ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
36000, м. Полтава, вул. Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua
ОКРЕМА УХВАЛА
22.04.2013 р. №917/204/13-г
Суддя Ківшик О.В., розглянувши матеріали справи № 917/204/13-г -
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Консультаційний центр", вул. Сінна, буд. 8/1, м. Полтава, Полтавська обл., 36039
про стягнення 10 000,00 грн.
встановив :
16.04.2013 р. господарським судом Полтавської області закінчено розгляд у даній справі. За результатами її розгляду винесено рішення про задоволення позовних вимог.
Під час розгляду даної справи судом встановлено, що посадовими особами Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче підприємство "Глобинський Свинокомплекс" неналежним чином здійснюється ведення бухгалтерського обліку та оформлення бухгалтерської документації щодо відображення господарських операцій, а також з боку останнього не було забезпечено належного юридичного супроводження у господарському процесі.
Відповідно до ст. 4-3, ст. 33 Господарського процесуального кодексу України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності; кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Згідно з частиною 3 статті 22 Господарського процесуального кодексу України сторони зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, виявляти взаємну повагу до прав і охоронюваних інтересів другої сторони, вживати заходів до всебічного, повного та об'єктивного дослідження обставин справи.
Так, за текстом позовної заяви в обґрунтування позовних вимог як на підставу позову Товариство з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче підприємство "Глобинський Свинокомплекс" посилається на те, що 18.02.2011 р. згідно рахунку № 63 від 18.02.2011 р. ним було перераховано Товариству з обмеженою відповідальністю "Консультаційний центр" 10 000,00 грн.. На підтвердження даних обставин позивач надав суду копію банківської виписки по його рахунку, з якої вбачається факт перерахування позивачем на рахунок відповідача грошових коштів у розмірі 10 000,00 грн. згідно рахунків № 63 та № 64 від 18.02.2011 р., а також ще дві виписки банку, які за результатами розгляду оцінені судом як неналежні докази.
Проте, в додатки до позовної заяви позивачем було надано копію пред'явленого відповідачем рахунку № б/н від 18.02.2011 р..
В послідуючому позивач надав суду письмові пояснення, в яких зазначив, що при проведенні бухгалтерією позивача перерахувань на рахунок відповідача в розмірі 10 000,00 грн. було допущено помилки в зазначенні документів на підставі яких здійснюються платежі, а саме : замість "рахунок № б/н від 18.02.2011 р." вказано "рахунок № 63 та № 64 від 18.02.2011 р."
У судовому засіданні 26.03.2013 р. представник позивача повідомив суд про існування між сторонами договірних відносин та надав суду копію договору № Б/Н від 17.02.2011 р. про проведення землевпорядних робіт. Судом встановлено, що вищезазначений договір є не укладений (є таким, що не відбувся), а також те, що сторони не досягли згоди щодо істотних умов договору і у спрощений спосіб.
Отже, некоректне визначення позивачем підстав позову, неякісна підготовка позовних матеріалів та відповідне неналежне представництво у судовому засіданні інтересів позивача свідчить про недоліки у юридичному супроводженні Товариства обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче підприємство "Глобинський Свинокомплекс" у господарському процесі.
Також судом встановлено, що посадовими особами Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче підприємство "Глобинський Свинокомплекс" неналежним чином здійснюється ведення бухгалтерського обліку та оформлення бухгалтерської документації щодо відображення господарських операцій.
Організація бухгалтерського обліку суб'єктами господарювання регулюється, зокрема, нормами Закону України "№ 996-XIV від 16.07.1999 р. "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" (із змінами та доповненнями), який визначає правові засади регулювання, організації, ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності в Україні, Положенням про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку (затвердженого Наказ Міністерства фінансів України від 24 травня 1995 року № 88 та Зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 5 червня 1995 р. за № 168/704), іншими нормативно-правовими актами щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності.
Статтею 1 Закону України № 996-XIV від 16.07.1999 р. "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" (із змінами та доповненнями) передбачено, що бухгалтерський облік - процес виявлення, вимірювання, реєстрації, накопичення, узагальнення, зберігання та передачі інформації про діяльність підприємства зовнішнім та внутрішнім користувачам для прийняття рішень. Цей Закон поширюється на всіх юридичних осіб, створених відповідно до законодавства України, незалежно від їх організаційно-правових форм і форм власності, а також на представництва іноземних суб'єктів господарської діяльності, які зобов'язані вести бухгалтерський облік та подавати фінансову звітність згідно з законодавством (п. 1 ст. 2 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні"). Статтею 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" та п. 2.4 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку встановлено, що підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні та зведені облікові документи можуть бути складені на паперових або машинних носіях і повинні мати такі обов'язкові реквізити: назву документа (форми); дату і місце складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.
16.04.2013 р. позивачем на вимогу суду надано письмові пояснення щодо визначення призначення платежу під час перерахування коштів, що складають ціну позову у даній справі.
Вищевказані обставини є підставою для висновку про недотримання посадовими особами Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче підприємство "Глобинський Свинокомплекс" вимог Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" щодо неналежного оформлення документації, неналежного ведення бухгалтерського обліку та відсутності належного контролю за фінансовими документами, що призводить до спірних ситуацій та необхідності звернення до судових органів і, як наслідок, є підставою для винесення окремої ухвали, якою керівника товариства має бути повідомлено з метою вжиття відповідних організаційно-правових заходів для усунення таких недоліків.
Відповідно до приписів п. 1 ст. 90 Господарського процесуального кодексу України господарський суд, виявивши при вирішенні господарського спору порушення законності або недоліки в діяльності підприємства, установи, організації, державного чи іншого органу, виносить окрему ухвалу.
Враховуючи вищевикладене та керуючись статтями 86, 90, 115 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Повідомити директора Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробничого підприємства "Глобинський Свинокомплекс" - Старобора Василя Васильовича - про вказані недоліки в роботі товариства для вжиття відповідних організаційно-правових заходів.
2. Про вжиття вказаних заходів повідомити Господарський суд Полтавської області до 20.05.2013 р..
3. Окрему ухвалу надіслати директору Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробничого підприємства "Глобинський Свинокомплекс" - Старобору Василю Васильовичу - для розгляду за наявною у матеріалах справи адресою позивача (вул. К.Маркса, 61, м. Глобине, Полтавська обл., 39001).
СУДДЯ КІВШИК О.В.
Примітка: відповідно до статті 185-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення залишення посадовою особою без розгляду окремої ухвали суду або невжиття заходів до усунення зазначених в них порушень закону, а так само несвоєчасна відповідь на окрему ухвалу суду - тягнуть за собою накладення штрафу від п'яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Суд | Господарський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 22.04.2013 |
Оприлюднено | 08.05.2013 |
Номер документу | 31024440 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Полтавської області
Ківшик О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні