cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
=======================================================================
УХВАЛА
"17" травня 2013 р. Справа № 915/864/13
Господарський суд Миколаївської області у складі судді Олейняш Е. М. розглянувши матеріали заяви про вжиття запобіжних заходів
заявник: Товариство з обмеженою відповідальністю «Александрія Груп»,
юридична адреса: вул. Потьомкінська, 15-а, м. Миколаїв, 54030
адреса для листування: проспект Леніна, 75-А, м. Миколаїв, 54017
особа, щодо якої просять вжити запобіжні заходи: Фірма «RANCO MAKINE MUHENDISLIK PROJEDAN.SAN.VE TIC.LTD.STI»
юридична адреса: Mahmutbey Mah.Altas Cd. N30 Bagcilar/Istanbul
без виклику заявника та особи, що якої просять вжити запобіжні заходи
ВСТАНОВИВ:
До господарського суду Миколаївської області звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю «Александрія Груп» із заявою про вжиття запобіжних заходів вх. № 9541/13 від 16.05.2013 року, в якій заявник просить суд:
1) накласти арешт на Товар (м'яку продовольчу пшеницю, клас 3), який знаходиться на борту моторного судна «AL AMAL» IMO 8005551, яке знаходиться у Миколаївському морському торгівельному порту, у кількості 4842,22 МТ (чотири тисячі вісімсот сорок дві метричні тони двісті двадцять кг), власником якого є «Александрія груп», код ЄДРПОУ 37992334;
2) передати на відповідальне та належне зберігання Товар (м'яку продовольчу пшеницю, клас 3) у кількості 4842,22 МТ (чотири тисячі вісімсот сорок дві метричні тони двісті двадцять кг.), що знаходиться на борту моторного судна «AL AMAL» IMO 8005551, Товариству з обмеженою відповідальністю «Александрія груп», код ЄДРПОУ 37992334;
3) заборонити моторному судну «AL AMAL» IMO 8005551, яке знаходиться в акваторії Миколаївського морського торгівельного порту, виходити з акваторії порту з Товаром (м'яку продовольчу пшеницю, клас 3), до повної передачі Товару на відповідальне зберігання «Александрія груп», код ЄДРПОУ 37992334;
4) заборонити будь-кому вчиняти будь-які дії (перешкоджати передачі Товару (м'яку продовольчу пшеницю, клас 3) на відповідальне зберігання до «Александрія груп» щодо Товару, який знаходиться на борту моторного судна «AL AMAL» IMO 8005551.
Відповідно до ст. 43-1 ГПК України особа, яка має підстави побоюватись, що подача потрібних для неї доказів стане згодом неможливою або утрудненою, а також підстави вважати, що її права порушені або існує реальна загроза їх порушення, має право звернутися до господарського суду з заявою про вжиття, передбачених статтею 43-2 цього Кодексу, запобіжних заходів до подання позову.
Відповідно до ч. 1 ст. 43-4 ГПК України заява про вжиття запобіжних заходів розглядається не пізніше двох днів з дня її подання господарським судом, в районі діяльності якого належить провести ці процесуальні дії, з повідомленням заінтересованих осіб. Однак неявка їх не перешкоджає розглядові заяви.
Повідомлення заінтересованих осіб про час і місце розгляду заяви здійснюється господарським судом шляхом винесення відповідної ухвали з додержанням вимог статті 86 ГПК, а в разі необхідності - також шляхом надіслання телефонограми, телетайпограми, використання засобів електронного зв'язку тощо.
Що ж до заінтересованих осіб, то в розумінні статті 43-4 ГПК ними в будь-кому разі є заявник і особа, щодо якої він просить вжити запобіжних заходів.
З огляду на конкретні обставини, наведені у заяві про вжиття запобіжних заходів, до числа таких осіб можуть бути віднесені також такі особи:
- у яких знаходиться доказ, що його вимагає витребувати заявник;
- яким належить приміщення, що підлягає оглядові;
- у власності чи у користуванні яких перебуває майно, на яке заявник вимагає накласти арешт;
- інші особи, прав або охоронюваних законом інтересів стосується розгляд заяви про вжиття запобіжних заходів.
Заяву про вжиття запобіжних заходів може бути розглянуто без участі особи, щодо якої просять вжити такі заходи, зокрема, коли існує вірогідність того, що будь-яка затримка у вжитті запобіжних заходів завдасть невиправної шкоди заявникові.
Частиною першою статті 43-4 ГПК встановлено дводенний строк розгляду господарським судом заяви про вжиття запобіжних заходів. У разі якщо суд вважає за необхідне вчинити під час розгляду заяви (в тому числі заяви про вжиття запобіжних заходів, пов'язаних із захистом права інтелектуальної власності на митному кордоні України в порядку згаданої статті 399 Митного кодексу України) певні процесуальні дії, - наприклад, викликати представників заявника чи заінтересованих осіб, витребувати додаткові докази тощо, - такі дії мають відбуватися в межах зазначеного строку.
Така правова позиція викладена у п.п. 13, 14 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 17.10.2012 року № 12 "Про деякі питання практики вирішення спорів, пов'язаних із захистом прав інтелектуальної власності", п.п. 5, 6, 7 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 20.04.2007 року № 01-8/251 "Про деякі питання практики вжиття запобіжних заходів", п.п. 3, 5 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 15.03.2007 року № 01-8/123 "Про деякі питання практики застосування норм Господарського процесуального кодексу України, порушені у доповідних записках про роботу господарських судів у 2006 році".
Судом встановлено, що заявник просить вжити запобіжні заходи шляхом накладення арешту та зобов'язання вчинити певні дії щодо товару (м'яка продовольча пшениця, клас 3), який знаходиться на борту моторного судна «AL AMAL» IMO 8005551, яке знаходиться у Миколаївському морському торгівельному порту, у кількості 4842,22 МТ (чотири тисячі вісімсот сорок дві метричні тони двісті двадцять кг), власником якого є ТзОВ "Александрія груп".
З поданих суду доказів також вбачається, що ТзОВ "Александрія груп" уклало договори на транспортно-експедиційне обслуговування з ТзОВ СК "Агроконтракт" та з ПП "МА "Інтерморфлот".
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що розгляд заяви про вжиття запобіжних заходів також стосується прав або охоронюваних законом інтересів ДП "Миколаївський морський торговельний порт", в акваторії якого знаходиться моторне судно «AL AMAL» IMO 8005551, а також ТзОВ СК "Агроконтракт" та ПП "МА "Інтерморфлот", які приймають участь в процесі планування, здійснення перевалки та ТЕО вантажу заявника ТзОВ "Александрія груп".
За наведених обставин суд дійшов висновку про необхідність виклику вказаних осіб у судове засідання по розгляду заяви про вжиття запобіжних заходів.
Враховуючи встановлений законом дводенний строк розгляду заяв про вжиття запобіжних заходів, а також з метою своєчасного захисту прав та інтересів заявника, суд дійшов висновку щодо необхідності розгляду поданої заяви без виклику особи щодо якої вживаються запобіжні заходи.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про необхідність призначення судового засідання для розгляду заяви про вжиття запобіжних заходів та виклику вищевказаних заінтересованих осіб.
Керуючись ст. 43-1, ст. 43-4, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Прийняти до розгляду заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Александрія Груп» про вжиття запобіжних заходів.
Призначити розгляд заяви про вжиття запобіжних заходів в судовому засіданні на 18.05.2013 року о 15:00 год.
Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду Миколаївської області за адресою: вул. Адміральська, 22, м. Миколаїв, 54001 (поверх 9).
Повідомити заінтересованих осіб: Державне підприємство "Миколаївський морський торговельний порт" (вул. Заводська, 23, м. Миколаїв, 54020), ТзОВ СК "Агроконтракт" (вул. Садова, 70-А, м. Миколаїв, 54055) та ПП "МА "Інтерморфлот" (вул. Гайдара, 6, кв. 13, м. Миколаїв, 54025) про розгляд заяви про вжиття запобіжних заходів заходів.
Для об'єктивного, повного та всебічного з'ясування обставин справи заінтересованим особам з'явитися в судове засідання для дачі пояснень, подати докази в обґрунтування заявлених вимог та заперечень та згідно ст. 28 ГПК України представити документальне підтвердження своїх повноважень у справі.
Відповідно до вимог ст. 36 ГПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії.
Копії письмових доказів, які подаються до суду, оформити відповідно до вимог ст. 36 ГПК України та п. 5.27 "Національного стандарту України. Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлювання документів. ДСТУ4163-2003", затвердженого наказом Держспоживстандарту України № 55 від 07.04.2003 року.
Суддя Олейняш Е. М.
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 17.05.2013 |
Оприлюднено | 18.05.2013 |
Номер документу | 31237108 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Олейняш Е.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні