідаційної процедури по справі № 11/5025/1392/12 про визнання банкрутом приватного підприємства "Омега", м. Городок на один місяць.
3. Зобов'язати ліквідатора до 27.04.2013 р. подати на розгляд суду звіт про проведену роботу в ліквідаційній процедурі.
Копії даної ухвали надіслати на адреси кредитора, ліквідатора, Головного управління юстиції у Хмельницькій області.
Суддя Радченя Д.І.
Віддруковано 4 примірники :
1 - до справи;
2 - ініціюючому кредитору - за заявою;
3 - Головному управлінню юстиції у Хмельницькій області: м. Хмельницький, вул. Грушевського, 87 - простою кореспонденцією;
4 - ліквідатору - за заявою.
Суд | Господарський суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 16.04.2013 |
Оприлюднено | 18.04.2013 |
Номер документу | 30729925 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Хмельницької області
Радченя Д.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні