cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"08" квітня 2013 р.Справа № 922/709/13-г
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Суярко Т.Д.
при секретарі судового засідання Шевчук Ю.В.
розглянувши матеріали справи
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Центр інженерно-інструментальних технологій", м. Харків до 1. Публічного акціонерного товариства "Криворізький турбінний Завод "Констар" , 2. Товариства з обмеженою відповідальністю "Оргпрім Твердосплав", м. Харків про стягнення коштів за участю :
Представника позивача - Трембач А.П., дов. від 18.02.13р.
Представника першого відповідача - не з"явився
Представника другого відповідача - не з"явився
ВСТАНОВИВ:
Позивач - ТОВ "Центр інженерно-інструментальних технологій" звернувся до господарського суду із позовною заявою про стягнення з першого відповідача - ПАТ "Криворізький турбинний завод "Констар" 87009,95 грн. основного боргу та 8204,23 гр. пені, а також про солідарне стягнення з першого та другого відповідачів - ТОВ "Оргпрім Твердосплав" 3% у сумі 1642,85 грн. Позовні вимоги мотивовані порушенням з боку першого відповідача зобов"язань за договором поставки №156а від 27.12.11р. щодо оплати поставленого товару, виконання яких було забезпечено порукою на підставі договору поруки від 27.12.11р., укладеного між позивачем та другим відповідачем.
04.04.13р. через канцелярію суду позивач надав уточнену позовну заяву (вх.№12701), з урахуванням якої просить суд стягнути з першого відповідача 87009,95 грн. основного боргу, 260,17 грн. інфляційних та 6422,12 грн. пені, а також стягнути солідарно з першого та другого відповідачів 1962,43 грн. 3% річних.
Згідно ст.22 ГПК України, позивач вправі до прийняття рішення по справі збільшити розмір позовних вимог, відмовитись від позову або зменшити розмір позовних вимог. До початку розгляду господарським судом справи по суті позивач має право змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви.
Господарським процесуальним кодексом України, зокрема, статтею 22 цього Кодексу, не передбачено права позивача на подання заяв (клопотань) про "доповнення" або "уточнення" позовних вимог, або заявлення "додаткових" позовних вимог і т.п. Тому в разі надходження до господарського суду однієї із зазначених заяв (клопотань) останній, виходячи з її змісту, а також змісту раніше поданої позовної заяви та конкретних обставин справи, повинен розцінювати її як: подання іншого (ще одного) позову, чи збільшення або зменшення розміру позовних вимог, чи об'єднання позовних вимог, чи зміну предмета або підстав позову. У будь-якому з таких випадків позивачем має бути додержано правил вчинення відповідної процесуальної дії, а недотримання ним таких правил тягне за собою процесуальні наслідки, передбачені ГПК та зазначені в цій постанові. Збільшено (чи зменшено) може бути лише розмір вимог майнового характеру (п.3.11 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України №18 від 26.12.11р.).
Розглянувши вказану заяву, суд приходить до висновку, що дана заява в частині вимог про стягнення боргу з урахуванням інфляції є фактично зміною предмету позову, оскільки у позовній заяві вимог про стягнення інфляційних не заявлялося. В частині вимог про стягнення пені, позивач фактично зменшує їх розмір, отже за своєю правовою природою заява позивача в цій частині є зменшенням розміру позовних вимог.
Право позивача на зміну предмета або підстави позову може бути реалізоване лише до початку розгляду господарським судом справи по суті та лише у суді першої інстанції шляхом подання до суду відповідної письмової заяви, яка за формою і змістом має узгоджуватися із статтею 54 ГПК України з доданням до неї документів, зазначених у статті 57 названого Кодексу. Невідповідність згаданої заяви вимогам цих норм процесуального права є підставою для її повернення з підстав, передбачених частиною першою статті 63 ГПК України. Заяви про зміну предмета або підстави позову, які відповідають вимогам статей 54 і 57 ГПК ( 1798-12 ), проте подані після початку розгляду господарським судом справи по суті, залишаються без розгляду і приєднуються до матеріалів справи. (п.3.12. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України №18 від 26.12.11р.).
За таких обставин, суд вважає задовольнити заяву позивача частково та прийняти її до розгляду в частині зменшення розміру позовних вимог про стягнення пені, а в частині зміни предмету позову - заявлення вимог про стягнення інфляційних, залишити заяву без розгляду.
Представник позивача підтримує позовні вимоги у повному обсязі та просить суд їх задовольнити.
В сдуовому засіданні представник відповідача заявила клопотання про продовження строку розгляду справи на 15 днів.
Представник першого відповідача у призначене судове засідання не з"явився, однак, надав через канцелярію суду відзив на позовну заяву, в якому суму основного боргу та 3% річних визнає, а в частині вимог про стягнення пені заперечує та надав її контррозрахунок.
Представник другого відповідача у судове засідання не з"явився, однак, надав через канцелярію суду заяву (вх.№8014 від 01.03.13р.), в якій просив розглядати справу за його відсутності.
Відповідно до ст.77 ГПК України, господарський суд відкладає в межах строків, встановлених статтею 69 цього Кодексу, розгляд справи, коли за якихось обставин спір не може бути вирішено в даному засіданні. Такими обставинами, зокрема, є: нез'явлення в засідання представників сторін, інших учасників судового процесу; неподання витребуваних доказів; необхідність витребування нових доказів.
Приймаючи до уваги подання позивачем заяви про зменшення розміру позовних вимог та неявку представника першого відповідача, суд вважає, що розгляд справи слід відкласти.
На підставі викладеного та керуючись статтями 22, 77, 86 Господарського процесуального кодексу України, -
УХВАЛИВ:
Заяву позивача задовольнити частково.
Прийняти її до розгляду в частині зменшення розміру позовних вимог про стягнення пені, а в частині зміни предмету позову - заявлення вимог про стягнення інфляційних, залишити заяву без розгляду.
Клопотання позивача про продовження строку розгляду справи задовольнити, продовжити строк розгляду справи до 03.05.2013 р.
Розгляд справи відкласти на "24" квітня 2013 р. о 11:10
ПОПЕРЕДИТИ учасників судового процесу:
- усі документи адресовані суду повинні подаватись із зазначенням номеру справи, розкладені у відповідності до переліку додатків, прошиті та пронумеровані. Учасники судового процесу зобов'язані подавати докази завчасно: або за три дні до дати судового засідання через канцелярію суду, або поштою з урахуванням часу поштового перебігу та часу обробки кореспонденції службою діловодства суду.
- письмові докази подаються до суду в оригіналі або в належним чином засвідченій копії (ст.36 ГПК України). В разі подання копії документу вона повинна бути засвідчена відповідно до вимог чинного законодавства України (Закону України "Про нотаріат", Закону України "Про адвокатуру" або ін. Відповідно до п. 5.27 Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації (ДСТУ 4163-2003) відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів „Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії, засвідчуватись повинна кожна сторінка документу з відтиском печатки підприємства, установи, організації іншої юридичної особи (ФОП - за наявності).
- у разі неявки їх представників у судове засідання та ненадання витребуваних судом документів, суд має право розглянути справу за наявними в ній матеріалами або залишити позов без розгляду.
Суддя Суярко Т.Д.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 08.04.2013 |
Оприлюднено | 13.05.2013 |
Номер документу | 31114942 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Суярко Т.Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні