Миколаївський окружний адміністративний суд вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54001 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Миколаїв.
09 квітня 2013 року Справа № 814/1099/13-а
Миколаївський окружний адміністративний суд, у складі головуючого судді Устинова І.А. розглянув у письмовому провадженні адміністративну справу
за позовомСнігурівського районного центру зайнятості Миколаївської області., доОСОБА_1, простягнення коштів в сумі 27,13 грн., В С Т А Н О В И В:
До Миколаївського окружного адміністративного суду Снігурівський районний центр зайнятості Миколаївської області (далі- позивач) звернувся з позовом про стягнення з ОСОБА_1 (далі-відповідач) безпідставно виплаченої допомоги по безробіттю в сумі 27,13 грн.
Представником Снігурівського районного центру зайнятості подано клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду заяви був повідомлений належним чином.
В обґрунтування своїх вимог позивач зазначає, що перебуваючи на обліку як безробітний та отримуючи допомогу по безробіттю, відповідач був працевлаштований за трудовим договором і, відповідно, не мав права на отримання допомоги по безробіттю.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні. Суд вважає, що в адміністративній справі достатньо матеріалів для її розгляду в письмовому провадженні.
Дослідивши всі матеріали справи, оцінивши наявні докази в їх сукупності, суд встановив наступне.
09 грудня 2011 р. відповідач подав заяву до Снігурівського районного центру зайнятості про надання йому статусу безробітного і отримання допомоги по безробіттю (а. с. 6). Згідно п. 2 абз. 3 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2007 р. N 219 (далі - Порядок), під час проведення реєстрації кожна особа за допомогою працівника центру зайнятості заповнює із застосуванням автоматизованої системи картку особи, що звернулася до центру зайнятості (далі - картка), у якій зазначаються особисті дані особи (прізвище, ім'я та по батькові; зареєстроване місце проживання; число, місяць та рік народження, ідентифікаційний номер), останнє місце роботи або вид діяльності, що визначений ч. 3 ст. 1 Закону України "Про зайнятість населення" (далі - Закон), підстава припинення трудових відносин відповідно до запису в трудовій книжці або підстава припинення іншого виду діяльності, що підтверджено документально, і засвідчує особистим підписом достовірність внесених до картки даних та ознайомлюється з пам'яткою "Ваші права - Ваші обов'язки".
Згідно вказаної вище норми Порядку, відповідач заповнив картку № 147311120200022 (а. с. 5).
Відповідно до п. 11 абз. 2, 3 Порядку, державна служба зайнятості здійснює підбір підходящої роботи для громадян відповідно до вимог статті 7 Закону. За відсутності підходящої роботи рішення про надання громадянам статусу безробітних приймається державною службою зайнятості за їх особистою заявою з восьмого дня після реєстрації у центрі зайнятості за місцем проживання як таких, що шукають роботу, і оформляється наказом центру зайнятості.
Таким чином, з вказаної норми вбачається, що наданню статусу безробітного обов'язково передує реєстрація особи в центрі зайнятості як такої, що шукає роботу. При цьому, центр зайнятості, приймаючи рішення про надання особі статусу безробітного, виходить з тих відомостей, які особа внесла в персональну картку при реєстрації як такої, що шукає роботу.
Відповідно до ст. ст. 22, 23 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", того ж дня відповідачу надано статус безробітного та призначено допомогу по безробіттю.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 12 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" та п. 4 Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення безробітним, затвердженого спільним наказом Мінпраці України та ДПА України № 60/62 від 13.02.2009 р. спеціалістами Державної служби зайнятості була здійснена перевірка, про що був складений акт перевірки розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення . Перевіркою встановлено, що ОСОБА_1 з 03.05.2012 року прийнята на роботу ДП «Владлен», а знята з обліку в Снігурівському РЦЗ лише з 04.05.2012 р., що є порушенням п.2 ст. 36 Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття» (далі-Закон).
Відповідно до ст. 1 ч. 3 п. б Закону, громадяни, які самостійно забезпечують себе роботою, відносяться до зайнятого населення.
З огляду на наведені норми, суд приходить до висновку про те, що відповідач на час перебування на обліку в Снігурівському РЦЗ, працював та відносився до зайнятого населення.
Згідно п. 6 Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2006 р. №357, у разі встановлення центрами зайнятості відповідно до цього Порядку належності безробітної особи до категорії зайнятих така особа знімається з обліку як безробітна в установленому законодавством порядку та повертає суму незаконно отриманого матеріального забезпечення і вартості наданих соціальних послуг з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати матеріального забезпечення та надання соціальних послуг.
У період з 03.05.2012 р. по 04.05.2012 р. відповідачу виплачувалася допомога по безробіттю, яка склала 27,13 грн., що підтверджується розрахунковою довідкою позивача (а. с. 11).
На підставі наказу позивача від 20.02.2013 р. № 27 на адресу відповідача направлено претензію від 20.02.2013 р. на суму 27,13 грн. (а. с. 12-13). Відповідач заборгованість не сплатив.
Таким чином, суд вважає, що відповідачу була безпідставно нарахована та виплачена допомога по безробіттю в сумі 27,13 грн.
Спори, що виникають із правовідносин щодо виплати допомоги по безробіттю, відповідно до ст. 39 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", вирішуються в судовому порядку.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані та підтверджені матеріалами справи і підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 94, 98, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов задовільнити.
2. Стягнути з громадянки ОСОБА_1 27 грн. 13 коп. (двадцять сім гривень тринадцять копійок) на р/р 37178001000499 в ГУДКСУ в миколаївській області МФО 826013 код 22441816 як повернення допомоги по безробіттю Снігурівському районному центру зайнятості.
Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня проголошення/отримання постанови, якщо протягом цього часу не буде подано апеляційної скарги.
Порядок та строки апеляційного оскарження визначені ст. 186 КАС України.
Суддя І. А. Устинов
Суд | Миколаївський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 09.04.2013 |
Оприлюднено | 25.04.2013 |
Номер документу | 30877249 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Миколаївський окружний адміністративний суд
Устинов І. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні