КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа: № 2а-9509/12/2670 Головуючий у 1-й інстанції: Добрівська Н.А.; Суддя-доповідач: Сорочко Є.О.
У Х В А Л А
Іменем України
25 квітня 2013 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді Сорочко Є.О.
Суддів: Горбань Н.І.
Межевич М.В.
при секретарі Грисюк Г.Г.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва Державна податкова служба на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 21 вересня 2012 року у справі за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва Державна податкова служба до Товариства з обмеженою відповідальністю "Розвага Інтертеймен" про стягнення податкового боргу, -
В С Т А Н О В И В:
Державна податкова інспекція у Печерському районі м. Києва Державної податкової служби (далі - ДПІ у Печерському районі) звернулася до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Розвага Інтертеймен" (далі - ТОВ "Розвага Інтертеймен") про стягнення податкового боргу в розмірі 18029,62 грн., шляхом стягнення коштів за рахунок готівки, що належить товариству.
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 21 вересня 2012 року позов задоволено частково, стягнуто з ТОВ "Розвага Інтертеймен" до державного бюджету суму податкового боргу на суму 18029,62.
На вказану постанову ДПІ у Печерському районі подало апеляційну скаргу, в якій просить її скасувати та ухвалити нову постанову, якою в задоволенні позову відмовити, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права.
Дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до матеріалів справи, ТОВ «Розвага Інтертеймент» (код ЄДРПОУ 36590077) перебуває на обліку в ДПІ у Печерському районі та відповідно до вимог п.п.16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України несе обов'язок по сплаті належних сум податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідачем самостійно визначено суму податкового зобов'язання з податку на додану вартість у деклараціях: за лютий 2011 року у розмірі 733,00 грн.; за квітень 2011 року - 931,00 грн.; за травень 2011 року - 2 032,00 грн.; за липень 2011 року - 4 953,00 грн.; за вересень 2011 року - 3 246,00 грн.; за жовтень 2011 року - 4 648,00 грн.; за листопад 2011 року - 361,00 грн.; за грудень 2011 року - 2 586,00 грн.; за січень 2012 року - 1 570,00 грн.; за лютий 2012 року - 3 211,00 грн.; за березень 2012 року - 2 077,00 грн.; за квітень 2012 року -5 592,00 грн.
Крім того, товариством самостійно визначено суму податкового зобов'язання з податку на прибуток підприємства у декларації за 2010 рік у розмірі 2 712,00 грн., а також суму податкового зобов'язання зі збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства у розрахунку за травень 2012 року у розмірі 669,00 грн.
Відповідно до пункту 1.11 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (чинного на час виникнення частини спірних правовідносин) податкова декларація - це документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу).
Згідно п.п. 4.1.1 п. 4.1 ст. 4 цього Закону платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом «г» підпункту 4.2.2 пункту 4.2, а також пунктом 4.3 цієї статті.
Пунктом п. 5.1 ст. 5 вказаного Закону встановлено, що податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Наведені положення кореспондуються із положеннями п. 46.1 ст. 46 Податкового кодексу України (далі - ПК України), яка визначає податкову декларацію, розрахунок як документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків -фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Податкове зобов'язання визначене самостійно платником в податковій декларації згідно положень п. 5.1 ст. 5 вказаного Закону та п. 54.1 ст. 54 ПК України не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку і вважається узгодженим.
Відповідно до п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 зазначеного Закону і п. 57.1 ст. 57 ПК України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого для подання податкової декларації.
Згідно п.п.5.4.1 п.5.4 ст.5 вказаного Закону, узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до пункту 57.1 статті 57 ПК України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно із визначенням, наведеним в підпункті 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 ПК України, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідно до п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
На виконання вимог ст. 59 ПК України ДПІ у Печерському районі направлено відповідачу податкову вимогу від 02.03.2011 №1839 на суму 22,00 грн. (повернулось не врученим з відміткою пошти «не розшукано»).
Разом з тим, доказів оскарження зазначеної податкової вимоги, а також відомостей про сплату боргу у повному обсязі відповідачем суду не надано, а тому сума податкового боргу є узгодженою і визнається сумою податкового боргу платника податків, розмір якої підтверджується даними облікової картки платника податку.
Підпунктом 20.1.18 пункту 20.1 статті 20 ПК України, який набрав чинності з 01.01.2011 визначено право органів державної податкової служби у випадках, встановлених законом, звертатися до суду щодо стягнення податкового боргу.
Таким чином, заборгованість відповідача зі сплати податку на додану вартість, податку на прибуток та зі збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства на загальну суму 18 029,62 грн. є обгрунтованою та підлягає стягненню з ТОВ «Розвага Інтертеймент».
Щодо наявності підстав для стягнення з платника податків заборгованості у спосіб, визначений позивачем на підставі п. 95.4 ст. 95 ПК України - стягнення коштів за рахунок готівки, колегія суддів зазначає наступне.
Пунктом 95.4 статті 95 ПК України передбачено, що орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання реалізації статті 95 Податкового кодексу України» від 29.12.2010 №1244 відповідно до пунктів 95.4, 95.15, 95.16 і 95.18 статті 95 Податкового кодексу України затверджено Порядок стягнення готівки, яка належить платникові податків, у рахунок погашення його податкового боргу (далі - Порядок) який визначає механізм стягнення готівки, яка належить платникові податків, у рахунок погашення його податкового боргу.
Згідно пункту 2 Порядку вилучення готівки у платника податків у рахунок погашення його податкового боргу здійснюється працівниками органу державної податкової служби з урахуванням вимог пунктів 95.2-95.4 статті 95 ПК України.
Під час вилучення готівки працівники рахують наявні кошти. У разі коли обсяг готівки у платника податків перевищує суму його податкового боргу, вилученню підлягає готівка на суму боргу.
У рахунок погашення податкового боргу спрямовується також готівка, виявлена працівниками у касі платника податків, у тому числі в скриньці реєстратора розрахункових операцій, та в інших місцях зберігання коштів.
Вилучена готівка в національній валюті вноситься працівником органу державної податкової служби до банку для перерахування до відповідного бюджету в день її стягнення, а в разі неможливості такого внесення - на наступний робочий день.
Зазначені положення законодавства, вимагають доведення податковим органом факту наявності у платника податків готівки, що належить саме ТОВ «Розвага Інтертеймент» та за рахунок якої можливо буде виконати рішення суду, або докази на підтвердження здійснення платником податків в своїй діяльності розрахунків в готівковій формі, що в свою чергу може свідчити про можливість виявлення у боржника готівки з метою її подальшого стягнення в рахунок погашення податкового боргу.
Крім того, як вбачається з акта перевірки відповідності юридичної адреси фактичному місцезнаходженню суб'єкта підприємницької діяльності від 12.06.2012, ТОВ «Розвага Інтертеймент» за адресою, визначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (м. Київ, вул. Червоноармійська, 5, нежиле приміщення №3-В літера А) не знаходиться.
Наведене свідчить про існування обставин, що унеможливлюють вилучення готівки у платника податків у рахунок погашення його податкового боргу відповідно до вимог Порядку стягнення готівки, яка належить платникові податків, у рахунок погашення його податкового боргу.
Також, згідно листа Київського міського бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об'єкти нерухомого майна від 27.04.2011 №19379(И-2011) станом на 20.04.2011 нежилі приміщення/будівлі по вул. Червоноармійській, 5 на праві власності за ТОВ «Розвага Інтертеймент» не зареєстровані.
Таким чином, позов в частині вимог про стягення з відповідача заборгованості у спосіб, визначений п. 95.4 ст. 95 ПК України - стягнення коштів за рахунок готівки не підлягає задоволенню.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції щодо часткового задоволення позову, а тому апеляційну скаргу ДПІ у Печерському районі необхідно залишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 21 вересня 2012 року - без змін, оскільки постанова ухвалена з дотриманням норм матеріального та процесуального права.
Керуючись ст. ст. 160, 196, 198, 200, 205, 206 КАС України, суд,-
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва Державна податкова служба - залишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 21 вересня 2012 року - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в порядку та строки передбачені ст. 212 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя Сорочко Є.О.
Судді: Горбань Н.І.
Межевич М.В.
.
Головуючий суддя Сорочко Є.О.
Судді: Горбань Н.І.
Межевич М.В.
Суд | Київський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 25.04.2013 |
Оприлюднено | 14.05.2013 |
Номер документу | 31139527 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Київський апеляційний адміністративний суд
Сорочко Є.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні