ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про відмову у визнанні
поточних грошових вимог
"24" квітня 2013 р. Справа № 32/19-10-1174
За заявою кредитора: Виробничо-наукового об'єднання птахівничої промисловості „Укрптахопром", м. Київ
про визнання банкрутом
Суддя Грабован Л.І.
Представники сторін:
від кредиторів: ТзДВ "Роздільнянський "Агропостачсервіс" - Тіщенко А.О.; ТОВ "Авалон-А" - Донцов К.О.; ПП "Агро-Діс" - Донцов К.О.; УПФУ в Роздільнянському районі Одеської області - Гусаков О.В.; ТОВ "Агротрейд-Юг - Котелевський Є.С.;
від заявника: ВАТ „Енергопостачальна Компанія „Одесаобленерго" - Дорошенко А.О.;
ліквідатор: арбітражний керуючий Ратушний А.І.
Суть спору: про визнання банкрутом
25.04.2012р. господарським судом Одеської області прийнято постанову про визнання ВАТ „Отрадівська птахофабрика" банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Ратушного Андрія Івановича.
02.04.2013р. УПФУ в Роздільнянському районі Одеської області звернулось до суду із заявою про визнання поточних грошових вимог до ВАТ „Отрадівська птахофабрика" у сумі 10 869, 66 грн. (т.31 а.с.64-65), яка виникла у зв'язку з заборгованістю по сплаті пільгових пенсій.
Розглянувши матеріали заяви, заслухавши пояснення ліквідатора та кредиторів, суд встановив:
Заборгованість ВАТ „Отрадівська птахофабрика" перед Управлінням Пенсійного фонду України в Роздільнянському районі Одеської області становить 10 869, 66 грн. по відшкодуванню витрат на виплату пенсій на пільгових умовах. Вказана заборгованість підтверджується доданими до заяви розрахунками фактичних витрат та доставку пенсій, призначених відповідно до ч. 2 Прикінцевих положень Закону України „Про загальнообов'язкове держане пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів „б" - „з" (т. 31 а.с. 73, 77, 80).
Згідно відзиву ліквідатора (т. 31 а.с. 118-119) грошові вимоги УПФУ в Роздільнянському районі Одеської області щодо відшкодування витрат на виплату та доставку пенсій на пільгових умовах за березень - січень 2013р. у розмірі 10 869, 66 грн. не мають характеру поточних, тому що виникли після прийняття постанови господарського суду про визнання боржником банкрутом, ліквідатором не визнаються.
Відповідно до положень ст.1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" кредитор - юридична або фізична особа, яка має у встановленому порядку підтверджені документами вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника, щодо виплати заборгованості із заробітної плати працівникам боржника, а також органи державної податкової служби та інші державні органи, які здійснюють контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов'язкових платежів). Поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, які виникли після порушення провадження у справі про банкрутство.
Згідно з положеннями п.1 ст.23 вказаного Закону вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури.
Статтею 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" зокрема передбачено, що дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури підприємницька діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу, а згідно з абз. 10 ч. 1 ст. 25 вказаного Закону, з дня визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури ліквідатор повідомляє працівників банкрута про звільнення та здійснює його відповідно до законодавства України про працю, тому після звільнення працівників підприємства - банкрута фонд оплати праці не формується і не сплачуються витрати на виплату і доставку пенсій.
Згідно з ч.ч. 8 , 9 ст. 30 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", кошти, які надходять при проведенні ліквідаційної процедури, зараховуються на основний рахунок боржника, з якого здійснюються виплати кредиторам, у порядку, передбаченому ст. 31 Закону, з основного рахунку проводяться такі виплати: поточні комунальні та експлуатаційні платежі, інші витрати, пов'язані із здійсненням ліквідаційної процедури.
Стаття 31 Закону України " Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", яка розкриває склад витрат, пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури, також не передбачає сплату фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до вимог п.п. "б"-"з" ст. 13 Закону України " Про пенсійне забезпечення", в зв'язку з чим, вимоги заявника не є ані витратами першої черги, ані поточними зобов'язаннями, виходячи зі змісту спеціального Закону.
Законом України " Про внесення змін до деяких законів України " від 17.02.2000 № 1461- 14 порядок внесення плати за покриття фактичних витрат на виплату і доставку пенсій змінено. А саме -норму, що регулювала дане питання у ст. 13 Закону України " Про пенсійне забезпечення" виключено та врегульовано порядок покриття витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, шляхом введення окремого виду збору на обов'язкове державне пенсійне страхування у Закон України " Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування".
Законом України "Про внесення змін до деяких законів України" від 17.02.2000 №1461 -14 частина 2 статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" виключена, а пункт 1 статті 2 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" доповнений абзацом 4 такого змісту: "для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону, об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів "б" - "з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення".
Статтею 4 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" встановлена ставка збору, зокрема, 100 відсотків від об'єкта оподаткування, визначеного абзацом 4 пункту 1 статті 2 цього Закону.
Таким чином, суми витрат на виплату та доставку пільгових пенсій є окремим видом збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, в зв'язку з чим на них також розповсюджується дія норм, які передбачені ч. 1 ст. 23 Закону України " Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Відповідної правової позиції дотримується Вищий господарський суд України в постанові № 33/65Б від 20.01.2009р.
З врахуванням викладеного, грошові вимоги УПФУ в Роздільнянському районі Одеської області по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пенсій на пільгових умовах у розмірі 10 869, 66 грн. не мають характеру поточних, тому що нараховані після прийняття постанови господарського суду про визнання боржника банкрутом, у зв'язку з чим, заява УПФУ в Роздільнянському районі Одеської області про визнання поточних грошових вимог до банкрута в сумі 10 869, 66 грн. задоволенню судом не підлягає.
Керуючись ст.ст.1, 23, Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 86 Господарського процесуального кодексу України суд, -
У Х В А Л И В:
Відмовити Управлінню Пенсійного фонду України в Роздільнянському районі Одеської області у визнанні грошових вимог до ВАТ „Отрадівська птахофабрика" (Одеська область, Роздільнянський район, с. Болгарка) в сумі 10 869, 66 грн.
Суддя Грабован Л.І.
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 24.04.2013 |
Оприлюднено | 30.04.2013 |
Номер документу | 31011505 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Грабован Л.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні