Ухвала
від 27.03.2013 по справі 2607/13020/12
ПОДІЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 2607/13020/12

Категорія 19

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 березня 2013 року Подільський районний суд міста Києва у складі:

головуючого судді - Декаленко В. С. ,

при секретарі - Кравцовій Ю. В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Лео Истейт» до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про розірвання договорів купівлі-продажу, визнання свідоцтв про право на спадщину за законом недійсними, визнання права власності, суд,-

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся до суду з позовом до відповідачів про розірвання договорів купівлі-продажу, визнання свідоцтв про право на спадщину за законом недійсними, визнання права власності.

25.03.2013 року до суду надійшла заява представника ОСОБА_3, ОСОБА_4 про залучення до участі в справі в якості третіх осіб, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору ОСОБА_3, ОСОБА_5 в інтересах якого діє представник за законом ОСОБА_3 та ОСОБА_6 в інтересах якої діє представник за законом ОСОБА_3, мотивуючи тим, що за результатами розгляду даної справи буде залежати хто буде власником 2/10 частин спірного будинку та земельної ділянки ТОВ «Лео Истейт» або ОСОБА_2 та ОСОБА_1, що прямим чином впливає на права ОСОБА_3, ОСОБА_5, ОСОБА_6, зокрема на право володіти та користуватись спільним майном, оскільки в даному випадку мова йде, як про спільне користування майном, зокрема місцями загального користування, так і про можливість реалізації (відчуження) власником 2/10 часток в майбутньому.

Зазначає, що крім того, даний спір також стосується прав та законних інтересів ОСОБА_3, ОСОБА_5, ОСОБА_6, як чоловіка та малолітніх дітей покійної ОСОБА_7, оскільки слід врахувати, що у випадку, якщо право власності на 2/10 частки спірного майна залишиться за ОСОБА_2 та за ОСОБА_1, то в подальшому ці частки можуть в порядку спадкування перейти до ОСОБА_2, який являється сином відповідачів, що в свою чергу може негативно вплинути на інтереси малолітніх дітей.

Представник позивача в судовому засіданні підтримує заяву, просить суд її задовольнити.

Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні заперечує проти залучення в якості третіх осіб ОСОБА_3, ОСОБА_5, ОСОБА_6, просить суд відмовити в задоволенні заяви.

Заслухавши думку представника позивача, відповідача - ОСОБА_3, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що заява підлягає задоволенню, виходячи з наступних підстав.

Судом встановлено, що 29.10.2012 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Лео Истейт» звернулося до суду з позовом до ОСОБА_3, ОСОБА_5 в інтересах якого діє представник за законом ОСОБА_3, ОСОБА_6 в інтересах якої діє представник за законом ОСОБА_3, ОСОБА_1, ОСОБА_2 про розірвання договорів купівлі-продажу, визнання свідоцтва на спадщину недійсними, визнання права власності (а.с.1).

19.02.2013 року ухвалою суду було затверджено мирову угоду укладену між ТОВ «Лео Истейт» та ОСОБА_3, ОСОБА_5 та ОСОБА_6 в особі їх законного представника за законом ОСОБА_3, а провадження у справі в частині позовних вимог до ОСОБА_3, ОСОБА_5 та ОСОБА_6, закрито (а.с. 84-86).

Як вбачається зі змісту вищезазначеної ухвали суду, якою затверджено мирову угоду, сторони зокрема погодили, що ОСОБА_3, ОСОБА_5 та ОСОБА_6 належить 8/10 частин будинку та земельної ділянки розташованих по АДРЕСА_1 (а.с. 85).

Згідно наданих позивачем змін та уточнень до позовної заяви, які прийняті судом, позивач в новій редакції позовної заяви, зокрема ставить питання про визнання за ним права власності на 2/10 частини садового будинку та на 2/10 частини земельну ділянку, що розташовані за адресою: АДРЕСА_1

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що дійсно за результатами розгляду даної справи буде залежати хто буде власником 2/10 частин спірного будинку та земельної ділянки ТОВ «Лео Истейт» або ОСОБА_2 та ОСОБА_1, що впливає на права та обов'язки ОСОБА_3, ОСОБА_5, ОСОБА_6, зокрема на право володіти та користуватись спільним майном, зокрема місцями загального користування, так і про можливість реалізації (відчуження) власником 2/10 часток в майбутньому.

Зі змісту статті 26 ЦПК України вбачається, що у справах позовного провадження особами, які беруть участь у справі, є сторони, треті особи, представники сторін та третіх

осіб.

Статті 34, 35 ЦПК України, дають визначення третім особам, як із самостійними вимогами щодо предмету спору та і без самостійних вимог щодо предмету спору.

Так відповідно до ст. 34 ЦПК України, треті особи, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору, можуть вступити у справу до закінчення судового розгляду, пред'явивши позов до однієї чи обох сторін. Ці особи мають усі процесуальні права і обов'язки позивача.

Згідно ст. 35 ЦПК України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до ухвалення судом рішення, якщо рішення в справі може вплинути на їх права або обов'язки щодо однієї із сторін.

Треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть бути залучені до участі в справі також за клопотанням сторін, інших осіб, які беруть участь у справі.

Якщо суд при прийнятті позовної заяви, здійсненні провадження у справі до судового розгляду або під час судового розгляду справи встановить, що судове рішення може вплинути на права і обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору.

Відповідно до ст. 36 ЦПК України, сторона, в якої за рішенням суду виникне право заявити вимогу до третьої особи або до якої у такому випадку може заявити вимогу сама третя особа, зобов'язана повідомити суд про цю третю особу.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що дійсно у випадку винесення рішення про задоволення позовних вимог позивача це може вплинути на права та обов'язки ОСОБА_3, ОСОБА_5, ОСОБА_6, їх залучення до участі у справі в якості третіх осіб, відповідає вимогам чинного законодавства, а тому заява підлягає задоволенню.

Відповідно до ч. 6 ст. 136 ЦПК України, з питання залучення або допуску до участі в справі третьої особи суд постановляє ухвалу.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 26, 34, 35, 36 ЦПК України, суд,-

У Х В А Л И В :

Залучити до участі у цивільній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Лео Истейт» до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про розірвання договорів купівлі-продажу, визнання свідоцтв про право на спадщину за законом недійсними, визнання права власності, в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача, ОСОБА_3, ОСОБА_5 в інтересах якого діє представник за законом ОСОБА_3 та ОСОБА_6 в інтересах якої діє представник за законом ОСОБА_3.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду відповідно до ч. 2 ст. 293 ЦПК України.

СуддяВ. С. Декаленко

СудПодільський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення27.03.2013
Оприлюднено25.04.2013
Номер документу30902959
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2607/13020/12

Рішення від 27.03.2013

Цивільне

Подільський районний суд міста Києва

Декаленко В. С.

Ухвала від 27.03.2013

Цивільне

Подільський районний суд міста Києва

Декаленко В. С.

Рішення від 27.03.2013

Цивільне

Подільський районний суд міста Києва

Декаленко В. С.

Ухвала від 07.11.2012

Цивільне

Подільський районний суд міста Києва

Декаленко В. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні