cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
16.05.13р. Справа № 904/2511/13
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Укрстройкомплект", м. Дніпропетровськ
про стягнення 29 164,00 грн.
Суддя Петренко І.В.
при секретарі: Серенковій О.О.
Представники:
Від позивача:Кавун В.П. - дов. від 08.04.13р.
Від відповідача: Степцова Г.Ю. - дов. від 13.05.13 р.
СУТЬ СПОРУ:
Позивач - Державного підприємства "Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій", м. Київ в особі Запорізького відділення Державного підприємства "Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій", м. Запоріжжя звернувся до господарського суду Дніпропетровської області з позовом до відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Укрстройкомплект", м. Дніпропетровськ про стягнення 29 164,00 грн. та судових витрат.
Позовні вимоги позивача обгрунтовані неналежним виконанням відповідачем зобов'язання.
Представник позивача підтримує позовні вимоги та наполягає на їх задоволенні в повному обсязі, подав клопотання про долучення до матеріалів справи акту звірки підписаного сторонами.
Представник відповідача відзив на позовну заяву не надав, в судовому засіданні фактично визнав наявність заборгованості.
В судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Вислухавши пояснення представників сторін, вивчивши матеріали справи, господарський суд, -
ВСТАНОВИВ:
21.09.11р. між Державним підприємством "Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій" в особі відокремленого підрозділу - Запорізького відділення Державного підприємства "Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій" та Товариством з обмеженою відповідальністю "Укрстройкомплект" був укладений Договір № 4/2011-3 - 4118/11 на виконання робіт за темою: "Паспортизація, обстеження та розробка робочої документації у стадії КМ та КЖ на усунення виявлених дефектів будівних конструкцій будівлі ЦХП (інв. №184), 1 етап в складі проліт "М-О" осі 40-57 (всі залізобетонні конструкції будівлі); проліт "7-11" осі Г-Я (колони,стіни) ПАТ "ММК ім. Ілліча".
Згідно календарного плану усі роботи поділені на 3 етапи і загальна сума робіт по договору складає 62 924,40 грн. (у т.ч. - 10 487,40 грн.):
- 1 етап до 15.11.11р. - 23 967 грн.;
- 2 етап до 20.12.11р. - 16 797 грн.;
- 3 етап до 20.12.11р. - 11 673 грн.
Позивач повністю виконав передбачені календарним планом роботи по етапам №2, 3 і передав їх Відповідачу за Актом здавання-приймання науково-технічної продукції (етапів, робіт) № 1/144 від 30.12.11 р. на суму 34 164,00 грн.
Відповідно до п.п. 2.2, 2.3 Договору, оплата Замовником проводиться поетапно згідно календарному плану після підписання акта обома сторонами на підставі рахунка Виконавця протягом 3 банківських днів з моменту перерахування грошових коштів від ПАТ "ММК імені Ілліча".
Відповідач частково виконав зобов'язання перерахувавши платіжним дорученням №333 від 14.02.12р. суму 5 000,00 грн.
Таким чином станом на 26.02.13р. сума заборгованості становить 29 164,00 грн.
Згідно ст. 509 Цивільного кодексу України (ЦК України) зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Згідно ст. 173 Господарського кодексу України, господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.
Згідно ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Господарське зобов'язання виникає, зокрема із господарського договору (ст. 174 Господарського кодексу України).
Зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11, в тому числі із договорів.
Статтею 629 ЦК України встановлено, що договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Укладений між сторонами у справі Договір є договором підряду. Відповідно до ст. 837 ЦК України Стаття 837. Договір підряду за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу.
Договір підряду може укладатися на виготовлення, обробку, переробку, ремонт речі або на виконання іншої роботи з переданням її результату замовникові.
До окремих видів договорів підряду, встановлених параграфами 2-4 цієї глави, положення цього параграфа застосовуються, якщо інше не встановлено положеннями цього Кодексу про ці види договорів.
Ст. 887 ЦК України визначено, що за договором підряду на проведення проектних та пошукових робіт підрядник зобов'язується розробити за завданням замовника проектну або іншу технічну документацію та (або) виконати пошукові роботи, а замовник зобов'язується прийняти та оплатити їх.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 889 ЦК України замовник зобов'язаний, якщо інше не встановлено договором підряду на проведення проектних та пошукових робіт: сплатити підрядникові встановлену ціну після завершення усіх робіт чи сплатити її частинами після завершення окремих етапів робіт або в іншому порядку, встановленому договором або законом.
Згідно ст. ст. 525, 526 Цивільного кодексу України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов'язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.
Згідно п. 2 ст. 218 Господарського кодексу України учасник господарських відносин відповідає за невиконання або неналежне виконання господарського зобов'язання.
У відповідності до ст. 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом (ст. 612 Цивільного кодексу України).
Згідно ст. 599 Цивільного кодексу України зобов'язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.
05.04.13р. відповідачем було направлено на адресу позивача гарантійний лист з графіком щомісячних платежів на суму 29 164,00 грн., відповідно до якого борг визнає в повному обсязі та просить дозволити погасити заборгованість відповідно графіку, що додається.
Докази сплати заборгованості в добровільному порядку сторонами не представлено.
Заборгованість відповідача перед позивачем підтверджується актом здавання-приймання підписаного обома сторонами, актом звірки, гарантійним листом та матеріалами справи.
На підставі вищевикладеного, господарський суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі, оскільки зобов'язання повинні виконуватись належним чином та в установлені строки.
Судові витрати слід покласти на відповідача.
Керуючись ст.ст. 525, 526, 541-551, 599, 610, 625, 887, 889 Цивільного кодексу України, ст.ст. 20,193,216,217,230,231,233 Господарського кодексу України, ст.ст. 1,2,12,21,32,34, 36,44,49,75,82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Укрсторойкомплект", 49069, м. Дніпропетровськ, вул. Карла Лібкнехта, 55, 2-й поверх (код ЄДРПОУ 21871561) на користь Державного підприємства "Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій" в особі Запорізького відділення Державного підприємства "Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій", 69076, м. Запоріжжя, вул. Новобудов, 4 (код ЄДРПОУ 02495483) суму боргу у розмірі 29 164 (двадцять дев'ять тисяч сто шістдесят чотири) грн. 00 коп. та суму судового збору у розмірі 1 720 (одна тисяча сімсот двадцять) грн. 50 коп., про що видати наказ.
Рішення господарського суду Дніпропетровської області набирає законної сили через 10 днів з дня його прийняття відповідно до ст. 85 ГПК України.
Суддя І.В. Петренко Повне рішення складено 16.05.13р.
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 15.05.2013 |
Оприлюднено | 17.05.2013 |
Номер документу | 31220517 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Петренко Ігор Васильович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Петренко Ігор Васильович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Петренко Ігор Васильович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні